Reklama

Diabetes mellitus=cukrovka

Jana (So, 1. 7. 2006 - 10:07)

Ahoj, pravidelně si dělám testy moče na glukosu močovými proužky . Testy dělám jak ráno, tak během dne. Ve většině případů mi vychází políčko normal, někdy negativní a to i po snězení např. českých buchet s tvarohem apod. Piji slazené nápoje ..., zákusky však nejím. Obě políčka ( neg. i normal )dle výrobce znamenají negativní nález. Malé množství glukosy, jako je v případě políčka normal, se může prý objevovat i u zdravého člověka. Zdá se mi však, že výsledek normal ( byť je to také negativní nález ) , se vyskytuje příliš často, ráno dokonce pravidelně. Je to opravdu normální, že se močí takto pravidelně vylučuje malé množství glukosy ? Mám strach, abych neměla cukrovku. Nežízním, unavená nejsem. Vím, že jistotu mi dá až vyšetření krve, přesto vás prosím o radu.

Virtulinka (So, 24. 6. 2006 - 21:06)

Prosím, pomozte mi. Situace ve zdravotnictví je katastrofální, hledám diabetologa, který nemá přečerpán limit a mohl by mi průběžně poskytnout přiměřený počet proužků do glukometru, abych mohla být i nadále dobře kompenzovaná . Ale hlavně hedám někoho, kdo má zájem o své pacienty, bere je jako samostatně myslící bytosti a ne tupce. Jsem z Prahy, poj. VZP.

Miss (So, 10. 6. 2006 - 18:06)

Pavla-treba ísť na krv ráno, máš výsledok do pár minút a strach z cukrovky môže byť preč.Ja sa cukrovky tiež strašne desím, aj keď už nieko?kokrát som mala krv dobrú, mám snáď všetky príznaky, najmä tú únavu, ale tie stavy môžu byť a častokrát aj sú z niečoho iného.

Helena (So, 10. 6. 2006 - 00:06)

Pavli,tak jsem si cukrovku zjistila sama a s vysledky sla k dr.Nejdriv muzes mit jen porusenou toleranci,tak se hned nedes.Jdi k doktorovi a den pred odberem normalne jez.Vecer si dej nejakou sladkost a pokud bude krev o.k.tak to je dobre.Pokud bys pred odberem krve par dni nejedla-drzela dietu,tak se cukrovka nemusi vcas poznat.

Pavli (Pá, 9. 6. 2006 - 16:06)

Chtěla bych se zeptat, jeslti to, že když se trochu nenajím, tak se začnu docela dosdt klepat, mlže být přičina cukrovky? Je mi 22. Mám také přesklou kůži, takže mě svědí a bývám poslední dobou unavená. Díky

Vilda (Po, 24. 4. 2006 - 08:04)

Bohužel se t řadí podle data odpovědi ...

Ilona (Ne, 23. 4. 2006 - 22:04)

Jak se tady vlastně řadí odpovědi na příspěvek? Dala jsem odpovědět, ale napsalo se to až nakonec.

Ilona (Ne, 23. 4. 2006 - 22:04)

To se mi tedy zdá velice podivné, že by si musela píchat inzulín a pak mohla skončit? Pokud je cukrovka pouze ze stresu, tak pro ji neléčily léky a hned jí dali inzulín?

Vilda (Ne, 23. 4. 2006 - 15:04)

No, nejelepší je se ani nepodepsat a pak ještě lhát. O růstu prsou slyším poprvé stejně jako o vzteklém dítěti ...

Na kožní problémy je několik studií, které prokázaly, že ječmen ( nebo spíš chlorella působí skvěle ).
Co se týče UC ... je vidět, že anonym o ní nic neví, protože jinak by věděl, že zácpa nebo průjem jsou při UC běžné. UC mám přes dva roky. Po cca 7 měsících na ječmeni stabilizováno ...
A nevím, co je špatného ukázat lidem něco nového ... A navíc, aspoň se pod to podepíšu :o)))

Vilda (Ne, 23. 4. 2006 - 15:04)

Andree: Právě proto jsem říkal, že u tý jedničky bych si tím nebyl jist. Studie se o ní navíc nezmiňují, proto asi ani lékaři testy nedělali.

Návštěvník (Ne, 23. 4. 2006 - 15:04)

Vilda trpí také atopickým exemem
29. 11. 2005 15:07:00, Vilda
Dobré zkušenosti s léčbou atopického ekzému jsou s Mladým ječmenem. Pokud máte zájem o 100%ně přírodní léčbu, kontaktujte mne. Poradím co a jak.
Vilda trpí také nespavostí
20. 11. 2005 21:11:00, Vilda
Co takhle zkusit pomoc ze strany přírody??? Mladý ječmen mi pomáhá jak s nespavostí tak s chronickou únavností ...

Vida má zácpu a ucelozní kolitidu dohromady, ale jaktože ji má, když má ječmen?
28. 3. 2006 16:38:18, Vilda
fischl_vilda"volny.cz
Já mám ulcerózní kolitídu a střídavě jsem měl problémy se zácpou a naopak s průjmem. Teď piju Mladý ječmen a
vše je relativně v pohodě. Kdo chce, ať zkusí ... :o)

Další diskse , tentokrát Wobenzyn¨
8. 12. 2005 23:23:00, Vilda
Wobenzym je tak reklamou zviditelněné jmnéno ( chcete-li značka ), že se úplně zapomíná na jiné přípravky.
Plný aktivních enzymů, vitaminů a minerálů je i Mladý ječmen. 100%ně přírodní příprvek bez vedlejších účínků
a kontraindikací ...
A další masírování
10. 12. 2005 11:59:00, Vilda
A mimochodem koukám, že je i o dost levnější, než Wobenzym. Ještě k tomu pravděpodobně obsahuje více nezymů
než W. Kdo chce ať věří chemii, kdo chce, ať věří přírodě ...

A hubnutí ? na to je ječmen! od Vildy
24. 3. 2006 16:57:44, Vilda
fischl_vilda"volny.cz
V případě velkého přibývání na váze, je dobré kombinovat chemické přípravky s přírodními, případně věřit jen
přírodním. Jak jsem psal, v ječmeni najdete co se enzymů týče větší zastoupení a navíc ve 100%ně stravitelné formě.
Navíc spoustu vitaminů, minerálů a tak dále ...

Také má Vilda ječmen pro růst prsou, vzteklé dítě, na akne......
Ale jaktože má tolik neduhů, když má ječmen?

Andrea (Ne, 23. 4. 2006 - 13:04)

U tech diabetiky 2. a 3. typu by to mozne bylo, ale ne u jednickaru.
GHBA je glykovany hemoblobin A, dlouhodoby ukazatel kompenzace cukrovky, testy se delaji tusim jednou za dva mesice.

Vilda (Ne, 23. 4. 2006 - 13:04)

Andree: Já do cukrovy pořádně nevidím, ale ve studii se píše o glykémii, GHBA% a GP. Jistě budeš vědět o co jde.
Jinak ječmen ani chlorella nejsou léky! Jsou to takzvané green foods=zelené potraviny. Vědci přišli na to, že právě ječmen a chlorella pyrenoidosa mají spoustu skvělých vlastností ( proto v původní přírodě tvořili hlavní část stravy všch živočichů ). Ono je to na dlouho. Základ je ale v tom, že čistí tělo od nežádoucích látek a naopak dodávají spoustu živých enzymů, vitaminů apodobně ... Tím přispívají k harmonizaci celého těla a proto mohou "léčit". Nejde prostě o přímou léčbu ...
Musím ale říct, že podle toho co jsem ve studiích četl a podle toho co vím o cukrovce, bych pro cukrovkáře I. typu neviděl v ječmeni nějaký extra přínos - teda co se cukrovky týče. U II. a III. typu to už vypadá lépe.

Andrea (Ne, 23. 4. 2006 - 10:04)

jake ze sledovanych faktoru ze se mely zlepsit?

Vildo, ziju s diabetikem 1. typu, ktery ma inzulinovou pumpu. Vim, ze spotreba inzulinu zalezi na tom, kolik ceho za den sni, kolik ma pohybu, jestli je ve stresu atd. Tudiz se da rict, ze jsou dny, kdy je pocet inzulinovych jednotek vysoky a dny, kdy je relativne nizky.
Co se jecmene tyce, nic o tehle metode nevim, ale dokazu si predstavit, ze teoreticky muze napriklad vazat cukry, ktere se potom nedostanou do krevniho reciste a tudiz nezvysi glykemii - ale diabetik by dostal o to mene vyzivy a na produkci inzulinu to tezko muze mit vliv - cukrovkarum 1. typu po nejake dobe bunky zodpovedne za produkci inzulinu atrofuji (v souladu s jednou z nejzakladnejsich fyziologickych poucek) a "nevyzdimes" z nich ani jednotku.

Vilda (Ne, 23. 4. 2006 - 09:04)

Tak se omlouvám. Nejlepší výsledky byly samozřejmě u I.typu, kde se sledovaným osobám zlepšil alespoň jeden ze sledovaných faktorů.
U II. typu se zlepšila glykemie cca u třetiny lidí a asi u 60% se zlepšila hodnota GP.

Vilda (Ne, 23. 4. 2006 - 09:04)

Simče, co víš o ječmeni? Pošlu ti ,jestli chceš, studie provedené v Hradci na lidech s druhým typem. "Silná cukrovka" je to, že si mamka 3x i víckrát denně píchá. Vzhledem k tomu, kolik let už cukr má, asi ví moc dobře co si může a nemůže dovolit. Ječmen konzultovala s lékaři a ti neměli nic proti. Není to totiž žádný lék a nepůsobí přímo na cukrovku ...
Vytřískat prníze z lidí? Proč urážíš někoho, koho vůbec neznáš? Nebo jsi snad vševědoucí jako JanaQ?
A ještě něco ... nikdy jsem netvrdil, že ječmen cukrovku vyléčí. Ačkoli dle studií u některých lidí s II. typem došlo k poměrně značnému zlepšení.
Simčo, napiš mi sem e-adresu a pošlu ti tu studii. Nic za to nedáš ...

Simča (So, 22. 4. 2006 - 23:04)

Souhlasím s dortíky a čokoladkou, ale jen v nepatrném množství, a ne všem, ovšem musí si započítat sacharidy do režimu. Nesouhlasím s ječmenem, nemuže diabetikovi I. typu pomoct ani náhodou, naopak i ten ječmen se musí započítat jako dortíky. Vytřískat penize z druhých.To je oč tu běží. Jen je to nechutné, že jsou to nemocní, kteří se i stébla trávy chytají a jsou manipulovatelní.
Ječmen nezlepší, ani nevyléčí diabetes I.typu. Pro Vildu, co je to silná cukrovka?

Andrea (So, 22. 4. 2006 - 22:04)

Diabetik I. typu po case nema ani kde vyrabet inzulin, protoze L. ostruvky degeneruji.

Jinak dortiky papat dovoleno, pokud je clovek ukazneny a dobre si kompenzuje glykemii.

Vilda (So, 22. 4. 2006 - 21:04)

1. Ta paní se jemenuje Hušková a ne Hrušková :o)))

2. Pokud si myslíš, že moje mamka jí to co tu píšeš, tak by podle tebe musela být sebevrah.

3. Nevíš ani tečku o tom, na jakém principu greenfoods fungují, takže tu píšeš nesmysli.

4. Už fakt nemám chuť obhajovat něco co vím že je dobré před někým, kdo tu plácá nesmysly.

5. ...

Jana.Q (So, 22. 4. 2006 - 17:04)

Pro paní Hruškovou:
Najděte si diabetologickou poradnu,kupte si knihu Abeceda diabetu a knihu Nadváha a cukrovka.
Na internetu http://www.medatron.cz, http://www.diabetesmellitus.cz/, www.diabetacek.cz,
http://www.glykemicky-index.cz/,
http://www.flora.cz/eden_kalk.php,
http://www.f-sport.cz/print.php?id=96,
http://www.diabetesmellitus.cz/view.asp?ID=904,

http://diabetes.czechian.net/index.php?ak=501

popřípadně můj majlik je Jana.Q"centrum.cz
Hlavně chce to dobrého diabetologa!
Vyvarujte se cukru, medu, slazeným jogurtům, limonádám, pozor na všechny výrobky z mouky obsahují škrob a ten se ve střevech štěpí na cukr, např. 100g těstovin má 80g sacharidů,chleba 100g má 46g sach., rohlík 43 g má 24 sach., 100g mouky má 73g sach. Najděte si na netu "výměnné tabulky" a edukační materiály.

Reklama

Přidat komentář