Reklama

Byliny - léčivé rostliny

Didita (Čt, 23. 2. 2006 - 15:02)

Ahoj všem!
Trpěla jsem skoro 5 let gynekologickými výtoky způsobených kvasinkami. Nic nezabíralo, byla jsem zoufalá...
Až jsem narazila na českou výrobní firmu Missiva, která se kromě jiného zabývá výrobou čistě přírodních bylinkových potravinových doplňků. Jmenují se Fytotonic (obsahuje např.: jablečný koncentrát, výtažek z plodu růže šípkové, jeřabiny červené a černé, sibiřský ženšen, arálii mandžuskou, vit. C...) a Vitatonic (obsahuje: vit. B2, B6, B12 a kys. listovou, které snižují hladinu homocysteinu). Asi po dvou měsících užívání jsem se začala cítit o moc lépe. Výtoky začali ustupovat, měla jsem lepší náladu a chuť do života. Nyní jsem půl roku bez potíží a cítím se skvěle!
Doporučuji je všem lidem, kteří mají jakékoliv zdravotní problémy nebo chtějí zkrátka preventivně dělat něco pro své zdraví.
V případě, že máte nějaký dotaz, můžete mi napsat: martina.diditka"seznam.cz
Ráda pomáhám lidem.

Sea (Ne, 22. 1. 2006 - 20:01)

Už několik let mám potíže s pletí, mám gynekologické potíže, trpím únavou a celkově jsem hodně nervózní a necítím se dobře. Začala jsem pít čaj z měsíčku lékařského, piju třikrát denně velký hrnek a cítím se skvěle. Pleť se mi vyčistila, únava zmizela, mám náladu, cítím se čistá, klidná a upravila se mi i menstruace. Tohle všechno můžu připsat jen měsíčku lékařskému, protože nic jiného teď neužívám. Doporučuju všem tuhle zázračnou bylinku vyzkoušet. Prý ulevuje i při jaterních nemocech, vředech a hlavně má protinádorové účinky. Máte někdo podobné zkušenosti jako já? Vyzkoušela jsem všechno možné, i čínskou medicínu, ale pomohl mi až měsíček.

Cecílie (Po, 21. 11. 2005 - 14:11)

Samozřejmě mi nikdo neplatí.Ale cítím se výborně a chtěla jsem oslovit lidi,kterým by to mohlo pomoci.

Monika (Ne, 20. 11. 2005 - 18:11)

Zalez, ty uboha dealerko - kolik te za to plati - uz jsem dneska napocitala od tebe tricet stejnych odkazu.

Cecílie (Ne, 20. 11. 2005 - 16:11)

http://www.katalogcrv.cz/abshealth/Tohle mi poradila kamarádka,za což jí velice děkuji.Koule

františka (Čt, 10. 11. 2005 - 10:11)

Červená řepa je opravdu léčivá.Znám rodinu která tvrdí,že si jejich syn vyléčil rakovinu červenou řepou.Měl velké problémy,které ustoupily. Červená řepa je taky dobrá na chu dokrevnost.

františka (Čt, 10. 11. 2005 - 10:11)

Červená řepa je opravdu léčivá.Znám rodinu která tvrdí,že si jejich syn vyléčil rakovinu červenou řepou.Měl velké problémy,které ustoupily. Červená řepa je taky dobrá na chu dokrevnost.

Alena (Čt, 10. 11. 2005 - 04:11)

mam 16-ti mesicni dcerku, ktera je momentalne nachlazena. Je poradne zahlenena a kasle (nejhorsi je pro ni noc). Docetla jsem se , ze pomuze caj z lotosoveho korene, tak nevim! Mohl by me nekdo pomoct? A je vubec mozne davat detem bylinky?Ja se v tom moc nevyznam, proto dekuji za veskere informace!! :o)

dobře ti tak (Út, 6. 9. 2005 - 21:09)

tak to dopadá, když nic nevíte o bylinách. Byliny se užívají v odůvodněných případech a v minimálním množství. Zrovna u bezinek se hovoří o max. dávce lžíce a to pouze u specifických problémů, např. neuralgie, zácpa, průjem.... záleží také na zpracování konkrétní části dané byliny.

Silvie (Po, 5. 9. 2005 - 09:09)

Pro Lenku: Pokud máš problém s nepravidelnou menstruací či hormonální hladinou-nedostatek estrogenů,zkus GYNEX,je to bylinný přípravek od firmy Energy,mám s ním ty nejlepší zkušenosti.Lze ho sehnat na netu nebo od distibutorů.Podívej se na web energy.sk,je tam seznam prodejních míst.Také doporučuji čaj z kontryhele,obojí pro obsah fytohormonů.Hodně štěstí.Silvie

Jaroslav (Po, 22. 8. 2005 - 23:08)

Jsem již postarší muž a trpím dnou a poruchami trávení. Lékař mi doporučil užívání výtažku právě zmiňovaného rakytníku a po asi dvouměsíčním užívání se mi můj zdravotní stav zlepšil a jsem tomu rád. Proto je dobré rakytník zařadit mezi léčivé rostliny, kam také patří.

Martina (Út, 16. 8. 2005 - 21:08)

Ačkoliv to není přímo bylinka a ani rostlina, přesto si myslím, že stojí za to, se tu o něm zmínit. Jedná se o keř rakytník řešetlákový, který výrazně pomáhá při řešení zdravotních problémů. Nechci se tu rozepisovat, proto tu napíši raději přímo odkaz na stránky: www.zdraviastyl.net pod odkazem ravit.

Milan (Po, 15. 8. 2005 - 09:08)

Dobrý den. Bylinku Uňa de Gato neboli Vilkakora, používám ve své ordinaci již několik let. Mé zkušenosti s účinky jsou velmi dobré. Pokud máte zájem napište mi na mail harpago"atlas.cz, já Vám napíšu podrobné informace a nezapoměňte připomenout na jaké potíže ji chcete použít. Pokud se domluvíme tak vám Vilkakoru pošlu. Zdravím Milan

Eva (Pá, 12. 8. 2005 - 21:08)

Chtěla bych Vás poprosit, zda někdo nemáte zkušenosti z bylinkou Uňa de gato (Uncaria tomentosa). Prodava se jako caj nebo je obsazena v preparatech nazvanych povetsinou Vilcacora (dalsi nazev byliny)nebo primo v produktu Detox od firmy Vision.Budu rada za kazdou zkusenost, zajima me predevsim jako surovina na caj.Do Cech ji dovazi nekolik distributoru a samozrejme maji odlisne ceny,predpokladam, ze kvalita bude asi taky ruzna.

JANA DADAKOVA (St, 10. 8. 2005 - 18:08)

Přidám objasnění k heřmánku:obsahuje bisavol a tak se poznalo,že paní ,která po něm nemohla spát trpí alergií na něj.A na spaní si rozšiřte po kozlíku ještě 1:1=dobromysl,mátu pepr.a meduňku.Dobromysl pijte od 17hod. na vyčistění ledvin.To je moje část bylinek a přir.vit atd.které radím klientům, už 11let.Hodně zdraví J.D.

ZH (Ne, 7. 8. 2005 - 15:08)

přesně tak -pokud neznáte jak bylinky užívat a míchat směsy ,mohou vám ublížit.Sáhněte raději po jednodušším-od odborníků připravených bylinných produktech.Na pročištějí,posílení organismu,ví si rady se záněty,tlakem,cholesterolem,cukrem,špatným trávením,bolestmi žlučníku a slinivky,reganeraci jater,močové cesty,prostata,kožní problémy....úprava váhy...www.okg-fit.cz/ds

Ma (Čt, 19. 5. 2005 - 23:05)

Přeji hezký den.Pracuji s bylinkami již několik let. Napíši vám několik svých zkušeností, pro vás, kteří s nimi začínáte, a i pro vás, kteří s nimi máte zkušenosti. Každá bylinka je droga. Může vám pomoci a může vám i ublížit ! Tedy nic s čím by bylo bezpečné si hrát! Kvalita, poměr látek i tzv. nezávadnost - toto vše je velmi důležité.Záleží na místě kde bylinka vyrostla, v jak čistém a nezávadném prostředí, ale i na čistotě - lidství lidí, kteří ji nasbírali. Tedy vše s čím tento dar přírody přišel do styku, do doteku, s jakou myšlenkou byl nasbírán atd.Proto nedoporučuji bylinky, které si sami nenatrháte! A tudíž i víte, kde jste je nasbírali. Zároveň, už jen vaše snaha a touha po zdraví léčí. Ale je i důležité - vámi nasbíraná bylinka přijímá při dotyku s vámi vaše informace a stav vašeho těla. Jelikož jako my, bychom měli pomáhat celé přírodě, ona má tento dar i vůči nám. Na nás pak je míra vnímání jejich darů tak i míra našeho vědomí a chápání těchto tak základních a vždy a v každé staré civilizaci samozřejmých principů. Dnes pojímaná jako míra víry... ?Taktéž, každým rokem se mění energie na celé planetě a tudíž i působení bylinek je jiné. Neboť i my jsme jiní.Veškeré informace v knihách jsou jen určitou možností a zvláště po prostudování více z nich nebudete vědět kdo má pravdu ? Neberte je proto jako pravidlo prosím. Jediné pravidlo jste vy sami !Vhodnost právě pro vás určuje stav vašeho těla, průchodnost orgánů a jak jsem již psala. Bylinkou si můžete jak pomoci, tak i velmi ublížit.Příklad - Ostopestřec , výtečný mj. na játra může po požití někým, kdo nemá v pořádku ledviny, způsobit týdenní křeče a velký problém ve formě selhání jater samotných ! Proto, nic není vhodné pro každého !!!Vzhledem k tomu, že k určení správné bylinky je potřeba i perfektní diagnostika orgánů a tak trochu nelze nikomu bez tohoto určit cokoli aniž bychom hádali....či zkoušeli....což neděláme a dělat nechceme. Zdraví není hazard ! Ač mám při čtení mnoha letáků velmi podobné pocity. Jeden ze způsobů jak zjistit vhodnost je kyvadlo. Naučte se s ním pracovat. Dobrý bylinář je především výborný diagnostik. Podívá se nikoli na informaci o bylince a jak působí (?), ale na informace o vás a jak vám pomoci !!Používejte kyvadlo, je výbornou pomůckou a lze skrze něj zjistit, vhodnost pro vás, dobu léčby, množství a míru pomoci vám. Také vhodnost potravin, vhodnost kosmetiky, sprchových gelů ( ekzémy), tedy všeho co má vliv na váš zdravotní stav. Můžete se ptát i na vhodnou dobu dovolené...i to může byt velmi důležité. Doporučuji mosazné kyvadlo neb z jakýkoli jiných materiálů je potřebné je očišťovat a pečovat o ně, i tvar je důležitý, protože energie se může o různé tvary tříštit, a tak spojení s vaším srdcem je o to obtížnější, proto tvar kapky nebo slzy bych doporučovala. Též pohyb kyvadla je důležitý - žádné kruhy atak podobbně neb pracujeme s energií, že?K sobě - anoPodél - neVelmi důležité nemyslet na tzv. chtěný výsledek - hlavu musíte mít čistou jako studánku.Dál mít trpělivost a co je nejdůležitější?, pokud vám poradí, poděkujte mu !! Je váš pomocník a může vám i život zachránit. Vzkaz pro autorku ( jméno mě vypadlo.. )- onen heřmánek nebyl nejčistší a tudíž i vaše reakce, vysoké procento jedů a toxických látek. Zároveň, heřmánek je jedna z nejsilnějších bylin a s jejím používáním velmi velmi opatrně, zvláště u dětí. A taktéž, není heřmánek jako heřmánek !Abych neopomněla to nejdůležitější, stav vašeho těla určuje z 95 procent váš život, vaše štěstí, vaše myšlenky i míra vaší lásky k sobě samému i druhým. Každá nemoc je pak upozorněním, že je potřeba se zastavit, odpočinout si, či učinit změnu, v sobě, ve svém okolí, každý sám v sobě ví....pokud si připustí možnost vnitřní síli, která může ovlivnit nejen jeho zdraví ale i v dobrém jeho okolí.A na závěr.Poproste o své zdraví a nejen o něj svou duši a odpsuťte sami sobě a tak i odpusťte všem, kteří vám vědomě či nevědomě ublížili a uděláte pro své zdraví víc než lze bylinkou. Ma.

lenka (Ne, 15. 5. 2005 - 22:05)

Nevedela jsem do jakeho temata se zaradit ale bylina by mi snad mohla taky pomoct mam problemy s napravidelnou menstruaci jiz 10let brala jsem proveru parkrat ale i mou neschopnosti brat ji vic jak pul roku pravidelne jsem na tom cim dal hure nyni bez prasku menses nadostanu naposledy se mi udelala dva mesice po sobe cysta, gynekologa se nyni chystam zmenit ponevadz mi nic jineho nez dopovat me hormonama nedoporucuje rada bych miminko casem a bojim se jen toho ze nebude:-(a taky bych rada potrebovala pomoct se stravou co jist co mi pomuze vcem jsou obsazeny prirodni hormony? Taky jsem zkusila tinkturu z jerabu prvni dva mesice super ale treti se mi menses opet nedostavil. jake mam moznosti vlecbe mimo umele prasky? taky mam dost ochlupeni po celem tele a bojim se brat i proveru kvuli tomu ze rust chloupkou i podporuje. Trochu jsem zmenila stravu snazim se jist ovoce a zeleninu driv jsem ji vlastne vůbec nejedla nak jsem na to nebyla doma vychovavana. Akorat mam zavislost se sladkostma chvilku je nejim a pak tomu propadnu a jim a jim jsem schopna jako dneska snist 4 tatranky a tabulku cokolady pak me pali vni a dela se mi zanet ja vim delam chybu musim to nak vydrzet ! Jo ataky jim dost tmave pecivo, naklicene fazolky, musli atd. ale mimo to jim i stardantni stravu ponevadz se nemohu donutit ji nejist vůbec kdyz ji musim varit manzelovi. Diky za jakoukoliv radu budu se na ni tesit.-)))

marie mičánková (Pá, 8. 4. 2005 - 00:04)

Sháním knížku Rostliny v léčbě,kuchyni a kosmetice.Prodá mi ji někdo?Děkuji

marie mičánková (Pá, 8. 4. 2005 - 00:04)

Sháním knížku Rostliny v léčbě,kuchyni a kosmetice.Vyšla již dříve a ráda bych ji od někoho koupila.Děkuji

Reklama

Přidat komentář