Reklama

Lumbální punkce

kristyna (Út, 1. 6. 2010 - 20:06)

Na toto vyšetření při...je mi 17 let a s tímto vyšetřením jsem se setkala, je to skoro nebolestné a trvá max 5 minut než odeberou mozkomišní mok..prováděli mi to ve Vinohradech a nemůže se ochrnout, jehlu píchají pod míchou takže se nic nemůže stát..jen po té Lumbálce aspoň ten den, njelépe 24 hodin pořád ležet aby to bylo v klidu

kristyna (Út, 1. 6. 2010 - 20:06)

Minuly tyden mi delali...přesně při sezení ale po té lumbálce to může bolet až dní..ten mok se musí zase znova doplnit

kristyna (Út, 1. 6. 2010 - 20:06)

Na toto vyšetření při...je mi 17 let a s tímto vyšetřením jsem se setkala, je to skoro nebolestné a trvá max minut než odeberou mozkomišní mok..prováděli mi to ve Vinohradech a nemůže se ochrnout, jehlu píchají pod míchou takže se nic nemůže stát..jen po té Lumbálce aspoň ten den pořád ležet aby to bylo v klidu

Petra (Pá, 7. 5. 2010 - 20:05)

Já byla na punkci před 2...Dekuji za radu,snad to pomuze.

Hanka (Pá, 7. 5. 2010 - 18:05)

jeste jsem se chtela zeptat... Já byla na punkci před 2 lety, bez atraumatické jehly.Byla jsem v nemocnici 3 dny, 2 den dobrý ale 3 den jsem šla domů a nastaly bolesti, trvaly 2 dny. Mě se osvědčilo hrozně moc pít, čaje a vodu. Pak to oděšlo. Ale byli tam i tací, kteří se vrátili s bolestma na kapačky. Myslím, že to je individuální, protože jsme postupovali všichni stejně. Držím palce, ať

Petra (Pá, 7. 5. 2010 - 18:05)

jeste jsem se chtela zeptat jestli nekdo nevi jak proti temto nevolnostem bojovat?Neda se to vydrzet,nejsem schopna ani pul hodiny vkuse stat.Hezky den Petra

Petra (Pá, 7. 5. 2010 - 18:05)

Minuly tyden mi delali lumbalni punkci,bylo mi receno,ze potize potom trvaji tak dva dny.Uz je to tyden a ja mam porad priserny bolesti hlavy,nejhorsi je to pri sezeni.

pro Karin (Pá, 7. 5. 2010 - 08:05)

Dobrý den,
mám jít na...Mám za sebou 9 lumbálek. Všechny atraumatickou jehlou. Vždycky bylo jen hodinové ležení na břiše (a vypití litru coca-coly nebo půl litru kafe) a pak odchod do práce. Jak jste přišla na ty čtyři hodiny?

Karin (Pá, 7. 5. 2010 - 07:05)

Dobrý den,
mám jít na lumbálku a chtěla jsem se zeptat jestli během těch 4 hodin co se má ležet mohu vstanout?

Vlaďka (Ne, 2. 5. 2010 - 16:05)

zjistí se borelioza,...Já jsem zákrok podstoupila v lednu. Když jsem chtěla si koupit lepší jehlu, bylo mi řečeno, že je to jen pro hubené a že když se to nepovede, tak stejně se musí použít ta obyčejná. Nakonec se to povedlo po druhé. Nechá se to vydržet i když se člověk při tom pořádně spotí. U mě to bylo do druhého dne úplně v pohodě. Jenže jakmile jsem vstala a šla na snídani byl konec. Cesta domů (2Okm) byla nesnesitelná 4x jsem zvracela.Dalších 6 dní jsem myslela, že fakt ty bolesti hlavy nevydržim, sama jsem nedošla ani na záchod a že jsem zvyklá na pořádné migrény, tohle bylo ještě horší, jak naráží mozek na stěnu lebeční. Potom už každý den bylo lepší. Ještě dva měsíce poté jsem měla ob den bolesti hlavy a nevolnost od žaludku. Prášky nezabírají, musí se pít hodně cola, čípky indometacin, sumigra nezabírala. Všem držím palce!

hany (Čt, 22. 4. 2010 - 18:04)

Je mi 18let a na toto vyšetření půjdu již po sedmé. Není to nic hrozného...lepší vydržet mírný tlak při vyšetření, než nerozpoznat příčinu potíží. Ty, které toto vyšetření čeká, tedy můžu uklidnit ;)

Martina (Po, 22. 2. 2010 - 18:02)

Mám jít na punkci,může mi...zjistí se borelioza, roztroušená skleroza.

Albi (So, 20. 2. 2010 - 10:02)

Mám jít na punkci,může mi někdo říct,co se tím odběrem zjistí???Jsem z té boreliozy pomalejší a ještě k tomu z Ostravy?? [email protected]

Martina (St, 17. 2. 2010 - 14:02)

takže toto vyšetření jsem...Souhlasím s Msrťou, LP jsem absolovala včera, po všem co jsem si přečetla jsem z toho měla hrůzu, ale byla to vše OK. Dělali mi to automaticky atraumatickou jehlou, ležela jsem hodinu na břiše a tři hodiny na zádech, pila jsem hodně coly a potom jsme jeli s manželem domu. Hlava mě nebolí, je to všechno OK. Opravdu se nebojte. Byla jsem na neurologii v Příbrami a pan doktor Kábrt má opravdu zlaté ruce.

Marťa (Pá, 12. 2. 2010 - 20:02)

takže toto vyšetření jsem podstoupila v 16 letech. Strašně jsem se toho bála, jak to bude probíhat, četla jsem všude, že to bolí, že je to nepřijemné, ale byla jsem překvapená. Jelikož jsem i kvuli tomu byla hospitalizována v hradecké nemocnici, tak mě sestřička namazala záda umrtvovací mastičkou. A asi po dvouch hodinách mě to šli dělat. Musela jsem vyhrbit záda, ale jelikož jsem byla strašně nervozní a strašně moc jsem se klepala tak mě to píchali asi na 5x =D, ale musim říct, že to vůbec nebolelo, jenom jsem měla dva výstřeli jeden do ruky a jeden do nohy... ale jinak to bylo všechno v pořádku... sestřička mi dala prášek na bolest a dvě hodiny jsem ležela na břiše a hoďku na zádech... za tu dobu jsem měla hodně pít a dostat do sebe kofein tak jsem dostala hadičku k coca-cole, po těch třech hodinách jsem normálně vstala a vůbec nic mě nebolelo. Mohla jsem si skákat a dělat s holkama na pokoji kraviny a všechno bylo v pohodě. Takže pokud to musíte podstoupit jako já, tak Vám můžu říct, že to nic neni

Ela (Čt, 11. 2. 2010 - 21:02)

Dobrý den,
Alenko tolik se toho nebojte!
Minulý týden jsem byla na LP v HK. Automaticky použili atraumatickou jehlu. Na toto vyšetření se mi moc nechtělo,ale byla jsem příjemně překvapena.
Měla jsem štěstí na velmi hodnou a citlivou doktorku, než jsem se stihla rozkoukat už mi odebíraly mok. Při odběru jsem cítila jen nepříjemný tlak v okolí vpichu, chvilku střílela bolest do levé nohy, dalo se to vydržet. Celou dobu se mnou mluvilakomunikovala, popisovala co dělá a ptala se co cítim. Tři hodiny ležení po zákroku utekly rychle. Popíjela jsem hodně coca coly hadičkou, kterou sestřička automaticky všem donesla.
Strávila jsem pak hodinu v autě a vystupování bylo nepříjemné, špatně se mi zvedaly nohy. Večer jsem proležela a hledala polohu, při které záda bolely nejmíň a myslela, na to jak to tu nekdo popisoval s flaškou vody, když ležíte s nepodloženou hlavou všude trochu moku je.
Snažila jsem se hodně pít.
Noc nic moc, ale za to si můžu sama, nemám doma prášky proti bolesti.
První den už jsem si je sehnala a 1 si vzala. Bylo líp. Dopoledne jsem prospala. Odpoledne chvílema pracovala,občas ležela.
Druhý den už jsem vařila, pracovala a chvilema ležela. Hlava bolela trochu.
další den už to šlo. PN jsem nepotřebovala. Mám fyzicky nenáročné zaměstnání, spíš byl problém to usedět, soustředit se a únava. Kdyby byla možnost na pár minut lehnout bylo by to snesitelnější. Ti kdo májí fyzicky náročnější zaměstnání, by asi snesli týden odpočinku doma.

též Alena (Po, 8. 2. 2010 - 10:02)

Dik, dik, dík!

Na cestu...Ahoj Alí,podle tvého příspěvku už máš nyní
asi po lumbálce. Můžeš mi prosím napsat přesně, co s tebou od samého začátku dělali? Já budu muset podle neuroložky tuto punkci podstoupit také. 26.1.2010 jsem zkolabovala venku, měla jsem prý epi záchvat, vůbec nic si nepamatuju, někdo pro mne musel volat záchranku, protože jsem se vzbudila až na lůžku neurologie.Již jsem podstoupila CT mozku, sono břicha, gynekologickou prohlídku, odběr velkého panáka krve, magnetickou rezonanci.Ještě mne čeká EEG-to též nevím, co je. ale největší strach mám z té lumbálky. Napiš mi prosím na e-mail: [email protected] Děkuji moc. Alena

petr.k (So, 6. 2. 2010 - 12:02)

ahoj lidicky asi pred mesicem se mi zacal rapidne zhorsovat zrak praveho oka , ocarka me odvelela na neurologii a tam provedli nekolik vysetreni.Vysetreni magneticke rezonance vypada ze mam RS.V pondeli jdu jeste na lumbalni punkcii.Uz ted mam z toho nervy na dranc.Doktor mi nasadil Prednison a Neurol.Pak mi v nemocnici kortikoidy.Napiste mi prosim nekdo nejaky nazor.Mockrat dekuji jsem z toho hodne spatny.

Petr (So, 6. 2. 2010 - 12:02)

ahoj lidicky asi pred mesicem se mi zacal rapidne zhorsovat zrak praveho oka , ocarka me odvelela na neurologii a tam provedli nekolik vysetreni.Vysetreni magneticke rezonance vypada ze mam RS.V pondeli jdu jeste na lumbalni punkcii.Uz ted mam z toho nervy na dranc.Doktor mi nasadil Prednison a Neurol.Pak mi v nemocnici kortikoidy.Napiste mi prosim nekdo nejaky nazor.Mockrat dekuji jsem z toho hodne spatny.

jsem negeniální (Pá, 5. 2. 2010 - 10:02)

Dik, dik, dík!

Na cestu...Z punkce žádný strach! Mám to taky za sebou. Podařilo se odebrat myslím hned na první, nebo na 2. pokus, teď už nevím, byla jsem přeci jen trochu mimo. Bolí to, ale odběr trvá chvilinku, takže se to dá vydržet. Horší je pak vydržet 24 hodin rovně ležet a nezvednout hlavu. Já si musela podat pití, takže jsem maličko zvedla hlavu a pak mě několik dní bolelo nepříjemně za krkem, takže na tohle radši bacha. Ale jinak se to dá zvládnout!

Reklama

Přidat komentář