Reklama

noční pomočování - enureza

Linda (Pá, 14. 4. 2006 - 16:04)

Já měla po úraze taky problémy s nežádoucím únikem moči. Byla jsem dlouho hospitalizovaná. Prošla jsem různými vyšetřeními, ale moc to nezabíralo. Nakonec mi pomohlo posilování pánevního svalstva v kombinaci s celkovým aktivním přístupem k životu (pobyt na čerstvém vzduchu, jídelníček, minimum stresu,...). Člověk se musí posilovat tak nějak celkově. Nevím, co mě přesně pomohlo, možná jsem měla jenom po dlouhé hospitalizaci značně ochablé svalstvo svěrače. Vrozenou vadu močového ústrojí jsem neměla. Myslím, že mi hodně pomohli ty masáže, které se z části provádějí přes poševní a anální otvor. Není to nic hrozného. Myslím, že by to šikovnější partner taky zvládl, ale sám si tam člověk jaksi nedosáhne. Svěřuji se pravidelně do péče odborníka, který mi vychází vstříc. Mám náročnější povolání a tak asi nejsem zrovna ideální pacientka.Už nemusím nosit plenky. Občas si pro jistotu beru silnější vložku.Pevně Vám držím palečky a jestli chcete, ozvěte se na můj mailík: linda.b"seznam.cz. Ráda Vás podpořím.

Návštěvník (Pá, 14. 4. 2006 - 16:04)

Ahoj

Dáša (St, 12. 4. 2006 - 17:04)

Já přesně nevím, dělali mi všelijaká vyšetření, určitě ultrazvuk a kapacitu měchýře a ještě cosi, ale vlastně se nic nezjistilo. asi fakt budou nejlepší ty zaříkávání, což je vlastně taky takový vlastní trénink. S mamkou jsem rozebírala různý příčiny, ale že si to dělám sama tím očekáváním nároků, to mě napadlo teprve nedávno, zkusím to třeba teď o svátcích nějak navodit. Mamka určitě chce, abych byla v pohodě, proto mi taky dávala pořád ty plenky a sama mě přivedla na to, abych se i v těch vypjatejch situacích pokusila sledovat a rozpoznat, kdy přijde ten okamžik, že svěrače povolí a já to pustím do kalhot. Zastím jak vidíte se mi to zjisti nepodařilo a i tak to je asi možný jen u toho zkoušení nebo u písemky nebo tak, když se leknu prudce něčeho, tak to je fofr, jde to ráz naráz a než se vzpamatuju, jsem mokrá. Ty zaříkávání se mi fakt líbí a určitě se budu ozývat, jak a co funguje. ještě se do velikonoc sem vypravím, tak zatím.

Zoltán (St, 12. 4. 2006 - 14:04)

Ahojky,

někdo se trápí s počůráváním od narození celý život. Já, po nedávném úrazu, po němž mi problémy nastaly. Jezdím denně dvě hodiny autobusem (bez WC) do práce. Když jsem po úrazu jel opět prvně a trochu víc to hrklo, tak to ze mě vyhrklo. Sice po troškách, ale v cíli cesty toho bylo nepříjemně moc. Tak jsem u Vietnamců koupil jedny boxerky, které mají vpředu vynikající dvojitou vrstvu, v drogerii koupil balíček nočních dámských vložek , na záchodě se

Stan (St, 12. 4. 2006 - 13:04)

Sarik ma pravdu, tohle vysetreni je asi potreba ... taky jsem to podstoupil, ale vlastne ani nevim s jakymi vysledky :)

Stan (St, 12. 4. 2006 - 13:04)

Zkus Daso promluvit s mamou nebo s tim z rodicu, se kterym si lepe rozumis, a narovinu rekni ze mas z toho tremu a ze te to moc stresuje kdyz citis ze jejich ocekavani nenaplnujes a oni by ti meli dat najevo ze je jim prednejsi to aby ses citila v pohode a necekaji od tebe zazraky. Ja jsem taky udelal VS a to jsem mival na zakladce i ctverky. Dneska by tomu mozna nikdo neveril ale ja se s tim netajim. A to ty mas urcite dobry prospech kdyz na tebe maji rodice takove naroky, to me nechali nasi vicemene samotneho at se rozhodnu jestli se budu ucit nebo ne no a je fakt ze mi to trvalo ale asi jsem sam dostal rozum. :) Podporit te a bavit se s tebou o tom neni pro me ani trochu otrava, me totiz lichoti ze muzu nekomu pomoci :) a verim ze to zvladnes ... takze pokud mam cas tak neni problem a ten ted mam :). Jak pises o tom stavu ve kterem se nezvladnes ovladnout, tak tomu stavu je jednoznacne se potreba vyhnout, protoze je jasne ze jakmile ses v nem tak je pozde a neda se nic delat. Myslis teda pred tim na rodice a jejich naroky? Asi uz je to takovy zabehany stav ze uz to citis ze? A upadas do toho cim dal vice a neda se tomu zabranit. Nevim napada me taky zkusit nejaky trenink takovych situaci spojeny s tim ze si promluvis s rodici o tom problemu s jejich naroky. Sami budou radi ze se ti to podari prekonat. :) Dej mi vedet jak s tim valcis :)

šarik (St, 12. 4. 2006 - 13:04)

Dášo, jak čtu popis tvého stavu před počůráním, tak mě tak napadá jestli ti dělali EEG?

Dáša (St, 12. 4. 2006 - 13:04)

Stane, ono je to u mě podobně jako jsi to popisoval ty. Samozřejmě se snažím pořádně se na všechno naučit a připravit a zvládnu i zkoušení i písemky taky v pohodě. Ale jak mám trochu pochybnosti, jestli umím všechno dokonale, nebo všechno umím a jsem třeba utahaná nebo nevyspalá, tak přijde před prázdným papírem nebo před tabulí to co popisuješ. Mě se teda hlava točit úplně nezačne, ale jako bych se najednou propadla do rudéhosvětla, nevnímám kolem sebe, v hlavě úplně najednou vymeteno, jen to rudý světlo, a taky jako ty najednou cítím chvění v podpřišku a jakousi slabost, no a než se stačím vzpamatovat, tak už cítím, jak to teče, rozleje si mi tplé mokro do kalhotek a nedá se vůbec zastavit. A navíc ten přechod z toho taky teplého chvění a z toho ohně před očima do počůraní je takový nepostřehnutelný, nadá se zachytit začátek, uvědomím si to až už je pozdě a mám mokrý stehna. Naštvaná jsem na sebe pořád, přemýšlím o tom, možná si za to taky můžu trochu sama, protože se stydím ne před lidma, ale před rodiči, když ty výsledky nejsou úplně podle toho, co si myslím, že by je uspokojilo. Naši jsou oba vysokošlosky vzdělaní, mají náročné práce a nároční byli odjakživa i na mně. No jak jsem psala minule, budu muset asi ty plenky nosit preventivně radši pořád, fakt je, že i když je to divnej pocit, tak jsem krapátek vždycky klidnější a líp se soustředím. Jestli se těšíš na zvládnutí mých problémů stejně jako já, tak jsi zlatej, je úžasný, že mi takto na dálku věříš a pomáháš. Když tak mi ještě něco napiš, jestli tě to neotravuje, já ti taky napíšu, jak to se mnou jde, a určitě to pomůže i spoustě jiných holek, co se tady se svými problémy svěřujou.

Stan (St, 12. 4. 2006 - 10:04)

Diky za sladkou odmenu ;) je jasne ze tahle diskuse je idealni forum kde se daji tyto problemy beze studu a na rovinu resit, delas dobre ze se to snazis resit timto zpusobem a ver ze se ti to podari vyresit, neni potreba propadat beznadeji, ale naopak se zdrave nastvat a rici si ze takhle teda ne, to by takhle dale neslo a razne s tim skoncovat. :) Daso rekni mi jestli tvuj stres pochazi z toho ze se pred lidmi stydis, nebo ze sama pred sebou se citis jako "nemozna", nebo proste to koukani na prazdny papir te tak rozrusi (vzpominam si ze kdyz jsem chodil na zakladku tak jsem obcas mel taky takove stresove situace ze se blizil konec pisemky a ja toho moc nenapsal a v tech chvilich se mi uplne tocila hlava a byl jsem paralyzovany, nebyl jsem schopny racionalne uvazovat a navic jsem mel takove zvlastni simrani az brneni v oblasti panve, ovsem kdyz jsem umel ucivo tak s tim nebyl problem ja pisemku napsal a byl od toho pokoj, dneska uz se tyto problemy i presto ze jsou stejne stresujici nedostavuji, proste to odeslo), nebo je to jeste neco jineho? Vylozene fyziologickeho a proste stres obecne z atmosfery zkouseni te natolik rozhodi ze to neudrzis? Poradil bych ti z laickeho hlediska veci ktere te urcite napadly jako prvni, pro to aby jsi predesla podobne havarii. 1. Pripravovat se poctive na hodiny, to sebou nese i druhotny efekt ze budes mit vynikajici znamky a doda ti to sebeduveru a lepsi moznosti uplatneni v zivote. 2. Pred hodinou pokud mozno kazdou, se znazit vzdycky vycurat aby jsi nemela takovy vnitrni tlak. 3. Pokud existuji nejake diskretni pomucky jak zabranit pripadnym nasledkum nehody tak je preventivne pouzivej to by te taky melo zklidnit a az tento problemek vyresis tak je prestanes nosit a bude pohoda. Tesis se na to? Urcite jo, ja s tebou :)

Dáša (Út, 11. 4. 2006 - 19:04)

Kluci jste bezvadný oba a odměnu posílám teď v pořadí Stanovi a pak Šarikovi, aby se to vyrovnalo. Určitě oba si dovedete představi, že jsem ráda za to, když to tu můžu ventilovat, na ptkání v nosrmálním světě se to každýmu vykládat nedá.

šarik (Út, 11. 4. 2006 - 16:04)

:-)

Stan (Út, 11. 4. 2006 - 15:04)

:) dobre Sarik shrabnul odmenu :) ne v poho sem rad ze ti mohu aspon takto pomoci Daso ;)

Dáša (Út, 11. 4. 2006 - 13:04)

Teda Stane promiň za to jméno, Šarikovi samozřejmě taky děkuju.

Dáša (Út, 11. 4. 2006 - 13:04)

No zatím mě to vždycky zaskočilo, ty pochody jsou nějaký v tu chvíli moc rychlý, protože normálně s tím problém nemám, to vnímám, že si budu muset odskočit a za normální situace na záchod vždycky dojdu a vydržím. Ale u toho stresu nebo strachu to najednou jakoby mnou projela nějaká vlna slabosti nebo co a nedokážu to ovládnout, najednou prostě mám mokrý teplo v rozkroku a na stehnech a nedá se to nijak vůlí zastavit. Tak jsem ráda, že mi Šariku píšeš svoje postřehy, aspoň psychicky mi to pomáhá, to cítím už teď.

Stan (Út, 11. 4. 2006 - 12:04)

Vis Daso asi jsi silna osobnost kdyz se dokazes s timto vyrovnat, myslim to co se ti prihodilo. Opravdu zkus se pripravit na stresovou situaci a tim preventivne predchazet tomu aby jsi mela stres a stalo se to znovu. Porad to urcite trvat nebude jednou to skonci a ty jednou ziskas takovou sebeduveru a sebevedomi ze se ti to nestane. A neda se Daso treba vstanout kdyz citis ze to neudrzis a honem utikat na zachod? Ucitele a okoli pro to musi mit pochopeni a jestli nemaji tak jsou hloupi. Drzim ti palce.

Dáša (Po, 10. 4. 2006 - 14:04)

Ach jo,tak asi nakonec budu muset ty plenky nosit porád,před chvilkou jsem přišla ze školy a zase mokrá,ráno jsem si řekla,že půjdu jen tak,nikde se nemělo zkoušet,jenomže byla zrada v anglině,poslední hodina a opakovací písemka. Moc jsem si toho přes neděli neopakovala, a dopadlo to blbě, měla jsem z těch prázdnejch stránek pře sebou takovou hrůzu že jsem se při tom v lavici počůrala. Jak bylo ticho, protože se všichni soustředili na psaní, tak to cákalo a teklo na zem docela hlasitě, takže z ostudou jsem byla poslaná domů a písemku budu muset psát ještě jednou. A na nějaké zaříkávadlo jsem přitom ani nevzdechla.

Stan (Út, 4. 4. 2006 - 12:04)

Mila Daso, ramcove souhlasim se Sarikem, v Tvem pripade je to jina pricina a rekl bych ze i trochu jiny problem. Tvym problemem je neudrzeni toho pri stresove situaci. Resenim je naucit se zvladat stresove situace, v pripade maturity se pro to da urcite udelat hodne tim ze se poctive pripravis na otazky (neboj :) vim ze toho je hodne mam s tim osobni zkusenost) a budes mit urcite sebevedomi protoze budes vedet ze jsi pripravena na jejich otazky. Urcite ti take pomuze naucit se urcity rezim, myslim tim ze se pred pripadnymi nervy vycuras. Zarikadlo je tak jednoducha a neskodna vec ze neni problem to vyzkouset, spolecne s ucenim a trenovanim zvladani stresovych situaci. Treba si predstav ze ucitel z komise se taky vecer pocurava v noci a je na tom vlastne stejne jako ty, proste ti lidi v komisi jsou taky jenom lidi a ne nekdo kdo by se nad tebe mohl povysovat a nebo te soudit ... jsou tam jenom od toho aby posoudili tve znalosti a spravedlive je ohodnotili ... Nejlepsi by bylo vyhledat solidniho psychologa, ktery bude hoden toho slova a nebude pouze znudeny doktor bez zajmu o to ti pomoci ... Mas pravdu ze s timto problemem bude urcite vice lidi, v detstvi jsem jezdil na "pionyrske" tabory pro enureticke deti a bylo nas tam opravdu hodne :) Preju ti Daso hodne uspechu v boji s tim problemem, urcite to zvladnes, mas na to. :)

Helena (Po, 3. 4. 2006 - 23:04)

Moje dcera se pomocovala velice dlouho.V nemocnici na nic neprisli,nakonec ji zkouseli cpat leky na nervy-po nich spala natolik tvrde,ze se pomocovala jeste vic.Jinak bystra,zadny nervak.Po letech sla na vysetreni opet do nemocnice.Tam byli poctivejsi,poslouchali co jim rikame a prvni zkusili napln mocoveho mechyre.Bylo ji zjisteno,ze ma zakrnely kanalek co vede z ledviny do mocov.mechyre a proto se ji tento rychle plni.No a bylo po problemu.Davali jsme budik na curani,dneska se uz budi sama.Je v pohode,akorat casto chodi na WC!Takze velice zalezi na lekari a jeho ochote naslouchat.Kdybych nebyla razantni,udelali by z ni zavislaka na lecich a do postele by curala asi porad.

šarik (Po, 3. 4. 2006 - 21:04)

U tebe to vypadá na psychický původ. Měla bys vyhledat psychologa/psychiatra, který by ti sedl a zkusit se nechat zaškolit do autogenního tréninku. To by ti mohlo pomoct.
Ono takto: každý živočich, když má strach tak vylučuje své tělesné výměšky. To je dané přírodou a s tím se toho moc nenadělá. Nicméně u tebe je to ve zvýšené míře a pomocí autogenního tréninku a podobných metod by se to asi úplně neodstranilo, ale snad by se to dalo zmírnit na přijatelnou míru.

Dáša (Po, 3. 4. 2006 - 18:04)

Stane, myslíš, že by tato metoda pomohla i v případě, když se člověk počůravá z trémy a ze strachu? To je totiž můj případ, už jsem kvůli tomu absolvavala všechna možná vyšetření, fyziologicky nic nezjistili, tam jsem zcela v pořádku, byla jsem už i proto na konzultacích u psychologa, no... jednak to nebylo vůbec příjemný, měla jsem pocit, že ani nemá zájem mně nějak moc pomoct, pořád se mě ptal, proč se počůrávám, no to bych chtěla vědět právě já od něj. Došli jsme sice k tomu, že je to od strachu a trémy, prý se to mám snažit překonávat, ale nejde to. Příští rok budu maturovat, už teď z toho mám pořádnou hrůzu, před zkoušením nebo písemkama nebo testama se počůrám dost často, před celou třídou jsem se takhle znemožnila hned v prváku, když jsem měla vypočítat nějaký příklad u tabule a moc mi to nešlo a prófka měla takový jedovatý poznámky, na základce mi mamka dávala v takových případech do školy plenky nebo plenkové kalhotky, já si je beru od toho prváku radči preventivně sama. Jenže pořád přeci plenky nosit nemůžu, občas mě to zradí,když je nemám, jako třeba loni v létě na chalupě, kdy jsem se totálně před našima počůrala při bouřce, když vedle uhodilo, prostě prásk a já už cítila, jak se mi valí mokro do tepláků. Chtěla bych se zbavit těch plenek, myslíš, že takové nějaké zaříkávadlo jako že "nepočurám se u maturity" by mi pomohlo? Píšu schválně sem a ne na mail, protože asi nebudu s takovým problémem sama.

Reklama

Přidat komentář