Reklama

Lumbální punkce

Diana (St, 18. 7. 2007 - 22:07)

Jak dlouho po lumbálce se musí ležet??? Může se vstát alespoň na toaletu????????

Návštěvník (Ne, 15. 7. 2007 - 19:07)

pepka
jak tady vidíš, každý to snáší jinak, někdo si druhý den zpívá, někdo se z toho dostává týden, každý je jiný, kdybychom byli stejní, stačilo by vyměnit stejné součástky a bylo by to.

PEPKA (Ne, 15. 7. 2007 - 16:07)

hm to je dobrý ,proč tedy já jsem ležela poctivě24hodin a pokaždý jsem měla takovou migrénu až jsem zvracela a po druhý byla na kapačkách

Návštěvník (So, 14. 7. 2007 - 23:07)

Leží se proto, aby se zabránilo bolesti hlavy ze sníženého tlaku mozkomíšního moku, takže ochrnutí nehrozí, jen větší bolest hlavy.

PEPKA (So, 14. 7. 2007 - 21:07)

Lucko ty jsi ,ale číslo to jsi taky mohla ochrnout ,já jsem ležela a hlava mě bolela stejně takovou migrénu jsem jen tak neměla a to ti dovolili v nemocnici stát

lucka (So, 14. 7. 2007 - 21:07)

ahoj lidi je mi 14 a minulý týden jsem podstoupila lumbálku podruhé.poprvé mi ji dělali v mých devíti letech a naposledy před týdnem!jde o normální vpich který bolí asi jako každá jiná injekce ale v žádném případě nevstávejte z postele a 24 hodin se nehýbejte.poprvé jsem vklidu ležela jak mi řekli doktoři a vše bylo ok ale napodruhé už jsem tak v klidu nebyla a pořád jsem se hýbala a navíc jsem po pěti hodinách vztala a šla na toaletu.to jsem neměla dělat protože teď mám nesnesitelné bolesti hlavy a zad!no jinak si myslím že se není čeho bát pokud dodržujete lékařské pokiny.

Lukas (Pá, 13. 7. 2007 - 17:07)

Ahoj Všichni jsem po lumbálce cca 1 týden a jediné co mě sem tam pobolívá je hlava. Lumbálka je v pohodě, tlak cítit je, ale alespoň něco nového, co jenom tak nezažiješ. Byl to dobrej doktor,vše mi celé popisoval, dopomohlo to k mému klidu, že jde o normální a běžný zákrok.

pacient (So, 7. 7. 2007 - 01:07)

Léčil jsem se na lymphatickou leukémii a lumbální punkcí jsem si asi za 12let léčení
uži dositosti a rohodně to NENÍ nic co se nedá vydržet.
1.bolest je stejná jako když vám berou krev
tj.jde jen o ten vpich.
2.že by přitom hrozilo nějaké nebezpečí?
toho si nejsem vědom.
Prostě kdo na to jde tak může bejt absolutně
v klidu.Jak říká nekoli desitek jsem jich podstoupil a jsem "zdravý jako řípa".
Několik let jsem v tzv.Remisi ,aůe já to beru jako že jsem 100% zdravý a nijak se neomezuji.

Ivana (Pá, 6. 7. 2007 - 09:07)

Myslím, že tyhle stránky čtou hlavně ti, kteří jsou na tento zákrok.Proto nechápu, jak sem může někdo psát odkazy typu:bylo to strašný, nejhorší v mém životě, strašná bolest, už nikdy na to nepůjdu.Tyto stránky jsou snad určený pro podporu a radu např.:atraumatická jehla, emla náplast, umrtvení vpichu, jak se chovat během zákroku a po něm, kofein......Proto nechápu, jak sem může někdo psát takový horory.Pokud je podezření na RS nebo zánět mozkových blan od klíštěte, tak na to půjde každý co nejdřív, aby se včas diagnoza potvrdila a začala léčit.

Návštěvník (Ne, 1. 7. 2007 - 12:07)

Nebo ti naopak kvůli tomu zakopávání dělali lumbálku? Proč vlastně? Jenom po lumbálce se nezakopává.

Robert (So, 30. 6. 2007 - 22:06)

Taky povím svůj zážitek s lumbálkou. Dobrý nebyl. Ale nechci tu nikoho strašit, myslím, že velkým dílem to bylo způobeno tím, že jsem ještě chodil do mateřské školky, takže mi bylo zhruba 5 let. Taky to bylo za hlubokého socializmu. Nechci to používat jako nějaký zaříkávadlo špatného zdravotnictví, ale přístup k lidem byl v té době jiný. K věci: nikdo mi nic nevysvětltil, vůbec se se mnou nebavili, přivázali mě k židli hrudníkem k opěradlu a šlo se na mě podívat asi 6 lidí v plášti. Protože jsem byl malý, tak už v té době jsem brečel a cukal se (to bylo špatně!). Nakonec to teda nějak proběhlo jako na mučidlech a nepříjemné to bylo. Takovej zvláštní tlak a bolset v zádech. Asi i díky mně to bylo na několikátý pokus. Pak jsem byl pro změnu zase přikurtovaný na posteli 24 hodin. Po tomto zákroku jsem několik let zakopával i na rovném chodníku. Ale znovu opakuji, že to mohlo být způsobeno mnou, asi trefili i něco jiného. Dneska bych na to už nešel, kdybych nemusel, když už na vlastní kůži vím, že se to taky dá zkazit. Bylo to traumatizující, byl jsem ještě dítě. Dnes jsem v naprostém pořádku a zase skáču přes kaluže. Vy určitě budete mít lepší zážitek, poví Vám, co Vás čeká, co máte dělat a že se nemáte hýbat. Pak asi problém nebude téměř jistě. Ten první pich, když vyjde, tak je vystaráno. Držím palce.

Ivana (Ne, 17. 6. 2007 - 20:06)

Jiriku, díky moc, taky mě to čeká a tak tady taky brouzdám a pročítám.Mám z toho docela strach, tak budu ráda, když nás čekající podpoříš.To místo ti umrtvili?A pak ten odběr, bolí to?Já jsem slyšela, že je to takový tlak, že to není bolestivé, že daleko horší je vydržet potom klidu bez hnutí.Prosím, napiš něco.A doufám, že pozitivního.

Zdenina (So, 16. 6. 2007 - 12:06)

Jdu v pátek...Co je to ta atraumatická jehla? Proč nikdo nepíšete o nějakém lokálním umrtvení?Nabídli vám alespon´něco?Někteří mě děsíte,ale je to fajn,že se trošku vzdělám....

Jirik (Pá, 15. 6. 2007 - 14:06)

Ahoj vsem, nez jsem 12.6. podstoupil u sv. Anny v Brne tzv. lumbalku, cetl jsem si tu vsechny prispevky, nektere me skoro az vydesily tak jsem se rozhodl ze napisu jak to bylo u me:
Dostal jsem normal jehlu atraumatickou se me tam nedostala. asi 5 hod lezel a pak uz mohl chodit na wc.Nastesti se trefila na poprve.Bolest se vydrzet dala i kdyz to prijemne 2x nebylo, dnes jsou to 3 dny a poprve me zacala pobolivat hlava ale clovek si lehne a nez se to vyrovna za chvili je vse ok. Po zakroku taky docela boli zada ale da se to taky vydrzet.(Snad jen prvni noc se mi spalo docela spatne) doporucoval bych hodne pit sam jsem dal tak 3l denne a bylo vse v poradku..... tak at vam to dopadne aspon tak jak me preju!!!!
a kdyby jste se chteli na neco optat,vy co jste na to nebyli tak pisnete, me samotnemu to osobne docela chybelo...

pepka (Pá, 15. 6. 2007 - 14:06)

RADUŽ ,PO LUMBÁLNÍ PUNKCI MUSÍŠ NEHYBNĚ LEŽET BEZ POLŠTÁŘE A NÉ BÝT TEN DEN VE ŠKOLE,NEZDÁ SE MI TO JAKO MOŽNÉ ,NATOŽ ,ABY TĚ TO PÍCHALI ZNOVU ,ZASE TAKOVÁ SRANDA TO NENI.

Návštěvník (Pá, 15. 6. 2007 - 08:06)

Raduž a proč znovu?

Raduž (Čt, 14. 6. 2007 - 22:06)

Dobry den. Lumbální punkci jsem prodělala asi před 14 dny. nic mi nebylo ještě ten den jsem byla ve škole . Zítra musím bohužel znovu . Zakrok byl trochu bolestivý jinak nic.Přeji krásny zbytek dne.

ivča (So, 2. 6. 2007 - 16:06)

a neabsolvoval někdo punkci v Ostrvě,že by poradil do které nemocnice jít.

konick (So, 2. 6. 2007 - 13:06)

To mě jednou náš kovář tahal zub.To bzlo maso!

Alice (Čt, 31. 5. 2007 - 19:05)

já sem to podstoupila jednou a dopadlo to příšerně!I když sem to dodržela a 24 hod. sem se nepohla, následující týden sem nemohla ani pohnout hlavou, okamžitě sem zvracela,bolesti hlavy jako když bušíte kladivem.Málem sem zemřela.Takže pokud nemusíte, nikdy nedovolte aby vám ji udělali.A když někdo říká že to nebolí... mě to teda bolelo hodně a hlavně potom, oproti tomu byl porod malina :-))

Reklama

Přidat komentář