Reklama

lupus erytematoides

Dany (Pá, 28. 1. 2005 - 12:01)

Milí (ne)prátelé lupusu, jak tak vidím a čtu tak se diskuze pěkně rozvíjí kolem uzdravení z lupusu. Osobně si myslím, že nejlepší pro udržení je očista organismu z různých škodlivin co se nasbírá. To nejlépe tím, že doporučují zdravou stravu a nelépe vegetariánskou stravu. Sama jsem to vyzkoušela a rok od roku se dítím dobře. Každý den kopa zeleniny a ovoce, ovocné šťávy a to člověka vzpruží na celý den. Když tak vidím některé kolegyně v práci popíjí kávičku, kouří tak nevím zda si tím nepřivozují někajou nemoc. Nepřála bych jim našeho vlka. Na tom zdravém životním stylu něco je, ale člověk to musí vzít vážně. Souhlasím s Dolores, že ve změně zdravého životního stylu něco fakticky bude. Jsou dny kdy se mění počasí a s revmatismem si nedáte rady. Milé lupusenky, žijme zdravě. Zdraví Dany :-)

Anad (Čt, 27. 1. 2005 - 23:01)

Dolores také se mi to moc nezdá. Pokušela jsem se léčit alternativně pár let s žádným výsledkem, kolikrát jsem se naopak vylízávala z komplikací. No vlastně zanedbalo se co se dalo. Pokud jde o autoimunitní procesy, na to je každá alternativa krátká. Naopak znám případy lidí, kteří uvěřili, začali vysazovat léky a tzv. čistit se tak končili v těžkých stavech v nemocnicích, protože kolikrát z neznalosti lékař či nelékař alternativy dává spíše léky podporující imunitu, což je průser. Pokud někdo má základní znalosti o imunitě a autoimunitě, tak mu musí být zcela jasné, že tudy cesta (očistou) nemůže jít. Kdyby ona lékařka věděla jak na to, tak by rozluštila jak léčit většinu autoimunitních nemocí. To by byla bomba pro celý svět a miliardy lidí. Mám spíše pocit, že těm, kterým něco takového, jak píšeš pomůže mají zřejmě špatně provedenou diagnostiku. Mám zkušenost, že čím víc někdo propaguje co umí a kolik vyléčil lidí,tím je víc mimo, protože je to člověk co ztratil soudnost a nechce vidět ten zástup lidí kterým nepomohl nebo uškodil. No v každém případě opatrně, opatrně, opatrně. SLE je příliš závažná věc a vysazení léků může být hazard ze životem.

viki (Čt, 27. 1. 2005 - 20:01)

Dolores, nikdo neví nic 100%, proto jsem napsala, že zázraky se dějí a myslela jsem to tak, že věci, které nám připadnou nemožné, se skutečně čas od času stanou... Ale kdo zná SLE tak ví, že tato nemoc má svá aktivní a neaktivní stádia. Remise může trvat třeba roky, ale podstatu to nemění.Je od tebe hezké, že se podělíš o své dobré zkušenosti a rozhodně jsem tě nechtěla zranit, pouze jsem se domnívala, že o této nemoci víš moc málo.

Lenka (Čt, 27. 1. 2005 - 19:01)

Dolores, nemůžeš napsat více? Jakou alternativní metodu lékařka používá? Jak probíhá očista organismu?

dolores (Čt, 27. 1. 2005 - 18:01)

MonikaH a Viki, je mi trochu smutno z toho,jake jsem si od vas obou precetla reakce. Jedna se ne o klasickou lecbu, ale o alternativni - provadenou lekar,ou ktera studovala medicinu "uplne normalne". Jasne, uznavam, ze hodne zalezi na tom, do jake miry je organismus zasazeny, tedy v jakem stadiu clovek prijde. Nejprve museji byt postupne snizovany leky, aby se dostalo k ociste organismu, a pak polmalu jde vsechno. To muze ale trvat az 2 roky. A vysledkem je clovek, ktery nema bolesti, nebere Prednisol a dalsi podobne silne leky, ktery je schopen prace a normalniho navratu do zivota. I kdyby doslo jen k tomu, ze se pacient citi lepe a nebere leky, to nestaci? Kdo nezazil, neuveri. Pripoustim, ze zazraky se deji, ale pripoustim take to, ze uzdraveni zacina take v odhodlani. Preji vsem hodne zdaru a sily u hledani. Nemyslim to cele ve zlem :) dolores

viki (St, 26. 1. 2005 - 08:01)

Dolores,pokud se tvoje kamarádka vyléčila, tak pravděpodobně ani lupus neměla. SLE je zatím nevyléčitelné, ačkoliv zázraky se dějí......

monikah (Út, 25. 1. 2005 - 20:01)

ahoj dolores,tá tvoja doktorka by bola asi prvá na svete, ktorá lupus vyliečila, takže tomu neverím. To by už dostala nobelovu cenu. Lupus je možné len dlhodobo udržať v remisii, ale vyliečiť nie.

Dolores (Út, 25. 1. 2005 - 16:01)

Ahoj Traxxi a vsichni, kteri hledate, ja sama SLE netrpim, ale ma kamaradka ze stredni skoly ano. Moc jsem ji chtela pomoci, a tak jsem hledala..... a nasla. Rada bych se s vami vsemi podelila o kontakt na lekarku (MUDr.), ktera uz par lidi se SLE uspesne odlecila a hlavne vylecila. Provozuje svoji vlastni praxi u sebe doma, kousek od Marianskych Lazni. MUDr. Drahoslava Snorbertova tel. 354 692 172Vsem, kteri jeste nezratili viru, zde je sance. Ta je ostatne vzdy. I pokud byste se nerozhodli ji navstivit, telefonat za to bude stat take.Preji vsem hodne sily, dolores

Traxxy (Po, 24. 1. 2005 - 19:01)

http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=1365

Traxxy (Po, 24. 1. 2005 - 13:01)

Bry den lidi,vlastne, vubec nevim, co mi je...dela se mi nejaka vyrazka na nose (od 16ti asi). Ted je mi 19 a je to horsi a horsi. Dela se mi to cas od casu a pak zase zmizi. Kozni si myslel, ze je to lupenka, ale je mozny, ze neni? Lupenka je preci na kloubech atd. co sem precetla a ja to mam jen "na xiftu :o)".Citim se v posledni dobe nejaka slaba a boli me hlava - zacinam chodit k homeopatovi a lecit se jinak) :o)

Nada (Pá, 21. 1. 2005 - 08:01)

Moc díky za radu, určitě si ho koupím. Taky asi nemám "motýla", ale takové červené terče, většinou malé, ale na kořeni nosu větší, a ten potvora nechce zmizet. Odpověď pro slečnu, která ví o svém lupusu teprve 3 měsíce: mě je 27, lupus mám asi už 11 let. Mám syna, je mu 5 let. Těhotenství bylo rizikové, absolvovala jsem spoustu vyšetření, byla jsem v genetické poradně, nemohla jsem se rozhodnout, zda mám jít na potrat či ne. Ale brala jsem nízké dávky kortikoidů, takže jsem se nakonec rozhodla pro miminko. Sice jsem s ním potom musela absolvovat vyšetření, zda lupus taky nemá, ale vše bylo v pořádku. Podruhé bych to už ale neriskovala. Byla jsem v době těhotenství v Revmatologickém ústavu v Praze, kde mě psychicky podrželi a jen díky nim mám krásnýho kluka. Držím palce!

Barbora (So, 15. 1. 2005 - 12:01)

Ahoj vsichni!Je mi 25 let a lupus mi zjistili pred 3 mesici.Na zacatku jsem mela strasne bolesti kloubu a svalu, nemohla jsem se rano ani oblect do prace.Dostala jsem se k dobremu revmatologovi a ted je to celkem dobre.Jen pry mam nizsi mnozstvi bilych krvinek.Chci se zeptat, zda s tim take mate problem a hrozi mi tim neco?Byla bych rada,kdybyte si chteli dopisovat a podelit se se mnou o sve zkusenosti s touto hnusnou nemoci.Moc lidi ji nezna a tak nenachazim zadne pochopeni,zvlaste ne v praci.Vsichni tvrdi to same:Jak muzes byt unavena a bolet te klouby, kdyz ses tak mlada?Ale to asi taky znate.Navic v praci mam pekne stresovky...Mam hlavne obavy, abych mohla mit deti.Take jsem se setkala s nazorem ze lupus hodne souvisi s psychikou.Ja tomu verim.Kdyz jsem mela v praci problemy, bylo to nejhorsi,dokonce jsem byla v nemocnici.Ted uz jsem si ujasnila priority a praci beru proste jen jako praci, nic vic.A je mi rozhodne lepe.Mejte se a ozvete se mi:krizova.barbora"seznam.cz

Jarka Rad. (Pá, 14. 1. 2005 - 18:01)

zkus si v lekárně koupit krém panthenol 6%-obsah 30g-větší nedělají.Je to jediný krém,který mi vyhovuje,nemám klasickýho "motýla,ale dělají se mi fleky,ten krém to zmírní...

Viki (Po, 10. 1. 2005 - 18:01)

ahoj Nado,já jsem našla dost informací na www.google.cz, kde jsem zadala lupus. Pá a hodně hezkých dnů.

Nada (Po, 10. 1. 2005 - 12:01)

Ahoj, teprve dnes jsem objevila tuto diskuzi a jsem nadšená. Sama se s lupusem léčím už 11 let, a byla jsem překvapená, kolik toho ještě nevím. Moje onemocnění je momentálně v klidu, nemám žádné bolestivé příznaky, ale trápí mě škaredý "motýlovitý" exantém. Nemáte některá typ na "zázračnou" mastičku? Nejhorší je, že mám vyrážku i na zádech, spíše ramenou. Díky každému za odpověď a všechny zdravím. Stanu se určitě pravidenou čtenářkou této diskuze. Ještě mám jednu prosbu: mohla byste mi některá napsat adresu na stránky, kdy bych mohla zjistit všeobecné informace o lupusu - průběh nemoci, způsoby léčení, doporučení atd. Moc díky a těším se na odpovědi.

Tihia (Út, 21. 12. 2004 - 12:12)

Krasne proziti svatku vanocnich, pohodu, klid, stesti, ale hlavne zdravi v roce 2005 prejeTihia

Viki (Pá, 10. 12. 2004 - 19:12)

Ahoj milí lupusáčci, vlastně hlavně milé lupusačky. Doufám, že je vám když ne dobře, tak aspoň snesitelně, abyste mohli pomaloučku nabírat vánoční atmosféru. Přeju tedy předvánoční pohodu, co nejméně bolestí a trápení a taky si přeji, aby se mi zítra podařily vanilkové rohlíčky. Ale raději nebudu moc plánovat, však to znáte :-)))

Jana (Pá, 10. 12. 2004 - 15:12)

Dančo, reagovala jsem na příspěvek Doc.Nerudy ze dne 28.3.2002, který psal, že má preparát Wolfenil z USA. Na tyto stránky jsem se dostala jen náhodou, ani jsem nevěděla, že něco takového existuje a že tímto onemocněním je postiženo tolik lidí. Už jsem si na internetu o této nemoci něco přečetla, takže také nevěřím v uzdravení (což mi potvrdil i ošetřující lékař), ale znáte to "tonoucí se stébla chytá". Jana

Alena (St, 8. 12. 2004 - 07:12)

taky neverim ze by se to dalo tak lehcew vylecit....kdyby to bylo tak jednoduche, myslim ze kazda z nas by se na rok premohla....lupus je nemoc DNA a az nekdo najde lek na lupus, tak se vyleci i AIDS a RS a spousta jinych autoimunnich chorob.....

Jarka Rad. (Út, 7. 12. 2004 - 18:12)

Nezlobte se,ale nevěřím ve vyléčení.Jsem pod dohledem té největší špičky,co asi v ČR lze a věřím tomu,kdyby šel lupus vyléčit,tak mi neváhaj cokoli dát,mockrát jsem to s lékaři probírala.Vždyt i ovoce a zelenina dnes NENÍ nic čistého...Cítím s paní,která píše o dceři,protože vidím,jak to prožívá moje mamka...Není nic krom kortikoidů,chemoterapie a imunosupresiv.Vše se nechá zvládat,když se to zklidní,ale je to boj napořád...

Reklama

Přidat komentář