Reklama

Depo-Provera

Iva (Út, 10. 3. 2009 - 10:03)

Ahoja děvčata, děkuji moc za přání k početí mimi, no zatím mi je docela blbě od žaludku a jsem unavená, ale synka mám hodnýho a v baráku hodnou tchýni,takže odpočívat si můžu dovolit. Bylo relativně rychlé po 9 měs od konce účinosti poslední inj.otěhotnět.Snad bude mimi v pohodě.tfuj tfuj abych to nezakřikla. jsem z toho trošku nervozní skrz tu DP v těle. Leono, já trpím také na migrény, DP mi to nezlepšila, ale neurolog hodně! mám migrénu hormonálního typu, předepsal mi topamax 50-0-50 (tedy ráno a večer) a když migréna přijde,tak si vzít Roseming, Topamax mi zabral-dřív jsem měla migrény každý týden, ne-li každý 4.den, a s Topamaxem vůbec! jen slabou bolest hlavy při měsíčkách, ..sotva jsem to s neurologem doladila a uživala si nemigrozní stavy,tak jsem otěhotněla a topamax musela předem přestat brát..ale v prvním těhotenství jsem migrény vůbec neměla,vrátili se asi 4 měs po porodu...a to jsem kojila 20 měs,ale migrény u kojení měla stejně.jak většina migreniků ví, hormonální antikoncepce je u nás migreniků nedoporučována..takže pokud možno bez ní a chránit se jinak.Holky mějte se a držte se, doufám,že DP brzy fakt zakážou.Iva

Leona (Út, 10. 3. 2009 - 07:03)

Ahoj, sice už je to nějaký pátek (dceři je dnes 7let), ale DP jsem brala 3roky. Bylo to úžasný, žádný měsíčky, žádné bolesti hlavy, žádný starosti s pojídáním pilulek a mojí sklerozou a navíc ta úžasná cena 100,- na tři měsíce. JENŽE: poslední půl rok jsem měla úplně hrozné bolesti nohou - hlavně chodidel - nemohla jsem ani postát s kamarádkou a zadrbat a dokonce doma jsem si pod chodidla dávala polštářek, jak mě bolelo mít nohy opřené o zem. Pak jsem náhodou změnila gynekologa a ten mi řekl, že se u DP zjistilo, že způsobuje osteoporozu a to i u děvčat, která ji berou jen velmi krátce. A že je zakázaná. Vysadil mi ji a já musela přestat kojit ze dne na den (dceři bylo 3a čtvrt, oplakaly jsme to obě, ale bylo to fakt směšné, když si dala řízek a zapila to "kozou" (pardon za tu vulgaritu, použila jsem výrok naší babičky) Nohy mě přestaly bolet asi do půl roka do roka, ale bohužel se mi vrátily migrény a tak teď jím antikoncepci bez přestávky a zase mám docela klid, ale buď DP nebo to kojení, mě ušetřilo těch hrozných bolestí s hlavou. Dodnes se setkávám s tím, že je DP používána a tak nevím, jak můj gynekolog přišel na to, že je zakázána a že je tak škodlivá, je snad možné, že to ostatní nemusí respektovat, nebo to neví a nebo mě jen ten můj strašil???
Nohy mě fakt bolely, ale třeba to bylo jen tím dlouhodobým kojením. Předtím se kojila své dva synáčky, ale ty jen 6měsíců - klasika.

micina (Po, 9. 3. 2009 - 21:03)

ježíš, to snad není pravda, všesičko tohle se děje jen kvůli doktorům, já to nechápu, copak si fakt všichni myslí, že když vystudovali, už se nemusí nic dál učit a o nic dalšího zajímat?!!! A jestli to věděli, tak jak mohli a můžou jen tak takové svinstvo napsat a dělat, že se nic neděje?! Holky, musíme být silné...snad bude brzy fajn a vždycky si můžem říct, že by mohlo být i hůř...

Luci (Po, 9. 3. 2009 - 21:03)

Diky, otalet nebudu, hned zitra se objednam... No rok... Jak se to vezme... Za ten rok uz bych chtela mit druhe mimco v naruci, ne v brisku :-) Abych mohla po skonceni rodicovske hned nastoupit na novou materskou... Prvni dite mi samozrejme ve dvou letech nikde do skolky nevezmou...

Eva (Po, 9. 3. 2009 - 17:03)

pokud sem to pochopila luci mas na to jeste rok?!to stihnes i stema praskama.nech si je napsat na 3mesice jako ja a pak je vynech urcite to pujde samo

Eva (Po, 9. 3. 2009 - 17:03)

ahoj luci.ja sem na tom o trochu lépe tak ti poradím.ja vynechala dp loni v červnu a v řijnu sem byla na vyvolávačce abych měsíčky vůbec dostala,pak sem je zas měla 3v měsíci vždy tak 5dní.tak sem si byla v únoru na gyndě napsat normální antikoncepci,aby se mi srovnala menstruace.ted sem dobrala 1plato,tedy mám za sebou 1měsíc užívání.napsala mi je na 3měsíce pak je vynecham a miminko snad půjde rychleji.a měsíčky se mi srovnali,takže účel splněn.na nic nečekej,a zajdi si taky pro prášky.radím dobře.

Luci (Po, 9. 3. 2009 - 15:03)

Ahojky Ivi,
Gratuluju a zavidim... Ja mam rocni holcicku, DP mi pichnul Dr. nekdy po sestinedeli, po dvou tydnech jsem zacala spinit, krvacet, trvalo to snad mesic, pak mi Dr. pichnul dalsi DP a situace se opakovala, tak jsem si rekla, ze DP uz nechci ani videt... Navic stejne jsme chteli do 2 let dalsi mimco (zvolila jsem si 2-letou RD), takze by mi prip. tehotenstvi nevadilo... Jenze od te doby (druha DP byla v kvetnu 2008) jsem stale bez mesicku, takze o vytouzenem druhem diteti do 2 si muzu asi leda nechat zdat... Skoda, ze jsem si tyhle stranky neprecetla driv, nikdy bych do DP nesla - Dr. mi o negativnich ucincich nerekl ani slovo - a moc dobre vedel, ze do 2 let chceme dalsi mimco...

Holky, co doporucujete k znovunahozeni cyklu? Vyvolavacky a nebo rovnou nejakou jinou HA - a po 3 mes. vysadit a zkusit to mimi?

Eva (Pá, 6. 3. 2009 - 23:03)

ahoj Hanko.beru LINDYNETTE,ještě 3prášky a mam dobraný platíčko-tedy je beru 1mesíc-tak pak budu mít 7dní pausu během který bych to měla dostat,8den začnu nový platíčko.celkem to mam na 3měsíce.beru to na doporučení doktorky z gyndy,po dp sem měla měsíčky ob týden,tak mi napsala prášky aby se mi menstruace srovnala.tak zatím to vypadá dobře.po těch 3měsících to vynechám,a snad mimi půjde rychleji.

Veronika (Čt, 5. 3. 2009 - 20:03)

Dobrý večer, jen chci přidat svou zkušenost s DP. DP jsem užívala asi 2,5 roku. Poslední aplikaci jsem měla v říjnu 2006. První menzes jsem měla až v září 2007 a od té doby se s mým gynekologem snažíme dostat mé vaječníky do pohody a dotlačit je k akci. Někdy se to daří, jindy se i dva měsíce nic neděje. Tak nevím, určitě by tato antikoncepce měla být aplikována až po narození jednoho dítěte. Nechci nikoho strašit, ale není to žádná legrace.

Hanka (Čt, 5. 3. 2009 - 15:03)

Ahoj holky.
Chtěla jsem se Tě Evi zeptat jakou bereš tu antikoncepci. Všimla jsem si, že jsi měla měsíčky 6 dní a potom den nic a zase jsi trošku špinila a teď už máš klid. Já beru Regulon už 4 měsícem a mám ten samý problém asi si tělo na ni zvyká. Mám měsíčky od pondělí do pátku dopoledne a potom ještě zašnu krvácet třeba jen dvě hodiny bud v sobotu večer nebo v neděli ráno. Teď je mám zrovna v pondělí dostat, tak jsem zvědavá jak to bude, dám pak vědět. Po menzes jdu k doktorce na kontrolu, tak jsem zvědavá, co mi řekne. DP jsem měla poslední 11.7.09. Pořád jem po ní krvácela a to právě tím stylem že ráno jsem začala třeba jen 2 hodiny a potom zase až další den. Tak si myslím že je to způsobeno hormonální nerovnováhou a že se tělo s tím svinstvem ještě pořád srovnává. Působila vlastně až do 11.10. takže již by měla být 4 měsíce venku, ale asi není. Jinak se holky mějte a Tobě Ivi všechno nejlepší, dávej na sebe pozor a ať všechno dobře dopadne.

Eva (Čt, 5. 3. 2009 - 08:03)

ahoj ivi.tak gratuluju.doufám že až vynechám ty prášky půjde to šupem.a určitě se ozvi

micina (St, 4. 3. 2009 - 21:03)

Ivi, tak to je supr, moc ti to přeju, hlavně že teď už máš ty trampoty za sebou a čekají tě jen samé radosti! Ať ti to dopadne a opatruj sebe i mimiško!:-)

Iva (St, 4. 3. 2009 - 20:03)

Zdravím Vás děvčata, už jsem sem prákrát psala..ale teď opravdu píšu radostnou zprávu, abych Vás potěšila-doufám- a dodala optimismu!!! Jsem těhule..čerstvá, 4 týdny cca,tak nerada bych to zakřikla. doma mám už téměř 3letého prcka.a jak to se mnou bylo -připomenu-DP mi poslední byla pichnutá 1.3.min roku,vše jsem snášela dobře-no nějaké vedl.účinky asi byly,ale špinění žádný (malinko jsem u toho i kojila), na menses jsem čekala 6 měsíců, pak bylo normálně pravidelné (nechala jsem vše přírodě), a za 2 max 3 měs se mi podařilo otěhotnět! no nekecám, takovou naději jsem si ani nepředstavovala,že tak rychle...takže neztrácejte naději a nemyslete na to.ono to přijde! držím pěstičky, vám i mně-aby mi to dobře vše dopadlo. mějte se.třeba se ještě párkrát ozvu.Iva

micina (St, 4. 3. 2009 - 14:03)

ahojky, Evi, tak to je dobře, žes to vydržela a že se to spravilo.:-)Podle toho žes měla poslední 17.2., tak další 3.3. a teda nedorazily, tak to je moc fajn. Už i já nebudu moc dlouho s těma práškama čekat a hned jak mi přijdou další menzky, začnu je brát! Tak se měj. Pa.

Eva (St, 4. 3. 2009 - 09:03)

pauzu a měla bych to dostat.a 8den začnu brat další plato.

Eva (St, 4. 3. 2009 - 09:03)

ahoj micino.to že mi nebylo dobře bylo dočasný,ted je mi už fajn.tělo už si asi zvyká.no beru jí ráno okolo tý 10hodiny.a nekouřím.beru je teprve od 17.2 takže ani ne měsíc.mam je celkem na 3měsíce.a pak pujdu na gyndu na kontrolu a asi je pak už vynechám.snad to pujde rychlejš.a mesičky sem měla od toho 17.2 do 22.2, a pak sem ještě slabě krvácela 24.2,a od ty doby nic,takže prášky fungujou.uvidim po těch 21dnech až doberu platíčko budu mít 7dní

micina (Út, 3. 3. 2009 - 15:03)

Ahoj, Evi, tak to je v prčicích, a bereš ji až před spaním, nejlepší je na to moc už nejíst a nekouřit(jestli kouříš)? Já teď mám opět krvácení 3.den, ale už končí a ještě jsem ty prášky nevyzvedla a nezačla brát, na fertilityfriend.com mi t v grafu ukázalo možnou ovulaci, šance, že bych byla těhu je mizivá, manžel byl zrovna marod, takže se nicmoc okolo té doby nekonalo a tak teď jenom čekám na to, jak dostanu ty pravé menzky, a to budou ty, u kterých mi klesne bt. No, ale ještě k tobě, jak dlouho už je bereš a co špinění nebo to krvácení, máš nebo mělas?

Eva (So, 28. 2. 2009 - 18:02)

ahoj micino.asi budu muset tu antikoncepci vynechat,nedělá mi dobře,je mi občas špatně od žaludku.tak uvidim

Hanka (Pá, 27. 2. 2009 - 17:02)

Ahoj holky o Clostylbegytu jsem slyšela a dokonce jsem ho i brala. To když jsem dlouho nemohla otěhotnět a doktorka mi naznala, že nemám ovuaci. Nakonec jsem o tom psala 13.2.2009 tak si to holky přeštěte, nebudu se opakovat. Jinak zdravím Jitku a Katy, tak co holky jak se máte, doufám, že v pohodě. Já celkem jo, jen mě ten Regulon trošku zlobí. Beru ho už čtvrtý měsíc a po třetím platríčku se stalo to co po druhém. Doberu je ve středu. Menzes dostanu v pondělí večer a mám to do pátku do odpoledne. Potom mám klid. Ale po druhém platu jsem začala ještě v neděli ráno krvácet asi jen 2 hodiny a zbytek cyklu v pohodě. Nyní po třetím platíčku to samé. V pátek v poledne konec a v sobotu večer zase krvácení ale asi jen 3 hodiny. Zbytek cyklu v pohodě. Asi si ělo ještě pořád zvyká na tu antikoncepci. Na kontrolu jdu teď někdy po menzes tak okolo 15.3. Tak Vám dám vědět, jak jsem dopadla. Naište holky co je s Váma. Ahoj a nevěšte hlavu, uvidíte, že všechno bude zase dobrý. Já jsem si taky zkusila a nakonec to všechno dobře dopadlo. Vím, že se to lehce říká, taky jsem si tím prošla.

Eva (Pá, 27. 2. 2009 - 16:02)

ahoj miso.uvidim jak to dostanu v breznu jestli to bude pravidelny.snad jo.doufam ze to budu moct vynechat v kvetnu.a pak se mimco zadari

Reklama

Přidat komentář