Reklama

lupus erytematoides

Maja (Ne, 20. 6. 2004 - 12:06)

Ahoj Monika a ostane lupusienky! Mony diky za odpoved, potesila a trochu ukludnila.S tym priberanim som na tom horsie-mam na sebe 30kg navyse. Uz sice nepriberam, ale neviem ako to mam zhodit.Cvicim len doma aj to obcas, lebo ked pridem z roboty domov som uz dost unavena na to,aby som este cvicila. Cez vikendy chodim bicyklovat a korculovat na hradzu.Ja som totiz mala problemy s vahou este pred lupusom a ked som chcela dobre vyzerat,musela som cvicit kazdy den aspon 2hod. v posilke.Od 17 som cvicila aerobic a bola som chvilu aj cvicitelka, kym som nedostala tiez tu flebotrombozu- na pravom predkoleni. Bolo to aj v case stresov- statnice a dokoncovanie diplomovej prace, kedy som velmi malo spala.Po tom som sa opat vratila k aerobicu, ale ako cvicenka- bolo to moja "droga"- z roboty hned do fitka.No ale teraz mi uplne zakazali aerobnu cinost, tak som z toho " na nervy".Segra mi hovorila totiz, ze ked beriem prednison tak velmi tazko schudnem.Je zdravotna sestra a zije v Australii a ma s tym skusenosti- robi na oddeleni s detskymi pacientami, ktori maju astma a tiez to beru. Az po uplnom vysadeni a nejakom tom pol roku sa vacsinou dostali na povodnu vahu.A ty chodis niekde cvicit alebo cvicis doma?Uz som rozmyslala, ze by som skocila omrknut tie cvicenia, co robi Edita Sipeky, ze by som to mohla zvladat.Raz som bola aj na power joge, ale na druhy den som si musela zobrat dovolenku, lebo som nevladala vstat z postele....;o)To je tak, ked neviem, co mozem a nemozem ,a takto to testujem.Zajtra mam volat do PN a dohodnut si termin kontroly,dr.Tuchynova.Dufam, ze vsetko dobre dopadne a moje lieky sa aspon znizia...;o)Ozaj, pred svadbou som si tiez pichala injekcie do brucha, mala som zapal zil na tej nohy,tak mi radsej dali tie injekcie, takze s tym uz mam tiez skusenost. Ale to bolo este predtym, ked nikto netusil, ze mam v sebe lupus. Mala som uz zisteny v krvi lupus antikoakulans- ten antifosfolipidovy syndrom, ale lupus nastupil az minuly rok v januari strasne rychlo a radikalne. napadol mi pecen- lavy lalopk som mala "odumrety"(cheli mi to odrezat, ale mala som hrozne zle vysledky krvi, tak ma nemohli operovat a ptom bol na konziliu v nemocnici dr. Hrusovsky, ktory povedal, ze netreba operovat, pecen ako jediny organ ma schopnost samoregenracie, co som mala stastie), no a potom som mala este k tomu aj zapal obliciek a tektinu v tele som mala vsade, az som sa dusila...No ale na to radsej uz vobec nemyslim....Oproti tomu som teraz ako zdrava!Mala som velku psychicku podporu v rodine a v priteloch, ktori ma dost podporovali a stel podporuju a to je najdolezitejsie, nestracat hlavu! Tak sa vsteky drzte! caute Maja

jana (Ne, 20. 6. 2004 - 08:06)

Ahoj,to smutné,že se člověk nemůže dopracovat pomoci,ale z vlastní zkušenosti vím,že to tak je.Proti blbosti se nedá bojovat,jak říká moje doktorka.Probůh Pepčo z čeho žiješ,když Ti vzali ČID?To si musíš platit sama i zdravotní pojištění.Nejhorší je,že pojišťovna je ticho,až potom to spočítá i s penále.Teď je to s přiznáváním důchodů ještě horší než kdykoliv předtím.Plný důchod to je v podstatě před smrtí a ČID prý v EU vůbec není,tak se podle toho zařizujou.Takže jsem nenapsala nic pozitivního,ale je třeba si na to nát pozor.Ahoj Jana

Alena (Ne, 20. 6. 2004 - 04:06)

Pepi ja ti teda rozhodne s doktorem v Praze nepomuzu to musim nechat na Prazakach, urcite se nekdo ozve. Nez jsem mela rozjety lupus, tak jsem mivala vyrazku od slunce na krku, jenom takove cervene skrvnky. Motyla nemusis mit vubec. Jo jeste co mi rekl Gerard (muj milovany doktor) mela jsem falesny pozitivni test na syfilis.Ja holka fakt nevim co se s Tebou da delat v tech podminkach v jakych zijes. V tom strasnem nezajmu....ten si nedovedu predstavit. No ja jezdim jak muzu jenze taky si to vzdycky odnesu;) Jako ze jsem s mozkovou mrtvici projela cele staty a Mexiko:) Dodnes nepochopim:) Skoncila jsem pochopitelne v nemocnici ve Vancouveru, ale manzel a kluci se mnou. Bydleli ve vanu na parkovisti pod nemocnici a chodili kazde rano mne mne navstivit nahoru do enmocnice a vecer zase sli spat do vanu. I kdyz jim v nemocnici nabizeli pristylky na muj pokoj, protoze mne dali na privatni pokoj, kdyz jsme cela rodina:) Pochopitelne jsme neplatili ani penny. Naokak sestricky byly uzasny a lidi co nosi jidla nam nechavali eztra talire kdyz nekdo odesel z nemocnice a bylo pro nej objednano jidlo, coz se stavalo velice pravidelne, takze vetsinou jsem nakrmila i kluky:) Proste byla to zajiamva zkusenost. Ale na druhe strane jsem se zastavila v nemocnici v Texasu na emergency tam nic nepoznali, dali mi prasky proti bolesti a na hlavu a rekli ze mohu jet dal..... no jo..mam lupus....Pak jsem se ptala Gerarda jestli to mam platit a on mi rekl ze kdyz mi opravar neopravi auto tak mu platit taky nebudu...a tak jsemto nechala nezaplacene.... Bylo to 800 dolaru za 4 hodiny! Neco zaplatila moje nemovcnicni pojistka, ale ta plati jenom co by za tyhle ukony zaplatila v Canade.A ve Statech je to daleko drazsi. Je mi jasny ze tohle ti nepomuze a nevim co ti mam rict dal...drzim strasne palecky Viki a Tobe (Viki ma aspon manzela!!!!) ale ty jsi uplne sama...je to desive na to jenom pomyslet.... Mohu jenom na vas obe myslet a prat vam...no asi lepsi doktory! Oni ti cesti dyz nevi co to je, tak se dal jak se mi zda nezatezuji, reknou jenom ze vam vlastne nic neni a vsechno si vymyslite..je mi z toho zle.....

Pepca (Ne, 20. 6. 2004 - 01:06)

Pro prehlednost pisi druhy prispevek. Ted uz k lupusu.-Mate vsechny typickeho motyla? Ja mela exem na vlasove hranici , praskalo az do krve, ted je to lepsi, ale zase se mi delaji cervene tecky pod ocima a na vickach a hodne to pali -Fotosenzitivu mam poze jako Jarka Rad (nesmeji se, protože je to presne), jsem podrazdena, chytaji mne neuralgie. Driv jen při dlouhem slunci slunecni vyrazka, ted ani nevim, protože jsem jen doma.-V moci jsem mela zvysenou 0,307 g na 24 hod. Ref. mez je 0-0.15.Pak jsem mela zvyseny PH moce, leukocyty v moci-Mela jsem pozitivni autoprotilatky proti histonovemu komplexu 33.7. Hranicni hodnota je 25 U/ml. Je to také autoprotilatka proti casti bun. jadra. Ted mam pry vse v poradku a pry to nic neznamena (mam vsak nejaky materialy z Netu a dle nich tedy znamena)-Snizeny hemoglobin, hematokrit, erytrocyty

Pepca (Ne, 20. 6. 2004 - 01:06)

Ahojte Lupusandy. Diky Aleno, jane a Jarko za rady a popis Vasich potiží.Abych po pravde rekla, tak fakt nevim,prestavam si byt jista. Mozne SLE poprve jen tak utrousil před casem muj neurolog. Muj stav ma zcela jiste autoimunitni rysy a je nasledkem predchozich dost castych infekcich. Spolu s VIKI také prave spolubojujememe na CFS. Tahle nemoc mi byla před 3 roky diagnostikovana na soukrome klinice, ale ČR ji vysoupla v roce 1997 z tabulek( byl této nemoci venovan samostatny oddil v imunologickych nemocech)podle kterych se hodnoti a tvari se, ze něco takoveho neexistuje. Na nejtezsi formy bylo snízeni prac. vydelecne schopnosti 70-90%, tedy plny ID. Dnes jsou lide razeni pod neurasteniky, pokud chce ID tak musí souhlasit ci nahrat nejakou tezkou psych. poruchu.Jenze musí vydrzet hospitalizaci na psychiatrii a riskuje absolutni neleceni. Ja jsem zacala byt nemocna v 20 letech, po silnych sinusitidach. Individualne jsem dodelala VS. Pak i přes neustale virozy, zanety, bolesti patere se mi podarilo vypracovat se na manager. pozici i když jsem uz poslední rok z práce chodila pro bolesti mocaku do horky vany, porad se mi blokovaly zada. Pak v 30 letech se mnou sekla uplne jedna viroza, do roka jsem prestala byt samostatna. Tak jsem zustala na krku byvalemu priteli, který se se mnou pro potize rozesel. Taky mi to pekne oslazoval. Rok na to uz u mne musel bydlet, neumyla jsem se sama, nenajedla

Alena (So, 19. 6. 2004 - 20:06)

Tak snad to mam vsechno pohromade:) Vitaminu je tu spousta ale ja vyjmenuju jen ty nejdulezitejsi. Calcium 1500-3000 mg denne (ja osobne beru Tumbs, ale asi to prijde draz), magnesium 750 mg denne.Jestli nekdo chce vedet dalsi, tak se ozvete! Oleje: pouzivat jenom Canolu nebo olivovy olej. (olivovy olej je hodne drahy Canola daleko levnejsi, jenom jestli ji tam mate.Ja pouzivam Canolu.Casto jezte sardinky!Take jsou dobre chrest, vejce, cesnek a cibule. Tato jidla pomahaji spravovat kosti a chrupavky a pomahaji obsorbovat calcium. Jezte hnedou ryzi, ryby, listove salaty, ovoce. Nekolikrat tydne byste emli jist cerstvy ananas (ne v konzervach) pomaha na zanety.Nejezte zeleniny kterym se u nas rika nightshade (cesky nevim) ale jsou to rajcata, papriky, bile brambory a papriky.Mleko a jogurty mebo cervene maso take nejsou moc vhodne.Zelezo ziskavejte z jidla spis nez z prasku. Nejezte alfaalfa korinky. Vyrabeji kanavin, coz je toxicka substance.Spoust odpocinku s mirneho cviceni. Nechodte na slunce a kdyz jdete tak pouivejte krem proti slunci )minimalne 40-45)Nechodte moc mezi lidi.Tak tohle mi rika moje kniha. Rika toho jeste daleko vic o unavaci, jestli ma nekdo zajem:)

Alena (So, 19. 6. 2004 - 16:06)

ahoj Jari, ja bych chtela jenom varovat pred pouzivanim antikoncepcnich prasku. Zpusobuji "vzplanuti lupusu".Jinak dneska napisu co se pri lupusu ma jist a co ne, spravnou zivotospravu (ja dodrzuju bohuzel taky ne vsechno) Jinak ja mam taky deti dve a muj starsi syn (16) ktereho bavi genove inzenyrstvi mi vysvetlil ze abych mela lupus, museli byt moji rodice oba prenaseci. V tom pripade si muze dite vzit z kazdeho rodice zrovna ten spatny gen a narodi se dite s lupusem. Nebo si vezme dobre geny a lupus nema (Muzi ho maji zridka, nicmene mohou byt prenaseci. V mem pripade jsem si dost jista ze moje babicka mela lupus, byla prapuvodem z Indie a zemrela ve 28 letech na neznamou nemoc, coz tehdy lupus beze sporu musel byt. Byla nemocna dlouho.Ovsem z druhe strany (maminka) tam mi je neznamo jakekoliv lupusove prispeni.Ovsem jestli je clovek prenasec to se tak lehce nezjisti.Dalsi verze je mnoho penicilinovych prasku v detstvi (opet jedna z mych moznosti)...no a jinak dosud neznama infekce jak se taky lupus vysvetluje. Ono je to asi v podstate jedno, proste je to tak ze mam lupus:) ale nekdy by mne zaajimalo proc?

Jarka Rad. (So, 19. 6. 2004 - 13:06)

Ahoj Viki,jsen ráda,že ses ozvala.Prosím tě vůbec nepřemýšlej a u PL to aspoň hrej,když nic nepomáhá,že nejsi schopná jít do práce,to musí být jinak velký blbec,že by Tě poslal do práce.Já jsem doma od2.2.2004 a vůbec nepřemýšlím o práci,vypustila jsem jí z hlavy,dokud nebudu v pořádku.Když ti bude dělat problémy,tak ho změň!Víš jak se mi ulevilo,když jsem PL změnila já!Teď mám klid.Je mi Tě moc líto,pořádněco máš.Já na rozdíl od tebe mám už svoje doktory,ktrým plně věřím a vím,že se o ně můžu opřít!!Pro mě je to štěstí,ale nemysli si,to co ty teď prožíváš,tak jsem prožívala od list. do února,taky dlouhá doba plná bezmoci,že ti nikdo nepomůže.Ale musíš se prát a pořád je otravovat a nedat se.Oni to pochopí,jen jim tom trvá někdy asi dýl.Tak se drž a napiš mi jak se ti vede,myslím na tebe ahoj Jarka.

Jarka Rad. (So, 19. 6. 2004 - 13:06)

Moje rada všem kdo uvažují o těhotenství.Na nefro.klinice v Praze nyní zastávají názor(před ještě 6lety ne!),že pokud je lupus ,,v klidu tzn.veškeré hodnoty nějakou dobu(nevím bohužel jakou ale můžu se zeptat,ale až 13.7. jedu na kapačku),tak je možné otěhotnět ale pořád s malým rizikempřenosu lupusu na to dítě.Já mám 2děti)13 a 11 let.Ta starší v 9.měs.onemocněla autoimunní neutropenií,což je krevní nemoc,po průduškách,obrátilo se jí to proti tělu.o 4 let se jí rovnala krev,do nynějška je v pořádku.Nebyla jse nemocná,tak doufám,že to lupus tehdy nebyl.Druhá dcera je v pořádku.Ale mám 2 děti,tak se mi to říká oproti tomu,kdo nemá žádné.Já bych to neriskovala z toho důvodu,že nechci,aby si tím moje děti procházely.Radši bych nějaké mimčo adoptovala.To je můj názor.ahoj.Jarka

Jarka Rad. (So, 19. 6. 2004 - 13:06)

Ahoj Pepčo.No to je jak z hororu,jen já jsem si zažila něco podobného.Lupus se u každého projeví jinak.Já jsem ho měla už před asi 6 lety,jen jsem o tom nevěděla,myslela jsem,že mám glomerulonefritidu(klubíčkový zánět ledvin)-léčili mě ale taky kapačkami a Prednisonem.Pro lupus jsem prý tehdy nespňovala nějaká kriteria.Kdybych to věděla,tak bych se víc hlídala.Tehdy se mi to projevilo vysokou hodnotou bílkoviny v moči-kolem 3,0 a otékaly mi kotníky,prsty jsem měla ve vzduchu.Tak se vlastně zjistilo u PL,že ton asi budou ledviny.Nyní vím,že mi to postihlo ledviny.Pak jsem se z toho dostala,byla jsem 7 měs.doma na nesch. a pak chodila do práce,byl klid,jen jsem brala Milurit na kys.močovou.V listopadu loňsk.roku mě začlo pobolívat v krku a objevily se mi taky ty boule za ušima na krku v podpaží,klíč,kosti,třísla,vždy chvíli bolely,pak to přešlo ale zůstaly.Moje bývalá PL je bez prominutí Kráva s velkym K.Nebudu popisovat vše,ale po vyjmutí boule kvůli té zlé bílkovině v krvi,je boule čistě k tomu zánětu bez nějakého myomu.Takže musíš trpět,vím jak to bolelo,jen ti chci říct,když jsem se konečně zase dostala na tu nefro kliniku do Prahy a dali mi 1.kapačku v které byla startovací dávka Prednisonu,tzv.šoková-500mg,tak mi do rána zmizely VŠECHNY boule!!!Byla jsem tak št?astná a hl. se mi ulevilo!!Klouby mě bolely nejvíc na podzim a v zimě když to bylo nejhorší a než to začli léčit-prsty,ramena,lokty...Máš určitě zánět moč.měch. nebo cest,v zimě jsem to měla2x,vrátilo se mi to,zabral Nolicin antibiot.Krvinky jsem (červwené)tentokrát měla i 70,což je na výměnu,ale zvládla jsem to a nyní mám už 103,jak píše Alenka-únava,vadí mi sluníčko,jen nedokážu říct jak přesně,jako kdyby mě oslňovalo a jsem z toho jakoby vzteklá,nesměj se!Hodnota pro vyjmutí vzorku z ledvinového klubíčka,tkáně je 2,0-2,5.To dělají jen v Praze nebo asi v Brně ale to nevím jistě.Měla jsem dřív strašné problémy s mou bývalou PL,nechtěla mi nic nabírat,natož někam poslat,pacient je malý pán.ale není to tak všude,nevěš hlavu a per se!Jestli otékáš,tak je to 100% s postižením ledvin-kotníky,břicho,v zádech,oční víčka..Viděla jsem taky holku 26let,která svojí vinou,že nešla k PL,přechodila velkou chřipku a rozjel se jí lupus do ledvin a kloubů,Poškodilo jí to kolena tak,že dnes je po totální výměně kolen.kloubů.Ty bolesti co měla si nedovede nikdo asi představit,morfinové injekce 3x denně jí nezabíraly-křičela bolestí.Byla to hrůza pro mě dostatečná,že si nedovolím nic přechodit a radši sehraju u doktora dostatečné divadlo,aby se mnou něco udělali.Takže ty se nedej a základ krev a moč+sbíranou za 24hodin by ti měl PL udělat,když se mu nebude chtít najdi si jiného úplně s klidem.A důležitá je psychika,doted?stačí ještě když se jen rozčílim,tak je mi během chvilky špatně,tak pro ten klid,který všichni potřebujem,tak bojuj.Ještě si nech nabrat štítnou žlázu-krev,každý druhý ji má taky rozházenou.Ahoj a ozvi se.Jarka Rad.Alenko dík a doufám,že to najdu jsem antitalent,měj se tam u vás moc hezky a napiš.Jarka.P.S.Dnes opékáme s báječnýma sousedama už se těším,doufám,že budu mít sílu,přece neodejdu před půlnocí?! Ahoj.

jane (So, 19. 6. 2004 - 11:06)

Ahoj,našla jsem kritéria podle kterých se stanoví diagnoza SLE.1.obličejový kožní erytém - charakt.motýl2.diskoidní erytém3.fotosenzitivita - neobvyklá reakce na sl.záření pozorovaná lékařem4.vřídky v ústech - defekty ústní sliznice,nebolestivé pozorované lékařem5.artritida - neerozivní artritida postihující dva a více kloubů,otok a výpotek6.serozitida - pleuritida-pohrudniční výpotek pozorovaný lékařem nebo perikarditida dokumentovaná EKG nebo výpotkem7.renální postižení - proteinurie více než 0,5g/24hod.nebo více než +++.dále buněčné válce8.hematologické poruchy - hemolytická anémie s retikulocytozou,leukopenie méně než 4,0,lymfopenie,trombocytopenie9.Imunologické poruchy - pozitivní nález antifosfolipidovýchprotilátek,přítomnost protilátek proti jadernému antigenu Sm,pozitivní lupusový antikoagulans,falešně pozitivní test na syfilis alespoň 6 měsíců10.antinukleární protilátky - abnormální titr antinukl.protilátekKe stanovení musí být splněny 4 a více.Doufám,že Vám to pomůže.ahoj

Janda (So, 19. 6. 2004 - 09:06)

Alenko, konečně nám někdo napsal, podle čeho se pozná Lupus. Našla jsem se teda opravdu jen ve čtyřech bodech-artritida,sensitivita na slunce, nízké leukocyty a ten poslední bod-pozitivní krevní testy. Každý má jiné příznaky, ale stejně se v tom asi každý najde.Viki,taky si myslím, že bys měla bojovat o ID. Když někdo může dostat invalidku na neurčenou bolest zad,jak je možný, že ji nedostaneš ty s deseti diagnozami. No je, já vím, v tomhle státě je možný všechno.Alenko, taky ležím:mám trochu chřipku, tak mě začly bolet i klouby a jsem hrozně unavená. Simon-můj roční syn, totiž v noci hrozně zlobí, tak tomu spánku moc nedám. Teď jsem dala děti k babičce, že budu odpočívat. Tak jdu,mějte se Janda

Alena (So, 19. 6. 2004 - 05:06)

Ahoj Pepco a ostatni, pokusim se vam napsat co mi rika moje kniha Nutritional healing. Pokusim se psat pouze cesky! Lupus je chronicka choroba, ktera muze afektovat mnoho organu. Je to autoiminni choroba, to znamena ze se objevi kdyz imunni organismus tela vytvori protilatky, ktere naladaji vlastni organy. Mnoho expertu veri ze je to zpusobeno jeste neidentifikovanym virem. Nemoc se jmenuje lupus, protoze hodne lidi ma vyrazku kolem nosu a na tvarich, takze jim to dava vlci masku. 90 % jsou zeny, z narodnosti jsou na tom nejhur Asiatky,IIndky, Podle americke rhematoidni asociace musite mit na diagnostikovani lupusu 4 z nasledujicich symptomu:1.abnormalni bunky (cells) v moci2. Artritis3. Motyl4. Sensitivity na slunce5. Bolaky v ustech6. Nizky pocet bilych krvinek, nebo pocet krevnich desticek nebo hemolyticka anemie.7. Zachvaty nebo psychosis )to nevim jak se rekne cesky..snad zmateni?8. Specialni antibody v krvi (to ma 50 % lidi s lupusem).Zitra napisu jeste vic ale ted uz jsem moc unavena.......... Kniha se soustredi na nejlepsi vyzivu pro lidi s lupusem. zatim ahoj:))))

Alena (Pá, 18. 6. 2004 - 19:06)

Dik Petro, tam by mne nenapadlo to hledat:)

Petra (Pá, 18. 6. 2004 - 19:06)

Klikni tady nahore na kategorie : Nemoci, a pak jej uvidis.

Alena (Pá, 18. 6. 2004 - 18:06)

Viki, oni ocekavaji ze budes chodit do prace naha? Je to neuveritelne ze nemas invalidni duchod! Ja ho dostala tenkrat za daleko mensi problemy!Chtela bych ti poprat aby se brzo aspon trochu srovnala..co na to rika manzel? Jen mimochodem vi nekdo jak se dostat na ten chronicky unavovy syndrom? Kdyz kliknu a nej tady v seznamu nemoci, tak se mi objevi jenom nejake inzeraty na leky!!! Co delam spatne?Mimochodem, vzdycky jsem si o rikala a ted co mam ten lupus tak si to rikam asi kazdej den: Zlata Kanada!

viki (Pá, 18. 6. 2004 - 18:06)

Ahoj,mám trochu zpoždění, protože jsem stále moc unavená. Dneska jsem se rozepsala trochu víc na únaváči a už mi nezbývají síly tady. Takže jen stručně. Prso bolí, nemůžu mít na něm ani oblečení, doktor mi řekl, že je to změnou počasí (:ooo)....Moje celoroční vyšetření, přesně 13 měsíců vyšetřování, zda nemám chronický únavový syndrom, dopadlo pro mne dost špatně. Mám pouze 10 různých diagnóz, ale zásadní věci, jako nádor na nadledvině nebo v hlavě nemám, tak mám přijít na kontrolu za půl roku. Pozitivní je, že se při tom přišlo na moji RA a léčím se. Ale dál chodit do práce, únava neúnava, omdlévání neomdlévání atd. No nic, jdu odpočívat, dokud mám PN.Zatím pá, ozvu se zase.

Alena (Pá, 18. 6. 2004 - 14:06)

ahj Moniko, mela jsem nezjisteny lupus pri prvnim diteti(tehotenstvi dost zle) pri druhem uz jsem vedela do ceho jdu. Byla jsem na steroidech a muj lupus zdaleka nebyl v remmision a ja mela Olina proti vsem:) Muj doktor tenkrqt dokonce vyhrozoval emigraci do Ceske republiky ze tam za nim nebudu moct (jeste pred revoluci, ktera mu odrizla cestu a prodelal se mnou cele dalsi tehotenstvi, ktere bylo jedinym svetlym momentem meho lupusoveho zivota:) Byla jsem v remision! Poprve a naposledy! Zato po Olinovi to zacalo byt daleko horsi a to jsem uz kvitla i praci....do te doby to jeste slo. Ale nelituju, to je proste zivot!

Alena (Pá, 18. 6. 2004 - 14:06)

Pepco, to co pises je strasny! Hele ja jsem clovek od prirody liny a momentalne bolavy ale fakt ti napisu behem dneska nebo zitrka (dneska musim k doktorovi) podle ceho se pozna lupus. Mam tu vyhodu ze ctu plyne anglicky takze to musim jenom prelozit. Jinak o cem mluvis znam, ja sama jsem trosku toho zazila, ale jenom opravdu trosku, kdyz jsem byla v jinem stavu s prvnim synem. Tonikdo netusil ze mam lupus, jenom muj lekar se podivoval nad myma cervenyma krvinkama ktere sly rapidne dolu a ja byla unavena k nepredstaveni. Jinak mi byl lupus diagnostikovany hned po narozeni syna, takze jsem enzazila to silene

Alena (Pá, 18. 6. 2004 - 14:06)

Jari, kdyz si natukas http://www.geocities.com/kennedy_ts/index.html tak te to vezme primo na nasi ceskou stranku;) a nebo www.kudlanka.cz tam je pribeh meho uteku z ceska kdyz jsem jeste ani ve snu netusila ze mam lupus a presto se uz ozyval......

Reklama

Přidat komentář