Reklama

Depo-Provera

Eva (Út, 23. 12. 2008 - 22:12)

pro misu.tak at se nam to miminko v novem roce podari.hezky vanoce

Eva (Út, 23. 12. 2008 - 22:12)

ahojky vsichni.preju vam krasne proziti vanoc,hodne darku a stastny novy rok.

stazzy (Po, 22. 12. 2008 - 20:12)

Pročetla jsem celou diskuzi a jsem docela v šoku. Depo proveru jsem brala po prvním porodu 14 měsíců.Bez problémů. Po 3 letech jsem měla dalšího syna a nechala jsem si jí dát znovu. Ted´ jí mám již 12tý měsíc. A jsem bez potíží. To že jsem přibrala několik kileček dávám za vinu spíše přejídání. Ale s nulovou chutí na sex musím souhlasit. Jinak jsem spokojená. Ale přesto s DP končím a příští dávku vyměním za pilulky.

Martina 2 (So, 20. 12. 2008 - 14:12)

pro vejulku
Ahoj Vejulko,
za DP jsem v lékárně dávala 120Kč, aplikace byla zdarma od sestřičky v ordinaci. S pousmáním zjišťuji, že to děláš úplně stejně šaptně jako já: nejdřív si to necháš píchnout a až pak teprve pátráš, jak to funguje:-( Nezbývá ti nic jiného, než čekat tři měsíce a sledovat, jak to "antikoncepční svinstvo" tvoje tělo přijímá. Co se špinění týče, je to, jak si můžeš přečíst u starších příspěvků, dost individuální, každá to snáší jinak.
Sama za sebe můžu jen konstatovat, že období s DP cca jeden rok, pro mě příliš spokojené nebylo. Po aplikaci v období plného kojení čtyři měsíce po porodu jsem něco přes týden špinila, pak nastalo období klidu, během kterého jsem vůbec nemenstruovala a dostala další dvě dávky v rozmezí 12-ti týdnů. Předo třetí dávkou jsem začala s odstavováním dítěte a čím méně jsem kojila, tím častěji jsem špinila a později po úplném odstavení dítěte soustavně sice slabě leč nepřetržitě krvácela. Čtvrtou dávku jsem již odmítla s vírou, že se vše samo srovná, nestalo se tak, musela jsem 2x užívat léky na zastavení krvácení. Pak jsem zase nemenstruovala vůbec, ikdyž jsem s DP skončila. Normální cyklus u mě nastal až koncem října, což je vlastně čtyři měsíce od vynechání aplikace (nebo lépe řečeno sedm měsíců od poslední injekce).
Sama za sebe bych to nikomu nedoporučovala, obzvláště pokud chceš mít ještě další dítě, ale píší sem i spokojené ženy, které by neměnily, ale těch je menšina.
Můj lékař mi taky o DP nic moc neřekl, jen že to má stejné účinky a rizika jako pilulka a nežádoucí účinky se nedají vyloučit u ničeho. Když jsem za ním přišla s tím, že mi DP přestala vyhovovat, tak mě docela nepříjemě odbyl se slovy, že mám co jsem chtěla, že ta injekce nejde vytáhnout ze zadku nazpátek a na žádost o radu jsem dostala pár webových odkazů abych se prý lépe informovala, ale na druhou stranu, kdo by měl dát lepší radu, než můj ošetřující lékař (měl tehdy před dovolenou a já byla poslední na řadě z nacpané čekárny), byla jsem tehdy docela v šoku. Teď naštěstí už lékaře nepotřebuji a až budu řešit nějaký problém, tak se patrně poohlédnu po jiném gynekologovi.
Toliko moje zkušenosti s Depo-Proverou.
Přeju ti hodně štěstí abys patřila ke spokojené menšině uživatelek...

eva (Pá, 19. 12. 2008 - 18:12)

ahoj miso,ne jeste porad nic.jen mesicky mam treba 2xdo mesice,takze nic moc.tobe taky hezky vanoce

vejulka (St, 17. 12. 2008 - 10:12)

ahojte,j?em půl roků po porodu a nechala jsem si píchnout injekci,ale nejsem si jistá zdali je to jen jedna značka a to depo-provera,kolik za ní dávate??jak dlouho bych měla špinit,lékařka mi k tomu prakticky nic neřekla nebo tak...tak mi prosím nějak napiště,ju děkuji

Eva (So, 13. 12. 2008 - 19:12)

je tam nekdo

Miroslava (Pá, 12. 12. 2008 - 21:12)

take nemám moc dobré skušenosti s injekcí DP měla jsem deprese musela jsem brát antidepresiva ted po visazení mám problémi s menstruaci vubec se mi nedostavuje pravidelně.

Eva (Pá, 12. 12. 2008 - 08:12)

tak jak sem psala minule ze mi dr.vyvolala injekci mesicky,tak nejdriv sem je dostala 27.10 ale mela sem je jen 3dny,potom sem to dostala 8.11 jen slabe ajen ten den,a pak 29.11 az do 5.12 a dneska 12.12 znova.nemam to moc casto?chteli bysme miminko tak jestli muzu otehotnet?

Hanka (Čt, 11. 12. 2008 - 19:12)

Ani já s Radkou kategoricky nesouhlasím. Vím o tom svoje a spolu s Katy se s DP potýkám od června, alwe s problémy už od dubna.To co způsobila DP mě bych nepřála ani největší nepřítelkyni. Kromě stálého krvácení se mi zvedl tlak a neskutečným způsobem 200/110, což je v podstatě již život ohrožující.Dostala jsem léky na tlak, ale musela jsem přestat kojit a to jsem měla mléka dost. Do toho jsem dostala obrovské deprese, bála jsem se někam jít, měla jsem pocity úzkosti. Kdybych to na vlastní kůži nezažila tak bych nevěřila co dokážou udělat dvě injekce.Nejhorší na tom je, že se musí čekat až to vyprchne. Teď jsem relativně v pohodě i když ne úplně pocity úzkosti mívám semtam stále a to i z toho, že čekám, kdy se mi cyklus dá dopořádku. Teď beru Regulon na uprav u cyklu, ale špinila jsem jen po 16 tabletě a v těchto dnech čekám na menzes, které doufám přijdou normálně a hlavně normálně skončí. Opravdu všechny zvažte užívání DP, ale můj osobní názor je, že by ji měli zakázat. Tak se holky mějte a všem jen to nejlepší.

Katy (Čt, 11. 12. 2008 - 11:12)

Milá Radko, to co jsi psala o DP - jako hormonu mateřství, tak v tom s Tebou absolutně nesouhlasím. Je skvělý, že nemáš žádné problémy a Tvoje tělo ji přijímá dobře - moc Ti to přeju, ovšem to jak jsi popisovala, že kdo neměl problémy v těhotenství, tomu bude DP sedět - není to tak. Samozřejmě je to také individuální a každá žena ji přijme jinak. Já si těhotenství užívala ( i když jsem měla rizikové ) úplně jinak - líp. Při DP jsem měla menses a nebo špinění prakticky stále, celý půl rok a ani teď, po vysazení nemám vyhráno. Měla jsem jen 3 injekce, další jsem odmítla, protože to, co se ve mě dělo, bylo něco docela jiného než jsi popisovala Ty. Já bych DP moc nedoporučovala a jak psaly na těchto stránkách některé dámy, je DP v některých zemích již zakázána - čemuž bych i věřila, protože to je opravdu něco jako umělý přechod, který asi není pro mladší ženy moc vhodný. Já ji měla nabídnutou od MUDr. jako konečné řešení po několika zkoušených HA - na úpravu cyklu. To, že namísto úpravy budu menstruovat prakticky pořád, celých skoro 7 měsíců,jsem nečekala a i MUDr. souhlasila s ukončením DP. Takže všem komu DP sedne - máte holky štěstí a moc Vám to přeju. My ostatní se bohužel budeme asi trápit a čekat jak se to vyvine dál ...

Iva (St, 10. 12. 2008 - 20:12)

Zdravim vsechny, nedavno jsem dostala typ,kterymi potravinami podporit otehotneni: takze papkejme damy rajcata, cervenou papriku a hlavne grepy (pozor na zlucnik ale) jinak me DP prestala pusobit na konci cervna resp.posledni inj dana 1,3, a menses jsem dostala nyni 1,12, probehl normalne 6 dnu.klasika. uvidime jak to bude dal .o tom prispevku ze DP pusobi na zeny podobne jako se citili v tehotenstvi, to je zajimavy nazor,mozna na tom neco bude..tak pa

radka (St, 10. 12. 2008 - 10:12)

Jsem na Depoproveře 10 let a jsem moc spokojená. Moje tělo ji přijímá skvěle, ale na každého funguje jinak. Včera mi byl zjištěn při vyšetření kostní hmoty velký úbytek, ale prý je to dědičností, ne tou antikoncepcí. Depoproveře se jinak říká hormon mateřství, protože tělu podává informaci, jako by byl člověk stále v jiném stavu. Tak že, kdo jste neměl v těhotenství žádné problémy, naopak jste se cítili skvěle, jako já, bude vám určitě Depoprovera sedět. Právě proto, že člověk nemá menstruaci, mylně se může domnívat, že se tělo cítí jako v přechodu. Ale ono se naopak cítí, jako když je v jiném stavu. Tak že si vzpomeňte, jak jste se cítili jako těhotné, a pokud Vám bylo dobře, určitě Depoproveru vyzkoušejte!!!! Má někdo tuto antikoncepci déle než já?

Eva (Út, 9. 12. 2008 - 22:12)

doufam ze mas miso pravdu.snad to bude brzo u nas obou.

Monča (Út, 9. 12. 2008 - 21:12)

Já si tedy na DP nemohu ani trochu stěžovat.Byla mi doporučena z léčebných důvodů,poté co mi zjistili endometriosu.Nejdříve mi ji aplikovali v kratších intervalech a po uzdravení ji mám jako prevenci a antikoncepci zároven.Ze začátku pravda byly problémy/špinění,návaly,náladovost/,ale vše se po krátké dobe dalo do pořádku.Užívám ji 6 let.Je mi 34 let.Jediné věci se bojím.Dlouhodobé užívání prý způsobuje řídnutí kostí.

Katy (Út, 9. 12. 2008 - 14:12)

Ahoj Hanko a Jitko, tak jsem se zas po delší době dostala k tomu, abych se podívala co na těchto stránkách nového. Jsem Hanko ráda, že jsi napsala :-) Já jsem na tom prakticky stejně jako jsem byla - beru Norethisteron ( vždy od 15. dne co mám menses těch 10 dní 2x denně, pak ho vysadím ) poprvé jsem místo ( jak jsi psala Ty ) 3. dne dostala menses až 6. den po dobrání Noreth., ale konzultovala jsem to s MUDr. a prý se to srovná časem. DP zřejmě ještě stále působí i když jsem měla IV. dávku mít 30. 11., což jsem odmítla. Teď tedy opět vyčkávám na 15. den kdy zažnu opět s Noreth. a doufám, že se to časem upraví samo a budu zase fungovat :-)) Jak psala Martina 2 - která to vystihla úplně přesně a mluvila mi z duše - tak nechuť k sexu, něco mezi přechodem a chemickou kastrací, změny nálad, časté špinění nebo krvácení atd. to je DP. Ani já už bych ji víc nechtěla - ani slyšet! K tomu abych byla zase brzy v poho jsem si dokoupila ženský bylinný čajík, který by měl k regeneraci organizmu pozitivně přispět a vyčkávám. Všechny Vás holky zdravím, budu ráda když se ozve i Jitka jak je na tom a Tobě Hanko děkuju, že sis vzpoměla :-)) Pěkný předvánoční čas a všem jen to dobré.

maja (Po, 8. 12. 2008 - 10:12)

ja uzivala proveru 5let,uplne bez problemu a behem te doby zadne krvaceni,spineni,vubec nic. v zari jsem ji vysadila,ale mesicky jsem zatim nedostala,tak nevim.

Eva (Ne, 7. 12. 2008 - 18:12)

takze myslis ze muzu otehotnet treba do pul roka?ikdyz kamaradka otehotnela az po 2letech,ale treba se tak nesnazili:-)

Katka (Ne, 7. 12. 2008 - 17:12)

já si na depo proveru netěžuju,během pěti let jsem jí měla 3krát,vždycky na rok, žádné špinění nebo krvácení.menstruovat jsem začla vždy do 6 měsíců a s otěhotněním taky nebyl problém..podle mne je to individuální

Eva (Ne, 7. 12. 2008 - 15:12)

me zase rekla doktorka ze nejakou cinost uz mit budu,dp sem mela 5let ted ji mam vynechanou od cervna,v rijnu sem si nechala pichnout injekci abych dostala menstruaci,tu sem do 14 dostala.tak ted cekam kdy otehotnim,tak jestli ma nekdo zkusenost s prasky na otehotneni,napr.mamavit nebo pregnium tak at se ozve jestli a jaky druh mu pomohl,koupila bych si je

Reklama

Přidat komentář