Reklama

Depo-Provera

Tereza (Út, 11. 4. 2006 - 11:04)

DP jsem dostala asi půl roku po porodu. Nejprve mi vyhovovala - žádná menstruace,nemusela jsem myslet na prášky.. Jenže když jsem přestala kojit - syn měl 14 měsíců - během 3 měsíců jsem přibrala nezávisle na jídle 8 kilo. Lékařka mi řekla,že důvodem je právě konec kojení v kombinaci s DP. Už nějakou dobu jsem měla deprese a bolesti hlavy,což jsem si spojila až později... Byla jsem ráda,že jsem se jí zbavila.

Markéta (Čt, 6. 4. 2006 - 19:04)

Depo-Proveru již beru 6 let. Začala jsem hned po porodu druhé dcery, téměř 7 let už nevím, co je to menstruace, což mi nadmíru vyhovuje, ale... Začala jsem mít pocity na omdlení, závratě a nakonec deprese. Můj psycholog doporučil okamžité vysazení, jelikož už má těchto případů několik. Já končím, ale přesto za těch 7 let pohody bez menstruačního kalendáře a vložek či tamponů děkuji.

Markéta (Čt, 6. 4. 2006 - 19:04)

Depo-Proveru již beru 6 let. Začala jsem hned po porodu druhé dcery, téměř 7 let už nevím, co je to menstruace, což mi nadmíru vyhovuje, ale... Začala jsem mít pocity na omdlení, závratě a nakonec deprese. Můj psycholog doporučil okamžité vysazení, jelikož už má těchto případů několik. Já končím, ale přesto za těch 7 let pohody bez menstruačního kalendáře a vložek či tamponů děkuji.

JANA (So, 1. 4. 2006 - 18:04)

PO,PORODU,SEM,NASADILA,DP,MĚSÍC,V,KUSE,MENZES,ROK,A,NIC,ANI,JEDNOU,PO,VYNECHÁNÍ,NEVÍTE,ZA,JAK,DLOUHO,OTĚHOTNÍM

lenka (So, 1. 4. 2006 - 12:04)

Mam zkusenosti s injekci takove-
1.Silene navaly horka
2.Velmi silne a caste bolesti hlavy
3.Po vysazeni-pulrocni chybeni menstruace a naslednym konstatovanim gynekologa "Depo-Proveru uz ne,prosim Vas..."

sara (Pá, 31. 3. 2006 - 18:03)

Já DP beru pět let a bez problémů. Menses nemám a myslím, že ani jeden z těchto příznaků, co je jmenován výše. Lékařka mi odebírá pravidelně krev a řekla, že pokud nemám žádné potíže , že jí můžu brát dál. Někteří prý problémy můžou mít, ale to na každou antikoncepci, ne jen na DP.každému může vyhovovat něco jiného.
Jediné co mi preventivně doporučila a předepsala, je vápník v tabletách.
K těm výše popsaným nežádoucím účinkům: souhlasím s Olgou. :-) Koukni na jiné antikoncepce a léky a uvidíš, kolik nežádoucích účinků mají jiné preparáty.

Olga (Pá, 31. 3. 2006 - 15:03)

Inu, přečti si nežádoucí účinky jakékoliv hormonální antikoncepce :-)))

Lenka (Pá, 31. 3. 2006 - 14:03)

Každá jste s DP spokojená ale tady jsem našla nežádoucí účinky, zamyslete se nad tím já jí beru taky a končím s tím:

Nežádoucí účinky depo provera

1. Anafylaxe a anafylaktoidní reakce.
2. Tromboembolické poruchy, zvýšení počtu bílých krvinek a destiček
3. Centrální nervový systém: nervozita, nespavost, somnolence (lehčí porucha vědomí se sníženou bdělostí. Spavost, z níž lze člověka snadno probudit (oslovením, dotykem).), únava, deprese, závratě a bolesti hlavy, nespavost, zmatenost, křeče, ztráta koncentrace, poruchy zraku
4. Kůže a sliznice: kopřivka, pruritus (svědění. Někdy se jako p. označuje svědění bez průvodních kožních změn), exantém (vyrážka.), akné, hirsutismus (nadměrné ochlupení mužského typu u žen. Ochlupení ohanbí vybíhá až směrem k pupku, na tvářích se objevují chloupky až vousy, vlasová hranice na čele ustupuje a vytváří kouty) a alopecie.
5. Urogenitální systém: nepravidelné děložní krvácení, špinění, amenorhea, leukorhea, bolest
v pánvi, vaginitida (zánět pochvy), dlouhodobá anovulace, změna cervikálního sekretu, cervikální eroze
6. Gastrointestinální systém: nausea (pocit zvracení), bolest břicha, břišní dyskomfort, nadýmání, porucha
jaterních funkcí, žloutenka, zvracení, zácpa, průjem, sucho v ústech.
7. Prsy: zvýšená citlivost, mastodynie (bolest v prsu, v mléčné žláze, též mastalgie) a galaktorea (tvorba a vylučování mléka mléčnou žlázou mimo období kojení).
8. Muskuloskeletální systém: artralgie (bolesti kloubů), astenie (slabost, tělesná slabost), bolest zad, reakce v místě vpichu, křeče
nohou, ztráta kostní hmoty.
9. Metabolismus a výživa: snížená glukózová tolerance, adrenergní účinky ( uvolňování adrenalinu), kortikoidům
podobná reakce, diabetická katarakta, dekompenzace diabetu, glykosurie
10.Různé: horečka, změny tělesné hmotnosti, retence tekutin, otoky, změněné libido nebo
anorgasmie ( bez orgasmu), záchvaty horka, hyperkalcémie (odvápňování kostí), změna chuti k jídlu

RANDYSA (Pá, 17. 3. 2006 - 14:03)

JIŽ 4 ROKY BERU DEPO PROVERU, NYNÍ BYCH CHTĚLA ZKUSIT PREPARÁT NA ZLEPŠENÍ POPRSÍ DECOLEN, NEBUDE NIJAK ZASAHOVAT DO ZABĚHNUTÉHO CYKLU?

kecy (Po, 13. 3. 2006 - 12:03)

Děkuji jasmíně za příspěvek,taky jsem bez potíží, a naprosto mi vyhovuje. U každé antikoncepce si každý najde něco.

kecy (Po, 13. 3. 2006 - 12:03)

DP jsem užívala 4roky po porodu, pohoda,problémy žádné. Menses nebyl vůbec.Tloustla jsem (chutě)po HA,po DP NE! Vysadila jsem,-Teď čekáme druhé mimčo a vše je OK.

lenka (Pá, 10. 3. 2006 - 23:03)

ahoj ja jsem 4 mesice po porodu a beru jí od konce sestinedeli, nemuzu si na ni stezovat je fajn hlavne kvuli tomu ze nemam mesicku (nejak jsem si na to zvykla behem tehotenstvi)
Ptala jsi se kolik stoji ja za ni platim 250,- primo v ordinaci, ale moje sestrenka (rodoli jsme stejne) si ji vyzvedne v lekarne na receptu a plati za ni 120,- asi zalezi na gynekologovi, jsem z Teplic takže nevim jak to chodi v Liberci, ale zeptej se sveho gynekologa musi o tom vedet nebot se prave nabizi zenam po porodu ktere koji.

Marie Hřebačkov (Ne, 22. 1. 2006 - 20:01)

I já bych chtěla přispět na tuto stránku a varovat možné zájemkyně o Depo proveru. Mudr. Nováková z Bruntálu mi doporučila Depo proveru jako léčbu na myom údajmě bez jakýchkoli vedlejších účinků. Brala jsem ji v injekcích, které stály 150 Kč každá. Měla jsem vybrat 3 injekce. Ze začátku se nic nedělo, ale najednou jsem začala postupně přibírat a než jsem došla na kontrolu a pochopila, že je to z toho, měla jsem 6 kg navíc. Navíc myom se nelepšil, ale injekce jsem odmítla. Řekla jsem to doktorce, která potvrdila, že Depo provera způsobuje nárůst váhy. Horší je, že i po vysazení jsem 2 kg ještě přibrala. Celých 5 let se léčím, lékaři se neví rady. Přestože skoro nic nejím, nehubnu. Depo provera totiž může natrvalo ovlivnit metabolismus. S 8 kg navíc se žije velmi špatně a není naděje, že by se to spravila. Celá ta lét od r. 2001 jsem docházela do metabolické poradny, marně. Také tento přípravek způsobuje řídnutí kostí i u mladých a psychické problémy. Samozřejmě mě moje lékařka podvedla a zničila mi tímto přípravkem zdraví. Pro bolest nohou a zad nemohu sportovat, pohyb ale stejně nepomáhá. Marie Hřebačková Bruntál

Tarzanka (St, 18. 1. 2006 - 14:01)

Tuto antikoncepci užívám již šestý rok. Menstruaci od porodu nemám a jsem v pohodě. Žádné jiné problémy nemám. V našem okrese se za tuto antikoncepci platí 120,-Kč a je to jen jednou za tři měsíce. Pápá Tarzanka

Olga (Čt, 12. 1. 2006 - 10:01)

Všechno se srovnalo do normálu za rok. Zase to šlape jako hodinky. Dej tomu čas.

Věra (Po, 9. 1. 2006 - 21:01)

Ahoj, měla jsem depo Proveru 3 roky, prodělala jsem plastiku čípku, můj gynekolog mě jí odmítl dál dávat. Je to 8 měsíců po poslední aplikaci a menstruace nikde. Máte někdo zkušenosti za jak dlouho se to vrátí? ( děti už mám)

Cecílie (Ne, 20. 11. 2005 - 17:11)

http://www.katalogcrv.cz/abshealth/Tohle mi poradila kamarádka,za což jí velice děkuji.

Cecílie (Ne, 20. 11. 2005 - 17:11)

http://www.katalogcrv.cz/abshealth/Tohle mi poradila kamarádka,za což jí velice děkuji.

Aja (Pá, 18. 11. 2005 - 11:11)

tak sem si to tu procitala nekomu vyhovuje,nekomu ne..nekdo tloustl,nekdo naopak ne..hodne z vas mely problemy s pleti po injekci,i kdyz predtim nikdy ne, problemy se zadama, s lytkama, nektere dokonce ztracely chut na sex..je toho strasne moc, zalezi jak to komu sedne,ze??mam svou prvni injekci asi tyden..napiste mi nejake pozitiva tewto HA nebo se zblaznim:-) dekuji

wiera (St, 5. 10. 2005 - 11:10)

Beru DP téměř rok a začaly se mi dělat pupínky na obličeji, boelstivé. Sex už se skoro nedá praktikovat, hrozně to bolí a je to snad čím dál horší, mám také potíže se slyznicí. Také chodím hrozně často a hodně v noci čůrat, jako bych se odvodňovala, přez noc ztatím na váze i 2kg. Nemám žádné potíže s moč.měchýřem a tak, prostě přes noc toho hodně vyčůrám. Ještě jsem to nekonzultovala s žádným doktorem,ale zajímalo by mě, jestli tyhle moje potíže jsou taky vedl. účinky DP.

Reklama

Přidat komentář