Reklama

Stoj na hlavě

Ferda (St, 8. 2. 2017 - 16:02)

Moje zkušenost je uvolnění hlavy a dodání energie. Je pravda že jsem se učil postupně a velmi postupně zvyšoval výdrž, po pár deších denně.

Katka (Pá, 29. 4. 2016 - 00:04)

Dobrý den, naučila jsem se stát na hlavě, ale chvíli na to mi začalo hučet v obou uších. Nyní mi hučí v uších skoro pořád. Když dělám tento cvik, tak mi jakoby "mravenčí hlava". To hučení neustupuje a je to dost neřpíjemné. Jsem přesvědčená o tom, že to bude z tohoto cviku. Nemáte nějakou radu, jak se hučení zbavit? Děkuji.

Nikdo (St, 1. 4. 2020 - 20:04)

Dobrý den, jste v pořádku? Ustoupilo hučení v uších?

Joan (Út, 2. 2. 2010 - 09:02)

Ten trojúhelník je velmi důležitý pro oporu. Pak si pomalu uvědomit polohu těla a pomalu tahem zvedat nohy napřed pokrčené. V momentě, kdy je pocit rovnováhy, nohy natáhnout do výšky. Nedělat to švihem. Také mě to chvíli trvalo, napřed jsem se jistila u zdi. Pocit je fajn, pravda je, že celý život jsme v obrácené poloze a páteři to také nedělá dobře. Zkraje bych doporučila, aby u tebe někdo byl, kdyby se cokoliv nepovedlo.

Hitokage (Čt, 10. 9. 2009 - 20:09)

ano stoj na hlavě je výborný k prokrvení hlavy...většinou se jej člověk naučí poměrně rychle, když si ho každý den zkusí...doporučuji začít trénovat u zdi kvůli přepadnutí a pozor na padání do stran...je důležité vytvořit trojúhelník z rukou a hlavy, rozložit tak tíhu těla a pak už jen najít střed

Milan (St, 22. 8. 2012 - 21:08)

Stoj na hlavě může...Velmi souhlasím,moje zkušenosti jsou stejné.Stoj na hlavě lze nahradit svíčkou a vydržíte déle (5 minut i více a budou se dít věci).Přeji spoustu hezkých duchovních zážitků.

tykev (Čt, 12. 1. 2012 - 09:01)

snažím se udělat tento stoj na hlavě. Začínám tím, což by se i mělo, že zpevňuji svaly na krku tím, že se opírám hlavou o zem a nohy mám zatím na zemi. Stále jsem si nejistá a tak zatím do další fáze nejdu. Dneska mi trošku křuplo za krkem. Navíte, co jsem mohla udělat špatně? je teda fakt, že jsem se nahla trochu víc trupem rovně, abych nohy přiblížila víc k tělu a tím pádem byla hlava ještě více kolmo k zemi.

Daniel (Po, 19. 12. 2011 - 23:12)

Já jsem se stoj na hlavě učil na break dance, a myslím že jak tady kapka řikala že by spíše na měsíce počítala , s tím bych nesouhlasil... já jsem se to naučil za dvě hodiny... :) takže kdokoli jiný by se to měl naučit již do dvou dnů :)

Petra (Čt, 17. 2. 2011 - 13:02)

K čemu je dobrý takový...Ke zpevnění zádových a krčních svalů a regulaci krve.

Trege (St, 14. 5. 2008 - 13:05)

Stoj na hlavě je velmi dobrá záležitost, vydržet v této poloze denně třeba 10 minut přináší skvělé účinky, tělo je naprosto naopak, tudíž se prokrvuje víc mozek. Vše je o víře, že na to máte.'

kapka (St, 5. 11. 2003 - 23:11)

dva tydny je dost kratka doba, pocitala bych spis na mesice,...

Martina (St, 5. 11. 2003 - 22:11)

Na to stačí svíčka, takhle bez tréninku si můžeš něco udělat s krční páteří!'

Návštěvník (Po, 10. 6. 2002 - 20:06)

Kde se da na www o stoji na hlave docist, myslim na spravne polozeni rukou, slasela jsem, ze je to to hlavni?

Návštěvník (St, 19. 9. 2001 - 13:09)

No především se prokrví mozek, lépe se pak člověk koncentruje a lépe mu to myslí. Jinak jsem někde četla, že to přispívá i k růstu vlasů. Důvodem bude opět prokrvení pokožky hlavy. Možná to má i jiné významy.'

Návštěvník (St, 19. 9. 2001 - 12:09)

To by mě taky opravdu zajímalo..'

Návštěvník (Po, 10. 9. 2001 - 10:09)

K čemu je dobrý takový stoj na hlavě?'

Návštěvník (Po, 25. 6. 2001 - 14:06)

Stoj na hlavě může praktikovat pouze člověk, který má v pořádku krční páteř. Jinak hrozí poškození krčních obratlů. A z vlastní zkušenosti ti mohu říci, že stoj ha hlavě se ti podaří pouze, když už jsi vnitřně vyrovnaný a schopný se plně soustředit. Je to totéž jako všechny ostatní rovnovážné polohy, např. strom.Jinak jsem začínala stoj o hlavě postupně. Nejprve jsem si opřela hlavu o zem, opřela se rukama o zem vedle hlavy a pokrčila lokty, zvedla jsem nohy od země a pokrčená kolena opřela o lokty, tzv. klaun. Teprve, když jsem v této poloze vydržela, pomalu jsem postupovala k rovnání nohou směrem nahoru.'

Návštěvník (Čt, 21. 6. 2001 - 14:06)

Určitě vám poradí odborník na jógu v jógové poradně na http://www.doktorka.cz/run/poradny/poradna.asp?id=1'

Návštěvník (Čt, 21. 6. 2001 - 13:06)

Už asi dva týdny se snažím naučit se stát na hlavě. Stále mi to nejde, musím mít nohy opřené o zeď. Poradíte mi prosím , jak správně cvičit. Děkuji.'

Reklama

Přidat komentář