Reklama

lupus erytematoides

Tereza 2 (Rozár (Ne, 8. 11. 2009 - 14:11)

Tak a ještě jednou :)

Ludmilo, dobrý námět pro plakát. Kdopak se vlčího motivu ujemte? :)

Agát, jestli chceš přispěju ti taky. Mám návrh na plakát ke Dni lupusu a ve výrobě jsou upomínkové placky s obdobným logem :)

Tereza 2 (Rozár (Ne, 8. 11. 2009 - 14:11)

A ještě by mě zajímal zdroj info, že doktora napadl vlk, pls.

Tereza 2 (Rozár (Ne, 8. 11. 2009 - 14:11)

Pročítám se úvahami ohledně vlků a přispěju svou troškou...I přes to,že i v názvu má naše nemoc vlka, je pro mě snesitelnější ten motýlí motiv. Vlastně kdykoliv tematicky vyrábím (trika, plakáty, kresbičky), tak je tam motýlák :) Nikdy vlk.

Jinak do lékařství se probojovalo daleko víc zvířatek. Elefantiáza (je jasný), alopecie (lištička) :)...

Agata pro Ludmi (Ne, 8. 11. 2009 - 13:11)

Esej beru ihned.....bude se hodit do kreativního koutku nebo do LUPUS IN 4,které chystám!!!! Autorský honorář pouze v podobě oslavných oood od zamýšlejících se čtenářů a čtenářek :o)) Nevadí?

Ludmila (Ne, 8. 11. 2009 - 08:11)

Holky ta vítězná fotka "Odhodlaný vlk" má v sobě strašně moc skrytých informací. Líbí se mi čím dál víc. Ať chceme nebo ne, slovo je pro lidi velmi mocné a naše dg. má v sobě slovo vlk i oficiálně i neoficiálně,od počátku stále. To, že to bylo vymyšleno podobností výsevu kožních eflorescencí v obličeji a ty dělaly dojem, že jde po kousnutí vlkem, je podstatné v tom, že dotyčného doktora napadl vlk. Proč ho nenapadlo jiné zvíře, rostlina nebo nějaká látka vyvolávající erytém. Ne napadl ho vlk. Lidé s touto dg.Lupus mají hodně společného s vlky, ať si to chtějí nebo nechtějí přiznat. Nejde o vzhled, ten je někdy docela milý, jde o hlubší podvědomí.
Já snad na to napíšu nějakou esej. Sama jsem překvapená, kam mě ta fotka zavedla. Pořád je to ale o tom, že na počátku bylo slovo.

Kate (So, 7. 11. 2009 - 22:11)

zrovna dneska byl v televizi krásný pořad o vlcích - kopíruju anotaci pořadu - to mluví za vše :)
Po celá tisíciletí je vlk děsivou součástí lidské představivosti. Středověká Evropa byla obrazem vlka přímo posedlá. Jeho původ se tehdy odvozoval od samotného ďábla. Běda tomu, kdo uslyšel jeho vytí. Znamenalo to, že se blíží jeho poslední hodinka. Jedině všemocná boží síla dokázala lidi před vlky ochránit. Je však vlk opravdu ďábelské stvoření, ztělesnění tolika hříchů? Dodnes jej vnímáme jednoznačně negativně a jen velice pomalu se učíme oceňovat řadu jeho dobrých vlastností i půvab a eleganci tohoto přízraku lesů...

Ludmila (So, 7. 11. 2009 - 22:11)

Fotka odhodlaného vlka vyhrála letošní celosvětovou soutěž. Já jsem si myslela, jestli by to nebyl nápad na plakát pro Lupusinky. Dá se to interpretovat mnoha způsoby.

Klára (So, 7. 11. 2009 - 17:11)

..pardon, předchozí příspěvek jsem zapomněla podepsat...:o) Zdravím.

o vlcích přesně (So, 7. 11. 2009 - 17:11)

Pověst vlka mezi lidmi je udělana naprosto falešně, moc se mi libilo pojednani na lupusinkach o vlcich, stoji za to...
Je to prostě jen interpretace názoru na vlky, která vyplývá ze strachu, jinak vlk je i totemové zváře, které má pomáhat lidem (národy se šamany to dobře znali...),je potřeba se něj podívat trochu jinýma očima a taky popřemýšlet, jak jsou lidé manipulovatelní (nejen v záležitosti vlků):o(.
Ödkazy:
http://www.lupusinky.estranky.cz/clanky/neco-o-zviratech/neco-o-vlcich
nebo
http://www.lupusinky.estranky.cz/clanky/neco-o-zviratech/zamysleni-dva-vlci_

Ludmila (So, 7. 11. 2009 - 16:11)

Další možnost je způsob terapie podle paní Květy Fialové. Mít svého vlka ráda.
Kdo chce s vlky výt, musí s nimi žít. Jenže vlk není pes.

Ludmila (So, 7. 11. 2009 - 16:11)

http://www.newscientist.com/gallery/wildlife-photographer-of-the-year-2009

Ludmila (So, 7. 11. 2009 - 16:11)

http://scienceworld.cz/aktuality/nejlepsi-fotografie-dive-zvere-odhodlany-vlk-5201
Jde o fotku, kde vlk skáče na oběť přes ochranou ohradu.
My ale nejsme ovce že. Lidé vlky skoro vyhubili, takže máme naději, že se to povede i nám.

Kate (So, 7. 11. 2009 - 11:11)

Holky, pokud pojedete vlakem: z hlaváku: od budovy se dáte doprava, asi 100 m parkem, a dojdete na tramvaj: do Vodičkovy jezdí přímo jen devítka (jezdí každých cca 6 minut). Je to ta kolej dál od vás - pojedete dolů z kopce.
Je to asi třetí zastávka (stačí lístek za 18 - ten levnější, nepřestupní).
Metro z hlaváku nedoporučuji (museli byste zbytečně 1x přestupovat - je to časově náročné, a navíc výstup na Můstku je pro nemístní složitý na orientaci (má asi 10 výstupů - i když tam jezdím často, tak jako Nepražanovi se mi i teď občas podaří zabloudit :) a vylezu na jiné části Václaváku než jsem chtěla. Nejlepší je opravdu ta tramvaj - výstup ve Vodičkově.
Tam uvidíte na stejné straně jako vystoupíte napsáno LUCERNA - a dál už to nechávám na navigaci místních :) občas tam taky chodím, ale tolik se tam nevyznám.
Autem do centra nedoporučuji, pokud nejste zvyklí na ruch velkoměsta, je to docela divočina :) - doporučuju nechat auto někde na kraji města u výstupu metra, a dojet metrem.
JINAK se to dá docela v pohodě dojít z hlaváku i pěšky - je to asi 15 - 20 minut pěší chůze... záleží na počasí a na kondici :) Nedoporučuju chodit přes Václavák, tam je hodně turistů, a nedá se to občas projít, hlavně v pátek. Lepší je jít bočními ulicemi - vytisknout si to na mapě - abyste nezabloudili :).

Ludmila (So, 7. 11. 2009 - 10:11)

Ještě bych měla napsat čísla tramvají: 3,9,14,24. Metro je nejvýhodnější A, ale můžete i B a potom kousek pěšky, totéž platí i pro C - tam by byla výstupní stanice Muzeum a kousek po Václavském nám. dolů. Lucerna je asi uprostřed náměstí.Při pohledu směrem od Národního muzea dolů k Můstku je Lucerna vlevo. Při pohledu nahoru, k muzeu na pravo.
Jinak se v Praze ještě stále mluví česky.

Ludmila (So, 7. 11. 2009 - 09:11)

Já se na sraz chystám. Pro mimopražské je právě místo voleno velmi dobře. Vystoupíte z tramvaje na zastávce Václavské náměstí, pokud budete v metru Tak na Můstku směr Vodičková, Václavské nám. Hned proti zastávce tramvaje je vchod do pasáže Lucerna. Tam najdete koně a nad jeho břichem kavárnu Lucerna. Je to střední pasáž. Dostanete se tam i z Václavského nám nebo ze Štěpánské ulice.
V naší době je ale všechno možné. Mnoho Pražanů zavěšený kůň pobuřuje - mně se také nelíbí - takže může být konečně odstraněn. Dále se chystá stávka tramvajáků a všech prcujících Dopravního podniku a to by bylo tak strašné, že by neplatilo nic, z našich příprav.

Tereza 2 (Rozár (So, 7. 11. 2009 - 08:11)

Pro Ayu: Chtěla bych poprosit o spolupráci. Jsi z Prahy a s organizací máš zkušenosti, to je paráda. Měla by nějaký nápad, jak skloubit příjezd mimopražských a kavárnu. Abychom nezabloudily ;)

Pétě K. díky za příspěvek na FB. Mimi je krásný :)

Pro Ludmilu a ostatní s obavami z pátku 13. : Nedalo mi to a poradila jsem se s kamarádkou, která má stejné smýšlení s vámi. Tvrdila mi, že pátek 13. by neměl být problém, pokud použijete nějakou ochranu z bílé magie a sraz může proběhnout. Co vy na to?

petra kovaru (Pá, 6. 11. 2009 - 20:11)

Ahojte baby! Skoda, ze sa ta...ja mam antifosfolipidovy syndrom a SLE,pred rokem jsem porodila holcicku zdravou,cisarskym rezem.Napiste mi na meilika [email protected] rada poradim...a podelim se se zkusenostma.

Vzkaz od Vlasti (Pá, 6. 11. 2009 - 18:11)

Vlastina
Lupus mám čtvrt století
Motto: Dokázat si i v ,,nejhorších dnech"
ze sebe dělat srandu.

Na sraz pojedu - nebudte zakuklené a jedte také.

25Bendy (Pá, 6. 11. 2009 - 18:11)

Ahojte baby! Skoda, ze sa ta stretavka robi v Cechach, pretoze ja som zo Slovenska. A keby to bolo o kusok blizsie, tak by som urcite dosla. Ja trpim od 12 rokov na RA, ktora vyustila az do SLE s lupusovou nefritidou a sek.antifosfolipidovym syndromom s protilatkovou aktvivitou. V r.2008 sme s manzelom prsili o babo v 22tt a vtedy sa to vsetko spustilo. Po porode som dostala trombozu a tohto roku mi zistili to SLE so zapalom obliciek. Baby, hrozne by sme chceli mat v buducnosti aspon jedno zdrave babo, preto vas prosim, ci mi nemozete v tomto nejak poradit, ci uz nejakym pribehom, ktory by ma do buducna mohol povzbudit. Je tu z vas nejaka so SLE a antifosfolipidovym syndromom, ktora priviedla na svet zdrave babo? Dakujem ...

Kate (Pá, 6. 11. 2009 - 17:11)

Ahojte všem, nedá mi to a taky musím reagovat na příspěvky tady na doktorce - jsem smutná a zaskočená z většiny reakcí tady. Doufám, že na Facebooku to bude lepší, a že holky obdrží vřelejší reakce na zvací mail na společné setkání 13. listopadu. Je to vážně škoda.
Holky díky moc. Kate

Reklama

Přidat komentář