Reklama

Depo-Provera

Marcela (St, 27. 1. 2010 - 11:01)

chci se zeptat prvni injekci...A jaký je rozdíl mezi 3 měsíci a 12 týdny? To je totéž ne? Já na ní chodím vždy kolem 18, každé 3 měsíce, týden před a týden později dle lékaře není problém. S touto antikoncepcí jsem velmi spokojena, jen nevím jestli mi nepomohla rozjet potíže se štítnou žlázou...

1 (Pá, 15. 1. 2010 - 10:01)

chci se zeptat prvni injekci...po 12 týdnech a divím se, že ti to nevypočítala sestra??..stejně ale radši si další nepíchej..je to svinstvo..

Věra (Čt, 14. 1. 2010 - 17:01)

Po porodu mi doktorka píchla...Jani, já měla ty samé problémy, co ty. Už jsem to tu taky někde psala. Brala jsem potom antikoncepci s vysokým obsahem hormonů, bylo mi z nicha korát špatně a menzes se vrátila jen na dobu braní antin. Pak jsem si řekla, že tomu nechám chvíli volný průběh a kamarádka mi doporučila, abych pila Kindlovu čistící směs. Tak jsem si jí sehnala, pila jsem asi dvě kůry za sebou, pak se menzes dostavila, pak ještě jednu, koupila si taky Femigard. Pak další kamarádka doporučila kapky Gynex a ještě jsem se dočetla o homeopatikách Folliculinum 15 ch. Ta je na ovulaci. Tu jsem od té první MS neměla, tedy podle ovu testů. Pak jsem si vzala ty homeoptika, do toho ten Gynex a včera jsem objevila //. Tak uvidíme, jak to bude, jestli bude vše ok, ale konečně jsem se zbavila účinků DP. S tou sliznicí jsem taky něco měla podle dr., už přesně nevím co.

kacka (Po, 11. 1. 2010 - 22:01)

chci se zeptat prvni injekci jsem dostala 21.listopadu dalsi ma byt aplikovana po 3 mesicich tedy 21.unora nebo po 12tydnech jelikoz muj doktor mi rekl ze si to mam vypocitat.A za druhe jsem z toho zmatena jelikoz ma kamaradka tvrdi ze prave po 3mesicich a druha kamaradka tvrdi ze 12tydnech.prosim o radu a moccc dekuji

1 (Po, 11. 1. 2010 - 18:01)

Dobrý den Lucko,
chtěla bych.....asi proto, že se konečně přestala vyrábět a snad už brzy dojdou zásoby..:-)

Monika (St, 6. 1. 2010 - 10:01)

Já osobně jsem s DP velmi...Dobrý den Lucko,
chtěla bych se zeptat, proč se s ní(s DP) musíte rozloučit? Mě můj doktor říkal, že ji můžu mít až do přechodu. Po porodu jsem si ji nechala 2x píchnout, bylo to celkem v pohodě, nemenstruovala jsem, žádné gyn. potíže jsem neměla, ovšem fungovala tak spolehlivě jako antikoncepce a to v tom smyslu, že jsem neměla absolutně žádnou potřebu sexu a naopak, byla jsem nervozní, když sex měl být. A taky jsem se slušně zakulatila za těch 6 měsíců působení. Jinak to bylo v pohodě a to i finančně. Říkají ale, že je to antikoncepce pro rozvojové země :-) 4,5 roků neberu žádnou antikoncepci, další dítě neplánujeme a myslím, i když je to trochu technicky náročnější, že tak je mému organizmu nejlépe.

Lucka (Út, 5. 1. 2010 - 18:01)

Já osobně jsem s DP velmi spokojená, nemám žádné potíže, kojila jsem při ní 2 roky, teď ji beru třetím rokem a jsme z toho smutná, že se s ní musím rozloučit, nevím jestli najdu takovou antikoncepci, která by mi vyhovovala jako takhle.

Ivana (Út, 5. 1. 2010 - 13:01)

Je pravda že depo provera je dobrá pro ženy které již nechtějí mít děti,ale také je tu velký problém,má spoustu nepříjemných nežádoucích ůčinků,ale zase netýká se to všech žen.V každém případě je to svinstvo!!!!

Jana (Út, 5. 1. 2010 - 13:01)

Po porodu mi doktorka píchla depo proveru a bylo to fajn. Po roce jsme chtěli druhé dítě, ale kvůli depo proveře nám to nejde. Mám nízkou děložní sliznici, už nikdy bych si to nedala píchnout! Teď beru hormony a doufám, že se to zlepší. Je to antikoncepce vhodná pro ženy, které už nechtějí mít děti.

tosovska (St, 20. 3. 2013 - 20:03)

myslím,že je opravdu jen...dekuji mam pritele a bala jsem s nim na plno sexualne zit

Kacka (Út, 19. 3. 2013 - 14:03)

Ahojky mam dotaz nemate nikdo zkusenosti s antikoncepsi sayana?a nevite kolik tato antikoncepce stoji dekuji

tosovska (Pá, 8. 3. 2013 - 19:03)

Dobrý den,já beru...je mj 50 brala jsem injekce a uz ctyri roky je neberu mam pritele a bojim se abych neotehotnela myslim ze uz jsem v prechodu protoze uz 8.let nemam menzes muzu otehotnet

Hana (Čt, 21. 2. 2013 - 13:02)

Dobrý den,já beru...Já užívám Depo proveru už asi 8 let, i když prvních 5 let jsem měla Proveru, pak 2 roky Sayanu a protože jsem měla problém s aplikací Sayany, vrátila jsem se opět k proveře. Akorát ten přechod ze Sayany na proveru mi nějak nesedl. Začala jsem vždy po 6 týdnech od aplikace provery špinit nebo i trochu krvácet, lékař mi řekl, ať vydržím, že trvá nějakou dobu, než se to zase srovná, ale trvá to už rok a půl, tak nevím. Když jsem ji úplně na začátku začala užívat, tak trvalo taky tak 2 roky, než se to srovnalo. Prosím napište, zda s tím máte někdo nějakou zkušenost. Jinak žádné negativní účinky nepozoruji. Dík

Simona (St, 20. 2. 2013 - 11:02)

Dobrý den,já beru antikoncepci Depo provera už 15let a jsem spokojena. Po porodu syna jsem měla tělísko přes které jsem otěhotněla proto jsem zvolila tuto antikoncepci,zároven mě pomohla že nemám tak časté migrény a zatím žádné vedlejší učinky nepozoruju snad jen to že je pravda že jsem něco přibrala,ale to můžete i po pilulkách

Simona (St, 20. 2. 2013 - 11:02)

Dobrý den,já beru antikoncepci Depo provera už 15let a jsem spokojena. Po porodu syna jsem měla tělísko přes které jsem otěhotněla proto jsem zvolila tuto antikoncepci,zároven mě pomohla že nemám tak časté migrény a zatím žádné vedlejší učinky nepozoruju snad jen to že je pravda že jsem něco přibrala,ale to můžete i po pilulkách

Zdeněk2 (Po, 18. 2. 2013 - 23:02)

Podle toho, co jsem o tom četl, tak to není nejlepší antikoncepce. V případě nežádoucích vedlejších účinků se jich nelze rychle zbavit, protože působení je dlouhodobé. Dlouhé užívání způsobuje řídnutí kostí - osteoporozu. Naproti tomu nitroděložní tělíska jsou taky spolehlivá, nevyžadují žádnou pravidelnou pozornost uživatelky a v případě potíží se dají ihned odtranit.

Zdeněk2 (Po, 18. 2. 2013 - 23:02)

Podle toho, co jsem o tom četl, tak to není nejlepší antikoncepce. V případě nežádoucích vedlejších účinků se jich nelze rychle zbavit, protože působení je dlouhodobé. Dlouhé užívání způsobuje řídnutí kostí - osteoporozu. Naproti tomu nitroděložní tělíska jsou taky spolehlivá, nevyžadují žádnou pravidelnou pozornost uživatelky a v případě potíží se dají ihned odtranit.

Katka (Po, 18. 2. 2013 - 21:02)

Dobrý večer,
chtěla bych se informovat, kdy je vhodné jít na první aplikaci injekce?

Předem děkuji za odpověď

(Út, 15. 1. 2013 - 15:01)

Mně to bylo aplikováno...bych s tím také žádný problém neměla,až na váhu a to mi ženská doktorka řekla,že max.3-4 kg,nebyla pravda,jen z tohoto důvodu bych už depo-proveru nechtěla.

sceptre (Út, 15. 1. 2013 - 11:01)

dobry den mam dotaz ohledne...Mně to bylo aplikováno stejně. 3x po měsíci a potom každý 3 měsíc. Prý to tak je lepší. Mám ji 4 roky a zatím pohoda.

Reklama

Přidat komentář