Reklama

Můžou větší děti při cestování nosit plenky?

Default User Image
N (Ne, 19. 11. 2023 - 09:11)

Mi synovi 10 let dávám stále ještě plenky když má punčocháče se zimní kombinézou nebo maximálně oteplovacky už je na tohle zvyklí 2 roky od 8 let že v zimních měsících se to takhle dělá sice by už plenky nemusel nosit ale on se nestydí že je má a dudlík používá jenom na spaní a nebo jen tak doma i přes den místo toho oby si cucal palce tak si dumla dudlajs a na noc musím dávat pleny také jelikož je ještě pocuranek teď jsem ho prebalila do čistých látkových plen se svrchnimi kalhotky a bavlněné punčocháče nemusel by mít pleny doma přes den ale řekl si o ně sám tak je dostal a dostává zatím ještě všude i ven včera byl venku a měl frote dětské punčocháče a 4 látkové pleny normálně má pleny jednorázové ale včera si to zkusil a měl polokombinezu jsou to jako tepláky ale mají zvýšený pás od značky unoo má celý komplet i s bundou ale je vše zvlášť a když má syn ty plenky a dudu v puse tam vypadá roztomilé děcko. 

Default User Image
Luboš (Po, 13. 11. 2023 - 16:11)

Jeden náš spolužák bydlí ve městě, ale do školy dojíždí busem 20 km k nám do vesnice kvůli jeho problému. Říkal nám to, že kluci na vesnici to lépe snášejí a taky nikoho tady nezná. Je to normální kluk a chodí s námi do osmé třídy, ale počurává se a tak musí nosit pleny. Přestoupil právě k nám, protože na jeho škole ve městě to už bylo k nevydržení co nám říkal. Nosí košile a na košili má ke kalhotům napevno přišité kšandy (ty odepínací mu prý spolužáci odepínali, tak je má napevno přidělané). A ty kšandy drží jak kalhoty, tak i plenu, aby mu tam držela. Aby mu ty kšandy nepadaly, tak má na břichu spojovací popruh (jak to nosívaly malé děti) a vzadu má ty kšandy zapnuté na řemínky. Akorát teda když má plnou plínu, tak mu musíme my spolužáci ty řemínky odepnout na kšandách, on si vezme čistou plenu na záchodě a pak mu je zase zapneme, protože sám to nedokáže - má je na zádech. Taky se mu stalo, že chtěl na velkou na záchod, ale nikdo nebyl po ruce a musel se vykálet do pleny a jet tak domů. Přijde vám to normální?

Default User Image
Jan (Čt, 16. 11. 2023 - 10:11)

Záleží co má za pleny jestli látkové a nebo jednorázové pleny že takto to má od rodičů udělané. Já mám podobný problém pleny také nosím všude ale já nosím pod volnější kalhoty punčocháče ale já je mám udělané na laclace tak pak plenky drží tam kde mají doma mám vyskouseno že mi mamka dává pleny látkové ale dá mi o číslo menší punčocháče bez laclu a plenky drží na svém místě akorát ji štve že když mne chce prebalit tak já stále říkám že je času dost že pleny nejsou tolik mokré aby byli na výměnu jako včera mi řekla že mi nebude už přes den dávat pleny když do nich pouze čůram že mi stačí ta cevka a nebo max nočník že mne nechá pouze punčocháče a nic jiného že do plenek curaji pouze malé děcko jenže mne je už 13 let a cevku mám kvůli tomu že nemohu moc chodit mám nijakou chorobu a nepostavím se na nane tak pak to přišlo nestačil jsem si sundat punčocháče a plenky a použít nočník abych se mohl vykadit a pustil jsem to bohužel do plenek a mamka mne pak celého umyla ve vaně ale nejdřív mne musela do koupelny převézt na vozíku a položit na přebalovací pult a sundat pleny a po koupání mi pak dala radši čisté pleny a řekla že mi je radši bude dávat než abych používal cevku či nočník že to jak pro ni tak i pro mne bude lepší být celý den a noc radši v plenkách a punčocháčich teď jsem sice v plenkách a říkala jestli nechci už prebalit do čistých plenek ale já jsem řekl že jsem se pocural zhruba 3x a že není potřeba hned měnit látkové pleny cítím sice mokré plenky ale mne to nijak zvlášť nevadí. A do školy nechodím jelikož všude jsou schody a z inval vozík se tam nedostane tak mám online výuku a něco odpoledne mi přinese spolužák ale ruce mám zdravé tak občas mandluji látkové pleny které nosím já. 

Default User Image
H (So, 18. 11. 2023 - 11:11)

Látkové pleny se zehli pouze pro batolata a ne pro větší děti ale záleží jak které děcka jsou zvyklí na pleny když nejsou vyzehlene ale pro postižené děti jsou lepší dávat pleny jednorázové než látkové ale spousta lidí se vrací zpět k látkovým plenkam. My máme doma velký problém ze synem ve 12 letech se stále pomocuje do postele a oblečení když nedám plenku tak to je všude bohužel teď šel se pískem ven a dostal jednorázové pleny ale ty co se používají na noc dala jsem mu ty plenky a punčocháče a zimní kombinézu tu jak se ochladí tak kombinéza vyhrává. 

Default User Image
Dan (Ne, 12. 11. 2023 - 13:11)

Já jsem si řekl mamce včera večer o plenky a dala mne je a při ranním přebalování jsem si řekl o čistou plínku a teď jsem byl znovu přebaleny ale dostal jsem jich víc mezi nohy abych je neprocural a mne je už bohužel 13 let a jsem stále v plenkách a punčocháčich které nosím pod tepláky a už jsem si zkusil i zimní kombinézu takto s plenkami a punčocháči a mne nevadí že mám plínky jelikož jsem řekl mamce že dnes celý den a noc budu pouze v plenkách a punčocháčich mne mamka řekla že s tím souhlasí a že mne bude klidně dávat pleny. 

 

 

Default User Image
Máma danika (Po, 13. 11. 2023 - 09:11)

Tak včera syn byl v pohodě a celý den se nechal prebalovat jako batole a v plenkovani zatím budu pokračovat mne nevadí že budu občas prát látkové pleny a syna prebalovat má to jednu výhodu také když bude marodit tak stále nemusí vylezat s postele když se mu bude chtít čůrat či kadit prostě to pustí do plenek a já ho klidu prebalim do čistých látkových plen teď je ve škole a na odpoledne jsem domluvená se sousedkou že mu pleny dá se vším všudy co k plenkam patří a večer si ho pak přebalování udělám já sama ona má synka taky zatím ještě v plenkách ale tomu je 5 let a dnes na večer ještě bude mít i dudlík pro lepší usínání. 

Default User Image
M dana (Po, 13. 11. 2023 - 10:11)

Tak škola jim skončila dřív už je doma u sousedky a prokázala mu aby se vysvlekl celý do naha a na posteli měla vše připraveno 4 látkové pleny a svrchnimi kalhotky sice chvíli remcal že pleny prosím ne ale stejně ji dostal a má je mezi nohama a udělala mu také lahev s teplým mlékem a do pusy mu strčila i dudlík a už je v klidu a pohodě ale když mu dávám pleny já tak vůbec neprotestuje a leží v posteli má takový polední spánek pak vstane a prebali se do čistých látkových plen a řekla mi že měl pocurany punčocháče pod kalhoty tak si myslím jestli ho se školy nepustili dřív a odpoledne mu koupím pleny jednorázové nasazovaci půjdu do lékárny či zdravotních potřeb koukala jsem na pleny seni kids ty by měly ještě na něj být a radši mu je budu každé ráno dávat pod punčocháče s kalhoty. 

Default User Image
Návštěva (Po, 13. 11. 2023 - 11:11)

Ano přesně tak je raději synovi dávat pleny než aby začal kouřit či hulit trávu pleny a punčocháče s laclem či bez něj nikomu neublizili. Tak radši dávejte plenky a veškeré dětské oblečení dokud mu vše je. 

Default User Image
Jana (So, 11. 11. 2023 - 09:11)

Dnes ráno jsme jeli se synem a kamarádem na výlet a budeme v penzionu potom ale zpět k ránu když syn vstal tak se celý vysvlekl do naha v koupelně a plínky byli bohužel mokré tak se umyl do cista a já jsem mu řekla že na cestu dostane čisté pleny a souhlasil tak jsem mu dala 3 látkové pleny s jednorázovkou a svrchni kalhotky a pak jsem mu řekla že mu dám punčocháče a jelikož bylo dost chladno tak dostal i zimní kombinézu oblékla jsem mu vše a žádný problém či protest nebyl že v 10 letech je jako batole a kamarád je o dva roky mladší ten to dostal také akorát že měl pouze plenky jednorázové Huggies a punčocháče a zimní kombinézu a dala jsem jim už i zimní obuv a kluci jsou spokojeni žádný problém není když jsme byli na benzine tak jsem kluky pouze prebalila a pak jsem nechala pouze už dětské leginy s punčocháči to jim stačí ona se kombinéza pak hodí až budou venku a pouze se koupí jenom plenky ty větší aby byli jak pro syna tak i kamaráda ale synovi zkusím dát také ty Huggies jsou největší. 

Default User Image
Anna H (Po, 6. 11. 2023 - 21:11)

Záleží asi na typu cestování. Pokud je to dlouhá cesta, tak by plenka mohla být, ale pokud krátká, tak není důvod. Já třeba plenku dávám hlavně v letadle. Při vzletu dám i dudlík, aby to malou uklidnilo.

Default User Image
Věra (So, 4. 11. 2023 - 08:11)

Dcerce je 10let a je zvědavá na vlozky myslíte že by je mohla vyzkoušet

 

 

 

 

 

 

Default User Image
Jana (Ne, 5. 11. 2023 - 06:11)

Klidně už může vyzkoušet vložky....... Buďte ráda že dcera chce vložky. Jelikož náš syn chce po 4 letech zpět plenky jednorázové či látkové. Jak doma tak i venku. On nosil pleny do 6 let jelikož měl hendikep tak se mu plenky musela dávat bohužel úplně všude a teď mu je už 10 let a chtěl by je zkusil zpět prý jaké to je mít ve vyšším věku zase plenky a normálně ho i denně prebalovat. Nejdřív jsem mu plenky už dát nechtěla ale pak jí včera na noc dostal a dala jsem mu jenom látkové 4 pleny s pvc kalhotky radši pro jistotu a když teď ráno bude mokrý a posrany tak ještě není vyzrálé děcko a plenky jednorázové či látkové ponechám nebudu z toho nic dělat on si sám pak řekne sám že je nechce ale zase ho objednám k dětskému psychologovi ten říkal kdyby cokoliv se stalo znovu tak mám volat. 

Default User Image
Honzík (Út, 31. 10. 2023 - 06:10)

Já mám zlomené 4 prsty na levé ruce a mamka to hned využilo v tom že mi bude dávat pleny látkové tak dostávám plenky teď mne mamka akorát prebalila do čistých látkových plen se svrchnimi kalhotky a dává mi i overal na spaní a řekla mi že mne i obleče jelikož jdeme ráno na chirurgii na kontrolu tak mne trochu umyje vlhcenou plinkou a nasadí mi čisté 2 látkové pleny s jednorázovkou a punčocháče s leginy dostanu a nebo mohu mít i zimní kombinézu jelikož je venku chladno tak si pak mohu vybrat. Teď cítím že budu asi kadit do plenek. A že mám punčocháče bavlněné a plenky jednorázové či látkové pleny tak mne to nevadí aspoň se nikdo o mně stará furt lepší mokrá plena nežli postel a musí mne mamka odpoledne i oholit mezi nohama jelikož už zarustam chloupky abych byl krásně hladké batole co začalo znovu nosit plenky a ostatní dětské oblečení co k plenkam patří. 

Default User Image
Miroslav (Út, 24. 10. 2023 - 08:10)

Také jsem  nosil plenky hlavně na noc protože jsem čůral do postele

Dnes nosím ve dne v noci

Default User Image
Vlastík (St, 25. 10. 2023 - 16:10)

A nechceš si třeba o plenkách psát ? Pokud jo napiš na [email protected]

Default User Image
Kuba (Ne, 22. 10. 2023 - 21:10)

Je mi 17 a pleny na cestování nosím úplně normálně. Ráno když někam jedeme, tak si prostě vezmu místo slipů plenku. Na krátký cesty si beru jenom natahovací, ale když jedeme někam daleko, tak si vezmu velkou plenu. Tu velkou používám na vsechno na co plenka je. Je tu někdo kdo by si chtěl pokecat není taky nosí plenky? Můžete napsat na [email protected]

Default User Image
Kája (So, 13. 1. 2024 - 16:01)

My jezdíme každý rok na dovolenou do Chorvatska autem celá rodina, taťka 40, mamka 38, ségra 17a já l8. A protože tam chceme být co nejdříve, nechceme totiž cestovat dlouho, tak se těch zastávek na odpočinek moc nedělá. Proto nám mamka před výjezdem, ségře i mně oblékne Látkové pleny, na to igelitové kalhotky a pak ještě slipy nebo Dívčí kalhotky a to alespoň o číslo menší, aby pleny nepadaly. Pak si oblékne pleny i sama sobě a říká, že když se nám chtít, že to máme pustit do plen, protože se kvůli čůrání stavět nebude, ale otce jsem neviděl, že by si pleny taky bral, asi víc vydrží. Ani kvůli tomu, že jsme po cestě v plenkách i v tomhle věku nijak neprotestujeme, protože jsme rádi, že budeme brzo u moře.   

 

Default User Image
Kája (So, 13. 1. 2024 - 16:01)

My jezdíme každý rok na dovolenou do Chorvatska autem celá rodina, taťka 40, mamka 38, ségra 17a já l8. A protože tam chceme být co nejdříve, nechceme totiž cestovat dlouho, tak se těch zastávek na odpočinek moc nedělá. Proto nám mamka před výjezdem, ségře i mně oblékne Látkové pleny, na to igelitové kalhotky a pak ještě slipy nebo Dívčí kalhotky a to alespoň o číslo menší, aby pleny nepadaly. Pak si oblékne pleny i sama sobě a říká, že když se nám chtít, že to máme pustit do plen, protože se kvůli čůrání stavět nebude, ale otce jsem neviděl, že by si pleny taky bral, asi víc vydrží. Ani kvůli tomu, že jsme po cestě v plenkách i v tomhle věku nijak neprotestujeme, protože jsme rádi, že budeme brzo u moře.   

 

Default User Image
Karel (Po, 27. 11. 2023 - 21:11)

Jaká nestvůra může nosit slipy, nejlepší jsou boxerky

 

Default User Image
Kája (So, 4. 11. 2023 - 04:11)

Mne vždy dává pleny mamka do jednorázové pleny dostávám vždy ještě látkové prý pro lepší savost a takto vydržím celý den hlavně v noci když nikam cestujeme tak mám plínky také teď už je výhoda že mám punčocháče a zimní kombinézu a mne je 12 let a za plenky se nestydím že je mám prostě jsem děcko a to má ještě nosit plenky sice děcko nosí plenky max do 3 let ale já mám pleny ještě teď ve 12 letech mamce to nevadí a mne taky ne ono se nikde venku vysvlect z kombinézy a punčocháču tak se akorát pocuram tak mám plínky proč píšu teď jelikož mám v plenkách mokro a nakadino a tak čekám na přebalování a mytí stejně mám overal na spaní nejdříve jsem spal v punčocháčích ale to mi vždy plenky spadli a v posteli pak mokro. A mamka řekla že mne bude prebalovat třeba až do 18 let když to bude možné já jsem stejně malého vzrůstu měřím necelých 150 cm a přes den jsem pouze v plenkách a punčocháčich a přes mám bodyčko a je mi fajn a já mom i docela malou nohu 35 až 37,5 to záleží na výrobci dětské obuvi. A ty kubíčku také nosis ještě punčocháče.? 

Reklama

Přidat komentář