Reklama

A další šarlatán. Neměli by se střílet na potkání?

bohajeho (Ne, 23. 5. 2010 - 13:05)

řeknu vám tajemství celostní medicíny: Jezte vlákninu, místo bůčku si dejte raději rybu, místo bílého rohlíku grahamový a vaše střeva vás budou blahořečit. Klystýr není čištění zubů, proto se nedělá každý den dvakrát a pokud nění nutno je lepší ho nedělat vůbec.

kaspar (Ne, 23. 5. 2010 - 13:05)

Ale doufám, že chápete,...Já nechci s vaničkou vylít i dítě. Tady se nechci přít o detaily, protože si myslím, že myšlenka celostní medicíny je správná. Detoxikace je mi fuk, to ať posoudí jiní. Důležité je to, že tu nepotkáte tolik šarlatánů jako jinde a že není vydávaná za samospasitelnou.

alt1 (Ne, 23. 5. 2010 - 12:05)

Jsem velmi rád, že...Ale doufám, že chápete, že uznáním detoxikace, která je hlavním pilířem celostní medicíny, se silně odkláníte od ortodoxních ideí spolku Sysifos?
Viz názor pana Heřta:
"Představa detoxikace těla je sama o sobě nesmyslná – viz naše články o detoxikaci a detoxikační medicíně dr. Jonáše."
:-)))

kaspar (Ne, 23. 5. 2010 - 12:05)

Kaspare, souhlasím s váma,...Jsem velmi rád, že neprudím úplně každého. :oD

alt1 (Ne, 23. 5. 2010 - 12:05)

Ne tak úplně. Ale i tak ji...Kaspare, souhlasím s váma, že celostní medicína by byl velmi pozitivní odklon od průmyslového léčení. Na rozdíl od klasické medicíny, celostní medicína chape význam stravy a detoxicace a to by byl obrovský přínos pro zdraví lidí.

kaspar (Ne, 23. 5. 2010 - 05:05)

S panem Jaroslavem jsem si chvíli drze psal na jeho stránkách. Předvedl se jako diletant mnohem větší než jsem já :-) . A když patřičně dokázal vlastní nevzdělanost, všechno smazal. Přeji mu tímto kráááásný den! A nejmíň dvě čakry bledě modré a jednu fialově puntíčkovanou a s králíčkem a kytičkama.

kaspar (So, 22. 5. 2010 - 21:05)

Problém je v tom, že tzv....Ne tak úplně. Ale i tak ji považuji za úsvit v průmyslu zdravotnictví, cosi sofistikovanějšího než alternativní medicína a zároveň cosi osobnějšího než medicína klasická. Samozřejmě se dá i celostní medicína pokazit, ale bylo by ji možné i povznést. Stálo by to za pokus. Asi to záleží na tom, z jakého konce ji kdo bere. Já ji chápu jako odklon od opravdu průmyslově chápaného léčení.

Q. (So, 22. 5. 2010 - 20:05)

Namísto alternativní...Problém je v tom, že tzv. celostní medicína je jen totéž v bledě modrém a v poněkud kultivovanějším hávu. Navíc sám pojem "celostní medicína" je stejným newspeakem jako pojem "alternativní medicína". Tak jako alternativní medicína není žádnou reálnou alternativou, podobně jako je nesmyslem alternativní matematika (neplést např. s alternativními teoriemi množin), tak i celostní medicína žádný gestalt přístup nenabízí. V konečném důsledku je dokonce celostní medicína mnohem více zjednodušující a tím, že si zavádí spoustu dalších neověřených a neověřitelných pojmů a funkcí (ono je celkem lhostejné, zda se hovoří o čakrách nebo o energiích), vede jen k tomu, že se celá řada problémů, které by byly po analýze omezené jen na prokázané a prokazatelné řešitelné, jen pojmenuje jako "zloba trpaslíků" a nějak se "léčí". Celostně se pak zanedbává podstata na úkor prázných řečí.

pro bohajeho: (So, 22. 5. 2010 - 20:05)

Když se to nedá číst, tak to nečti. Kdo tě nutí?

bohajeho (So, 22. 5. 2010 - 20:05)

zdá se mi nebo všichni tihle cvoci mají absolutně zvrácený smysl pro estetiku? Když srovnám tohle, stránky vesmírných přátel, henrika laholy, či petra cibulky, zdá se jako by to dělal jeden člověk. Šílené barvičky,každé druhé slovo zvýrazněné (asi protože je každé druhé duležitější než To první), číst se to pořádně nedá...

! (So, 22. 5. 2010 - 19:05)

Jsou to hyeny, které se přiživují z utrpení druhých.

kaspar (So, 22. 5. 2010 - 17:05)

MNOHO JICH DÁVÁ LIDEM...Myslím si totéž. A pokud se oni sami domnívají, že jejich schopnosti jsou skutečné, pak nemají mimo zdi léčeben co dělat.

škodící lidem v (So, 22. 5. 2010 - 17:05)

MNOHO JICH DÁVÁ LIDEM NADĚJI A PŘITOM MYSLÍ JEN NA SVOJE NENAŽRANÉ BŘICHO.

kaspar (So, 22. 5. 2010 - 17:05)

Namísto alternativní medicína by se měla spíše pěstovat celostní medicína. Tu alespoň zastupují vzdělaní lidé s poněkud jinými názory na léčení. Ale jakou cenu asi má léčba od lidí, jejichž vzdělání je z naprosto jiného soudku? Po přečtení skript anatomie se cítí být mistry světa a pastelkami si do nich malují čakry, o kterých ani nevědí, co by to mohlo být. A alternativní medicína má ohromnou výhodu, její výsledky jsou prokazatelné jen metodami AD HOC. Tedy jen subjektivně.

Whitie (So, 22. 5. 2010 - 16:05)

Když už jako starší, o hodně starší než vy Šrámku, pozoruji mladé lidi, jak jsou na jaře šťastní, jak jim to spolu sluší, jak před sebou tlačí o víkendu kočárky a odpočívají na lavičkách v parku, tak se musím ptát, co vy jste to za člověka studeného, neosobního a zlého, který místo něčeho rozumného a obecně prospěšného sedí u PC a honí potajmu alternativce.
O něčem to svědčí. My, které nazýváte blbečky, si života vážíme, dokážeme mít radosti lítost, veselí i smutek. Kdežto vy se schováváte jen za ty vaše vzorečky.Jste k ničemu. Jste mělký a nepotřebný. Přesto že podle vás genius, jste nula k ničemu, jen slídit, špiclovat a urážet.

:D (So, 22. 5. 2010 - 15:05)

Chováme se přesně jako vy...My, Whitie schizofrenik, majitel deseti nicků a jednoho kravince... :D:D:D:D:D:D:D:D

Whitie (So, 22. 5. 2010 - 14:05)

Chováme se přesně jako vy studente Šrámku, taky jste se začal schovávat za cizí nicky. Jen z textu je patrné, že se jedná jen o jednu a tu samou hovězí hlavu

Formol (So, 22. 5. 2010 - 13:05)

Víte Blackie, ona to není...Těší mě, že i po tak dlouhé době ležím v žaludku tolika šarlatánům a podvodníkům. Jen mě překvapuje, že se podepisuješ pokaždé jinak - nejsem si pak jistý tím, jestli se dojem bučícího stáda snaží vzbudit jen jedem blbeček, nebo jestli vás je víc.:-D

Whitie (So, 22. 5. 2010 - 10:05)

Jinak paní :-) taky bych ráda věděla, kolik nás poplatníky stojí vakcína proti té vepřové chřipce.
Napadá mě totiž v souvislosti jedna otázka.
Nedávno byl zveřejněn fakt, že z každé státní zakázky jde do kapsy politiků,Dalíků a jim podobných dobytků 7 - 10%.
A je pak jednoduchý počet, jak veliká kapsa by se otevřela, kdyby nedošlo k pochybnostem ze strany pana Klause. Vakcín mělo být objednáno 20 000 000 a předpokládám při střízlivém odhadu cenu tak za 2 stovky? Ale to je blbost, cena bude určitě vyšší....

Whitie (So, 22. 5. 2010 - 10:05)

Víte Blackie, ona to není tak úplně pravda. Je to o tom, že tato diskuse není moderovaná a že loupežníci, kteří jsou placeni farmaceutickou lobby, vám vytknou i bradavici na prababiččině nosu. Jsou to placení rozvraceči diskusí propagující dnešní - a jim dobře placenou - medicínu. Třeba pan Šrámek alias kdysi Formol, dnes už pod jiným nickem - možná jste to právě vy - řádí jak pominutý.
Moje otázka nyní zní : Když člověk podstoupí chemoterapii, v krematoriu potom hoří lépe nebo hůře? Podle mého lépe. A v tom případě by se pohřební služby měly dohodnout s doktory a pohřby by měly být levnější. Když to pumpování chemie jde ze státní kasy...

Reklama

Přidat komentář