Reklama

Můžou větší děti při cestování nosit plenky?

Default User Image
Jana (Po, 1. 1. 2024 - 12:01)

Naše decka šli spát až po půlnoci syn mladší měl pleny celý den ale pak je dostal i po půlnoci na spaní jsem mu jich dala 6 látkových plen a pvc kalhotky a overal a ještě spí mladšímu je 9 let a starší mne poprosil jestli by nemohl dostat pleny také sice jsem chvíli váhala a ptala se ho proč je chce a on řekl že je trochu nastydli a nechce se pomocit věděla jsem že celý den běhal na wc a pak se mu stalo že to nestihnul a punčocháče měl pocurane tak jsem mu řekla že mu tedy pleny dám ale stejně jako bráchovi a souhlasil ale toho jsem už prebalila byl vzhůru už v 10 hodin to říkal že je pokadeny a pocurany a omlouval se ale já jsem mu řekla že plenky jsou od toho a je dobře že to udělal do nich po umytí jsem se ho zeptala jestli chce čisté plenky a řekl že asi ano tak dostal už 4 látkové pleny na šířku složené a jemu je už 12 let ale co jsou to naše děcka a z plenek přeci vyrostou nemají je do konce života a probudil se i druhý a koukla jsem mu na pleny a ten byl úplně v suchu a řekl mi jestli mu pleny sundam ale já jsem mu řekla že mu je nechám že starší bratr má pleny také? Že to byla pouze kontrola plen a místo overalu dostal punčocháče frote s laclem a staršímu je dám asi také? Když mají ty pleny oni pak dobře drží na svém místě kde mají mezi nohama a nepadaji aspoň. Plenky látkové mám že se mladší pocuraval do 6 let tak jsem si plenky ještě nechala pro jistotu kdybych je potřebovala a hodili se krásně jsou velikosti 70x60 a 80x80 ale i větší 120x120 jako osuška a nebo vázání na draka že přidám více plenek do nich a ovazu kolem pasu a sepnu snapi sponou a nejsme s Čech ale anglie. 

Default User Image
Pavla (So, 30. 12. 2023 - 14:12)

Včera z venku přišel syn a byl durch mokrý a posrany měl to v punčocháčích a teplacich a to mu je už 12 let a když jsem se ho zeptala že si mohl odskočit venku nikam do křoví tak řekl že to nestihnul tak jsem mu řekla že mu příště dám radši plenky a dostal je na noc ještě zatím látkové pleny a silný igelit přes ně a aby si je nemohl sundat tak bodyčko ze zipem vzadu do 8 let se stále pomocoval do postele tak nám pleny zbyli nejdřív říkal mamko prosím plenky ne že to už neudělá ale já jsem se s ním domluvila s tím když jako dnes ráno budou pleny mokré tak ho normálně prebalim a řekl že souhlasí tak ráno dostal bohužel čisté látkové pleny ale i i bohužel i na venek je dostal látkové pleny a už jsem našla i svrchní kalhotky a ještě je venku ale pouze na veliké zahrade kde tyto plenky nevadí a může mít pouze jen silnější punčocháče a polokratke jako by kraťasy a že by mu nijak zvlášť plenky vadili tak to se nedá říct sice má trochu bouli na zadku od plenek ale je na zahradě ale už mám i koupené jednorázové pleny od značky Huggies viděla jsem větší tak jsem mu koupila 6 balíku jsou na lepitka pro lepší přebalování většího dítěte hold se vrátil zpět do plenek ty mu neuškodí stejně je zítra konec roku a mám na hlídání i kamaráda syn kamarádky to je stály pocuranek také takže budu mít dva kluky v plenkách aspoň se nebudou navzájem posmivat kdo je s nich batole co musí nosit plenky když je mají oba a syn má nohu 34 a punčocháče do 122 až 130 ve 12 letech takže je takové mimi ještě a jelikož šel do školy 7 let tak teď je ve 4 třídě stejně chodí do školy speciální a tam plenky jednorázové či látkové nevadí. 

Default User Image
Leni (Po, 25. 12. 2023 - 16:12)

Kdo z děti nosí plenky ještě na noc na spaní pod pyzamem jen taková otázka? Jelikož já mám problém se synem a dcerou jestli mám dát či Ne. Je jim dceři 8 a synovi 10 let poraďte mi prosím. 

Default User Image
Lada (Po, 25. 12. 2023 - 22:12)

Mám dceru 8 a když je nachlazená také se počůrává ,nejdřív plenu nechtěla , ale po dvou počůraných nocích si plenu dát nechala, přes ni měla oweral a ráno na ní bylo vidět, že je ráda že je vše v pleně a spala do rána v suchu a celou noc , moje rada, i když se vám to bude příčit, je to že jí dáte plenu dobrá volba , samozřejmě hned po svátcích řešit s pediatrem a psychologem.

Default User Image
Leni (Út, 26. 12. 2023 - 23:12)

Tak jsem jim řekla že jim dám na noc plenky ale syn chtěl mít pleny a to hned ale dcera ne že prý není mimino aby je nosila tak bylo bez ní a ráno si myla celou postel a prevlekala si povlečení sama a dnes si plenky už nechala normálně dát jsou nachlazeny oba dva tak pleny jsem ještě měla schované po nich tak to bylo v pohodě jelikož jsou ještě látkové a jelikož jsem neměla pvc kalhotky tak jsem vždy do plenek založila i igelit a syn chtěl ráno po mne abych mu pleny dala čisté a celý den byl v plenkách a punčocháčich a dcera je dostala až na večer spíše odpoledne a ve 22 hodin jsem je pouze prebalila do čistých látkových plen. 

Default User Image
Mirka (Po, 25. 12. 2023 - 16:12)

Zkuste se si nimi domluvit když jim chcete dát plenky na noc a když budou ráno v suchu tak pleny nedávat a když budou oba mokrý tak jedině vrátit plenky zpět ale na krátkou dobu a dojít s nimi k dětské lekarce po svátcích. Ale prozatím jim pleny prostě datat jestli se jim to líbí nebo nikoliv. 

Default User Image
Jiřík (Po, 25. 12. 2023 - 15:12)

Já už sice nejsem žádný batole je mi 14 let a od pátku až do neděle mne nebylo moc dobře tak jsem si řekl mamce jestli by mne nemohla dát plenky a punčocháče nikde jsem nastydl ale nevím proč když stálé nosím ty dětské punčocháče a mamka mne vyhověla a plenky mi dala látkové složené na šířku jelikož jsem měl i průjem a hodně jsem i močil tak se obávala abych to neměl i v posteli a ještě dnes je radši mám pro jistotu a řekla mi že mi je bude dávat až do konce roku a nemám ji to za zlé teď jsem byl prebaleny do čistých plenek se svrchnimi kalhotky a bavlněné dětské punčocháče mám 

Default User Image
Matka (St, 27. 12. 2023 - 12:12)

Jsem máma toho Jiříka dávám mu klasické látkové pleny se svrchnimi kalhotky a bavlněné dětské punčocháče ale jak on psal že mu je 14 let tak to je reálné na kamaráda je mu 8 let zatím a když se nám hodně pomocuje tak pleny dostává i přes den a noc s pvc kalhotky a s punčocháči. 

Default User Image
Leni (Čt, 28. 12. 2023 - 11:12)

Tak jsem s dětmi byla u dětské lékařky a vše jsem ji řekla s čím děcko mají problém že se pomocuji a dávám plenky jak jednorázové či látkové na doma nejdřív to nesvalovala že by takto velké děti už neměli mít pleny ale pak to pochopila že denně prát povlečení a pyžamo nejde ale já kluka musela včera prebalit v přebalovací místnosti pro mimina jelikož byl bohužel pocurany to jsem jen stáhla leginy a punčocháče a vyměnila jednorázové pleny. A dneska ráno mne řekl že je hodně pocurany tak jsem mu vyměnila látkové pleny kdyby neměl ty svrchní kalhotky tak by vše proteklo do punčocháču a to jsem nechtěla tak jsem ho prebalila do čistých látkových plen a nedávno byl prebaleny do čistých plenek a dcera už plenky nepoužívá a normálně si dojde na wc či nočník který má u sebe pod postelí dcera je bez plenek zatím od pondělí a dnes je čtvrtek tak zatím nevím jak dlouho vydrží být bez plenek ale zato syn je má zatím non-stop jak přes den a noc ale i venku a to všude. 

Default User Image
David (Út, 19. 12. 2023 - 19:12)

Tak u nás jsou pleny na cestování standard, synovi je 15 a na každou cestu si bere sám plenu. Je to jeho vlastní nápad, tak proč ne. Střídá jak natahovací, tak normální pleny. Bere to úplně normálně a pleny se objevil v šuplíku se spodním prádlem hned vedle slipů, takže to je pro něj vlastně spodní prádlo, které akorát používá i na svojí potřebu.

Default User Image
? (Út, 19. 12. 2023 - 11:12)

Včera som dostal pokutu 200€za to,že môj 12 ročný syn,ktorý sa so mňou viezol v aute nemal plienky.Ževraj platí nejaký zákon vydaný Europskym parlamentom,že všetky deti do 17,99 roka života musia mať pri ceste autom nasadené plienky.Je to pravda?

Default User Image
P (Po, 25. 12. 2023 - 15:12)

Jó já jsem také něco o tom slyšel že děcka když jedou v autě tak musí mít plenky do dvanácti let ale pouze ty které měří pod 150 cm a jsou ještě v autosedačkach nebo mají podsedak ale jinak ne. Ale u syna kterému je už o rok více tak je menší postavy do vise 120 cm a ten každou cestu vždy dostane plenky jednorázové zn Huggies na lepitka aby ho bylo lépe prebalit teď nosí punčocháče a leginy a nebo teplakovou kombinézu a manželka kdekoliv může prebalit do čistých plenek že se rozepne kombinéza která má dvojitý zip stáhne punčocháče a sundá plínky a dá čisté a doma nosí plenky látkové o které si řekl sám tak se mu dávají a že u nás na balkoně vysi látkové pleny to mu vůbec nevadí a kamarádi to vědí o žádné komentáře a posměchy nejsou jako např že je batole či mimino prostě náš zatím ještě z plenek nevyrostl a až jednou nebude chtít pleny nosit tak si řekne sám už mne plenky nedávejte prosím o doma je nikdy pouze v plenkách jen tak z dlouhým trikem jelikož je doma teplo a vždy při přebalování si lehne na postel a čeká na čisté pleny teď si řek abych mu dal čisté suchý pleny jelikož je pomoceny a pokadeny jelikož má plínky od manželky ještě od rána ty Huggies jsou hodně savé tak ho jdu prebalit a hlavně umýt a pak ho čekají už látkové pleny ale nejdřív ho namazu a zasyp pudrem ale tričko mu sundam a dostane už bodyčko jelikož plenky to stáhne k tělu. 

Default User Image
Pepa (Ne, 17. 12. 2023 - 14:12)

Já už taky od pátku na noc nosím plenky jelikož jsem se předtím dvakrát pocural do postele tak se máma rozhodla mne třetí den dát na noc radši látkové pleny se svrchnimi kalhotky vždy mám tak 6 látkových plen a mamka mne i mezi nohama oholila jelikož mi je 14 let a chloupky mi rostou mezi nohama tak jsem na hladko jako každé malé děcko a při dávání plen jsem vůbec neměl žádný protest ale mamka řekla že pleny nosit budu pouze na noc ale při kontrole ráno jsem si o čisté pleny ale měl jsem jich pouze už 4 látkové pleny jelikož po noci byli pleny docela dost mokré. Řekla máma že pleny nemusím mít přes den ale já jsem si o ně řekl sám tak mi vyhověla a dala mne je a mám i punčocháče dětské aspoň plenky drží kde mají vždy mne co nejvíce je přitáhne se svrchnimi kalhotky k tělu a na venek jednorázové pleny od značky seni kids S mám také ale nejdřív do nich se dávají 2 látkové plenky pro větší savost pak punčocháče a leginy a nebo tepláky já normálně nosím buď oteplovacky a nebo zimní kombinézu ale když není sníh tak tepláky ale jsou teplejší a pod vším zabalem plen nejsou skoro vidět ty látkové pleny jsou od sousedky jsou dost opotřebene ale některé jsou úplně nové 70x80 a jsou mi v pohodě máma se bavila s ní že se pomocuji do postele tak jí řekla až mi dá klasické látkové pleny mezi nohy a bude po problému a také je a jednorázové pleny máma koupila je na nich napsáno seni kids junior a buď jsou S a nebo XS není to tam napsané teď jsem s mamkou na nákupu ale já čekám v autě v plenkách a punčocháčich čistě ale ráno při přebalování řekla když mi jsou pleny seni kids tak zkusí pleny Huggies největší číslo aby mne to bylo ale já cítím už v plenkách bohužel mokro a chce se mi ještě kadit tak to pustím také do plenek to mi mamka řekla až si lehnu a pokrcim nohy a pak mne dá čisté. 

Default User Image
Pl (Ne, 17. 12. 2023 - 14:12)

Tvá máma ví co je pro tebe lepší řešení syna to také potkalo už nosí plenky celý týden den a noc ale i na venek prostě všude ale je mu je zatím 7 let takže vždy i punčocháče frote dětské ty má nejraději a lepší jsou ještě ty leginy když se naskytne problém tak je pak ho prebalit kde koliv a plenky jednorázové značky Huggies má také jak doma tak i venku normálně. 

Default User Image
Věra (So, 9. 12. 2023 - 22:12)

Dcerce je 10let a je zvědavá na vlozky myslíte že by je mohla vyzkoušet

Default User Image
Lenka (Út, 19. 12. 2023 - 11:12)

Jestli chce dcera zkusit vložky tak je klidně dejte naše dcera je také nosí v 11 letech ale syn chtěl zpět zase plenky a jemu je 8 let tak je dostává zatím na noc ale dnes je má i teď na denní nošení řekl si o ně sám má i slabé punčocháče a dětské tepláky a obuv Adidas na suchý zip nosí 35,5 ještě zatím teď jsem s ním u lékaře na dětském oddělení říkal že ho bolí žaludek a má průjem od rána byl už prebaleny 3x a dávám jednorázové pleny Huggies tu větší velikost a jsou mu v pohodě teď se musí znovu jít prebalit do čistých plenek. 

Default User Image
Hanka (Pá, 1. 12. 2023 - 13:12)

Včera odpoledne jsem v nákupáku potkala spolužačku se čtyřletou dcerou. Taková slečna a měla v legínách ještě pleny! Chudák holka.

Default User Image
Kuba (Út, 12. 12. 2023 - 10:12)

Mne je 7 let a ještě také dostávám pleny když jdu z mamkou na nákup tak mi nejdřív dá 2 látkové pleny s jednorázovkou a punčocháče s dětskými leginy jsou to spíše tepláky od značky unoo s vysokým pásem taková jako by polokombineza je to pro děti co ještě plenky bohužel nosit musí a když jsem doma tak mám pouze 4 látkové pleny se svrchnimi kalhotky a frote punčocháče a přes ně teprve bodyčko a vše je dělané na zakázku jak bodyčka tak i svrchni kalhotky ale punčocháče nosím ještě dětské do velikosti 122 až 130 takže pohoda. Od včerejška marodim a teď jsem byl spoceny a myslel jsem že mám i v plenkách mokro a bylo ale durch tak mne mamka stáhla punčocháče pod kolena a dala mi zpět čisté látkové pleny ale bodyčko už nemám mám pouze pyžamaovy kabátek který mamka stáhne až ke kolenům a pak punčocháče co nejvíc na horu jelikož mám o dvě čísla menší punčocháče a plenky to stáhne a drží plenky kde mají. 

Default User Image
P (St, 6. 12. 2023 - 17:12)

No není až takový chudák holka já jsem nedávno byl u kamaráda a když šel ven semnou tak mu jeho máma nejdříve nasadila 2 látkové pleny s jednorázovkou na lepitka pak dostal punčocháče se zimní kombinézou a to mu je už 10 let a takto jí měl celý den venku na sobě a ptal jsem se ho proč v 10 letech ještě stále nosí plenky a řekl že se stále pomocuje do postele hlavně v noci a přes den jí má pro jistotu kvůli tomu a že nosí plenky už od 8 let každou noc ale i den občas a že když nikam jede z rodiči tak má pleny jednorázové stále celý den a noc a nechává se klasické látkové pleny se svrchnimi kalhotky. A mne je 8 let tak se nechám také nikdy prebalit teď si to zkusím od pátku do neděle sousedka mne bude hlídat jelikož mamka dělá celý víkend a nemá nikoho na hlídání tak se sousedka nabídla že se postará ale mamka ví že on je stále přebalovány.. 

Default User Image
P (So, 9. 12. 2023 - 10:12)

Tak v pátek už odpoledne to začalo jak jsme přišli ze školy tak oba dva jsme se museli vysvlect do naha a nejdříve šel kamarád na řadu dostal 3 látkové pleny s jednorázovkou a pvc kalhotky a frote punčocháče s laclem ale já jsem dostal radši pouze 6 látkových plen také s pvc kalhotky a frote punčocháče s laclem a pak každý zimní kombinézu a mohli jsme jít ven byli jsme oba jak batolata ale plenky pak se hodili a mé mamce to vůbec nevadilo že jsem měl na sobě látkové pleny s pvc kalhotky a punčocháče se zimní kombinézou teď nás jeho máma prebalila já jsem byl durch mokrý a posrany až v pyžamu to bylo jelikož jsem se v noci v posteli moc hybal tak jsem teď dostal také pouze 3 látkové pleny s jednorázovkou a letíme ještě v posteli akorát že on má klasickou postel a já cestovní postýlku vejdu se ještě do ní v klidu mi už jsme byli prebaleny v 6 hodin ráno já jsem si toho ani nevšiml že jsem dostal čisté látkové pleny řekl mne to kamarád a před chvílí jsme dostali znova čisté látkové pleny s jednorázovkou a že by mne nijak zvlášť plenky vadili tak se to nedá říct a mamka řekla že mne radši ještě na noc a den bude radši ještě dávat pleny pro větší jistotu že pod punčocháče a zimní kombinézou či oteplovacky bude asi lepší. 

Reklama

Přidat komentář