Reklama

Diabetes mellitus=cukrovka

květa (St, 9. 8. 2006 - 16:08)

vůbec jsem nevěděla,že mám cukrovku naprosto bez jakýchkoliv známek,čirou náhodou jsem dostala pásky na měření cukru v moči.jednou to bylo úpně maximum a za pár hodin v pořádku.Myslela jsem,že jsou ty pásky špatné.Bohužel nebyly.Ale jedna věc je naprosto jistá zhubnout a mít pohyb,pak si i můžete dovolit víc sníst i sladké.Mám to vyzkoušené. Jsem diabetikII. typu Květa

květa (St, 9. 8. 2006 - 16:08)

vůbec jsem nevěděla,že mám cukrovku naprosto bez jakýchkoliv známek,čirou náhodou jsem dostala pásky na měření cukru v moči.jednou to bylo úpně maximum a za pár hodin v pořádku.Myslela jsem,že jsou ty pásky špatné.Bohužel nebyly.Ale jedna věc je naprosto jistá zhubnout a mít pohyb,pak si i můžete dovolit víc sníst i sladké.Mám to vyzkoušené. Jsem diabetikII. typu Květa

Miss (St, 2. 8. 2006 - 11:08)

Dakujem Janka za stranky, je tam dost aj o výžive tak skusim zmenit aj to stravovanie,v poradni mi kazali vylučit akekolvek sladkosti som od nich dost zavisla, nemam problem zjest 3 zmrzliny so slahackou cokoladou a o chvilu balik keksov,mam pocit,že u mna pojde o tu poruchu glukozovej tolerancie, žiadny test mi zatial nepreukazal tuto chorobu,no vysledky GTT by už snad mohli byt pravdive, este raz dakujem, ozvem sa po testoch, vela stastia.

Jana.Q (Út, 1. 8. 2006 - 22:08)

Pro Miss Vidím, že se sem nevešla celá adresa, takže http://www.diabetesmellitus.cz/view.asp?ID=904
a po pravé straně si najděte výměnné tabulky , následně je to na straně 2

Jana.Q (Út, 1. 8. 2006 - 22:08)

Pro Miss Podívejte se na stranu 2,jaké máte mít podle našich tabulek hodnoty glykémie http://media.novonordisk.com/media/GetMedia.asp?mb_guid=B92A871C-71AA-4776-9B8A-023E29C0C394
pokud máte hodnoty jen uspokojivé, lze zvažovat ,zda máte porušenou gluk.toleranci či diabet.Ale pokud máte po jídle 3,6mmol je to hypoglykemie, nevím zda to tak hrozně vadí,když nemáte žádné příznaky, spíš bych se bála o mimčo.Diabetici při těchto hodnotách již skoro kolabují a činní opatření k doplnění cukru Neměla jsem žádné příznaky.

Miss (Út, 1. 8. 2006 - 21:08)

Janka Q - tak vy mate nejake prisnejsie kriteria hodnoty u zdraveho cloveka su
3,4-6,1 podla refernecných tabuliek,každý vsak urcitu hodnotu precituje inac, no je pravda, že ked som bola na teste som nejedla cca 14 hodin bola som z tohotaka nervozna žesom potom zjedla len pol žemle tak cukor nevystupil, až po cokolade som mala normalnu hodnotu, cukor v moči savraj vyskytuje aj pri vyssej oblickovej priestupnosti bez ohladu na cukrovku, každopadne sa neviem dockat toho testu. Ake priznaky ste mali a ako vam ju zistili?

Jana.Q (Út, 1. 8. 2006 - 14:08)

U nás je hypo od 3,8 mmol. Jsem diabetik,který se zajímá o svou nemoc i po odborné stránce.

Miss (Po, 31. 7. 2006 - 15:07)

a este som chcela, vy mate cukrovku?alebo len tak odpovedatena príspevky. V rodine sme cukrovku mali, prežila som si aj dost stresov takže ani by som sa nedivila keby sa vyskytla:( no stale dufam,že to bude ok,hypoglykemiu udavaju od hodnoty 2,6mmol

Miss (Po, 31. 7. 2006 - 15:07)

parada, tak to ste ma velmi nepotesili, skusim sa pri najbližsej kontrole opýtat Dr. ci nemožem ist na zatažový test skor ako o 2 mesiace.

Návštěvník (Po, 31. 7. 2006 - 15:07)

Pro Miss 3,6 mmol po jídle je nějak velmi málo, to je hypoglykemie,nato se skoro umírá. Zkuste nejaké diabetologické centrum, či svaz diabetiků, ti bývají velmi vstřícní,uvědomte si, že nejste zodpovědná jen za sebe, ale i za Vaše mimčo.Já bych na Vašem místě cíleně panikařila.

Miss (Po, 31. 7. 2006 - 12:07)

Jana. Q - ja mne sa zdá,že 2 mesiace su dlha doba :(, som tehotná a hoci mam cukor v moci pri každej kontrole, na zaklade z hodnôt z krvi nalacno mi povedali, že staci ked pojdem na zatažový test ako ostatne buduce mamicky v 24 týždni, Dr. vravi, žeto nic nie je a sestricka že nemam jest vobec sladke, ale ta neistota ma zožiera. Glykemický profil mi bol robený cca pred rokom na lacno 3,8 po jedle 3,6-co je divne a po malej cokolade 4,6...takže ma doktor poslal domov že mi nic nie je a mam sa vykaslat na indikacne papieriky, tak neviem.

Jana.Q (Po, 31. 7. 2006 - 09:07)

Propustnost ledvin je nastavena invidiuálně, někdo vylučuje cukr ledvinami už při nízkých hodnotách, někdo i když má glyk. 10 mmol je v pohodě. Nezapomeňte, že výsledek prováděný z moči indik. proužky značí to, co se dělo před 3 hodinami v těle! (fyziologický proces zpracování příjmu potravy). Pokud máte glyk nalačno takto nízkou, zaměřila bych se na velký glyk. profil, tzn. měření glyk. i cca 60min.po jídle. Zátěžový test až za 2 měsíce se mi zdá ve vašem případě až za velmi dlouho. Zkuste se domluvit s lékařem a zkrátit termín.

Miss (Čt, 27. 7. 2006 - 22:07)

No tak na ten zatažový test som zvedava aj ja, v moci mam stale podla indikačneho papierika cukor, zatialmi boli z krvi robene testy na lacno 4,6, no nechapem preco sa to v moci stale ukazuje, na zatažový test vsak pojdem až o 2 mesiace.

Jana.Q (St, 26. 7. 2006 - 21:07)

6,52 mmol nemusí znamenat cukrovku. Žádejte glukozový zátěžový test, ten se provádí tak, že ráno Vám odeberou krev nalačno, pak Vám dají vypít tkz."cukrovou vodu"-glukozu. Za hodinu Vám odeberou znovu krev a to se bude opakovat znovu za 2 a 3 hodiny po napití. Během těch 3 hodin nesmíte mít fyzickou aktivitu, musíte jen sedět.Až podle těchto výsledků je schopen lékař Vám říci, zda máte diabetes. Na toto vyšetření někteří lékaři nechtějí posílat, ale vydupejte si ho, jinak Vám třeba hrozí zanedbání diabetu nebo budete zbytečně držet dietu, brát léky popř. inzulín. A hlavně na 100% budete vědět jak na tom jste. Držím palce a napište jak jste dopadla.

pavla (Út, 25. 7. 2006 - 18:07)

Po krevním vyšetření mi naměřili cukr 6,52,ale v moči není.Co to pro mě znamená???Je možné naměřit vyšší cukr po předchozí nevolnosti(podrážděná slinivka)?????Také jedna hodnota jaterních testů je prý hraniční.Prosím poraďte......

Romana (Po, 24. 7. 2006 - 19:07)

Nejdůležitější je držet tu dietu, pak to už jede z kopce. Tento týdem jsme měli 2 amputace kvůli cukrovce a minulý týden jednu. Lidi pozdě litují, že nedodržovali léčbu...

mija45"seznam.c (Po, 24. 7. 2006 - 17:07)

Ahoj *cukráři*,uběhl půlrok od mého dotazu na cukrovku typu II.Užívala jsem několik druhů léků na diabet /MINIDIAB,MININIL5/.Ted beru ,asi 1 měsíc:2x denně 1 tabl.SIOFOR a 1x denně-ráno-1/2tabl.AMYX5.Můj cukr si dělá,co chce...skáče,jak na trampolíně,měla jsem 7,8...6,2...8,3...7,2...9,2...poslední odběr,před týdnem...6,1.Přiznám,že dietu na 100% nedržím,ale SNAŽÍM se !!Taky přiznám,že tato nemoc mě otravuje život a když si představím,že se jí nikdy nezbavím,...Rozhodla jsem se,že s ní začnu TVRDĚ bojovat.Dietu *upravím* co nejpřísnější co dokážu a uvidíme,kdo zkoho...stále mi je totiž mdlo a zle...Snad to svedu...

Miss (Po, 10. 7. 2006 - 18:07)

Jana neviem prečo sa sledujes ked je vsetko ok, ja ked zjem buchty mam najtmavsiu zelenú a to vraj cukrovku este nemam v krvi 4,6, som z toho vynervovana,lebo ma strašia cukrovkou

Miss (Po, 10. 7. 2006 - 18:07)

Jana neviem prečo sa sledujes ked je vsetko ok, ja ked zjem buchty mam najtmavsiu zelenú a to vraj cukrovku este nemam v krvi 4,6, som z toho vynervovana,lebo ma strašia cukrovkou

Rentier (Po, 3. 7. 2006 - 22:07)

Myslím, že máš zbytečně velké starosti. Ale když již tu cestu podnikáš, nechej si změřit z krve i Hcy - homocystein. Pokud budeš mít hodnotu nad 10 mikromolu na litr, tak se s tím zabývej vážně.Ale jinak si dopřávej a raduj se z dobrého jídla.A ty proužky zatím spláchni....

Reklama

Přidat komentář