Reklama

Depo-Provera

Stela (Ne, 4. 11. 2012 - 07:11)

Injekci jsem ke své spokojenosti využívala 11 let. Poněvadž už ji nepotřebuji vzhledem k věku, lékař mi píchl poslení injekci b řeznu. Nyní zažívám stavy bolení nohou, příšerné pocení, a stavy pláče bez příčiny. Nevím zda je to vysazením antikoncepce nebo klimakterium.

Veronika Zahalk (Čt, 18. 10. 2012 - 15:10)

Ahoj nemá někdo navíc...mám injekci zabalenou depo-provera a asi si ji nenecahm pichnout.739064581 na m tel.

Helča (Út, 16. 10. 2012 - 16:10)

Ahoj nemá někdo navíc injekci DP koupím napiš na [email protected]

Marie (Pá, 12. 10. 2012 - 14:10)

Zdravím,užívám DP už po druhé.po prvním dítěti bylo vše v pořádku až na nadměrné pocení.tentokrát (po 6ti letech)už mě bolí i hlava a občasné bolení břicha.čekám až dopůsobí a další injekci nechci.to,že po ní řídnou kosti je pravda ale znát je to az v pokročilejším věkukdyž ty kosti stejně slábnou.Ale proc to jeste zhoršovat,že?

Katka (Út, 18. 9. 2012 - 09:09)

Zdravím všechny, kterým depo provera sedla. Užívám ji 8 let - téměř bez problémů. Mám však bolesti při milování, které vznikly (dle lékaře) menší pružností pochvy z důvodu právě užívání depo provery. Lékař mi však doporučil přerušit její užívání, alespoň na dva roky. Prosím o Váš názor a popř. o doporučení jiné antikoncepce. Díky

Ivana (Po, 10. 9. 2012 - 16:09)

Dodatek: Omlouvám se za rozhozený text
mého předešlého článku,v mém počítači
byl řádně napsán.

Ivana (Po, 10. 9. 2012 - 16:09)

Právě jsem se vrátila z nemocnice,kde jsem byla hospitalizována na OAM odd.pro,,bru-
tální,,reakci na injekci Depo Proveru.Čtu příspěvky a považuji je za slabý odvar toho,co jsem prožila.8.8 byla injekce aplikována,15.8 jsem prvně nespala celou noc a dostala ,,virozu,,- teploty,dušnost,
nadměrné pocení,depresivní náladu.Nic se po lécích nelepšilo.12 nocí jsem nespala
a s velkými bolestmi až křečmi v hlavě jsem skončila v nemocnici.Na spací léky jsem nereagovala,až museli lékaři přikro-čit k narkoze,aby prolomili moji nespavost.
2 týdny jsem ještě dostávala slabé narko-tikum na noc.Jednalo se o vedlejší účinek
Depo Provery- zasažení spánku,psychiky a viroza byla též reakcí.Chci tímto varovat zejména ženy,kterým je okolo 47 let a mají myomy na děloze a nejsou ještě v přechodu.
Lékařka, která mi lék předepsala,pravila:
,,Vyzkoušíme a uvidíme,,.Já vidím několik
zbytečných týdnů pracovní neschopnosti,
zažila jsem velké bolesti od nespavosti, pro celkový rozvrat organismu jsem dosta-
la okolo 70 kapaček.Nyní jsem doma několik
dní a rekonvalescence je pomalá.Protože Depo Provera působí v těle 3 měsíce,přetr-
vává velké pocení,spánek se zlepšil,ale po
takové náročné léčbě se nejde považovat zatím za zdravou.Než došlo k aplikaci,žila
jsem zdravým, plnohodnotným a pracovním životem.

Lucka (Út, 7. 8. 2012 - 10:08)

Depo proveru už neberu,nyní...Po vysazení DP čekám 8 měsíc na menstruaci a nic, jen mě už 3 měsíce bolí v podbřišku a mám pocit, že budu kojit, beru prášky na odvodnění a čekám , kdy to všechno přestane bolet.

VIKY (St, 1. 8. 2012 - 16:08)

Chtěla bych se podělit o zkušenosti s Depo proverou. Když mi ji dali na výběr tak jsem byla informována, že depo provera je na tom stejně jako jiné antikoncepční preparáty, každý něse nějaké riziko, DP měla mít řídnutí kostí, načež mi doporučili koupit se osteox a užívat ho...jsou to vitamíny s calciem. Jiné musí zase vymněnit prášky kvůli bolestem hlavy, akné, cožpak to nejsou vedlejší účinky?? Já jsem s DP moc spokojená, nepřibrala jsem ani kilčo, problémy žádné nemám, nohy ani nic jiného mně nebolí a to už ji mám třetí rok. Byla jsem nejistá, protože pořád čtu nějaké špatné reakce, a tak jsem se při poslední návštěvě ptala naší hodné sestřičky jak to teda je. Řekla mi, že jsem pořád jakoby v období kojení, že se nikde nic neusazuje v těle, prostě se jen netvoří vajíčka, takže tím pádem nemenstruuji a ne jak každý vykládá, že menstruací se tělo čistí a podobné koniny. Navíc jsem byla upozorněna, že kdybych špinila nebo začala přibírat, tak je na mně jak se rozhodnu, protože na ni každé tělo reaguje jinak, moje známá ji třeba mít vůbec nemohla a já zase ano. Spíš se jen divím, že ji gynekologové dávají maminkám, co ještě chtějí děti. Mně bylo jasně řečeno na začátku že to nedoporučují, protože to třeba pak jde hoodně těžko anebo vůbec. Tak bych jen řekla, že tato antikoncepce asi není pro každou z nás, ale já si užívám měsíce bez bolestí břicha a krvácení a je mi dobře. Přeju, aby jste si každá našla to co vám vyhovuje a hlavně to nejdůležitější..aby jste se cítily dobře. Mějte se...

Radka (Út, 26. 6. 2012 - 13:06)

Asi jsem ukázkový případ, nakterém jde propagovat Depo proveru. Brala jsem ji po prvním těhotenství celé čtyři roky, poté jsme se rozhodli pokusit se ještě o miminko. Menses přišel přesně na čas!! A mimčo bylo na cestě. Po porodu jsem s depo proverou bez problémů kojila celé dva roky. Od roku 2006 ji opět užívám do teď. Jediné co má gynekoložka hlídá je osteoporosa, která je vzhledem k absenci menstruace rizikovější. Zatím je ale vše v pohodě. Tímto ale nechci tvrdit, že je depo provera pro každého, byla jsem svědkem několika různých případů v mém blízkém okolí, kdy tato antikoncepce naprosto vyhovovala, ale také rozházela kompletně hormony a menzes. Je opravdu na každé z nás, pro jakou antikoncepci se rozhodneme, tahle je super, když "sedne", má úžasné výhody, ale také rizika, když ji tělo odmítá se kterými by vás váš gynekolog měl seznámit...

Jana (St, 13. 6. 2012 - 14:06)

Depo proveru už neberu,nyní čekám už 8-mý měsíc na menstruaci.DRUHÁ INJEKCE NA VYVOLÁNÍ A NIC..Jsem prý zavodněná a chci se zeptat,za jak dlouho jste to zhubli,jak přisla menstruace,nikde se to nepíše.Brala jsem ji 7 let,přibrala 10kilo určitě.Šlo to nenápadně nahoru.Jsem zavodněná na břiše i na zádech.Dr.říká,že 3 menstruace a je to dole.CHci slyšet váš názor.

Sim. (Pá, 1. 6. 2012 - 11:06)

12 let na injekci? Mě dnes...Já se také ptala,jak dlouho ji brát a doktor mi řekl,že pokud mi to nedělá potíže a nechci mít děti,tak ji můžu brát jak dlouho chci...Mně vyhovuje především v tom,že nemám menzes a přecházet na jinou mi nedoporučuje,pokud tato sedí,tak nevím,snad už si na ni tělo dostatečně zvyklo,doufám..

Renata (Čt, 31. 5. 2012 - 10:05)

Jani,já po první injekci...12 let na injekci? Mě dnes doktor skoro hystericky řekl, že po osmi letech užívání mi další nepředepíše, že bych je už měla vysadit.

Klára (St, 16. 5. 2012 - 13:05)

Začala jsem brát...Reaguji na Tvůj příspěvek Jitko.Já měla první aplikaci v pol.února 2011...pak jsem začala špinit.Po konzultaci s dr.mi ji dal ještě jednou,ale pak to začalo špinění krvácení pořád dokola.A to bylo léto.Fakt super.V srpnu mi dal hormony na zastavení krvácení.TO zabralo pak jsem to dostala a od té doby žádné krvácení.To opět začalo v lednu 2012 špiněním a krvácením.V únoru jsem dostala opět hormony na zastavení.Dnes je pol.května 2012 a já neustále špiním a krvácím.Beru ascorutin.Co s tím.Netuším.Menzes jsem měla vždy ok.Kdybych já blbá si tu injekci nedala tak mám klid.Vůbec ji nedoporučuji....a bude opět léto....

Martina (Čt, 3. 5. 2012 - 09:05)

21.11.2011 10:42 - Martina

Ještě k mému příspěvku - kdybych po této antokoncepci nechtěla děti, brala bych to taky jinak a nejspíš bych na tyto problémy ani nedošla...
Opravdu záleží na tom kolik nám je a co ještě plánujeme a co ne...

Gabras (Čt, 26. 4. 2012 - 21:04)

Depo P. jsem měla bohužel...Mě se lékařka před podáním ptala, jestli chci další děti. Asi by toto měli zdělovat vždy.

inka (Po, 26. 3. 2012 - 19:03)

mám poprvé injekci a už mám 14dní slabou menstruaci a vypadáto že se ji nechce zastavit jsem ztoho nervní

Sim. (Po, 26. 3. 2012 - 14:03)

Jani,já po první injekci přestala mít menzes hned,ale zas na druhou stranu jsem zhruba 1rok ustavičně špinila,možná i slabší krvácení ze začátku,ale pak to špinění,které časem vymizelo..každé tělo reaguje jinak. Teď už je to 12.rok,co chodím na injekce a zdá se,že je snad vše v pořádku. Je mi 31let a děti neplánuji.

Jana (Čt, 22. 3. 2012 - 13:03)

Dobrý den nechala jsem si před měsícem píchnout tuto antikoncepční injekci, ale teď slabě krvácím , tak bych se ráda zeptala jestli je to v pořádku. Jana

Marie (Út, 20. 3. 2012 - 10:03)

Dobrý den,víte že Depo provera má
silný vedlejší účinek na hlasivky?
A to velmi špatný! Já se ještě deset měsíců
po vysazení nestačila na foniatrii divit
tomu co jsem slyšela. Nikdo mě na to nikdy
neupozornil!

Reklama

Přidat komentář