Reklama

Depo-Provera

Monika (So, 26. 5. 2007 - 09:05)

Depo-proveru jsem užívala 4 roky, gynekoložka mi jí doporučila, antikoncepční tablety nesnáší moje játra. Během používání bylo vše super, ale teď v zimě jsem jí vysadila a nastal obrovský problém. Nový gynekolog mi sdělil, že dnes už se od depo-provery upouští.Je dost nebezpečná, zdá se, že má pravdu.Teď mám krvácení po týdnu,děložní sliznici ve třiceti jako šedesátiletá, a šance otěhotnět minimální. Opravdu si to dobře rozmyslete.

sara (Pá, 25. 5. 2007 - 15:05)

depo provera stoji kolem 120 kč, ale pořád se to mění, nejvíce co prozatim stála bylo 130 kč. podle mě je to spolehlivá antikoncepce a nemohu si na ni stěžovat. Teď jsem ji sice vysadila, protože po 2 letech by se měla alespon na 2 roky vysadit, protože způsobuje řídnutí kostí.

jitka (Čt, 24. 5. 2007 - 06:05)

depo proveru jsem užívala 2 roky a super,jenže pak jsem si řekla,že se taky musí někdy vysadit,tak jsem učinila.Nastal velký problém.Bolestivá menstruace,silná menstruace,kterou mám tak 14-20 dní.Nikdy z těchto věcí jsem neměla žádné problémy.Slečno,rozmyslete si to!!!

Katjuschka (Út, 22. 5. 2007 - 20:05)

je mi 18 let a depo proveru beru uz pul roku, na vlastni prani. A holky, je to vazne bomba vubec nemit menses! samozrejme ze me strasili rizika jako akne nebo ochlupeni ale nic z toho se neprojevilo. Je to fakt super.

bara (Ne, 20. 5. 2007 - 21:05)

asi 118kč na 3 měsíce

Zuzana (Ne, 20. 5. 2007 - 18:05)

Chtěla jsem se zeptat na Depo proveru-kolik stojí a zda když pujdu na gynekologii s tím že jí chci užívat mi musí můj ošetřující lékař vyhovět.Chci ji hlavně z toho důvodu že mívám silnou a bolestivou menzes.Díky za odpověd

rousie (So, 19. 5. 2007 - 10:05)

ahoj! doktoreka mi v 15. l. předepsala Depo proveru,po třech aplikacích uz jsem antikoncepci odmítla ,protože se mi vytratila menzes následovaly 3 roky absolutně bez měsíčků- a v pubertě. poté jsem měsíčky zase dostala, ale byly absolutně nepravidelné. K vedlejsím příznakům se přidal jestě hirsutismus- zvýšená tvorba ochlupení.takže nedoporučuju! tato antikoncepce byla vytvořená pro ženy v rozvojových zemích nemající žádné základí hygienické návyky-prostě jim tam tímhle způsobem korigují nárůst populace. Pokud můžete, tak se tomuhle svinstvu vyhněte.pá

Návštěvník (Pá, 18. 5. 2007 - 14:05)

Martino, jám myslím, že jsi si odpověděla sama od čeho to máš. Ne každý stejný lék snáší stejně.

martinaa (Út, 15. 5. 2007 - 09:05)

Já beru depo prov.2 roky,bolí mě v podbřišku, mám bolesti a křeče do nohou,kolem kotníkú červené žilky,chuť na sex vůbec žádnou..je to kvůli injekcím? má někdo podobné příznaky? 1voda"seznam.cz

Verča (So, 12. 5. 2007 - 11:05)

Chtěla jsem se zeptat,DP jsem si nechala píchnout naposledy v říjnu 06,od té doby už ne-menstruaci jsem měla před 3 týdný asi 4 dny a pak i minulý týden 2 dny.Včera jsem měla nechráněný styk-jak je vysoká šance,že jsem těhotná?Moc děkuji za jakoukoli odpověd

Alena (Pá, 11. 5. 2007 - 08:05)

Martino já brala depo-Proveru tři a pul roku a byla jsem nadmíru spokojená a chtěli jsme mimi tak jsem ji vysadila a trvalo nám to přes rok a pul než jsem zapadla a ted jsem v 8 měsíci.Ten rok po vysazení si tělo dělalo co chtělo měla jsem menstruaci i 3týdny a týden pauzu a takové podivnosti.Brala jse dufaston na upravení menstruace a na otěhotnění.A povedlo se tak ten rok před vysad at nečekáš moc dlouho.pa

Martina (Pá, 11. 5. 2007 - 00:05)

Ahoj,beru Depu-Proveru už tři roky nemam žádné problémy.Začala jsem přemýšlet o miminku,jak dlouho bych měla počkat až ji vysadím?

Martina (Pá, 11. 5. 2007 - 00:05)

Ahoj,beru Depu-Proveru už tři roky nemam žádné problémy.Začala jsem přemýšlet o miminku,jak dlouho bych měla počkat až ji vysadím?

martina (Čt, 10. 5. 2007 - 11:05)

ahoj, já platím 200,- za injekci na 3 měsíce.Doktorka říká že je to velmi spolehlivé. Taky moc pohodlné, o nic se nestarám a taky jsem úplně přestala krvácet.

Jindra (Ne, 6. 5. 2007 - 21:05)

Depo Provera jsem si nechala nasadit asi před 8mi lety, měla jsem ji rok a půl, popraskaly mi drobounké cévičky po celém těle i tváři, vznikly jakoby červené "ťupky", mám to do dneška, mělo to své výhody,ale myslím, že mi to ovlivnilo stav drobných cév, koneckonců je to chemie, na jednu stranu to bylo pohodlné ,ale na druhou stranu mi jeden čas bylo špatně, kdy jsem měla téměř těhotenské příznaky, a to mi dělala taky ta antikoncepce, jo a nabrala jsem 10 kg. Myslím, že s antikoncepcí a gynekology je to jako s houskami na krámu - nemůžete mít tuto, dám Vám jinou- šup a je to. Jinak, a to nechci nijak strašit, jsem před lety otěhotněla i přesto, že jsem měla HA a zkoušely jsme s gynekoložkou Danu, jestli ji budu snášet, měla jsem obojí 3 měsíce a přes obě antikoncepce jsem otěhotněla a samovolně potratila...takže asi i takto se tělo brání...to jen jako perlička

Katka (So, 5. 5. 2007 - 16:05)

Ahoj. Brala jsem ji rok a od ukončení je to taky rok a stále nemám menstrüaci ani nevím kdy bude. Nevím jestli by mi nepomohla horm.antik. Přibrala jsem 10kg. Bude to teď makačka dát dole.

Anička (Pá, 4. 5. 2007 - 10:05)

Ahoj. Mě DP doktorka doporučila jako nejvhodnější pro kojící ženy. A upozornila na možnost, že asi nebudu mít menstruaci a je možný příbytek na váze. Menstruaci nemám dodnes a DP jsem vysadila ( v únoru jsem už na injekci napřišla ). Ale větší problém je že za 3/4 roku užívání jsme přibrala 18 kg, který nejdou dolů a to jsem kojila 17 měsíců a sportovala jsem víc než před otěhotněním. Teďka už jen doufám, že menstruaci snad už brzo dostanu a snad kila půjdou dolů.

Dana (Pá, 4. 5. 2007 - 09:05)

Ahojky. DP beru už šestým rokem. Od samého začátku je vše bez problémů.Zatím nepozoruji žádné zdravotní potíže.Žádné špinění, žádná menstruace,záněty jsou taky minulost. Ale pořád mám otázku, jestli se to špatné někde nehromadí a nevybuchne později. Vždyť není normální TO nemít. Doktorka v tom ale žádný problém navidí. Po zdravotní stránce jsem v úplném pořádku, taky se tak dobře cítím.

Lucie (St, 2. 5. 2007 - 19:05)

Při kojení jsem tuto antikoncepci brala, ale zase jsem skoro vůbec nemenstruovala, doktor mi řekl že to je takzvaný přechod a začala jsem se bát aby se mi menstruace vrátila potom do normálu a také jsem se bála osteoporózy. Měla jsem návaly do hlavy. Výhoda byla 150 Kč a jít na injekci jen 4x do roka, ale jak je vidět každý má jiný průběh.

clare (St, 2. 5. 2007 - 18:05)

AHOJ všichni já brala DP 3 roky poctive a pravidelně chodila na injekce, hruba před týdnem se mi objevily velmi silné bolesti břicha a krvácení a při vyšetření i lékaře samovolný potrat!? co to je za antikoncepci???

Reklama

Přidat komentář