Reklama

Depo-Provera

micina (Po, 2. 2. 2009 - 21:02)

Evi, zrovna jsem dneska řešila to samé, jestli si nechat napsat nějakou antikoncepci nebo to nechat tak. A šla jsem za svým kamarádem gynekologem, ke kterému asi přejdu, i když se budu, jó, hodně stydět, ale tomu mému už nemůžu věřit, když mi dp napsal a nic k tomu neřek. No, já jsem měla posl.inj. v březnu, v červnu už jsem na ni nešla a asi od července taky krvácím tak co 14 dní, mezitím je i třeba špinění, takže bez vložky se nehnu!:-( Můj stávajíci dr. mi napsal orgametril, ten nezabral a krvácela jsem ještě častěji, takže jsme se s manželem dohodli, že už žádné hormony, ale dneska asi měním názor na doporučení právě mého známého, který mi řek, že mám v tom těle takový chaos, že to ty prášky na upravení chce, aspoň na 2-3 měsíce a určitě s vyšším obsahem hormonů! Takže měřím teplotu a až zjistím, které ty menzky jsou pravé, tak je asi začnu brát, ale radši bych chtěla dřív otěhotnět!!!:-)Jo, a prý se otěhotní lépe, že právě ženy, které mají problém otěhotnět i BEZ DEPO PROVERY, tak po nasazení a vysazení , otěhotní snáze, tak i když si říkám, že co kdyby se zrovna během těch 3 měsíců zadařilo!?,... asi fakt do toho pudu, protože taky se zadařit nemusí a krvácet můžu pak donekonečna a na mimi čekat třeba ještě 2 roky!!... Ja fakt nevím...??

Eva (Ne, 1. 2. 2009 - 19:02)

ahoj holky.potrebuju poradit.jak uz vyse pisu.loni sem v cervnu vynechala dp,od rijna menstruuji 3x mesicne tak ten tyden.mam pockat dokud se mi to samo nesrovna-chteli bysme miminko-nebo mam jit co nejdriv na gyndu pro naky prasky aby semi to srovnalo.nebo mi kamaradka poradila abych si nechala napsat prasky,antikoncepci,a treba po mesici je vynechala.je mozne ze kdyz pak vynecham prasky otehotnim rychleji?mate nekdo zkusenost stim?

Eva (Ne, 1. 2. 2009 - 19:02)

ahoj miso.dp nemam uz od cervna,v rijnu sem byla na ty inj.abych to vubec dostala.a jenom ted v lednu uz to mam po treti,super co.no asi tam budu muset jit.protoze mi to skonci tyden mam klid a pak nanovo.

Eva (Ne, 1. 2. 2009 - 08:02)

Ahoj, proveru beru už 3 roky, stojí 118,- , ale platím ještě 100,- korun za aplikaci, ale finančně je to pořád výhodné. je to na tři měsíce. Jinak menstruaci nemám od samého začátku. ptala jsem se jestli to nevadí, prý ne, ale mám pořád názor že se po ní přibírá na váze, ale to taky bude dost individuální, ikdyž se mi to paní doktorka ihned sanžila vymluvit.A jinak Hanko- moc se taky divím, že ti jí lékař předepsal, přesně jak psala micina-předepisují jí až po dítěti- protože pak je dost dlouhá doba než se ti srovná ovulace a možnost otěhotnění.chtěla bych vědět co to máš za lékaře.Teda na druhou stranu ji můžou předepsat i na léčbu nějaké nemoci apod. ale 7 let asi těžko. měla bys to s ním možná probrat máš skoro léta na dítě, to je sice tvoje osobní věc ale abys pak nezoufalá.když pokusy budou trvat roky.možná přeháním možná né.hezký den všem

Eva (So, 31. 1. 2009 - 17:01)

ahoj miso,to sem zvedava jestli to budes mit pravidelne.co jinak?

micina (Pá, 30. 1. 2009 - 09:01)

jo, a jestli teď říkáš jak to je víc než pohodlné, tak to je nás tady víc, co jsme byly max.spokojené, jenže co následuje pak?? Nestojíto za to, to mi věř! Jo a 7 roků je taky dost dlouhá doba!, zkus si přečíst příbalový leták a jestli ho k injekci pokaždé nedostáváš, jde najít na netu...!

micina (Pá, 30. 1. 2009 - 09:01)

Milá Hanko, jsi víc než hloupá, když po tom, co se tady dočteš, stále u dp zůstáváš! Navíc i tvůj dr. je úplně taky padlý na hlavu, protože se má tohle ordinovat až po 1.dítěti!

Eva (Čt, 29. 1. 2009 - 18:01)

ahoj miso.nic moc.zase sem to dostala.nakonec se budu muset taky objednat na gyndu.

Hanka (Čt, 29. 1. 2009 - 18:01)

Ahoj, já užívám antikoncepci depo-provera od 16 let (byla to moje prvni antikoncepce), teď už to je 7. rok. Velmi mi vyhovuje, stojí kolem 120,- na tři měsíce (to znamená že na ni musíte myslet jen 4x ročně a díky tomu chodím i na pravidelné gynekologické prohlídky). Od antikoncepce jsem očekávala dvě věci - nemyslet na ní příliš často a nemít menstruaci. Obě podmínky tato injekce splnila, menstruovat jsem přestala po první injekci a je to víc než pohodlné :o)

Katy (Po, 26. 1. 2009 - 21:01)

Ahojky Hanko a Jitko, tak dnes jsem byla na kontrole u Dr. Pokračuji v Noreth., no a taky mi byl udělán kontrolní stěr po té kyretáži, ale podle vyšetření je prý dobře zhojené. DP jsem se tedy snad už definitivně zbavila a cyklus se mi díky Noret. snad zase vrátí do pořádku :-)) Moc Vás holky zdravím a budu ráda, když písnete i na soukr. mail Kathy77"seznam.cz

Eva (So, 24. 1. 2009 - 16:01)

ahoj miso.tak dneska uz nekrvacim,tak uvidim.

Eva (Pá, 23. 1. 2009 - 09:01)

jo pujdu tam,jen nevim kdy.mozna pockam jeste mesic.a pak uvidim,kdyz to budu mit v unoru porad 2x mesicne tak si tam skocim.ted uz to mam 8dni.nez sem zacala brat to pregnium tak sem to mela 5dni.nevim jestli je to tim.

Eva (Čt, 22. 1. 2009 - 11:01)

ahoj miso.no bez menstruace asi neovulujes.byla si na gynde nechat si pichnout inj.abys to dostala?radsi tam zajdi.to ja to dostala minuly tyden v patek a jeste porad to mam a silny docela,jestli to neni tim pregniem ze to mam tak dlouho.tak se snad vycistim a pak seto srovna.

Katy (St, 21. 1. 2009 - 23:01)

Ahojky Hanko, jsi hodná, že ses ozvala. Já sleduju stránky DP poměrně pravidelně, ale už jen "co je nového" u Tebe a Jitky. Já snad zatím dobrý, sice jsem u Dr. ještě nebyla, ale chystám se příští týden. Zatím mám stále ten Noreth. a taky v pohodě. Krvácení se mi objeví 3-5 den po dobrání poslední tabletky ( beru ho od 15. dne cyklu 10 dní po 2 tabletkách denně ), krvácení je 5 dní a pak jako když utne, samo přejde. Trvá to sice zatím jen 2 měsíce, ale i to je samo o sobě úžasný - když si vzpomenu, jak jsem špinila skoro půl roku v kuse po injekční DP a potom hned do toho kyretáž a krvácení dalších 5 týdnů - to bylo pekelný. Teď se to snad konečně srovnává - i když minulý týden se mi objevilo špinění po styku, tak to mě docela sebralo, ale do dvou dnů to přešlo. Ozvu se tedy až po návštěvě Dr., zatím pa pa a držím palce ať jsi taky v pohodě a Regulon ať Ti sedne a nezlobí :-))

Hanka (St, 21. 1. 2009 - 09:01)

Ahoj všichni a hlavně Katy a Jitko. tak co, Katy, jak jsi dopadla u doktorky. Doufám, že dobře.Já jsem taky celkem OK. I když ne zcela úplně, ale lepší se to. Regulon jsem dobrala ve středu, v neděli večer jsem začala špinit a do pondělí do večera jsem to dostala a měla jsem to do pátku. Po druhé tabletě se to z ničeho nic samo zastavilo. Takže jsem to měla 5 dní, což bylo super. Jenže v sobotu v pohodě a v neděli po 4 tabletě jsem začala krvácet, začalo to v 8 a trvalo to jen 2 hodiny a zase se to zastavilo. Tak nevím. Asi si tělo pořád zvyká na ty hormony. ?Ale od té doby mám pokoj. Teď mám 7 tabletu a dobrý. Minulý měsíc jsem to měla 9 dnů 3 dny špinění 3 dny krvácení a 3 dny zase krvácení jen chvilku ráno a pak až druhý den. Dělalo mi to až do 6 tablety. Tak se mi zdá, že teď jsem to měla lepší. Ještě potřebuju, aby jsem přestala krvácet hned po druhé tabletě a už nezačala, zase třeba 4 nebo pátou, no snad se to srovná. Zároveň mi doktor doporučil vysadit si půlku léku na tlak, prý ho mám zase až dost nízký. Tak jsem z toho taková nervózní, aby to bylo dobrý, no snad bude. Tak se holky ozvěte, jak jste na tom. Zatím ahoj. Zase se ozvu.

Eva (St, 21. 1. 2009 - 09:01)

miso,tak sem najela na ten sarapis a vsude je psany ze je to pro zeny v klimakteriu,tak je to asi jen pro starsi co jsou v prechodu.shvalne na to koukni a napis.ja doberu to pregnium mam to na 2mesice a pak uvidim.

Eva (St, 21. 1. 2009 - 08:01)

ahoj miso,ja doufam ze se nam miminko podari brzo,ja ted mam v praci nervovy obdobi a hned tak to neskonci,takze mozna tam skoncim.tak by mimco prislo vhod,mala jde letos do skoly takze sni budu tak i tak doma.

Eva (Ne, 18. 1. 2009 - 10:01)

ahoj miso,jaky beres ty vitaminy ja pregnium,tak uvidim jak zaberou.

Eva (So, 17. 1. 2009 - 16:01)

tak co miso.delala sis ten test?a jak ti vysel?ja to zase dostala,takze asi nic.

Eva (Čt, 15. 1. 2009 - 16:01)

ahoj miso.mam se dobre,jo prasky sem zacala brat vcera.jestli sem tehotna?asi ne.tak se v sobotu ozvi jak ti to dopadne.

Reklama

Přidat komentář