Reklama

Depo-Provera

Šárka (Pá, 9. 7. 2004 - 15:07)

Menstruace je výsledkem přírodního vývoje, který se optimalizoval miliony let. Je zcela přirozená. pouze u některých jedinců se projeví úbytek mozkové hmoty, stejně jako u tebe.

Nejhorší z nejh (Čt, 8. 7. 2004 - 10:07)

Depo-Provera zastaví menstruaci, takže na ni nečekej. Je to pohoda. Termín, kdy si ji máš nechat píchnout, je třeba dodržet.

Karolína Rohová (St, 7. 7. 2004 - 23:07)

Chtěla jsem se zeptat jestli to hodně vadi kdyz jsem si injekci depo-provera píchla o dva dny dříve?Už mi uplynuly tři měsíce a pořád nemám menstruaci můžu si píchnout další i když ji ještě nemám?

Jana (Ne, 20. 6. 2004 - 11:06)

Právě jsem začala s antikoncepcí Depo-provera a dělá mi radost, že máte převážně kladné zkušenosti. Jenom mě zajímá, jak to je s menstruací. Mám 2 měsíční dítě a stále kojím. Injekce mi byla aplikována před 3 týdny a já jsem dnes začala slabě menstruovat. Gynekolog mi řekl, že menstruovat nebudu, je normální, že jsem začala? Také jsem slyšela že při této antikoncepci je menší chuť na sex, máte některá s tímto zkušenosti?

Pavlika (Pá, 18. 6. 2004 - 09:06)

Ahoj, je mi teprve 17 let a Depo- Proveru beru neco pres rok. Nevim jak je to dlouho, ale zacaly mi vypadavat vlasy. Vubec me nenapadlo,ze by to mohlo byt Depo- Proverou. Navic jsem po prvni aplikaci mela 16 dni spineni, tak mi doktorka dala druhou, aby se to srovnalo. Taky nepomohla, tak jsem dostala treti, ctrvtou... Az po pul roce a ctrvte injekci se to trosku dalo dohromady. Vubec me nenapadlo,ze bych nekdy mohla mit takove problemy, jak tady popisujete, ani doktorka mi nic takoveho nerekla. Obcas trochu krvacim, tak jednou za 3 mesice, coz by se dalo zvladnout, ale horsi je, ze pri kazdem styku hodne krvacim, opravdu hodne a vzdycky me pak boli bricho. Vaham, jestli mam brat Depo- Proveru dal, nebo jestli mam prestat. Rada bych totiz mela v budoucnu deti. Co myslite?

Zaneta (Čt, 10. 6. 2004 - 17:06)

Budu se opakovat a tuto zpravu umistim vicekrat. Doufam, ze nekomuto pomuze. Nechci nekoho desit, ale momentalne se mnoho zen, predevsim v USA, snazi dostat depo-proveru z trhu. Stale vice a vice zen po celem svete zjistuje, ze s touto formou antikoncepce se jejich zivoty zmenily k horsimu - jen tak prikladem uvadim bezne simptomy: deprese, unava, bolesti svalu, nezajem o sex, bolesti pri sexualnim styku, naladovost, tloustnuti, alergie na ruzne potraviny, problemy se spankem.... a mnoho dalsich. Bohuzel v mnoha pripadech tyto simptomy pretrvavaji i po preruseni teto antikoncemcni metody, nebot latka pretrvava v tele. Mozna je to jen male procento zen, ale nikdy clovek nevi, zda bude jednou z nich, tak jako jsem i ja.Vice informaci je mozne najit na internetu 'horror stories - depo provera' atd. ja osobne nedoporucuju tuto antikoncemci nikomu, protoze i v mem zivote to prineslo jen nestesi a problemy. Rozhodne stoji zato si promyslet vsechny mozne dusledky. Bohuzel vetsina lekaru si neni vedoma techto veldlejsich priznaku a nebo se brani pripustit tuto souvislost.Ja osobne verim ze to nebude dlouho trvat a depo provera bude zakazna. Preju vsem hodne stesti a lepsi zkusenost z antikoncepci.

Zaneta (Čt, 10. 6. 2004 - 17:06)

Budu se opakovat a tuto zpravu umistim vicekrat. Doufam, ze nekomuto pomuze. Nechci nekoho desit, ale momentalne se mnoho zen, predevsim v USA, snazi dostat depo-proveru z trhu. Stale vice a vice zen po celem svete zjistuje, ze s touto formou antikoncepce se jejich zivoty zmenily k horsimu - jen tak prikladem uvadim bezne simptomy: deprese, unava, bolesti svalu, nezajem o sex, bolesti pri sexualnim styku, naladovost, tloustnuti, alergie na ruzne potraviny, problemy se spankem.... a mnoho dalsich. Bohuzel v mnoha pripadech tyto simptomy pretrvavaji i po preruseni teto antikoncemcni metody, nebot latka pretrvava v tele. Mozna je to jen male procento zen, ale nikdy clovek nevi, zda bude jednou z nich, tak jako jsem i ja.Vice informaci je mozne najit na internetu 'horror stories - depo provera' atd. ja osobne nedoporucuju tuto antikoncemci nikomu, protoze i v mem zivote to prineslo jen nestesi a problemy. Rozhodne stoji zato si promyslet vsechny mozne dusledky. Bohuzel vetsina lekaru si neni vedoma techto veldlejsich priznaku a nebo se brani pripustit tuto souvislost.Ja osobne verim ze to nebude dlouho trvat a depo provera bude zakazna. Preju vsem hodne stesti a lepsi zkusenost z antikoncepci.

Zaneta (Čt, 10. 6. 2004 - 17:06)

Rada bych neco dodala k tomuto prispevku.Nechci nekoho desit, ale momentalne se mnoho zen, predevsim v USA, snazi dostat depo-proveru z trhu. Stale vice a vice zen po celem svete zjistuje, ze s touto formou antikoncepce se jejich zivoty zmenily k horsimu - jen tak prikladem uvadim bezne simptomy: deprese, unava, bolesti svalu, nezajem o sex, bolesti pri sexualnim styku, naladovost, tloustnuti, alergie na ruzne potraviny, problemy se spankem.... a mnoho dalsich. Bohuzel v mnoha pripadech tyto simptomy pretrvavaji i po preruseni teto antikoncemcni metody, nebot latka pretrvava v tele. Mozna je to jen male procento zen, ale nikdy clovek nevi, zda bude jednou z nich, tak jako jsem i ja.Vice informaci je mozne najit na internetu 'horror stories - depo provera' atd. ja osobne nedoporucuju tuto antikoncemci nikomu, protoze i v mem zivote to prineslo jen nestesi a problemy. Rozhodne stoji zato si promyslet vsechny mozne dusledky. Bohuzel vetsina lekaru si neni vedoma techto veldlejsich priznaku a nebo se brani pripustit tuto souvislost.Ja osobne verim ze to nebude dlouho trvat a depo provera bude zakazna. Preju vsem hodne stesti a lepsi zkusenost z antikoncepci.

Via (Út, 8. 6. 2004 - 21:06)

Ahoj všem. Depo Provera je největší svinstvo co znám. Přibrala jsem, natekla jako slon z důvodů zadržování vody v těle a toto svinstvo mi lékařka dala ne jako antikoncepci (nechtěla jsem žádnou),ale na vyrovnání hormonálních nesrovnalostí s "výhodou" současné antikoncepce. Byla to hrůza skoro vůbec jsem nemenstruovala a odbourala činnost jednoho vaječníku, takže jsem menstruovala velmi podivně ob měsíc slabě nebo vůbec a tím více jsem natékala. Jak strašně moc jsem si přála mít pravidelnou a přirozenou menstruaci!!! Došlo to tak daleko, že mi chtěli vzít dělohu, ale začala jsem se léčit sama bylinami, léčiteli apod. a postupně jsem se dala trochu dohromady. Trvá to už asi 7 let od poslední injekce, jsem v pořádku asi na 90% a NIKDY, NIKDY víc Depo Proveru ani jiný hormony. Je to nepřirozený zásah do přirozeného vnitřního fungování těla, aťsi to tady chválí kdo chce jak chce. Nechvalte dne před večerem. Hormony se ukážou ve své zrádnosti třeba mnohem později a i když se Vám teď moje řádky možná zdají směšné - viz paní Olga a dycinky jen Olga Důležitá, jednou si vzpomenete, že jste tohle četly. Nechci však nikoho strašit ani si hrát na vševědoucí, kdybych si bývala já sama mohla přečíst všechny tyhle názory, určitě bych se z nich poučila. Vy ostatní, kdo už jste si své prožily víte jistě moc dobře o čem mluvím. Tak se mějte všichni fajn a hezké léto přeju.

Olga (St, 26. 5. 2004 - 10:05)

Podle lékárny. Já platím 127,- Kč

martina povišer (St, 26. 5. 2004 - 08:05)

Ráda bych věděla kolik stojí Depo-Provera?

martina povišer (St, 26. 5. 2004 - 08:05)

Ráda bych věděla kolik stojí Depo-Provera?

Petra (So, 15. 5. 2004 - 23:05)

Nechala jsem si jí píchnout po šestinedělí.Po třech měsících zase a dost. Chtěli jsme druhé mimi. S rozhozením mensesu jsme počítali, ale... 10 měsíců jsem ho měla často, krátce a chaoticky.Dalších 9 měsíců normálně, ale mimčo doposud nemáme! Před otěhotněním jsem brala 6 let tri-regol a otěhotněla jsem podle plánu po 3měsíčním vynechání ("očištění"). S hrůzou zjišťuji, že je to normální a že spousta holek udělala stejnou chybu jako já a teď marně dlouho čekají!!! Kdybych to tak mohla vrátit zpět...

Hanka (St, 12. 5. 2004 - 17:05)

Ahoj tak mi napiš co dělat:Depo-proveru jsem vysadila v 4ervnu 2003-chceme mimi,od té doby každý měsíc Neolutin+Neofollin a menses natož ovulace nikde.Díky za každou radu,vyzkouším cokoliv.Hanka

Hanka (St, 12. 5. 2004 - 16:05)

No tak to jsme na tom stejně,já měla poslední inj. v 4ervnu 2003 a od té doby každý měsíc Neolutin+ Neofollin a ovulace nikde.Je to prostě v pr...

michaela (St, 12. 5. 2004 - 14:05)

AHojky,už jsem posílala svůj příspěvek v listopadu o dlouhodobém účinku DP po vysazení. To byl listopad,tj 7 měsíců od poslední injekce.Dnes je květen,já stále nemenstruuji,jen pod tlakem velkých dávek injekcí a stimulace na ovulaci je k ...., protože tělo ani pod stimulací nechce nic vytvářet.S vidinou jarního početí miminka jsem se už rozloučila,budu velice ráda,když se početí podaří příští rok na jaře.Jsem z toho vážně zoufalá,je to fakt jen a pouze pro ty,co už nechtěj otěhotnět...

Olga (So, 1. 5. 2004 - 17:05)

Je spolehlivá prakticky hned, ale souhlas, měla ses na to zeptat rovnou své doktorky.

simona (So, 1. 5. 2004 - 17:05)

no to by ti snad jako doktor mela rict ona???

Pavla (St, 21. 4. 2004 - 21:04)

Doktorka mi pichla prvni injekci a chtela bych vědět za kolik dnu se mužu na tuto antikoncepci spolehnout. Dik

Eva (Út, 13. 4. 2004 - 14:04)

Ahoj všechny,já mám aplikovanou injekci 26.2.2004. Po 14 dnech jsem trochu špinila, ale bylo to jen půl dne ... pak se to opakovalo po dalších 14 dnech a pak zase ... s tím rozdílem, že poslední špinění přešlo do krvácení ... teď krvácím již 8.den, ani prášky na zastavení krvácení nezabraly (jemnuje se to Pamba). Jinak po celou dobu od aplikace mě bolí břicho, cítím vaječníky, je mi špatně od žaludku a zadržuje se mi voda v těle .... Asi jsem si naběhla, ale chtěla jsem to vyzkoušet ještě před dovolenou (a bylo to prozíravé). Je mi 42 let, celý život jsem nebrala žádnou HA, protože po práškách jsem měla ošklivou alergickou reakci, tak jsem chtěla vyzkoušet něco jiného ... Holky, mějte se fajn - přeju vám všem hezké dny a moje konstatování na závěr nemusíte brát za své: bez HA jsem se obešla celý život (mám dvě děti - chtěné a plánované) a zase se k tomu vrátím, protože není nad přírodu. Ahoj Eva.

Reklama

Přidat komentář