Reklama

Depo-Provera

Mia (St, 14. 1. 2009 - 11:01)

micina: jasně no, pro toho, kdo se snaží, je pitomý, že BT ukáže ovu až po ní. Pak se jedině řídit hlenem a čípkem, a kdyžtak i doplnit těmi testy. Nejlepší by stejně bylo se na nějaký pozorování vykašlat, milovat se bez plánování a nebýt z toho ve stresu. To většinou zabere lépe než neustálé stresování. Tak hodně štěstí při snažilkování;-)

micina (St, 14. 1. 2009 - 09:01)

mia: právě, že až PO ovulaci se zvýší bt a zbývá jen 1 den, naopak ovulační testy předpovídají ovulaci, což jsou tak 3 dny šance otěhotnět, že?! nevím, nikdy jsem nechtěla být nějak posednutá otěhotněním, ale teď si tak trošku připadám, že by mě ani nenapadlo, že si budu o tom tolik zjišťovat a kupovat nějaké testy, měřit bt, atd. Ale zkusím to, snad jsem se ještě úplně nezblbla. Bt a hlen taky mimochodem kontroluju, když mimi nevýjde hned, budu mít pak větší kontrolu, ale teď je pro mě hlavní zjistit, jestli vůbec ovulaci mám. Díky.

Mia (Út, 13. 1. 2009 - 23:01)

micina: zas tak na dlouho to není, po ovulaci hned vidíš vzestup BT. Ani to není tak pracné, jak to vypadá, akorát teda ráno mít budíka na měření, pak v určenou dobu zkontrolovat čípek nebo hlen a zapsat. Zabere to denně chvilku. Ale jinak samozřejmě ovulační testy zkus.
katka: stalo se to mému kamarádovi, který měl náhodný sex a ta žena otěhotněla přesto, že chodila na injekce. Bylo jí kolem 40. Víc podrobností o tom nevím. Oba byli pěkně nepříjemně překvapený.

katka (Út, 13. 1. 2009 - 20:01)

brala sem rok inekci depo provera a aniz bych vedela zesem tehotna zas a lekar mi rell ze pri tote antikoncepci to neni mozne jestly se to nektere stal tak mi poslete v skas moc diky a zatim pa pa

micina (Út, 13. 1. 2009 - 15:01)

mia: máš pravdu, vyjde to dost draho, ale měření bt je celkem na dlouho a tohle mi přijde jednodušší i rychlejší...jsem už 6 měsíců po vysazení dp, tak se chci konečně dobrat k tomu, jak to se mnou je...:-(

Mia (Út, 13. 1. 2009 - 00:01)

micina: ovulační testy vyjdou dost draho. Může se stát, že jich za cyklus použiješ hodně a jelikož nejlevnější stojí 50 Kč... A stačí si třeba udělat test o pár hodin později nebo dříve než stoupne hladina LH a objeví se ti jako negativní a okamžik vzestupu nezachytíš. Jen pokud testuješ poctivě každý den a dost dopředu, což se může pěkně prodražit. Pokud bys čekala až na ovulační krvácení, může už být pozdě na testování. Ale přečti si tento článek: http://www.rodina.cz/clanek4909.htm . Mnohem lepší je symptotermální metoda, taky jí používám a přesně podle ní stanovíš ovu, délku folikulární a luteální fáze, menstruaci, případně těhotenství. Doporučuji: www.merenibt.xf.cz , je tam i spoustu odkazů na další články, pročti si tenhle server a mrkni do zajímavých odkazů.

micina (Po, 12. 1. 2009 - 22:01)

omlouvám se, ale nechce mi to zobrazit link, snad si poradíte..

micina (Po, 12. 1. 2009 - 22:01)

http://www.pohlaviditete.cz/ovulace-a-jak-ji-spocitat/

micina (Po, 12. 1. 2009 - 22:01)

ahojky, tak jsem tady zas po čase... Pročítám si všecičko možné a zjišťuju, že je to stále (kromě vyjímek) negativní! Já jsem na tom pořád stejně, krvácení co 14 dní, jen jsem teď dostala radu od kamarádky, která o tom něco málo ví už dlouho, a chci se s vámi o ni podělit. Teda hlavně s těma holkama, které už dp vysadily a krvácí. Kupte si ovulační testy a zkoušejte, je možné, že nejspíš jedny menzky jsou falešné a probíhá při nich ovulace. Myslím, že je to docela dost možné, protože když jsem nad tím přemýšlela, ty moje poslední menzky(krvácení)byly i dost vlhké(myslím s hlenem),a to se kukněte na http://www.pohlaviditete.cz/ovulace-a-jak-ji-spocitat/ ! Tak doufám, že vám to pomůže, já sama jsem zvědavá, jak dopadnu s těmi ovulačními testy?? Doteďka jsem měla za to, že prostě neovuluju..a že se mi jen prostě tělo zbláznilo a krvácí, jak chce, když přes 2 roky nekrvácelo! Nevím, jestli jsem tak blbá nebo čím to je?, spíš nejsem doktor, který by mi měl o tomhle a o všech možnostech, jak to zjistit sám říct??!!!, a né, že se to zas musím dovědět náhodou... Každopádně, jak mi to krvácení vadilo a během něj "nic nebylo" tak teď bude!!:-) papa

Eva (Pá, 9. 1. 2009 - 11:01)

ja uzivala dp 5let taky bez problemu,ale ted chceme miminko a menstruaci sice mam ale jak uz sem psala tak 2x do mesice normalne tyden.tak asi budu muset jit na gyndu pro naky prasky aby se mi to srovnalo

jitka (Čt, 8. 1. 2009 - 12:01)

Ahoj holky,Haničko tak to jsem ráda že to máš dobré,a hlavně aby to vydrželo,budu ti moc držet pěstičky,Katy jsem moc ráda že jsi se také ozvala,pak napiš jak jsi dopadla u doktorky,jsem tak šťastná že už také konečně po tak dlouhé době nekrvácím,moc vám přeji aby nám to všem vydrželo,mějte se a budu ráda když si občas písneme jak se vede.

Irena (St, 7. 1. 2009 - 19:01)

depo proveru užívám 10let bez problémů

Eva (Út, 6. 1. 2009 - 10:01)

takze to mas miso pravidelny jo?to se mas.sankovat nechodime,vanocni dovca skoncila takze uz zase chodim do prace takze na malou nemam tolik casu co bych chtela mit,snad to miminko vyjde a ja si ji vic uziju,letos by mela uz jit do skoly,tak by se to i hodilo.doufam ze nebudu muset brat naky prasky aby se mi menstr.srovnala.uvidim po tech praskach na otehotneni,jestli budou k necemu.ozvi se

Katy (Po, 5. 1. 2009 - 23:01)

Ahojky všem, hlavně Jitce a Hance a vše pěkné v novém roce holky :-) Já mám Norethisteron na 3 měsíce, 2x jsem ho brala - vždy 15. den ( od prvního dne krvácení ) 10 dní po 2 tabletkách denně. Jak dlouho ho Hanko budu brát opravdu nevím, teď zrovna menses mám ( přesně podle plánu - po dobrání Noreth. ) doufám, že ho budu mít jen 5 dní jako minulý měsíc - to mě moc mile překvapilo, že jen 5 dní a přestalo to samo hned, žádné vleklé špinění. Takže až mi skončí menses, jdu na gyndu a čeká mě kontrolní stěr - jak jsem v srpnu byla na kyretáži, tak proto. Rovnou se tedy svojí Dr. zeptám, jak to vidí ona. Zbývá mi Noreth. ještě na těch 10 dní a potom bych chtěla být bez jakýchkoliv tabletek o HA ani nemluvě, tu nemůžu brát hlavně kvůli zhoršující se migréně ( migrenička jsem, tak mám bolestí hlavy i tak dost ), potom se opět ozvu jak jsem dopadla. Všechny zdravím a budu ráda, když zůstaneme Jitko a Hanko v kontaktu :-)) zatím pa, pa.

Hanka (Po, 5. 1. 2009 - 14:01)

Ahoj holky, tak píšu, jak jsem dneska dopadla. Dopadla jsem celkem dobře, dělala mě jenom sono, děložní sliznici mám nízkou, jizvu po císaři pěknou, bez polypů. Což mě potěšilo, ale v břiše mi našla malinko zvětšené množství volné tekutiny. Prý opravdu jen trošku. A že by se mi mohlo stát, že ještě zašpiním, ale vzhledem k nízké sliznici tak prý bych neměla. říkala, že si myslí, že to může být ještě nějaká zánětlivá reakce, tak mi napsala COXTRAL, ale ten mám brát jen kdybych začala špinit, je to něco proti zánětu. Jinak mi dala Regulon ještě na 3 měsíce a potom bych prý měla přejít na ty nižší dávky hormonů. Říkala, že je vidět, že se to pomalu dává dopořádku, no ale že to trvalo. Napřed jsem špinila po Norethisteronu a první měsíc po Regulonu jen 16 tabletu, menzes jsem měla 9 dní, to by se prý mělo taky upravit a neměla by trvat víc než 7 dní i se špiněním. Tak tomu věřím. Sama vidím, že se to lepší. Ještě mi říkala, že u mě už to bylo asi i opravdu špatně vyvážené hormony. Tak se holky mějte a zase se ozvu. Pozdravuju hlavně Jitku a Katy, jen všechno nej.

Eva (Po, 5. 1. 2009 - 08:01)

ahoj miso,tak vidis,uz to zase zacina.zase sem to dostala,a pritom sem to mela dostat az tak za 14dni.ozvi se az to dostanes jestli to mas pravidelne.protoze ja to mam 2x mesicne a uz mi to vadi.

jitka (Ne, 4. 1. 2009 - 17:01)

ahoj Hani,jsem ráda že jsi se také ozvala,a také jsem moc ráda že už to snad budeš mít v pohodě,je fakt že jsme s tím měli ale trápení co?Tak musíme teď jenom doufat že už to bude jenom a jenom lepší.Zítra ti budu držet palečky aby ti to dobře dopadlo,napiš jak jsi dopadla.Měj se moc krásně.

Hanka (Ne, 4. 1. 2009 - 15:01)

Ahoj holky a hlavně Katy a Jitko. Jsem strašně ráda, že jste už snad konečně v pohodě. A co je hezký, že snad já už taky. Však jsme si od dubna užili a už si to snad zasloužíme. Minulý měsíc jsem brala první měsíc HA Regulon bylo to celkem v pohodě, jen 16 tabletku jsem trošku špinila. Potom jsem v sedmidenní pauze dostala menzes, ale nejdřív jsem 3 dny špinila, potom jsem to normálně měla 3 dny a potom jsem zase 3 dny špinila. Pokaždé ráno 2 hodiny a pak zase až druhý den ráno. Už jsem začínala být zoufalá, protože tak jsem to měla po DP 6 týdnů, ale naštěstí se to zastavilo a to 22 12, což byl pro mě velký dárek. Nyní mám snězených 18 tablet a žádné špinění, tak se zdá, že to bude v pohodě. Ještě abych menzes neměla 9 dní, ale jenom 5 nebo 6 a bude to v pohodě. Zdá se mi ale, že se to upravuje, protože při Norethisteronu jsem špinila, miuulý měsíc jen jeden den a teď nic. Taky klepu na co se dá. Zrovna zítra jdu k doktorce na kontrolu a na sono, jestli tam nemám zase polyp, ale snad to bude dobrý, napíšu, jak jsem dopadla a budu se domlouvat, co bude dál. Nejdřív jsem měla Norethisteron ten je prý 35, teď mám Regulůon ten mám 30 a chce mě převést na tu nejnižší dávkovou antikoncepci a to je 20. Tak uvidím No hlavně až mi začne menzes, tak aby taky brzy skončila. Jinak holky všechno nejlepší do nového roku a hlavně to zdravíčko. Katy jak dlouho ten Norethisteron budeš brát?

Eva (Ne, 4. 1. 2009 - 11:01)

ja mela mesicky taky vyvolany,a taky 2x mesicne sem to mela,tak uvidim ted v lednu.ty prasky sou pregnium daj se koupit i v lekarne.

jitka (So, 3. 1. 2009 - 13:01)

Ahoj Katy,po dlouhé době jsem mrkla co nového,a mám radost že jsi napsala,DP jsem si měla nechat píchnout v prosinci ale už jsem si to svinstvo nenechala píchnout!Už mě to fakt nebavilo,pořád jsem jenom krvácela a měla jsem i dost velké bolesti,a od toho 5.prosince,co jsem si to měla píchnout,jako by se stal zázrak,přestala jsem krvácet a zatím ještě nekrvácím a ani nešpiním,akorát s tou chutí na ten sex to jaksi ještě nepomohlo,ale doufám že to všechno přijde jak to odezní.Jsem moc ráda že to už máš také v pohodě,jinak ti přeji krásný tento rok a hlavně bez problémů a hodně zdraví,a to přeji také vám všem tady.

Reklama

Přidat komentář