Reklama

Gamblerství

Kamil (Ne, 15. 1. 2023 - 22:01)

Prakticky máš pravdu, příběhy nás všech jsou podobné...prostě se neumíme smířit s malou prohrou a chceme vše hned zpět. Děláme stále dokola tytéž věci, které ani nemají logiku. Vidím to u svých známých, kolegů v práci, že sázení nemají úplně pod kontrolou - i když vyhrajou, tak peníze nevyberou a hrajou dál až nemají nic. Tímto způsobem jsou výhry jen odkládáním definitivní prohry. A takhle se v tom plácají měsíce, roky. Někdo mi tu psal, že jen ty nejsilnější dokáží úspěšně abstinivat a já si řekl, že chci být ten jeden z mála co to zvládne

Kamil (Ne, 15. 1. 2023 - 22:01)

Prakticky máš pravdu, příběhy nás všech jsou podobné...prostě se neumíme smířit s malou prohrou a chceme vše hned zpět. Děláme stále dokola tytéž věci, které ani nemají logiku. Vidím to u svých známých, kolegů v práci, že sázení nemají úplně pod kontrolou - i když vyhrajou, tak peníze nevyberou a hrajou dál až nemají nic. Tímto způsobem jsou výhry jen odkládáním definitivní prohry. A takhle se v tom plácají měsíce, roky. Někdo mi tu psal, že jen ty nejsilnější dokáží úspěšně abstinivat a já si řekl, že chci být ten jeden z mála co to zvládne

Kamil (Ne, 15. 1. 2023 - 22:01)

Kris - super práce, krásný začátek, ten rejstřík Te nejméně rok uchrání od recidivy a to je super. Jen si musíš v hlavě uvědomit, že peníze co "ušetřis" nejsou jen "munici", aby si prohrané peníze vyhrála zpět :-/ 40 tisíc dluhu není vysoká částka, to se dá docela rychle splatit...a pak co vyděláš, tak ať koupíš sebe větší blbost, uděláš někomu radost, tak jsou to lépe vynaložené peníze než je hodit do gamblu

Kris (Po, 16. 1. 2023 - 13:01)

Kamile a ty tady chodis tech 5 let co nehrajes, tak porad? Proc?

Kris (Ne, 15. 1. 2023 - 20:01)

Jo a aby to nevypadalo jen jako plane reci. Tak jsem si v patek zalozila datovou schranku a poslala zadost do rejstriku osob vyloucenych z hazardu. Jak dlouho trva nez me zapisi? Asi je to pro gamblery super vec. A taky jsem zrusila ucet u sazkovky, ale to neni zadna stopka, to vime, ze jo.

Lea (Po, 16. 1. 2023 - 08:01)

Jj taky myslím super ,dobrý začátek ,registr je si myslím taková pojistka do začátku ,než se vyčistí trochu hlava a hlavně to chce odvahu tam se zapsat ,ten kdo tady mele že chce sám skončit ,ale do registru se nepřihlásí si myslím ,že to nemá v hlavě srovnané ,protože ten kdo nechce hrát tak mu přece nějaký registr nemůže vadit,víš já jsem vlastně někde na přelomu středního věku a též jsem seděla ,že toho aktivního života začíná ubývat a nechci na sklonku svého života potom revidovat to ,že jsem ho akorát prohrála u tipace a že vlastně nic nemám ,žádné zážitky jen hru v hlavě a hodně hluboký minus na učte ,že můj život byl marný no snažím se normálně žít ,tím že nehraju mi zbyva na účtu peníze a postupem času mi přestává být líto že si jdu do obchodu koupit tričko ,dřív jsem v tom viděla prostředek ,který šel vložit do hry a je přece zbytečne utrácet za věc co nepotřebují

Kris (Po, 16. 1. 2023 - 13:01)

Libi se mi jak o tom uvazujes. Ze to cele vlastne neni o tech penezich. Coz si teda samozrejme uvedomuju taky, ale ten prvni motiv co me ted napada, je ten, ze jsem bez penez a co me bez tech penez v zivote ceka. Ale mas pravdu, zivot bez zazitku, v hlave prazdno - hrani...

Lea (Po, 16. 1. 2023 - 16:01)

Držím ti pěsti ,to půjde ,můžeš si zatím gratulovat ,že nejsi na tom až tak zle ,dokážeš aspoň nějak přestat na nějakou dobu,výše dluhu není směrodatná ,protože mě zbývá doplatit asi 70 000, a znám lidi co dluží miliony,ale když máš mateřskou pár korun tak i 40 000 dluhu je pořádný problém

Kris (Ne, 15. 1. 2023 - 20:01)

No.. musim rict, ze jsem si toho tady precetla hodne. Hlavne ze zacatku diskuze. Zajimalo by me jak ti lide, kteri prispivali pred 15lety dopadli. To je neuveritelne, ze takova diskuze existuje. Taky mi doslo, ze jsem tady jedna z mnoha, jakoby se menili jen jmena a detaily pribehu. Za ty 4 dny jsem precetla spoustu clanku, poslechla podcasty, prolistovala knihu Nespora. Cetla jsem uz na tema zavislosti knih hodne i drive. I Nespora jsem cetla kdysi, ale nedosla jsem nikdy k zadnemu "aha efektu". To, ze mam problem, dispozice, sklony, vim uz davno. Ale u Nespora jsem mela pocit, ze v nejakem smeru ta kniha neni pro me. Protoze asi nejsem ten gambler, co prohraje vsechno a vsechno to na nej praskne... vzdycky to proste udelam tak, ze preziju. Nikdo o tom nevi. Od hrani byl u me klid nejdrive rok, pak mesice. Ted posledni recidiva bylo posledni velke KONCIM v rijnu a je leden a jsem v tom zase. Ale mam vazne vnitrni pocit, ze tentokrat je to jine. Nespora si prectu poradne a znovu. A patram taky po pricinach, resp. vice po spoustecich. Taky jak tady nekdo psal mi doslo, ze chci mit jako gambler vsechno v zivote hned. A vite co? Je mi 32, mam pujcku 40 000 na uctu nic moc.. par veci do plusu jako stavebko, duchodove sporeni a tak. Ale jak to splatim, mam jeste cely zivot na to pracovat a mit se dobre. Pracovala jsem jen po skole asi 6let a ted jsem na materske a po materske do duchodu daleko... muzu jeste nasetrit miliony, postavit dum, zasadit strom a splodit dceru :-)) Syna uz mame:-)) Takze za cim se vlastne zenu? Jak se mate vy ostatni? Bude se mnou jeste nekdo diskutovat?

Kris (St, 11. 1. 2023 - 13:01)

Leo, moc si vazim odpovedi, dekuji. No ja mam taky traumata z minulosti, z detstvi. Ale jinak si myslim, ze nemam proc si stezovat. Chtela bych si to asi v sobe uz nejak vyresit. Odpustit. Verim, ze uz to bylo naposled. Moc chci, aby to bylo naposled.

Kris (St, 11. 1. 2023 - 09:01)

Den 1

Dneska si nezahraju. Jednak nemam za co, teda par drobnych by jeste bylo, ale zastavila jsem se pri autorizaci platby. Koncim. Po 2 dnech hrani jsem se aspon docela dobre vyspala. Necitim se dobre, jsem nemocna, mam rozhozene zazivani, ale aspon uz nemam ten pocit, ze se mi nechce zit. Chce... mam tady to nejkrasnejsi, co me v zivote potkalo. Syna. Resil a vyresil jste nekdo proc mate sklon k zavislostem?

Sára (So, 18. 2. 2023 - 01:02)

Zdravím Kris,
v mém případě je tím sklonem naivní vidina velkého přivýdělku.
Řeknu si, no tak si tam dám pár peněz, padne mi jackpot a budu za vodou. Buď a nebo, dám to za 20,30 a třeba se zadaří, a když to nedá no tak tam dám další prachy atd atd.
To je pro mně asi hlavní důvod, proč se k tomu vracím.
Sára

Lea (St, 11. 1. 2023 - 10:01)

No moje teorie závislý utíká před problémy tím že odvrací pozornost někam jinam,je to jednoduchši ,má malou toleranci na stres ,nevím jak ty ,ale já hodně traumat z minulosti,ne úplně život jaký bych chtěla ,ale oproti ostatním bych měla být dost spokojená ,můj spouštěč ,asi nějaký opožděný vzdor vůči všemu a všem to nesmíš to je společenský nepřijatelné ,tak je třeba se chovat ,není mi dvacet ale asi v 35 mi úplně střelilo,začla jsem kouřit ,začla hrát ,posléze vyhledávat trávu malovat se načerno emo hadra,prostě všechno snad najednou dospělá ženská s dvěmi dětmi na pokraji rozvodu ne svou vinou,teď už je to klidnější prošla jsem si tím obdobím,ale hraní bohužel musím být v registru

Kris (Út, 10. 1. 2023 - 21:01)

Ahoj... Kde zacit? A je vlastne treba vubec zacinat? Hraju.. mam "vsechno", co si clovek muze prat, krome penez, ale jsou vlastne vubec dulezite? Nehrala jsem par mesicu a vcera mi prisla materska a doplatila jsem posledni dluh, tak jsem do toho rovnou zahucela. Minule kdyz jsem do toho takhle spadla, tak jsem byla tehotna, miminko jsem potratila. Myslim, ze to bylo kvuli gamblu, nekolik dni jsem poradne nespala a nejedla, az pak jsem zjistila, ze cekam miminko a hned na to bylo pryc. Rekla jsem si, ze mi to za to nestoji a prece.. zase je to tady. Proc ja? Dneska poprve za celou dobu si rikam, ze se mi nechce zit.

Čtenář (St, 18. 1. 2023 - 21:01)

Kris - v této diskuzi najdeš všechny návody jak se úspěšně bránit bažení. Kromě hluchých míst v diskuzi jsou tady 2 etapy, kdy se zde sešli lidé a vzájemně se podporovali, sdíleli zkušenosti. První začíná asi zde : https://diskuse.doktorka.cz/gamblerstvi?page=10 ......druhá asi zde: https://diskuse.doktorka.cz/gamblerstvi?page=161 .....příjemné čtení, hodně štěstí v abstinenci

Kamil (Út, 10. 1. 2023 - 13:01)

...a teď je o pět let více, opět se blíží volba prezidenta. Nesázím, na účtu mám pět set tisíc, další více než milion v akciích a podílových fondech, žádné bazeni, zadne výčitky, pravidelně jezdím po výletech, chodíme s přítelkyní do restaurací...jen mám o pár kilo navíc, což mě trošku štve. :-) všem vám přeju, ať se z toho bláznovství vymanite...je mi líto, když vidím lidí, jak se v tom plácají - do výplaty bez peněz, pak pár dní gamblu a opět nanovo :-(

Kamil (Út, 10. 1. 2023 - 13:01)

Blíží se volby prezidenta a tak mi dochází, že je to už pět let, co se mi povedlo zlepšit život k lepšímu ;-) pamatuju si, že před těmi pěti lety, v období volby hlavy státu jsem se ještě topil výčitkami z poslední prohry, na uctu pár tisíc, měl stanovena různa opatření, abych sázet nemohl, upínal se, ať už je o pár měsíců, let více a mám to nejhorší za sebou. Ale už jsem začínal žít jinak, snažil se jezdit po výletech, čas trávit s kamarády, chodit na jídlo do restaurací, prostě méně lpět na penězích

Puk (So, 7. 1. 2023 - 08:01)

Nemám nic jen dluhy 600tisic
Je to na nic

Návštěvník (So, 7. 1. 2023 - 15:01)

to jsme na tom podobne, je to na hovno, ale co se da delat, radsi budu spoustu let splacet s nadeji, ze se z tech sracek v hlave postupne dostanu. nechci zit nadale v zajeti gamblu. penize jsou ve vysledku to nejmensi

Puk (So, 7. 1. 2023 - 17:01)

Jooo to je pravda peníze jsou to nejmenší. Ten ztracený čas už nelze vrátit. Chce to změnu v hlavě no

Reklama

Přidat komentář