Reklama

Byliny - léčivé rostliny

evais (So, 4. 11. 2006 - 19:11)

šťáva z bezinek se NIKDY!!!nesmí požívat nepřevařená nebo alespoň nesterilizovaná,máte to psané v každém bylinkářském webu.Syrová způsobuje nevolnost,zažívací potíže...

Bibi (Út, 31. 10. 2006 - 00:10)

Nevíte o něčem,co by snižovalo chuť na sladké?Hlavně ne chrom,po tom jsem začala jíst sladké jako drogu.Dík.

Dana (Po, 30. 10. 2006 - 22:10)

Máte někdo zkušenosti s léčbou lymfocytární leukémie bylinkami?

no dík (Čt, 7. 9. 2006 - 23:09)

za takovou regeneraci- tzv. preparát proti smrti - no prima

Regenerace orga (St, 9. 8. 2006 - 08:08)

Doporučuji regeneraci organismu silou přírody - jedním preparátem s 26 bylinami - je to super a pomůže každému na všechno více na pphd"seznam.cz

Lucka (Po, 7. 8. 2006 - 15:08)

To Sea - mám naprosto stejné problémy, do puntíku. Ten měsíček tedy zkusím...

Helena (So, 15. 7. 2006 - 16:07)

Diky za rady!!Vyzkousim to.Dnes vic psat nemohu,stale tu mam hosty,tak jsem jen nakoukla.zatim pa,jo a drz se!

bylinar (Pá, 14. 7. 2006 - 22:07)

ted uz te chapu. Ja se taky na doktorce snazim radit s lidmi, ktere maji stejnou nemoc jako ja, ale jako ty se setkavam spise s temi, co zivi farmaceuticke firmy.
trpim systemovym autoimunitnim onemocnenim, takze musim zit s kortikoidy.
nikdy nevim co si ta nemoc vezme - ledviny, srdce, CNS apod. tak se snazim bojovat.
o bylinky se zajimam asi 10-12 let a po tom co mi diagnostikovali tohle svinstvo tak o to vic.
pokud ti mohu poradit, musim pit taky mocopudne caje, vyzkousej caje ze zlatobilu, vresu, brizy, jahodniku, rozrazilu. nemaji vedlejsi ucinky.
doporucilu ti caj z preslicky, ale pozor nesmi se uzivat dele jak 3. tydny pak se musi na stejnou dobu vynechat. cisti cevy, pomaha srdci, mozku a ledvinam, coz je ti sity na miru. ma vysoky obsah kys. kremicity, ktera se po case v tele chce hromadit a pusobit bolesti hlavy a zaludku,proto se dela ta pauza.(muj otec tomu neuveril a tyhle neprijemnosti se dostavily az po pul roce kazdodenniho uzivani.
na snizeni krevniho tlaku se uziva caj z hlohu (ucinek se dostavuje po cca 3.mes.), pomaha i cesnek-neprehanet. pokud chces neco osvedcenyho vyzkousej caj alvisan k dostani v lekarne.
zatim pa

Helena (Pá, 14. 7. 2006 - 17:07)

Promin,ja moc spechala,je to sama chyba:-))Cekam hosty.Sla jsem puvodne vyzvednout jen mejl.Vlastne jsem Ti neodpovedela na Tvoji otazku!Vysoky tlak nemusi zavinovat ledviny.Ale skodi,pokud clovek s timto problemem zadrzuje v organismu vodu.Naopak kdyz bere leky a nekontroluje se,jde cvicit,opalovat se nebo cokoli,kde se vic poti,slitne tlak dolu.Jenze ten dotycny ma v sobe tabletu na snizeni tlaku!Takze pak je to nekdy zle.Ja vzdy jsem sama za sebe.To znamena,ze o pripadne nemoci se nasprtam co nejvic.Potom se kontroluji sama,k doktorovi se chodi jednou za 3 mesice a to by nebylo to prave!Tim si cokoli prinejmensim dostavam pod svoji kontrolu.Nemoc se tim zpusobem da pozastavit,zlepsit,nebo aspon nezhorsovat.Tak zatim bezim a ozvy se.Rada si vymenim zkusenosti.Je kolem mne malo lidi,kteri jsou ochotni se necim podobnym zabyvat,ac by to mnozi potrebovali.Stvou mne pacienti,co si mysli,ze kdyz chodi k lekari,ten se o ne postara.Sami se nesnazi.Fuj,to jsem ale zla:-))

Helena (Pá, 14. 7. 2006 - 17:07)

bylinkari,na vysoky tlak lekar ordinuje leky,pokud tyto nestaci-coz je caste,doda diuretika.To jsou leky na odvodneni.Pak jde tlak krasne dolu.Jenze maji i mnoho spatnych ucinku.Proto je jiste lepsi,pouzit bylinky.Protoze ten problem se mne bohuzel tyka,zacala jsem dokola vsude zjistovat,jaka je nej..No a docetla jsem se o potravnim doplnku,ktery tyto ucinky ma.Kdyz jsem si ho kupovala,koukla jsem na slozeni.Obsahuje pouze suseny lipovy list.Ted presne nevim,kolik gramu se denne poziva,ale kouknu se.Protoze mame na konci zahrady vlastni tri Lipy,nevyhodila jsem penize.Sla na listi a zatim pokud dost curam,neberu leky!!Fakt!Ja tady ten vysoky tlak mam kolisavy.Takze vecer jsm mela treba 180/110.Rano 110/66.Ted nekolik dni prumer je 118/75.Nechci tvrdit,ze se to nemuze zhorsit,ale kazda pomoc je dobra.Jestlize vezmu lek na tlak misto 3 tablety denne jen 3 tablety tydne,tak to beru jako obrovsky uspech!?

bylinkar (Pá, 14. 7. 2006 - 16:07)

mam v planu se sem divat pomerne casto, muzeme si popovidat a vymenit si vedomosti.

bylinkar (Pá, 14. 7. 2006 - 16:07)

muzes mi trochu objastnit jakou souvislost maji mocopudne caje a vysoky tlak? Vysoky TK sice z nejvetsi casti zavinuji ledviny, ale nevim, jak by mi melo vyplavovani soli a ostatnich svinstev pomoci snizit TK.
A prosim napis o tom lipovym listu vic o nem slysim poprve a necham se priucit.
dik

Helena (St, 12. 7. 2006 - 22:07)

S bylinkarem souhlasim.Chce to hodne precist a pak bylinky opravdu pomohou.Kdo se nevyzna,at se poradi se zkusenym bylinkarem!Napr.rada lidi uziva pri vysokem tlaku diuretika,ktera nejsou bezpecna.Nekdy neni zbyti,ale lipovy list je casto nahradi.Docela mne pobavilo,ze se prodavaji a s uspechem za 500kc tablety,ktere obsahuji jen ten lipovy list.

bylinkar- hobby (Pá, 30. 6. 2006 - 11:06)

procitam diskusi od uplneho zacatku a musim reagovat na prispevek ,,ma" z kvetna minuleho roku, kde radi jak na byliny.
1. nevidim nic zleho na tom, ze si clovek potrebne rostliny koupi ve specializovanem obchode, jednak clovek ktery se v nich nevyzna mnohe snadno zameni a hrozi mu vazne zdravoti kompikace a jednak mu popr. poradi jak s nimi zachazet.
2. neznam nikoho, kdo by zbyral rostliny do vykupu za učelem zbohatnout. pri dnesnich vykupnich cenach je to temer nemozne, takze si myslim, ze lide ktere tam ty rosliny davaji maji k rostlinam vztah a delaji to jako svuj konicek.
3. sber rostlin neni tak jednoduchy, mnohdy nepalti pravidlo, ze se musi zbyrat za slunce, ba naopak, jsou i takove, ktere se za slunce netrhaji napr. medunka, levandule ci mata (sluncem straceji etericke oleje).
4. je v kazdem pripade lepsi precist si nekolik nezavislych herbaru, nez se spolehat na kus kovu na spagate. kazda poucka neci zapomene uvest, proto plati pravidle vice zdroju informaci.
5. je dobre delat rozdil mezi vyluhem, zaparou ci odvarem.
6. prilis silne koncentrace bylinnych drog pusobi kontraproduktivne!! radeji si dejte vice vody a u rostlin, kde nemate jistotu ze nemaji nezadouci ucinky neuzivejte v kuse dele jak 3 tydne. minimalne udelejte mezi kurami stejne dlouhou pauzu.

muj osobni nazor je, ze je mnohem lepsi zkouset byliny, nez prumyslove leky.
tak hodne zdaru

sarka (St, 28. 6. 2006 - 13:06)

na upravu vetsiny gynekologickych problemu se doporucuje caj z kontryhele popr. s pridanim nate hluchavky. tento caj se pije i pri riziku potratu v tehotenstvi od 3mes. az do porodu. ditku neublizuji ba naopak a pri kojeni mu prospiva. usnadnuje pry i porod.

jam (Pá, 9. 6. 2006 - 16:06)

Patrne se jedna o
čeleď řešetlákovité (Rhamnaceae Juss.)
rod paliurus

Mozna to najdete spise pod:
paliurus aculeatus
paliurus spina-christi
trnovec

JitkaJitka (Pá, 9. 6. 2006 - 12:06)

Můj tatínek trpí závažným plicním onemocněním. Jako podpůrný lék mu byla doporučeny plody (semena) z keře rostoucího v Bulharsku, název je paliuri-aculeati, lidově "drak". Na internetu jsem našla synonymum Valsaria insitiva. Odvar mu skutečně velmi pomáhá. Mohli byste mi, prosím, odepsat, zda tento keř roste i v České republice a kde nejblíže by byl dostupný ? A jeho český název ? Naše "zelené lékárny" bohužel tento lék nevedou, už jsme se ptali.

Za vaši odpověď Vám budeme velmi vděční.

Jitka (Pá, 9. 6. 2006 - 12:06)

Vážený pane doktore,

můj tatínek trpí závažným plicním onemocněním. Jako podpůrný lék mu byla doporučeny plody (semena) z keře rostoucího v Bulharsku, název je paliuri-aculeati, lidově "drak". Na internetu jsem našla Můj tatínek trpí závažným plicním onemocněním. Jako podpůrný lék mu byla doporučeny plody (semena) z keře rostoucího v Bulharsku, název je paliuri-aculeati, lidově "drak". Na internetu jsem našla synonymum Valsaria insitiva. Odvar mu skutečně velmi pomáhá. Mohli byste mi, prosím, odepsat, zda tento keř roste i v České republice a kde nejblíže by byl dostupný ? A jeho český název ? Naše "zelené lékárny" bohužel tento lék nevedou, už jsme se ptali.

Za vaši odpověď Vám budeme velmi vděční.
synonymum Valsaria insitiva. Odvar mu skutečně velmi pomáhá. Mohl byste mi, prosím, odepsat, zda tento keř roste i v České republice a kde nejblíže by byl dostupný ? A jeho český název ? Naše "zelené lékárny" bohužel tento lék

Dana (St, 10. 5. 2006 - 08:05)

Prosím podívejte se na: www.okg-fit.cz/ds
nebo volejte 605767811

Obelix (Út, 7. 3. 2006 - 21:03)

Můžete mi prosím poradit nějakou bylinku, která by zaháněla pocit hladu? O co přesně jde? Mám nadváhu (148 kg). Snaží se nejíst. To se mi i daří, ale po určité době se najednou objeví obrovský hlad, přerůstající až v bolesti v žaludku. Musím se co nejdříve najíst a tu je problém, většinou se najím více než musím. Proto hledám pomoc v bylikách. Moc nedoufám, že se nějaká bylinka najde, neboť jde o nemoc dnešní současné doby, dříve takové problémy s nadváhou lidé neměli a asi i neřešili. Děkuji za každou radu.

Reklama

Přidat komentář