Reklama

lupus erytematoides

Marta (St, 16. 9. 2009 - 15:09)

Ahoj Jaruško, díky za...K svatku hlavne zdravi, alespon jak to jde. Prosim, muzete mi napsat jake potize jsou pri onemocneni Lupusem? Bojuji s necim takovym l6 let, lekari mi tuto diagnozu neurcili, kdyz mi je nejhur nejsem schopna nikam ani jit. Strasna unava, velke bolesti kloubu, otoky obliceje, paleni pokozky, to jen mala cast potozi. Dekuji moc. Bojuji s tim jak se da, po namaze psych. ci fyzicke zhorseni.

Ludmila (Út, 15. 9. 2009 - 17:09)

Ahoj Jaruško, díky za příspěvek a přáníčko. Myslím, že to asi byly lázně, co mi zhoršily lupus na plicích a srdci. Klouby se ale velmi zlepšily. Už se to snad stabilizovalo, poslední kolapsový stav jsem měla v pátek. Budu se muset příště nějak chránit, eventuelně si lázeňskou selanku odříct. Problém byl i s jídlem. Jenže jsem se tam celá rozhýbala a i psychika se zlepšila. Je to docela dobré.

Jar.Rad. (Út, 15. 9. 2009 - 08:09)

Holky co je s vámi? Já jsem...pro Ludmilu
ten předchozím příspěvek byl pro tebe,koukám,že se stránky celé změnily...
a zítra máš svátek,tak vše nej a užij si hezký den

Jar.Rad. (Út, 15. 9. 2009 - 08:09)

chtěla jsem moc do lázní...když sjem ale navrhla profesorovi tohle téma,zůstal na mě koukat,proč je chci???Povídám mu:No třeba by mi to pomohlo...odpověděl mi:Nemá co,pokud ale chjcete,aby Vám nemoc rozjely,napíšu Vám je.... a bylo po chuti...vysvětlil mi pak různé věci...do lázní nikdy nepojedu...možná je to jiné u lupusu s postižením kloubů apod....ale i tak...riskovat odmítám...už 2 rok se držím na 1000mg CellCeptu+5mg ob den Prednisonu+4mg Prestarium....jsem doma a je mi celkem fajn,když pominu občas nějaké dny a nebo když přeženu námahu,to známe všichni...zdravím všcehny a budte co nejvíc v pohodě

klára (Pá, 11. 9. 2009 - 21:09)

Hodim ti sem odkaz, zkopiruj do vyhledavace:
http://www.lupusinky.estranky.cz/clanky/nejcastejsi-otazky-a-odpovedi/celistni-kloub-u-lupusu---jen-ja-nebo-i-ostatni_
papa
PS. je to v kolonce nejcastejsi otazky a odpovedi.

Leny (Pá, 11. 9. 2009 - 19:09)

Agátko hledala jsem na lupusinkách tu problematiku čelistního kloubu a nemohu to tam najít......jsem asi slepá.Chtěla jsem tam napsat svoje zkušenosti,v pondělí jdu už na třetí zákrok do Prahy

ELIŠKA (Út, 1. 9. 2009 - 21:09)

tak v lázních jsem nikdy nebyla takže neporaím-jinak mám momentálně zánět stř.ucha takže mám antibiotika-hrůza

Ludmila (Ne, 30. 8. 2009 - 09:08)

Holky co je s vámi? Já jsem zvýšila Medrol a snad přestala omdlívat. Podezřívám Teplice, že se mi tam znova trochu aktivoval lupus. Docela bych uvítala, pokud byste mi některá napsala, jak snášíte lázně. Je fakt, že se tam zlepšily klouby a pohyblivost. Jenže s těmi strašnými bolestmi a mdlobami jsem ztuhla v klidu doma. Těším se, že se mi některá ozvete.

Tereza 2 (St, 19. 8. 2009 - 08:08)

Bohužel dle naší legistlativy má pěstitel ohlašovací povinnost (nad 100 M2) a smí pěstovat pouze povolené odrůdy obsahující méně než 0,3 % THC :(

Tereza 2 (St, 19. 8. 2009 - 08:08)

Joo to jsem taky koukala. A 73 letá paní s podmínkou za pěstování :(

Ludmila (Út, 18. 8. 2009 - 20:08)

Jak to je s pěstováním konopí pro léčebné účely ukázaly dnešní televizní noviny. Tohle je záležitost poslanců - Severy a jemu podobných. Nejhorší je, když o přírodních lécích rozhodují chronicky zdraví.

Kate (Út, 18. 8. 2009 - 18:08)

Terezko, dík za tip na vaporizér :) to vůbec neznám :) teď to ještě nepotřebuju :) ale co kdyby náhodou jednou na stará kolena :) :)

Tereza 2 (Po, 17. 8. 2009 - 21:08)

V Americe je v některých státech legalizovaná marihuana pro lékařské účely. První, myslím, v roce 1996. Je i nějaká petice, či co, "support medical marijuana". Vědci zkoumají vliv THC a CBD na pacienty a RS, RA, Crohnem, Alzheimerem. Už před patnácti lety se mluvilo o tom, že pacienti s AIDS, jsou schopní se se najíst pokud užívají konopí.

Manžel koukl na debatu a prohlásil "takže se můžeme těšit až nám někdo neznámý zazvoní u dveří" :)

Tereza 2 (Po, 17. 8. 2009 - 21:08)

Můj kamarád měl vypracovaný projet na využití technického konopí (bez THC). Právě kvůli možnostem využití (lana, oblečení, papír, biolíh...). Ale nebyl o to zájem. S tím kouřením je to těžké. Nejlepší by bylo si pořídit vaporizér, ten eliminuje ty škodliviny a kouříš jen účinnou látku :) Ale ta cena :( No ale říkala jsem si až bude nejhůř, našetřím koruny. Takhle kouřit nemůžu, protože mám astma. Tak teď jen ty čajíčky a mastičky :) A mimochodem domácí mastička je to jediné, co zabralo našemu klukovi na atopický ekzém. A k té psychice. Je spousta lidí, kterým to na psychiku nedělá dobře a mají stíhu. Ale buchty, mlíko a makovník fungují taky :) Fííha takhle vypadám jako hrozný spotřebitel :) ale ono se to dá opravdu na leccos :) Tak uvidíme, jestli nás admin nevymaže :)

Kate (Po, 17. 8. 2009 - 19:08)

a ještě se potom krásně zapomíná :) miluji ty chvíle, kdy se mi podaří opravdu všechno vypustit z hlavy a zapomenout na to, že existuje nějaká nemoc :) a jen se kochat životem kolem sebe :) takže to má i psychické účinky :)
PS: Terezko, určitě to přidej do článku :) my tě kdyžtak budem krýt :)

Kate (Po, 17. 8. 2009 - 19:08)

Jo, konopí je úžasná bylinka ( a teď nemyslím jen THC:), jen je bohužel na černé listině :( škoda. Z konopí by se dal vyrábět i papír a nemuseli bychom kácet stromy. Vařili jsme před lety babičce odvary z konopí (s vysokým obsahem THC), aby se ji nezhoršovala stařecká demence a fungovalo to:)
Když vezmete konopí s THC - osobně si myslím, že je lepší kouřit "trávu", než brát nějaké prášky... funguje to totiž úplně stejně - podobně jako po analgetikách ani po trávě nemůžete řídit :) a navíc se na všechny usmíváte :) Pravda, musíte si dávat pozor, abyste nesnědli celou lednici :), to je snad jediný nežádoucí účinek :) neuvěřitelná chut k jídlu.
Mně vadí kouření na průdušky, a když si děláte nějaké jídlo, tak musíte mít sakra dobrý odhad, abyste toho nesnědli moc.. ale jinak jsou ty účinky parádní :) doporučuji všem zejména na bolesti.
PS: doufám, že mě za tuhle veřejnou propagaci marihuany nemůžou zavřít :)

agata (Po, 17. 8. 2009 - 18:08)

jasně...chápu...nepochopení vládne světem...Napišu ti!

Tereza 2 (Po, 17. 8. 2009 - 08:08)

A ještě odkaz

http://www.novinky.cz/zena/zdravi/116704-marihuana-muze-pomoci-pri-koznich-alergiich.html

:)

Tereza 2 (Po, 17. 8. 2009 - 08:08)

Čauvec Agát. Taky zdravím :) Doufám, že takhle nevznikne drb, že jsem opravdu horolezec :) Bohužel nejsem i když bych moc chtěla. Tradičně omezují kyčle. To je sport, který s TEPkama není dovolenej. Hrozí vykloubení :( Takže jen občas na boulder.

A k té kytince. Mám připravenou kostru článku, jen se mi to nechce uveřejňovat. Ne vždycky se setkávám s pochopením. konopí je pro mnohé hrozba i v podobě domácí masti :) Ale jestli chceš něco napsat, tak se ozvi do mailu, co by sis představovala.

agata pro terez (Ne, 16. 8. 2009 - 22:08)

Ahoj Teresko, nechěla bya napsat něco o konopí a tvych zkušenostech, dala byh o na lupusinky????... nejlepší jsou vlastní zkušenosti...třeba by se i někdo přidal..
AHOJ, zdravím horolezkyni..:o)))

Reklama

Přidat komentář