Reklama

Depo-Provera

Eva (Po, 16. 3. 2009 - 15:03)

ahoj micino,jo to mě potěšilo.zítra začínám brát 2plato.2měsíce ještě vydržím a pak to vynechám,a necháme to na přírodě.nebudu se kvůli tomu ládovat několika druhy prášků.příjde to samo od sebe.tak si taky vem ha a nějak to dopadne.a míšo dej tomu čas možná se moc snažite.ovu třeba trefíš ale stejně musíš mít měsíčky pravidelně,jinak to děláte-kromě potěšení ztoho-zbytečně.

micina (Po, 16. 3. 2009 - 14:03)

Ahoj, Míšo, jo tak obden byste se trefit měli! A jak dlouhý máš cyklus? Co 28 dní?

micina (Po, 16. 3. 2009 - 14:03)

ahoj, holky, tak já fakt už nevím. Dneska jsem šla k mému dr. a ten mi ten Clostilbegyt neschválil, už jen kvůli tomu, že právě nemám pravidelný cyklus a taky proto, že se po něm objevují cysty a to by vedlo k dalším problémům, je možné, že i kdyby to ovulaci vyvolalo a já otěhotněla, kvůli tomu, že se děložní sliznice nedokáže udržet dýl, mohla bych stejně o to přijít. Taky mi řek, že další prášky jako je Orgametril, Utrogestan nebo Norethisteron, by asi na úpravu nestačily, když je to krvácení tak chaotické, takže mi stejně doporučil ty prášky min. na 2 měsíce. Takže Evi, pro tebe je to určitě dobrá zpráva, co? A Hani, nejsem doktorka, tak asi přece jen začnu užívat tu HA, dík ale za podporu.:-)

Hanka (Ne, 15. 3. 2009 - 20:03)

Ahoj holky,
již dříve jsem Vám sem psala, ale asi jste si to moc pozorně nepřečetli. Tak to zopakuju. Já jsem v 96 roce potratila a potom se nám 4 roky nedařilo otěhotnět. Došlo to tak daleko, že jsem si měla měřit bt. a pak mi doktorka naznala, že ovuaci mám tak jednou za 3 měsíce. Napsala mi proto Clostylbegyt ten jsem brala 3 měsíce vždy od 3 dne cyklu 5 dní asi 2x denně (to mělo údajně vytvořit vajíčka) a potom aby to naše snažení podpořila mi asi 10 nebo 11 den cyklu píchla nějakou injekci, která měla do 48 hodin uvolnit vajíčko (vždy jsem si koupila v té době drahý ovuační test a byl vždy pozitivní, takže to fungovalo). No a potom jsem ještě a to už si nepamatuji od kterého dne jedla pár dní Utrogestan (ten podporuje těhotenství a zároveň zamezuje potratům). Nám se to první tři měsíce nepovedlo, pak jsme měli půl roku pauzu. Ale je také pravda, že jsem v té době měla hodně gyn. záněty , tak proto to asi nefungovalo. Po půl roce jsem měla všechny stěry v pořádku a zadařilo se nám hned první měsíc. Byly jsme úplně nadšení a v šoku, protože s tím jsme ani nepočítali. Každopádně jestli chcete holky mimi jděte do toho, přírodě se dá pomoci. A pokud Vám nebude chtít napsat hned Clostylbegyt , tak se ptejte na jiné hormony, které upravují cyklus a dá se při nich otěhotnět. Vím, že jedním z nich je právě vzpomínaný Utrogestan, který navíc podporuje otěhotnění a snaží se zabránit potratům. Mám také vlastní zkušenost. Když jsme chtěli druhé dítě po dvou letech a já měla měsíčky jednou za 2 měsíce, tak mi to doktorka nasadila, že musím mít pravidelnou menzes. Měsíčky se okamžitě spravili a já otěhotněla během 3 měsíců, pouze s Utrogestanem. Tak se na to holky zeptejte, myslím si, že pro Vás je zbytečné upravovat cyklus HA, když jde zároveň upavovat cyklus a zároveň zkoušet mimi. Mimochodem jen podotknu, že loni v dubnu jsem porodila po dvou dcerách (8,5) vytouženého syna a ten přišel naprosto bez problémů sám. Holky přeji trpělivost, vím o čem mluvím a ať se brzy zadaří, držím Vám palečky.

micina (Ne, 15. 3. 2009 - 20:03)

ahoj, holky, Evi, takže je to jenom na tobě, jak se rozhodneš, jo, no, ja sama nevím, co bych být tebou dělala, ale asi bych ještě šla na tu gyndu se poradit než to vynecháš, no, a taky nebude vadit, když to 2plato začneš brát a pak dřív přestaneš, ale nikde není dáno, že co neřešilo nic u jedné, nemůže pomoct u druhé, tak jako i to, že některé ženské po Dp nemají problém s cyklem a otěhotněním a druhé zas jo!
A Míšo, pokud máš pravidelný cyklus, kolik dní ho máš? A zkoušelas ty ovulační testy nebo měření bt? Já myslím, že ten Clostilbegyt se dává jen na předpis a musíš mít jistotu, že neovuluješ, to, žes ještě neotěhotněla, nemusí znamenat, že ovu nemáš, ale třeba jste se jen netrefili do plodného období! Takže ti to asi s těží Dr. napíše, já to mám taky po známosti a k tomu právě pomohlo to, že už si měřím Bt tak přes 2 měsíce opravdu poctivě a ovu ještě neproběhla.
Jinak se prý píše Clostilbegyt tak na 3 měsíce, ale může zabrat hned na poprvé, bere se nějak 5 dní od 3.dne menstruace, ale víc budu vědět až tak v úterý, kdy si ty prášky vyzvednu. Tak pa.

Eva (Ne, 15. 3. 2009 - 12:03)

ahoj micino,no na gyndu už to nestihnu.musela bych se objednat,a druhý plato začínám brát už v úterý.tak nevím.včera sem byla v porodnici kouknout sestřence na mimi,má krásnýho chlapečka,tak mě to vždycky nějak chytne a je mi to líto,snad letos otěhotním.mimochodem dostala sem to ve čtvrtek a ještě pořád to mám a docela silný.už chci aby se mi to srovnalo.

micina (So, 14. 3. 2009 - 11:03)

ahoj Evi, já vím, že jsem tě nepotěšila.:-(
a vím, jak je to těžké, vždyť i já to řeším neustále. Tak jsem mluvila s tou kamarádkou a její dr. mi napíše ten už tady zmiňovaný Clostilbegyt na vyvolání ovulace. Ale v pondělí letím na gyndu si o tom promluvit i s mým dr. a uvidíme, co mi k tomu řekne taky on. Ty to ,Evi, ale taky stihneš, že?, než začneš brát to druhé plato? Já ti radit nemůžu, ale skoč to říct dr. na gyndu! Protože právě Marťa, to je ta kamarádka, Po 3 měsících užívaní HA a po vysazení, stejně neovulovala a už tehdy jí dali na to ten Clostilbegyt a zabralo to. Takže já určitě radši zkusím tohle než tu HA. Tak pa.

Eva (Pá, 13. 3. 2009 - 18:03)

včera večer mě bolela hlava a dneska zase asi je to od měsíčků,ale před tím sem to nikdy neměla.ještě se rozhodnu jestli je vynechám.a ozvi se micino co si se dozvěděla na gyndě.

Eva (Pá, 13. 3. 2009 - 16:03)

ahoj micino.není pátek 13?moc si mě nepotěšila,tak se ozvi.nemám je radši v ynechat?je to težký

micina (Pá, 13. 3. 2009 - 13:03)

ahojky, holky, tak nevím, jestli to mám psát, ale radši jo, možná to pomůže možná ne, ale dneska jsem se bavila s kamarádkou, která kdysi měla Dp a taky měla pak problémy s menstruací a otěhotněním, a když jsem jí řekla, že mám napsané prášky a čekám na menzky, že je začnu brát, řekla at to nedělám, že i ona to takhle pak s dr. řešila, brala je 3 měsíce a pak místo toho, aby se to upravilo, zablokovalo jí to prý vaječníky úplně a ovu pak neměla ještě dlouho, večer budu vědět víc, má se ozvat, probere to totiž se svojí gynekoložkou a prý mi spíš napíše nějaké prášky na stimulaci vaječníků a vyvolání ovulace. je to šílené, už když jsem smířená s tím, že začnu brát prášky a nějak to neřeším, zrovna se dozvím tohle a zas pochybuju. Jo, a Evi, zkus to ještě probrat s doktorem a říct mu tuhle zkušenost, co ti na to řekne, i já to hned v pondělí pujdu na gyne probrat!

micina (Čt, 12. 3. 2009 - 19:03)

Ahoj Evi, super, takže jde vše podle plánu!:-) Přesně takovou jsem měla i já tu předposlední menstruaci, a to vím, že byla ta pravá. A vzpomínám si,že jsem to tak měla i občas v dospívání, až později se to změnilo a menzes začínal krví. Ale prý je to normální. Tak ahojky.

Eva (Čt, 12. 3. 2009 - 16:03)

ahoj holky,tak dneska sem to dostala v noci ale nebyla to krev ale jako hnědý špinění ale hodně,až se mi to hnusilo.v uterý začnu brát druhý platíčko.

micina (St, 11. 3. 2009 - 19:03)

Ahojky, Míšo, na ten hlen se podívej na tuhle stránku. http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ale měl by být spíš čirý nebo v něm zakalená vlákna nebo i narůžovělý nebo mírně červený. Nažloutlé je pak sperma. Ale dr. mi řek, že to vůbec nemusíš spozorovat nebo ho taky ani nemusíš mít. nejtrefnější je prý měření bt, jenže to zjistíš, že si ovu měla až po, protože ti stoupne teplota. Uvidíš, až ti přijdou další menzky, pak se možná budeš orientovat líp, protože ovu zavisí na délce cyklu. Tady najdeš více různých článků, které by tě mohly zajímat.. http://www.rodina.cz/rubrika/oplodneni
A jinak to můžeš mít i ovulační bolesti, každopádně nezahálejte!:-)Pa.

micina (Út, 10. 3. 2009 - 20:03)

ahoj,Evi, přesně tak si to říkám, že až je začnu brát, zkusím je vysadit hned po 1. měsíci, ale pak si vzpomenu na dr., a ten mi doporučil min.2 nebo i ty 3 měsíce, radši počkej, ať to neuspěcháš a ten měsíc zbytečně neztratíš, protože bys pak musela užívat Ha zas dýl. Je to sázka! Ty už máš aspoň měsíc za sebou, já je ještě ani nezačla brát! Jo, a stěma dětma máš pravdu, je třeba si tu mateřskou užít! Mi to vyšlo tak, že už jsem se nemohla rozhodnout, jak dlouho mateřskou chci, takže mám automaticky do 4 let, s tím, že už ale od 3.roku malého beru jen 3,800, teď mi to přišlo poprvé, tak uvidíme, jestli s tím výjdem nebo budu muset do práce, ale radši bych byla s prckem doma, už jen proto, že je to můj malý závisláček a určitě není zralý na to jít do školky a babičky u nás nicmoc nefungujou. Tak pa a radši vydrž!:-)

Eva (Út, 10. 3. 2009 - 18:03)

ahoj luci,no já to tak myslela že do roka ho budeš mít v bříšku,nespěchej a užívej si mimča co máš doma.já byla poprvé na mateřské 4roky,ted bych nejraději taky 4roky,ale asi budu jen ty 3roky uvidím.myslím si že čím déle tím lépe.ty roky vám peníze nenahradí,dyt děti tak rychle rostou.třeba to bude moje poslední těhotenství,tak si to chci užít.

Eva (Út, 10. 3. 2009 - 18:03)

ahoj micino.tak já mám za sebou 1měsíc užívání těch prášků,a před sebou ještě 2 měsíce,taky mě napadlo že bych je už vynechala není to holky brzo,poradíte mi některá?než sem je začla užívat tak sem měla měsíčky i 3x do měsíce.to se mi už srovnalo,jen se bojím že když je ted vynecham,mám ted 7dní pausu abych to dostala,a 8den je mám zase začít brát,že zase začnu krvácet častějš.mám je vynechat nebo ještě počkat ty 2měsíce?poradte

micina (Út, 10. 3. 2009 - 15:03)

jo, a příbalový leták jsem taky nikdy nedostala, až jsem Dp vysadila a začly problémy, našla jsem si ho na netu! Do té doby jediné, co mi o tom Dr. řek bylo, že se to aplikuje až po 1.dítěti a jinak že je to úplně normální HA jako ty ostatní...

micina (Út, 10. 3. 2009 - 15:03)

jo, a příbalový leták jsem taky nikdy nedostala, až jsem Dp vysadila a začly problémy, našla jsem si ho na netu!

micina (Út, 10. 3. 2009 - 15:03)

Ivi, jo, přesně tak to s tou mateřskou je, že bys ji měla rovnou na 4 roky a i to, že se to dá napsat na manžela, což je super:-) Mi DP vypršela taky v červnu, po 1,měsíci čekání na menzes, nastalo krvácení každých 14 dní(někdy co 11 nebo 16 dní) a mezitím i špinění a tak to mám doteď. Jsi šťastná holka, víš to!:-) už mám doma HA prášky, na srovnání, ale vůbec se mi do toho nechce, radši bych to nechala na mém těle, ať se s tím vypořádá, ale můj nový Dr., mi řek, že už mi to trvá dost dlouho a že tomu musíme pomoct, tak dám na něj, snad to dopadne...:-)

Iva (Út, 10. 3. 2009 - 10:03)

pro Lucku, také mě gynekolog vůbec neinformoval o DP, dokonce si vzpomínám jsem si poprve neodnesla ani příbalový leták,protože mi byla píchnutá v ordinaci a sestra si obal nechala..No druhé mimi do 2 let narození prvního dítěte asi nestihneš porodit, ale otěhotnět možná jo ne? pak můžeš jít na neschopenku-rizikové těhotenství..aspoň to tak plánuju..no a dozvěděla jsem se,že když plynule prejdeš na mateřskou i s druhým dítětem,tak nemáš nárok na výběr z variant mateřské,ale ronvou ti prsknou variantu do 21 měs věku dítěte 7600 a pak 3800kč /do 4 let věku-to musím ještě zjistit/ ale prý se to dá obejít, když první měsíce mateřskou napíšeš na manžela/který si zvolí tu a tu variantu/, a pak po třeba 3 měsících to beze změny přepíšeš na sebe..snad tuto možnost už nezrušili.ale nevím,zda to je i když je člověk v mezidobý na tý neschopence-že nemáš výběr varianty..?mně mateřská končí teď 5.6.,tak předpokládám,že se na gyndě domluvím na té neschopence, přece nepůjdu na 5 měsíců makat jako těhule? Těhotenství je v počátku, 26.3. mám jít na kontrolu a dostat už těhot. knížku,tak zatím čekám,zda bude vše o.k. a pak to začnu rešit s dokt i s účetní.Držím Ti palečky s početím mimi. ahoja

Reklama

Přidat komentář