Reklama

Depo-Provera

Štěpánka (Ne, 9. 11. 2008 - 02:11)

Dobrý den, já jsem začala brát po porodu depo provera, kvůli kojení, a to dva roky. Ale začala jsem po ní být jaksi frigidní, sex mě absolutně nezajímal, spíše obtěžoval. A pak, po dvou letech jsem začala děsně silně a dlouho krvácet, musela jsem počkat až účinky injekce odezní a doktor mi předepsal Askorutin. řekl mi, že jsem na depo proveru začala mít nesnšelivot a už jí nesmím brát.Ale celé ty dva roky jsem byla úplně bez menstruace, což mi vyhovovalo. kromě té frigidity jsem byla naprosto spokjená.

Katy (So, 8. 11. 2008 - 23:11)

Ahoj holky, ptáte se co já - u mě žádné změny nejsou. Stálé špinění, sem tam den nebo i dva klid a zase špinění :-( IV. dávku DP ( kterou jsem odmítla ) jsem měla mít 30. 11., takže v sobě pořád ještě mám účinek III. dávky DP, bohužel asi se budu s problémy potýkat než to ze mě vymizí úplně. No strašný. Jinak k té nechuti na sex - myslela jsem si, že u mě to je také tím častým špiněním, ale co čtu tady, bude to asi tou DP. Předtím jsem se na sex s manželem těšila, teď se mu podvědomě i vyhýbám. Jinak Hanko, ten Noreth. jsem brát ještě nezačala, protože mám podle Dr. vyčkat menses a pak jak jsem Ti psala, od 5. dne krvácení napočítat 10 dní a začít s tabletkami. Bohužel krvácení nikde, takže s Noreth. jsem nezačala :-( Svému tělu už vůbec nemůžu věřit a jsem z toho opravdu špatná - tohle jsem nečekala ani ve špatných snech, že DP je takový prevít!!! A co Ty Jitko, jak jsi na tom? Holky mějte se všechny moc a moc fain a držím palce všem, ať je zase líp :-)

gita (So, 8. 11. 2008 - 22:11)

já jsem taky nějaká frigidní, fakt dobrá antikoncepce..ha ha ha

helena (So, 8. 11. 2008 - 21:11)

beru ji tři roky a pocituji to skoro od začatku, moje známá se taky podobně vyjádřila i když ji bere jen poprvé jeden měsíc ji má píchlou DP

jitka (So, 8. 11. 2008 - 21:11)

Helenko,poslední měsíce se to u mě také projevuje,už také nemám chuť vůbec na sex,nevěděla jsem jestli to je tím že mám pořád problémy s tím krvácením nebo špiněním a nebo jestli za to může ta antikoncepce.A jak dlouho tu antikoncepci bereš a jak dlouho to pociťuješ že nemáš chuť na sex?Jestli je to opravdu tou DP?Tak nejsem jediná.Měj se krásně.

helena (So, 8. 11. 2008 - 20:11)

ahoj, mám taky stejnou antikoncepci, ale můj problém je ten, že nemám vůbec chut´na sex, tak by mě zajímalo jak to máte vy? Dík H.

Anonym (Čt, 7. 9. 2023 - 21:09)

Ahoj já mám na sex chuť a ty orgasmy 

jitka (So, 8. 11. 2008 - 20:11)

Ahoj holky,všechny vás zdravím,už jsem tu dlouho nebyla tak jsem si řekla že namrknu co nového.Hanko,tak to ti teda závidím že jsi s DP neměla žádné problémy,já ji beru teprve půl roku a je to katastrofa,za tu dobu co ji beru jsem byla tak měsíc bez problémů a jináč špiním nebo krvácím,asi ji vysadím už na to nemám nervy!Tak ty jdeš na sterilizaci?To jsi odvážná,málo která žena by to podstoupila.Držím ti palce aby to dobře dopadlo.Hanko,to je super že už se ti to uklidnilo,tak ty už jsi také si nenechala píchnout další dávku?Ani se ti nedivím,také si ji už nenechám píchnout.Měj se krásně a hlavně aby to bylo všechno v pohodě.Katunko,s DP to opravdu není jednoduché,stačí si to tady přečíst,jen málo holek je s Dp spokojená,že jsi přibrala tak je to asi normální,píší to tady holky,já jsem zatím nepřibrala ale děsím se toho,jináč se měj a hlavně bez problémů.Lindo,to jsi šťastná žena,bereš DP tak dlouho a žádný problém,tak to smekám,jen tak dál a bez potíží.Ivo,tak to docela žasnu že ti doktorka předepsala DP když jsi chtěla miminko,je to opravdu asi svinstvo,přeji ti brzké otěhotnění.A co ty Katy,jak jsi na tom ty?Já teda nic moc,už na třetí dávku nepůjdu,mám jít v prosinci ale kašlu na to,měj se a dej vědět.Holky mějte se všechny moc krásně.

Hana (So, 8. 11. 2008 - 19:11)

Ahoj všechny, chtěla bych se s Vámi také podělit o svoje zkušenosti s DP. Brala jsem ji 5 let, od první injekce jsem nemela menses ani žádné špinění. Ani jiné problémy se u mě nedostavily prostě naprostá spokojenost moje i mého mažela. Protože se nemá brát déle než 5 let, musela jsem se rozhodnout co dál. Jak tady a i jinde čtu je to asi dost chemie do organismu a tak jsem si řekla, že už žádnou HA nechci a objednala jsem se na sterilizaci. Je mi 41 let a 100% vím, že už děti nechci. Teď jen čekám, jak se to bude dál vyvíjet, mám po posledním působení injekce 14 dnů a tak čekám, kdy se dostaví menstruace a jaká bude. Doufám, že to bude v pohodě a Vám všem přeji, abyste našly tu svoji správnou antikoncepci, která Vám bude 100% vyhovovat.

Hanka (So, 8. 11. 2008 - 17:11)

Katy, píšu dobrou zprávu, od té doby, co jsem psala mám stále klid. Ještě minulou středu ráno jsem špinila, vzala jsem si v poledne a večer Norethisteron a od té doby mám klid. Teď ho beru 2x denně 1 a mám posledních 8 tablet, přemýšlím, že si začnu brát 2x denně půlku což je na 8 dnů místo čtyřech. I když doktorka mi řekla, že neví, jestli mi to udrží. Jakmile to beru, měla by přijít menses do týdne a doufám, že se mi sama zastaví. Tak doufám, že mi svítá na lepší časy. Dokonce i vysoký tlak se mi upravil a dokonce mám nyní spíše nízký. Takže doufám, že se DP už konečně pomalu zbavuji, (měla jsem dostat 7.10., ale tu jsem odmítla). Jak jsi na tom ty Katy, doufám a přeji Ti, že už snad také lépe. Napiš, taky se ozvu. Všem přeji jen to nejlepší a to hlavně s DP.

katunka (Po, 3. 11. 2008 - 16:11)

depu proveru uzivam 2rokem,ale musim uznat neni nic moc,sice za me mysli tim,ze nemusim na to myslet,a ze nemam menses,ale pribrala sem 7kilo,a zavodnenost?na tu je lekem co?????jak se ji zbavit?nezacinat,jen tehdy pokud fakt je to nutne,treb pro dovolenou,apod,ja krom pribirani nemam zadne problemy,ale co ctu mi děsí

Linda (Po, 3. 11. 2008 - 10:11)

Ahoj Evo,je mi to líto ale taky se divím protože jestli jsi spolu s DP brala nějaký přípravek na zvýšení vápníku a vitamín D,tak by jsi neměla mít žádné potíže.DP beru 8 let a zároven s ní vápník a déčko a je mi fajn. Žádný úbytek kostní hmoty nemám.Má doktorka mi o tom řekla už před aplikací první injekce.Jsem stále v pohodě.Žádné krvácení od prvního dne ani příbytek na váze a to už skoro osm let.

iva (Ne, 2. 11. 2008 - 17:11)

Ahojky, zdravím všechny. Tento vzkaz je pro ty, co používají antikoncepci depo-provera. Já jsem je bohužel užívala pro léčebné účinky, aniž by mne doktorka informovala, jaké účinky má pak depo-provera, hlavně když věděla, že se s manželem již snažíme o miminko. Přesto mi ji předepsala. A já jako neznalá, jsem si ji dala píchnout. Doma mi zbyly 2 ampule, které jsem si musela koupit, ale již jsem si je nedala píchnout. Myslím, že ty 4 ampule, co do mě doktorka dostala, bohatě stačilo. A těď abych doufala, že brzy otěhotním. Proto někomu z vás bych je ráda prodala, kdo by měl o ně zájem. Na ceně se určitě domluvíme. V případě zájmu pište na: iva.houdova"seznam.cz.

iva (Ne, 2. 11. 2008 - 17:11)

Ahojky, zdravím všechny. Tento vzkaz je pro ty, co používají antikoncepci depo-provera. Já jsem je bohužel užívala pro léčebné účinky, aniž by mne doktorka informovala, jaké účinky má pak depo-provera, hlavně když věděla, že se s manželem již snažíme o miminko. Přesto mi ji předepsala. A já jako neznalá, jsem si ji dala píchnout. Doma mi zbyly 2 ampule, které jsem si musela koupit, ale již jsem si je nedala píchnout. Myslím, že ty 4 ampule, co do mě doktorka dostala, bohatě stačilo. A těď abych doufala, že brzy otěhotním. Proto někomu z vás bych je ráda prodala, kdo by měl o ně zájem. Na ceně se určitě domluvíme. V případě zájmu pište na: iva.houdova"seznam.cz.

Katy (Pá, 31. 10. 2008 - 21:10)

Ahojky Hanko, no tak já mívám od špinění a krvácení klid i 3 - 4 dny, což je zase můj rekord, i když je to fakt strašný, ale ode dneška zase špiním :-( Norethisteron mám užívat 2x denně 1 tabletku a vybrat celé balení - 30 tablet.Mám ho užívat takto : od prvního dne krvácení spočítat 5 dní, připočíst dalších 10 dní a potom začít s tabletkami. Taky doufám, že mi to tentokrát pomůže a jak bude odeznívat DP, tak zabere Noreth., a bude snad už líp. Jak jsem psala, IV. dávku jsem odmítla a tak doufám, že se mi cyklus zase nějak spraví. Od porodu druhého syna jsem měla menses 14 dní na 14 dní a nedařilo se to srovnat bohužel ničím. Jak to se mnou bude tedy teď, fakticky netuším ... Čauky a zase napiš - držím palce ať je Ti dobře :-))

eva (Pá, 31. 10. 2008 - 18:10)

dobrá rada:pokud užíváte DP aspon 2 roky zajděte si na denzitometrii-jestli nejste adept na osteoporozu.Já ji užívala 4 roky max spokojenost,moje dr.mi to vyšetření doporučila a výsledek-osteopenie-stadium před osteoporozou.Vyšetření stojí 500,ale díky bohu jsem zjistila zavčasu,že už si DP píchnout nedám.Hledala jsem o úbytku kostní hmoty díky DP info,potvrdilo se to,škoda,že mě dr o tomto neinformovala před 4 roky

Hanka (Pá, 31. 10. 2008 - 10:10)

Dostala jsem ten Norethisteron na zástavu krvácení a hned druhý den jsem přestala špinit. teď je to dva dny co mám klid a to je troufám si říct můj rekord, nikdy mi to nevydrželo víc než 20 hodin. Užívala jsem ho jeden den 3x denně 1 a teď už jen 2x denně 1.Pak popřípadě snížit na 2x denně půpku ale to neví jestli by mi udrželo a nedostala to dříve. Tak budu jíst 2x denně jednu.. Mám vybrat celé balení (30 tablet) což je asi 14 dní a potom by do týdne měli přijít měsíčky, které doufám se mi do sedmi dnů zastaví, jinak mám opět kontaktovat gynekoložku. Řekla mi že teď už je to snad hormonová záležitost, že se mi ta jizva dole hojí a že se mi teď musí srovnat cyklus. Já to mívala i jednou za dva měsíce, což by jí prý nevadilo, jak když teď krvácím pořád. Nebo nasadit antikoncepci v prášcích a to nikdo neví jestli nebudu taky špinit. Pevně věřím, že mi měsíčky přijdou a normálně skončí a že už konečně začnu být v pořádku.
Jen pro tebe Katy další DP jsem měla dostat 7.10 a tu jsem si už nedala a je to skoro měsíc a tělo s tím stále asi bojuje. Napiš mi prosím jaké dávkování Norethisteronu máš ty jen tak pro zajímavost jestli jsme na tom stejně.
Katy napiš jak jsi na tom, doufám, že o trošku líp a že už se nám blízka na lepší časy. Obě bojujeme od dubna a to by už mohli fakt stačit. Tak ahoj

Katy (Čt, 30. 10. 2008 - 00:10)

Ahojky Hanko a Jitko, omlouvám se za skluz v psaní, ale měla jsem problémy s netem doma. Každopádně v pondělí jsem u Dr. byla, popsala jsem jí svoje problémy - jak píšeš Ty Hanko tak mám také, špinění najednou a z ničeho nic, pak dva, tři dny nic, potom zase třeba chvilku... Nevím dne ani hodiny jak to bude a to mi vadí. Je to šílené a tak jsem se s Dr. domluvila na tom, že s DP definitivně končím a už nikdy jí nechci vidět ( posledního listopadu by mě čekala IV. dávka ). Dr. souhlasila v plné míře. Na každou ženu to má účinek jiný. Na mě bohužel ten hodně negativní a tak nemá smysl v tom pokračovat. Po kyretáži se prý hojím dobře a bolesti v podbřišku taky ustoupily, jen za měsíc jdu na kontrolní stěr. Prostě končím s DP a mám taky opět předepsaný Norethisteron, jako Ty Hanko. Už jednou jsem ho měla na zástavu krvácení, ale v kombinaci s DP moc nezabíral, vlastně jen omezil krvácení na špinění, tak uvidím jak to bude tentokrát, když DP bude odeznívat. Jak tady píšou některé holky, že je to super být bez menses a užívat si sexu, tak já si neužívám ani jednoho z toho při DP. Naopak,jsem omezená úplně ve všem a částečně taky i můj manžel, což mi pochopitelně hodně vadí. Nenapadlo by mě si DP nechat píchat ani z pohodlnosti jako např. že si zapomenu vzít pilulku a že je to obtížné si to pamatovat, že mám spolknout tabletku a nebo že nebudu mít menses vůbec. Tohle mi přijde jako špatný argument. Já chtěla mít jen klasický cyklus 5 dní menses a zbytek dní KLID!!! Těch pár dní krvácení u mě problém nebyl a dalo se to přežít, jenže mě se cyklus rozjel úplně a nešel srovnat, bohužel nijak :-( Taky je lepší s pilulkou kdykoliv přestat, ze dne na den. Kdežto s aplikací DP v injekci to bohužel nejde a jen Bůh ví, jak dlouho se s tím ještě budeme potýkat než z těla vymizí úplně :-( Znovu píšu, že kdyby mě nezlobil hodně nepravidelný cyklus a DP nebyla jednou z posledních možností jak ho upravit, nikdy bych o téhle formě antikoncepce neuvažovala. Teď budu tedy čekat, jak dlouho bude ještě působit a opět budu doufat, že bude zase dobře :-)) Zdravím všechny holky a zase písněte jak jste na tom Vy. Přeji jen to dobré všem.

krista (St, 29. 10. 2008 - 19:10)

Abych všechno stihla.Po nějakém roce braní DP jsem se málem zbláznila.Srandu si nedělám.V těle se nashromáždili hormony a začali pracovat.dopadlo to tak,že jsem vyhledala i psychyatra aby mě z toho dostalTělo se mi čistilo skoro rok.Dejte si pozor na všelijaký příznaky.Trpěla jsem ,ale dost mi pomohl i manžel v životě už nechci žádnou hormonální antikoncepci ,naše mamky ani babičky to neznaly a byly v pohodě.Mějte se a dávejte si majzla i tihle dok. chtějí vydělávat.

KRISTA (St, 29. 10. 2008 - 18:10)

AHOJ VŠECHNY .POVÍM VÁM SVÚJ PŘÍBĚH.BRALA JSEM DP PO PORODU.CELOU DOBU MI NIC NEDĚLALA.AŽ JEDNOU JSEM NA SOBĚ SLEDOVALA RÚZNÉ VĚCI PODRÁŽDĚNOST,VZTEKLOST A HLAVNĚ STRACH.TEN STRACH BYL NEJHORŠÍ BÁLA JSEM SE NĚKAM JEZDIT A CHODIT,PROSTĚ ŽE MI NĚCO JE.

Reklama

Přidat komentář