Reklama

noční pomočování - enureza

stan (Po, 3. 4. 2006 - 12:04)

Dobry den, myslim ze bych mohl do teto diskuse prispet z opacne strany, trpel jsem timto problemem v detstvi az vlastne do puberty. Pokud mohu posoudit tak v mem pripade to bylo dano jaksi lehkovaznym pristupem, zkratka jsem to jako by neresil, ale to ze by mi to nevadilo to vubec neni pravda, naopak stydel jsem se za to a s tim spojene problemy (nemohl jsem jesdit na skoly v prirode. luzaky apod.) me samozrejme trapily. Dostal jsem se dokonce do psychiatricke lecebny do opavy (presto ze jsem zcela normalni), ale ani tam se nic nezmenilo, az do dne kdy mi otec pravdepodobne po porade s lekarem rekl at si vzdy pred ranem reknu neco ve smyslu "Tak maminko dneska ti slibuju ze se nepocuram a budu si davat pozor, az se mi bude chtit v noci curat tak se vzbudim a pujdu na zachod, takhle to ted budu delat kazdou noc. A rano se vzbudim suchy." No a nelzu kdyz reknu ze od te doby jsem se nepocural cca 20 dni co si pamatuju, je sice pravda ze se to po nejake dobe vratilko ale v te lecebne jsem uz zustal suchy a pustili me domu. Pomohlo mi tedy takoveto "zarikadlo, uvedomeni si problemu, pripomenuti si toho pred usnutim". Presto ze mi nebyl pobyt v lecebne prijemny (ostatne asi jako kazdemu diteti ve veku cca 8 let) nedokazalo me to donutit k tomu nepomocit se. Zkratka to nebylo jenom o tom "chtit" ale chtelo to opravdu chtit a myslet na to pred spanim. Samozrejme ze je to pouze muj pripad, ale jsem presvedcen, presto ze nejsem lekar, ze existuje cela skala pricin pomcovani, ale urcite skupine deti by to mohlo pomoci. Dale se chci zminit ze tento muj problem definitivne odeznel relativne pozde a to cca v obdobi kdy jsem zacal, omluvam se za uprimnost a otevrenost, onanovat a postupne tento problem odeznel, nestalo se to ze dne na den ale jaksi pokradmu to odeslo. Vysvetluji si to tak ze se touto cinnosti posililo svalstvo v prislusne oblasti. Preji vsem uspech boji s timto problemem. Pokud budete nekdo stat o moje dalsi zkusenosti, napiste mi bez obav na m.stan"email.cz. S pozdravem ex enuretik ;)

IM_cookie=true (Po, 27. 3. 2006 - 15:03)

zdravím všechny,kteří mají děti,které mají problém s počůráváním,at už přes den,nebo jenom v noci.já tedkom prožívám jednu takovou krizi,kdy můj syn se začal znovu v noci pomočovat.a to je mu 8.let!on sice dříve tyto problémy měl,ale jenom někdy a občas,ale ted po rozvodu a následně ůmrtí jeho maminky se to tak zhoršilo,že se ted počůrá 1-2krát týdně,proto hledám všechny,kteří by mi,nebo mému synovi mohli pomoci,protože jsem na to opravdu všechno sám a docela jsem z toho už dost vysílený a vím,že to i vadí synovi.kdyby mi mohl aspon nějak poradit nebo pokecat o tomto problému,tak mi můžete kdykoliv napsat na e-mail:honzik.robert"seznam.cz nebo mi zavolat na mob:776634477.stačí když mi třeba napíšete sms a já vám klidně i zavolám.s pozdravem honzík robert

Marie (St, 8. 3. 2006 - 12:03)

Nic takového neznám,takže nevím.Přeji,aby se vše upravilo a bylo dobře.

Matějová pro Ma (Út, 7. 3. 2006 - 12:03)

Děkuji moc za veškeré informace. Zkusila jsem ještě jednu metodu, pokud to nezabere, začnu s konzultacemi či jinou metodou. Vytiskla jsem si spoustu obrázků a vše synovi vysvětlila, proč tomu tak je, že se počůrává a že opravdu za to nemůže. Teď se ze 3 nocí - 2nepočůral s tím, že v 19h. už nepil a v 22.30 jsem ho dala vyčůrat. Tu 1 noc, co se počůral - se tak stalo už 22.15 ,vypadá to, že čůrá po 2-3 hod. spánku. Budu pozorovat, skoumat a věřím , že se vše ustálí. Za jak dlouho nevím, ale vím, že pro svého syna udělám, co jen to bude možné. Děkuji ještě jednou za to, že jste reagovala na mé dotazy. Snad ještě jeden - existuje nějaký alarm - nevíte , kde jej koupit? Prý je to drahá záležitost, ale ten bych zkusila raději, než nějakého léčitele - ono přece jenom je léčitel a léčitel.

Marie - pro Mat (Út, 7. 3. 2006 - 10:03)

Dnes se zde o RK také píše,a zmínka je i o poradně u pana Brázdy.Tak si otevřete www.brazda-s.cz Možná by stačila s ním jen konzultace.Dále mi napadl bylinkář Josef A. Zentrich z Otrokovic.

pro p. Metějovo (Po, 6. 3. 2006 - 17:03)

Já je absolvovala 3x, 1x jsem řešila problém nemoci rostr. skleróza.Tam vyšlo najevo, že jsem si tu nemoc přivolala sama.Jestli nemá Honzík nějakou vrozenou vadu na močovodech,tak se při RK může ukázat příčina, proč se tak děje.Marie

Matějová pro Ma (Po, 6. 3. 2006 - 11:03)

Děkuji moc za nabídku pomoci.O terapii Rodinné konstelace jsem opravdu neslyšela. Zkusím hledat na webu. A vy s touto terapii máte nějaké zkušenosti?

Marie pro Matěj (Pá, 3. 3. 2006 - 22:03)

Léčitel,který by dokázal pomoci,jistě někde existuje.Ale jak ho najít,a bude to ten pravý?Slyšela jste o terapii Rodinné konstelace?Možná by bylo vhodné vyhledat na webu podle místa bydliště vhodného terapeuta.S touhle terapií se nechá hodně problémů vyřešit

Matějová (Pá, 3. 3. 2006 - 12:03)

Konečně po 2 letech jsem se odhodlala vyhledat pomoc také přes internet. Dnes ráno jsem byla hodně něšťastná, Honzík se dnes znovu pomočil a to dokonce 2x. Pomočování je skoro každý noc. Teď , když jsem si přečetla Váš příspěvek, jsem uklidněna, že nejsme sami rodiče, kteří něco takového prožívají a že musíme vytvrvat. Přesto, jestli někdo zná nějakého léčitele - prosím o radu. Vyzkouším vše pro dobro svého syna.

Nat (Út, 28. 2. 2006 - 00:02)

Také tím právě procházíme se svojí dcerkou, která bude mít 7 a půjde do školy. Vše jsem s ní obešla - obvoďáka, nefrologii ( veškerá vyšetření), psycholožku.... a stále je to stejné. Trochu mě zaráží příspěvek Milého doteku ( spíše doteku hrůzy ). Asi neví, o čem tady píše. Je to nějakej doktor rada, kterej si někde v mozku něco vydedukoval. S takovýma radama a výsměchem matkám, které se snaží, se může jít bodnout.Tak mi ty chytráku řekni, v čem je příčina, když do plen nikoho nebalím. Problémy v rodině nejsou. Omezení pití už tu také bylo a chci vidět tebe, jak by se ti líbil plánovaný pitný režim. To neřeší samotný problém. Dítěti musí pocit močení sepnout ve spánku v mozku. A toho tímto asi nedosáhneme, že???

věra (Út, 21. 2. 2006 - 13:02)

Já měla se synem také tento problém.zajímavé na tom bylo,že ve dvou letech se skoro v noci nepočůral,začal,když jsem ho dala do školky,kde se mu nelíbilo.Z psychologického hlediska to jsou -nevyplakané slzy.Doporučování,pít naposledy v 17.hod.dávat v noci čůrat,moc ovoce nepřineslo.ani návštěva děts.psychiatra.Navštívila jsem tehdy ještě žijícího léčitele-faráře v Sušici,ten předepsal koupele, obklady, bylin.čaje.Sladit karamelem,jedná se o překyselenou moč./Ten tenkrát na trhu nebyl,udělat ho neumím dodnes/.4aj pil čtvrt litru 3xdenně,naposledy večer v 19.hod.a v tu dobu, co jsme terapii prováděli,se ani jedenkrát v noci nepočural a ani jsme ho na čůrání nebudily.Po zkončení terapie se počůrávání vrátilo,naštěstí jen do doby,kdy šel do školy.Tam už se mu asi líbilo.Někdo může namítnou, že jsme měli pít čaje dál,ale to nešlo.Já to do něj lila násilím a on si k bylinkám vytvořil takový odpor,že mu to zůstalo až do dospělosti.Zřejmě duševní pohoda a strava na to nějaký vliv mít bude.
Věra

Monča (Po, 20. 2. 2006 - 06:02)

Nevidím jediný důvod proč dítě týrat žízní, soustavným buzením v noci, kvůli suché posteli. Pak můžete mít sice super pohodovou rodinu, ale dítě se hrůzou nevyspí, protože cokydby. A spát v pročurané posteli taky není zrovna nejlepší, syn si to zažil na odnaučovacím táboře. Stejně se počurává dál. Když má pleny, tak se v pohodě vyspí.

Eva (Pá, 27. 1. 2006 - 11:01)

Píši jen jako utěchu.Je mi 38 let a v noci jsem se počurávala do 13 let.Bylo to skoro denně.Dnes jen můžu poděkovat rodičů,že mě nenadávali a brali to,že to časem přejde.Ja sama mám dnes dva syny a oba se stejným problémem,Mladšímu je ted?10 a samo to odeznělo v 8 letech.Starší ted?právě oslavil 14 let a počurává se skoro denně.Mám spoustu známích se stejným problémem a můžu přiznat,že tento problém odejde většinou u děvčat s menstruací,tj. okolo 13 roku no a u chlapců až s pubertou ,tj po15 roce.S tímto také utěšuji svého syna a rozhodně mu nikdy nic nevyčítám!Pro tyto děti je to tak hrozné,že kdo to nezažil,těžko pochopí....Držím Vám palce

Lída (St, 25. 1. 2006 - 14:01)

Reaguji na předcházející příspěvek:Kéž by to bylo tak jednoduché, jak radíte! Ale bohužel není (viz starší příspěvky této diskuse), i když zřejmě znáte případy, kdy vaše rady pomohly. Často lékařská vyšetření neodhalí příčiny počůrávání a dítě vyrůstá v normálním klidném prostředí. Bez rušení spánku dítěte (buzením nebo spaním v mokrém), bez omezování pití a bez výčitek se rozhodně nic nezkazí!

Milý Dotek (Pá, 13. 1. 2006 - 01:01)

Zajímavý je, jak nikdo z "postižených" rodičů nehovoříte o tom, že dítě budíte dvakrát za noc. Poprvé asi po hodině a půl a podruhé asi po třech hodinách. Raději je zabalíte do plen a říkáte tomu péče.Kromě organických poruch, bývá nejčastější příčinou nesoulad v rodinných vztazích i strach z jednoho z rodičů.Asi taky bych viděl pro " dospěláka" či "puberťáka" fundovanou regresní terapii, jak už někdo doporučoval. (Jak ale objevit "fundovanost

Eva (Pá, 13. 1. 2006 - 01:01)

Moje dcera se ještě vw svých 11 letech počurává v noci. Všechna vyšetření jsou bez nějakého nálezu. Můj manžel se také pomočoval prý do 15. let. Já do 10 let. Asi je to dědičné. Proto dceru nijak nestresuji. Dávám jí na noc bavlněné plenky a igelitové kalhoty které se mě ovědčily. Je sice skoro každé ráno mokrá, ale postel je suchá. Dcera je s tím smířena a raději nosí plenky než aby měla mokrou postel.Prostě z toho neděláme problém. Ona se za své plenky hodně stydí, ale bere to jako nutné zlo. Já to také nebudu řešit násilím. Čekám, až s počuráváním přestane sama. Do té doby budeme holt v plenkách. Lékaře a jejich rady nemíním brát vážně. Je to jen stresování dítěte. Prostě se jen počurává trochu déle. Jak jste na tom Vy??

Lída (Pá, 30. 12. 2005 - 23:12)

Mám sedmiletého vnuka. Asi do 4 let se počůrával každou noc, později nepravidelně, někdy jen 1x týdně, někdy víckrát za týden. Nejdelší doba, kdy se nepočůral, bylo asi 10 dnů. Teď má zase období, že se počůrá každou noc, pokud ho ovšem nedáme jednou až dvakrát v noci vyčůrat. Nemá to ale příliš význam, protože je velmi těžké ho přitom probudit a čůrá skoro ve spánku. Moc nás to netrápí, protože stejné problémy měla moje dcera i její první dítě (nyní 12-ti leté a už je bez problémů). Myslím, že se u nás jedná o nezralost centrální nervové soustavy a močového měchýře (viz pěkný článek: www.stripky.cz/nemoci/zdravi/pomocovani.html). Moje dvě další děti problémy s nočním pomočováním neměly a ostatní vnoučata je také nemají. U dcery a jejích dětí se jedná zřejmě o dědičnou dispozici. Máme zkušenost, že dávání nebo nedávání plen počůrání vůbec neovlivní, večerní pití také moc ne a noční buzení dítě počůrávání neodnaučí. Dcera je rozumná, nerozčiluje se, někdy dává pleny, někdy pere povlečení, někdy v noci budí. Vnukovi v dobrém domlouváme, aby se snažil. Ale žádné psychické problémy z toho nemá. Rodinné zázemí má dobré.Vzpomínám si, jak jsem se já trápila s mojí dcerou, mnohdy jí hubovala, stresovala ji, lítala po všech možných doktorech a nebylo to k ničemu. Kolem 8.roku problému samy úplně vymizely. Pokud se tedy nejedná o nějaký jiný zdravotní problém, radila bych ze své zkušenosti jen klid a trpělivost, pokud možno bez léků.

Monča (Ne, 4. 12. 2005 - 13:12)

My s počůráváním zápasíme také. Na doporučení kolegyně jsem kluka (9 let) poslala na speciální tábor, kde se měl naučit v noci vydržet. Nepomohlo to, jen mu tam zakázaly nosit pleny a to byl pro něj vemi špatný pocit se probouzet do mokré postele. Když se vrátil domů, chvilku jsem mu pleny nedávala, byl vystresovaný, nešťastný. Tak jsme se k plenkám zase vrátili a kluk se počůrává nanejvýš jednou za týden.

Leoš (Po, 19. 9. 2005 - 21:09)

Čtu vaše příspěvky. Taky jsem měl problémy, mezi šesti a čtrnácti. V té době se to neřešilo, jen mi doma nadávali. Opět se mi to vrátilo, asi v dvacetišesti. Příčina neznámá. Ně kolik vyšetření, pak předpis na Xatral, účinek žádný. Problémy mám dodnes, nepravidelně, při nachlazení, stresu, nepříjemných situacích, ale jen v noci. Když potřebuji, jdu si pro jednorázovky na předpis. Je potřeba se s tím vyrovnat, jako s nošením brýlí, či po těžkém úraze. Je to prostě funkce těla. Na něco léky jsou, ale jistě všichni víme, že jedné věci pomohou a dalších pět problému vznikne, třeba za pár let. Je to nepříjemné, ale může být o mnoho hůře, stačí okamžik a změní se celý život.

Hanina (Pá, 26. 8. 2005 - 08:08)

Mám bratra, kterému je 12!!! Stále se počůrává a když to ví jen rodina doma, stidí se za to... Matka s ním zašla ke kinezioložce a ta potvrdila, že má blok z dětství... Naši se rozvedli a mi s mamkou se odstěhovali 100km daleko od otce... Bratru bylo tehdy 4 a tady to začalo ve velkém... Teď se počůrává jen občas, ale chodí k paní kinezoložce na sezení, takže se to z něj začíná "čistit". Teď se mamka rozvedla po 2. a stěhujeme se zpět, k rodině. Budeme 10km od otce a bratr to přijal velmi dobře. Doufám, že se nám podaří "dát ho do kupy" je to docela citlivý kluk a už odbornou pomoc potřeboval. Snad se vše zpraví...NEZOUFEJTE a vyhledejte pomoc jinde, tohle sami nezvládnete, tak si to přiznejte, než bude pozdě... Hodně zdaru a suchých prostěradel přeje Hanina

Reklama

Přidat komentář