Reklama

Miniinterupce

Tamara (Út, 22. 3. 2005 - 17:03)

Jen bych chtěla dodat, že v nemocnici je nutné podepsat souhlas se zákrokem a ten může dát pouze dospělá osoba, nebo v tvém případě zákonný zástupce - jeden z rodičů. Už jsi byla u gynekologa? Co na to on? Diky Tam..

webmaster (Ne, 20. 3. 2005 - 17:03)

Předmět: Miniinterupce Autor: Sandy Datum: 14.3. 2005 8:55:09 Paní doktorko mam prosbu je mi16.let a s mim 18.letym pritelem jsme se milovali a jsem v jinym stavu.Prosim o miniinterupci vse vim ale nikde jsem se nedozvedela cenu..Jsem v patym tydnu tehotenstvi,nemohu ani pocitat presne dny dostani menstruace nebot ji mam nepravidelnou.Prosim vas o radu a jeste otazka ,socialka:Kamaradka mi rikala ze pri miniiterupci nezletilých se o to zajima socialka..Dekuji Sandy Předmět: Miniinterupce Autor: Lenka Datum: 14.3. 2005 13:10:44 Ahoj, cena za "mini" je přímo úměrná počtu týdnů těhotenství, čili čím dýl jsi těhotná, tím více zaplatíš. Já byla na mini v 7.týdnu (tedy počítáno od poslední menstruace) a platila jsem něco kolem 4.500 Kč. Už jsem byla plnoletá, takže na druhý dotaz Ti nemohu odpovědět se stoprocentní jistotou. Jen myslím, že vzhledem k tomu, že pohlavní styk je za nezákonný považován do 15ti let, nemá lékař na sociálku v podstatě co hlásit. Snad Ti to alespoň trochu pomůže. Přeji ať Ti to dobře dopadne a dej vědět. Ahoj..

tom (Po, 21. 2. 2005 - 23:02)

Ale!Kdepak tě dostala,že to nemůžeš rozdejchat?Sorry,ale porucha bude na tvym přijímači.A nic jinýho neumíš?Už asi vim co tě žere.Takovejch je tu spousta co dostali přes hubu a neuměli to vrátit,tak pak píšou,jak je někoho sledujou a hrajou si na ochránce protihráčů.Ze tě to ale dostalo co?Budeš v noci spát?To sis nevšim,že na všech forech jsou bitky pro a proti?A jsou tam mnohem hustější bitkaři!Ne ne,to je celý jinak vid?Tohle bude osobní.Navíc tady jde spíš s vodou.To co napsala doktorka je fakt hnůj,to se na doktora vážně nesluší.Stačí se podívat,jaky stránky jsou v tom odkazu.Prachobyčejný aktivisti.Fakt seriozní odkaz.

uma (Po, 21. 2. 2005 - 22:02)

Ale no tak..

Tony (Po, 21. 2. 2005 - 21:02)

UMO,ty jsi pěkná provokatérka,sleduju tě i jinde na doktorce a všude jdeš proti vodě.Vzpamatuj se.Asi máš velký problém,že si užíváš konflikt.V reálu to asi neumíš.Tak si to tady užíváš.Nech tady ty holky v klidu!!!

uma (Ne, 20. 2. 2005 - 20:02)

Opět nechápete text,který čtete a posléze si ho vyložíte po svém.Zjistětě si sama co znamená diagnoza deprese a co je její příčinou.

j. (Ne, 20. 2. 2005 - 19:02)

Ještě chci připsat, že uznávám, že nás hormony ovlivňují a někdy dost, ale nemusíme podléhat.A naopak zase my ovlivňujeme naším myšlením a cítěním produkci různých hormonů.

j. (Ne, 20. 2. 2005 - 19:02)

Když si chcete myslet, že za vše mohou hormony sami bez našeho ovlivňování a vědomí, tak prosím.Teda jestli si to nemyslíte, tak se omlouvám, ale ono to (dle mého názoru) není jen v těch hormonech. To bychom si klidně mohli myslet, že jsme závislí na hormonech, na chemii a ta si s námi dělá, co chce.A co je podle Vás svědomí?

uma (Ne, 20. 2. 2005 - 17:02)

Pro Vaši informaci j,:deprese,kteréž důvod jste tu rozvedla,je hormonální záležitost,ne záležitost svědomí.

j. (Ne, 20. 2. 2005 - 10:02)

A jestli to myslím vážně s tou adopcí - to je jen jedna z mnoha možností. Vždyť jsou i případy, že někdo po zákroku už ani nemůže mít své děti. Někdo má své i další adoptuje, to je na každém jednotlivci, jak to cítí. Určitě tím nechci říci, že když jde žena na interrupci, že pak musí adoptovat jiné dítě!

j. (Ne, 20. 2. 2005 - 09:02)

Chtěla jsem tím hlavně říct, že i když ženy později přijdou na to, že to, co podstoupily, nebylo správné, že všechno se dá nějak napravit! Ale lepší je (dle mého názoru) toto vůbec nepodstupovat. A ještě lepší je se podle svého postoje k případnému těhotenství zařídit předem.

Marta (Ne, 20. 2. 2005 - 01:02)

Predpokladam, ze tohle nemuzete myslet vazne( predevsim to o te adopci ). Tahle diskuze snad mela pomoci divkam a zanam, ktere se at uz z jakehokoli duvodu dostanou do nestastne situace a interrupce je pro ne resenim. Vetsina z nich vi, ze to, co se chysta udelat, neni to nejspravnejsi, ale i tyhle zeny maji pravo na trochu respektu a pomoci. Jejich duvody jsou ruzne a NIKDO nemuze rikat, ze by to NIKDY neudelal, kdyz nebyl v te ktere konkretni situaci. Tim, co tady pisete, jen zbytecne desite a trapite zeny, ktere tohle podstoupily nebo podstoupi. Mam osobni zkusenost a precist si tohle pred zakrokem nebo tesne po nem, asi bych skoncila v peci psychiatra. Kazdy z nas by se mel snazit mit pochopeni a soucit, coz ale samoyrejme neni to same, jako s tim souhlasit a podporovat to. Preji pekny den.

j. (Ne, 20. 2. 2005 - 01:02)

Promiňte, jestli jsem to špatně pochopila s tím "dobrým lékařem". Jsem ráda, jestli si to nemyslíte, jak jsem to napsala.A teď to trošku rozvedu. Když by žena trpěla po interrupci, tak by jí to asi nepřidalo na náladě, to je fakt. Jenže - kroutila by se snad v depresích, kdyby to bylo správné rozhodnutí, které učinila - kdyby to bylo jen odstranění jakéhosi překážejícího shluku buněk, ze kterého nic dobrého nebude? Tím, že má výčitky, tak je alespoň poznat, že je v ní ještě cit a svědomí a to ji varuje a upozorňuje. (Vemte si např. zloděje, kdo krade o stošest a už ani neslyší hlas svědomí, tak se řítí do propasti a ztratil varování. Koho ale svědomí nabádá, snad jednou jeho hlas poslechne, aby ho netížil těžký balvan zlých činů a pokusí se být lepší).Tím, kdybychom nechtěli vidět skutečnost, tím si moc nepomůžeme. Jen se před ní budeme schovávat. Chtělo by to se podívat pravdě do očí. Prožít si to a procítit, jestli je interrupce správné řešení nebo ne. Vždyť když zjistíme, že to byla chyba a dojdeme k přesvědčení (třeba i těžkým prožíváním), že už bychom to nikdy neudělali, tak tím už tu chybu částečně napravujeme, měníme názor, stáváme se lepšími. Život nám jistě předloží nějakou situaci, abychom to mohli napravit. Všechny chyby se dají nějak odčinit, když opravdu chceme. Tak krásný je život.(Co takhle pomoci nějaké nastávající mamince v těžké situaci, jak o tom bylo psáno na podobném fóru zde? Co takhle adoptovat dítě a dát mu svou lásku? atd.)Jistě, lékař by měl jednat velmi citlivě vůči pacientovi. Odcítit, co si může dovolit říci, co pacient unese. Tady se ale někdo ptal na popis zákroku. Možná se ta konkrétní miniinterrupce ještě dala odvrátit... Tak paní doktorka odpověděla citací, potom ještě připsala,že sama by to popsala asi daleko drastičtěji. (No přestavte si, že máte názor, že se má chránit život od početí a pak vidíte vysávat kousky tělíčka, že kterého by za několik měsíců bylo krásné miminko. Dovolilo by Vám to Vaše svědomí mluvit o tom nezaujatě, skoro jako by se nic nedělo? Mohl tu být nový lidský život - ale není. Dříve tu na diskuzi často psala paní doktorka, nyní už ne. Nevím, proč by to měl být někdo jiný. Ostatně, můžete se jí zkusit zeptat, má zde kontakt. Tady toto fórum může sloužit jako informace pro ty, kteří třeba o interrupci uvažují. A aby si zákrok nebanalizovali, tak toto vysvětlení. Vše dobré všem!

uma (So, 19. 2. 2005 - 16:02)

A nevkládejte mi do ust slova,která jsem v příspěvku neuvedla a vznikly ve vaší fantazii.Dedukce typu- vy si myslíte.. jsou skutečně mimo mísu.Děkuji.

uma (So, 19. 2. 2005 - 16:02)

Evidentně jste nepochopila,o co mi v mém příspěvku jde.Abych se neopakovala,přečtěte si hlavně první větu.Lékař se musí umět zdržet podobných výlevů a musí umět zůstat nezaujatý,aby mohl pomoci.A musí s pacientem jednat citlivě.Lékař si musí být vědom,co tento příspěvek může vyvolat,pokud si ho přečte žena,která se se svým skutkem celý život vyrovnává,nebo dokonce která je těsně po a právě ted se kroutí v hlubokých depresích.Jistěže,tuto informaci není problém získat,ale takto jí podat lékař nesmí!-leda tak mezi známými u kafe..Ale já příliš nevěřím,že šlo o lékaře.O to hůř,že se za něj někdo vydává.

j. (So, 19. 2. 2005 - 08:02)

Teda umo, vy myslíte, že "praví doktoři" jsou jen takoví, kteří považují lidský zárodek jen za shluk buněk ? Když lékař přebírá diplom, tak něco slibuje. Měl by se tedy podle toho slibu chovat - aby bylo jeho prvořadým cílem, aby lidem skutečně pomáhal. A co pomáhá, to zjišťovat celý život - nebránit se ani "alternativním metodám", když zjistí, že opravdu pomáhají.(A podle mě pomoc není interrupce. Snad jen v závažných případech ohrožení života matky. V jiných případech je to už zodpovědnost každého jednotlivce, jestli jde na interrupci, jestli interrupce provádí nebo je doporučuje ... zodpovědnost za své činy si nese každý sám)

uma (Pá, 18. 2. 2005 - 19:02)

Naprosto ponechám stranou osobní názor na interupce.Nyní to sem nepatří,ale toto,co jste sem napsala,je vážená"doktorko"naprosto neprofesionální,ba dokonce ubohé.Nevěřím tomu,že jste skutečně lékař a předpokládám,že je to výplod nějaké aktivistky.Protože žádný lékař by nepopsal lékařský zákrok podobným a neodborným způsobem.K Vaší terminologii se lépe ani nevyjadřovat.Pokud ale lékařkou jste,tím hůř a je to velmi smutné.Někomu jako jste Vy,do ruky diplom rozhodně nepatří.

webmaster (Pá, 18. 2. 2005 - 18:02)

Předmět: miniinterupce Autor: Mirka-19 let Datum: 18.2. 2005 16:46:51 Paní doktorko,jsem v 2 týdnu těhotenství.Otěhotněla jsem po tom,co jsem si jeden den zapomněla vzít HA.Rozhodla jsem se pro miniinterupci.Mám pro toto rozhodnutí vážné důvody.Problém je v tom že bydlím v malé vesnici o cca 2000 obyvatelích a mám strach,že se o tom dozví rodiče,kteří jsou kamarádi s mou obvodní lékařkou a často se navstěvují.Proto se chci zeptat,jestli o umělém přerušení těhotenství bude vedět můj obvodní lekař,nebo je zápis pouze v kartě mé gynekoložky? A jestě bych měla jednu otázku.Kolika procentní riziko,je že už nebudu moc mít v budoucnu dítě? Předmět: miniinterupce Autor: milos Datum: 18.2. 2005 17:53:01 Mirko, jiste Tva obvodni doktorka se to take dozvi. NEJJISTEJSI je si dite ponechat. Nebudes prvni ani posledni svobodnou matkou.-m- Předmět: miniinterupce Autor: Verča Datum: 18.2. 2005 18:05:17 Pokud jsi plnoletá,tvá obvodní lékařka se to nedozví pokud si to ty sama nebudeš přát a zprávu jí nepředáš!!!!Zajímalo by mě kdo to tady vede takové žvásty.Můžeš jít přímo do vybrané nemocnice a tam říct že si nepřeješ aby to věděla tvá gynekoložka ani obvodní lékařka.Vyšetří tě tamní gynekolog-tak jako tak.Myslím že není důvod aby to takhle nešlo,máš na to právo! Předmět: miniinterupce Autor: Verča Datum: 18.2. 2005 18:06:34 Pokud ti jde čistě jen o OBVODNÍ,tak ta to vědět fakt nemusí a nebude. Předmět: miniinterupce Autor: lenka Datum: 18.2. 2005 18:20:16 zajimalo by mě Miloši, proč kecáš takový přihlouplý kraviny: kde bereš tu jistotu, že je svobodná matka(nebo že bude svobodnou matkou)??? A to, že se to obvoďačka dozví??? jinak jsi zdráv??? Nevíš o tom vůbec nic, tak nechápu, proč na to odpovídáš. Jinak k tomu dotazu - přesně, jak řekla Verča. Vůbec se ničeho neboj. A udělej tak, jak myslíš a nenech se nikým do ničeho nutit. Jsi plnoletá, takže nikdo nemá právo to sdělovat.

Eva (Pá, 10. 12. 2004 - 14:12)

Také jsem nechtěně otěhotněla a šla jsem na miniinterupci. Je to zákrok prováděný pod celkovou anestezií, trvá 10 minut. Dělá se do 8.týdne stáří plodu.Cena cca 3200 Kč. Probíhalo to následovně: můj gynekolog mi doporučil kliniku, kde zákrok dělají. Ráno jsem se dostavila v 9 hodin a v 11 jsem sama odcházela. Fyzicky náročné to není, ale pozor na psychiku. Dívala jsem se na int. stránky "prolive" a zhrozila jsem se těch lží a citového vydírání. Proto se raději informujte hned u svého doktora a ne z pochybných stránek, které nutí ženu plod donosit a pak dát dítě k adoptci (které se stejně v našem státě jen tak nedočká). Každá žena se musí sama rozhodnout, co je správné.

Eva (Pá, 10. 12. 2004 - 14:12)

Také jsem nechtěně otěhotněla a šla jsem na miniinterupci. Je to zákrok prováděný pod celkovou anestezií, trvá 10 minut. Dělá se do 8.týdne stáří plodu.Cena cca 3200 Kč. Probíhalo to následovně: můj gynekolog mi doporučil kliniku, kde zákrok dělají. Ráno jsem se dostavila v 9 hodin a v 11 jsem sama odcházela. Fyzicky náročné to není, ale pozor na psychiku. Dívala jsem se na int. stránky "prolive" a zhrozila jsem se těch lží a citového vydírání. Proto se raději informujte hned u svého doktora a ne z pochybných stránek, které nutí ženu plod donosit a pak dát dítě k adoptci (které se stejně v našem státě jen tak nedočká). Každá žena se musí sama rozhodnout, co je správné.

Reklama

Přidat komentář