Reklama

Depo-Provera

Andy (Ne, 12. 10. 2008 - 21:10)

Tak já jsem si nechala DP píchnout jen jednou a přestože už další děti neplánuji,protože už mám tři,tak bych podruhé do toho v životě už nešla.Měla jsem tak příšerné problémy (od neustálého nekončícího krvácení,šílené vypadávání vlasů,přibíráni na váze),že bych je znovu nechtěla zažít.Vše se mi upravilo až po nasazení antikoncepce v prášcích,takže raději každý den myslet na pilulku,než znovu mít takové problémy.Tak přeji těm co to užívají aby neměly žádné problémy.

andrea (Ne, 12. 10. 2008 - 13:10)

tak já mám depo proveru 7 let...první 3 měsíce jsem špinila a dr.mi ji dával každý měsíc,po čtvrté jsem během týdne přibrala 10kg,ale těch jsem se potom naštěstí zbavila. Nyní se přišlo při sezení Reiki na to, že mám celý spodek v nepořádku. Na to mi otekl kotník a na rehabilitaci mi paní nezávisle na prvním zjištění oznámila,že to je od vejcovodů a dělohy. Trvá to již třetí měsíc. Od začátku vím, že DP hodně doktorů v lásce nemá, je to asi skutečně trošku síla. Já se pro to ale rozhodla především z toho důvodu, že při každé menstruaci jsem doslova umírala bolestma a nic mi nezabíralo. I když,kdybych ještě chtěla další děti.asi bych do ní nešla. Teď bych měla jít za 14 dní na další inj,ale asi to fakt budu muset vynechat,resp. si vzít jinou antiko, z čehož mám hrozný nervy.
Jinak...u nás jsem za ni platila max 150,-

jitka (Pá, 10. 10. 2008 - 21:10)

Ahoj Katy,zrovna dneska mám chvilku času tak jsem si řekla že mrknu co nového,moc tě zdravím,já po té druhé dávce jsem na nervy,začala jsem opět špinit a pak jsem asi po týdnu dostala měsíčky které jsem měla skoro čtrnáct dní,teď mám dva dny pokoj!!!Nešpiním a ani nekrvácím,ale jak dlouho?!Měla jsem dost dlouho klid,ale po té druhé dávce se to zase nějak všechno rozjelo,teď fakt nevím jestli do té třetí dávky mám jít.Musím se objednat na gyndu a promluvit si o tom s doktorkou.Takže ty chuderko jsi na tom stejně jako já,myslela jsem si že ty jsi OK,co s tím budeme jenom dělat?Dej mi vědět jak jsi dopadla u doktorky.Katy měj se moc krásně a musíme věřit že snad bude lépe!Pá.

Katy (Pá, 10. 10. 2008 - 13:10)

Ahojky Jitko, dlouho jsi nic nepsala, tak se chci zeptat, jak jsi na tom po II. dávce DP? Já jsem měla před koncem září aplikovanou III. dávku a jsem docela zklamaná, protože se mi minulý týden objevilo krvácení :-( Myslela jsem si, že už mám od toho všeho pokoj, ale jak se zdá, tak mi asi DP opravdu nesedla. Pokud se to nezlepší, příští týden budu opět kontaktovat svoji Dr. a jsem zvědavá, co společně vymyslíme. Potom se opět ozvu. Čauky a písni co nového u Tebe.

Sája (St, 8. 10. 2008 - 21:10)

Ahoj je mi 17 a Depo proveru užívám už dva roky ... Já sem s ní spokojená , občas TROCHU špiním ,ale krvácení žádné ... na váze díky ní nepřibírám , nic se se mnou neděje :) Zatím jsem spokojená :)

ilča (Pá, 3. 10. 2008 - 22:10)

ahojky,stojí u doktora 250,- na 3 měsíce.Píchne ti ji tvůj ginekolog,.,.

Jana (St, 1. 10. 2008 - 09:10)

Ahojky devcata,beru uz dva roky depo a po prvnich sesti mesicich jsem zacala pribirat na vaze 30kilo a spinila jsem prvni mesic ale pak to zmizlo a ted spinimn jen kdyz mi injekci pichne tak mesic po ale to jde neni to silne,vim presne kdy a ze mesic pred dalsi injekci to dostanu uz jsem pripravena .Ale po roce mi zacalo byt spatne a obcas se citim jako v prechodu ,myslela jsem ze uz to je protoze mi je 39 ,ale doktor mi rekl ze jeste mam cas a dal mi prasky na utlumeni bolesti hlavy a poceni Merida jsou moc dobre a pomahaji mi.Taky jsem si nasla popis depo na internetu a mam vice priznaku verim ze zmizi protoze se mi objevuje porad neco jineho ,ale nezoufejte neni to kazdy den .Kazda zena ma jiny organismus a muze snaset depo jinak tak se nelekejte co pisi jen ,aby ste v pripade vedeli z ceho a proc vam obcas neni dobre.Doporucila bych ji jen zenam ktery nechteji mit dalsi deti.Ale to je na kazde z vas.Tak se mejte a budte zdravi .

Jana (St, 1. 10. 2008 - 09:10)

Ahojky devcata,beru uz dva roky depo a po prvnich sesti mesicich jsem zacala pribirat na vaze 30kilo a spinila jsem prvni mesic ale pak to zmizlo a ted spinimn jen kdyz mi injekci pichne tak mesic po ale to jde neni to silne,vim presne kdy a ze mesic pred dalsi injekci to dostanu uz jsem pripravena .Ale po roce mi zacalo byt spatne a obcas se citim jako v prechodu ,myslela jsem ze uz to je protoze mi je 39 ,ale doktor mi rekl ze jeste mam cas a dal mi prasky na utlumeni bolesti hlavy a poceni Merida jsou moc dobre a pomahaji mi.Taky jsem si nasla popis depo na internetu a mam vice priznaku verim ze zmizi protoze se mi objevuje porad neco jineho ,ale nezoufejte neni to kazdy den .Kazda zena ma jiny organismus a muze snaset depo jinak tak se nelekejte co pisi jen ,aby ste v pripade vedeli z ceho a proc vam obcas neni dobre.Doporucila bych ji jen zenam ktery nechteji mit dalsi deti.Ale to je na kazde z vas.Tak se mejte a budte zdravi .

mimita.rodrigue (Čt, 25. 9. 2008 - 18:09)

Plně s tebou souhlasím, a to jsem na ní byla dvakrát. Hrůza rok jsem taky čekala na měsíčky a to co se potom dělo, pomalu měsíc jsem krvácela no děs! A aby toho nebylo málo dvakrát jsem potratila, potřetí jsem měla mimoděložní těhotenství. Teď po čtyřech letech máme doma dvouměsíční princeznu, ale depo už nikdy.

jitka (Čt, 25. 9. 2008 - 17:09)

Milá Katy,to jsem ráda že jsi se ozvala,jsem fakt ráda že už jsi v pohodě a doufám že to už budeš mít všechno jenom dobré,také tady nakouknu jak mám čas a dost mě zaráží že holky to DP tedy rozhonně nechválí,jsem z toho v rozpacích,já jsem teď už po druhé dávce,a už je to týden co opět špiním až slabě krvácím,tak jsem to měla docela v klidu a už je to zase na novo.Žádný sex teď nemáme,jsem z toho fakt otrávená.Teď zase budu přemýšlet jestli si mám nechat píchnout tu třetí injekci.Kdybych netrpěla tak strašnýma bolestma při MS,tak bych asi do toho nešla.M2j se Katy moc krásně a hlavně ať jsi alspoň ty OK.Pá.

Katy (Čt, 25. 9. 2008 - 08:09)

Ahojky Jitko, zase píšu, jak jsem slíbila. Jsem po III. dávce DP a také po té kyretáži ( v polovině srpna ). Skončilo mi teď tzv.šestinedělí a snad mám tedy konečně "klid". Dokonce jsme s manželem zkusili i sex a řeknu Ti, že po tak dlouhé době to bylo něco neuvěřitelně nádhernýho. Bylo to o to pěknější, že po styku nebylo žádné krvácení ani špinění a užili jsme si to opravdu se vším všudy :-)) Doufám, že to vydrží co nejdýl - po tom všem trápení to máme opravdu zasloužený. A jak jsi na tom Ty?
Sleduju pravidelně tyhle stránky, chodí sem samé negativní názory na DP a tak nevím, jak dlouho si budu vlastně pochvalovat. I když v mém případě nebylo už jiné volby než DP zkusit. Dost druhů HA selhalo a moje zdravot. problémy to navíc nevyřešilo, až snad teď ta kyretáž, DP a vlastně v první řadě - změna gynekoložky. Takže všem uživatelkám DP přeji jen to dobré a Ty Jitko, se taky ozvi, pa pa K.

Anna (Po, 22. 9. 2008 - 00:09)

HLAVNĚ PRO TY,CO PLÁNUJÍ PO DEPO-PROVEŘE MIMINKO!!!
Už nikdy bych si nenechala depo-proveru píchnout!!!!!!
Doporučil mi jí můj gynekolog po šestinedělí.Věděl,že bych s odstupem dvou let chtěla druhé dítě.Stále jsem se ptala,kdy už mám injekce vysadit,abych mohla otěhotnět.Říkal,že otěhotním bez problému hned.
Rok po vysazení jsem teprve dostala první menstruaci,ale pořád jsem měla nějaké problémy.Po vysazení jsem měla i hrozné křeče v nohách ani jsem nemohla stát,doktor mi řekl,že je to nesmysl,že to nemá spojitost.Měla jsem problémy i se štítnou žlázou.Teď už je to 2 roky a 4 měsíce,co depo-proveru neužívám a stále se mi nepovedlo otěhotnět,jen jsem si rozhodila celý organismus,cpu se vitamíny a bylinkami.
Změnila jsem lékaře a ten mi teprve řekl,že je normální průběh,že se menstruace může objevit až po roce po vysazení,doktor předtím mi řekl,že otěhotním brzy po vysazení.
Chodila jsem k tomu lékaři,protože jsem mu věřila ,jako asi věří všichni svým doktorům.

Teď mám už 4 letého syna a myslela jsem,že mu pořídím tak ve 3 letech sourozence,ale to už se mi nepodaří,pořád říká,že chce bráchu nebo ségru,že by chtěl doma kamaráda,tak si beru každý den na hlídání neteř a doufám,že se ten můj organismus zase jednou srovná a povede se nám to.
Byla jsem na této diskusi asi před rokem a zakázala si sem už chodit číst,protože depo-provera je opravdu děs!!Dokud jsem jí užívala byla jsem v pohodě,všechno začalo až ,když jsem jí vysadila.
Už nikdy bych si něco takového nenechala dát.
Je tady stále hodně dotazů,jestli depo-provera ano nebo ne,proto Vám píši ,co všechno způsobila mě.

Katka (Pá, 19. 9. 2008 - 20:09)

Ahojky, nevite za jak dlouho DP zacne pusobit? Beru ji uz dlouho, ale ted jsem mela s injekci tyden zpozdeni, takze by me zajimalo kdy budu zase chranena? jsem se zapomnela zeptat doktorky:(

Lenka (St, 17. 9. 2008 - 23:09)

Depo-Provera Vám aplikuje Váš ginekolog, injekce stoji 150 až 180kč,ale jestli mohu poradit,tak raději tabletky,ja depo-provera už uživám 1 rok,břibrala jsem 25kg a nemám vubec apetit na sex,jak říká muj doktor:že jsem chemicky vykastrovaná ahoj Lenka

eva (St, 17. 9. 2008 - 23:09)

Ano, je to hormonama, takže po práškách to sice může být lepší (menší dávky hormonů), ale určitě bez hormonů to je o něčem jiném. Já teď vysadila prášky a připadam si jak v pubertě, pořád bych to dělala :)) Při HA to bylo někde naprosto jinde.

xxx (St, 17. 9. 2008 - 23:09)

Chtěla bych se zeptat, jesli při používání depo provery je možné, že nemám chuť na sex. Mán taky takové divné nálady. jsem protivná a urýpaná. Samotné mi to vadí, ale nevím co s tím dělat. Dočetla jsem se, že by to mohlo být i depo proverou. Je to možné?Děkuji za odpověď. Uvažuji totiž, jestli si mám nechat píchnout další, nebo přejít zpět na prášky.

xxx (St, 17. 9. 2008 - 23:09)

Chtěla bych se zeptat, jesli při používání depo provery je možné, že nemám chuť na sex. Mán taky takové divné nálady. jsem protivná a urýpaná. Samotné mi to vadí, ale nevím co s tím dělat. Dočetla jsem se, že by to mohlo být i depo proverou. Je to možné?Děkuji za odpověď. Uvažuji totiž, jestli si mám nechat píchnout další, nebo přejít zpět na prášky.

Návštěvník (St, 17. 9. 2008 - 18:09)

Klidně až po roce od vysazení.

Eva (Po, 15. 9. 2008 - 11:09)

Ahojte, chtěla bych vědět, za jak dlohou se mi po vysazení DP vrátí menstruace. Od poslední injekce už mi uplynulo shruba 20 týdnů a pořád nic. Díky.

Medvide (Po, 15. 9. 2008 - 08:09)

Depo provera stoji do 140kc/na 3 mesice.Je to jedna injekcni strikacka.Beru ji 3 roky,ale neni to vhodna antikoncepce....lepsi je se poradit se svym gynekologem.

Reklama

Přidat komentář