Reklama

Výprask vařečkou

Karla (So, 1. 7. 2023 - 15:07)

To je spis rada pro tve rodice

Katka (So, 1. 7. 2023 - 14:07)

Koukám že jsem včera nebyla bitá jen já. Dostala jsem také hlavně za lhaní, protože jsem tvrdila, že jsem si vše opravila. A také musím souhlasit, že to vařečkou hrozně moc bolí. A ještě mě oznámili, že v další třídě budu dostávat za každou 3 tři rány, 4 čtyři rány a za 5 pět ran a týden bez televize a počítače na hraní. Ale píšu sem hlavně z toho důvodu, protože potřebuji poradit jak rodiče přesvědčit, aby si to rozmisleli a takto mě netrestali. Doufám, že někdo má tady s tímto zkušenost. Děkuji za každou radu.

Rada (So, 1. 7. 2023 - 15:07)

Kdybych byla na Tvém místě, tak bych si nenechala dát. Prostě bych jasně řekla ,,ne, nechci" a oni Tě nutit do toho nebudou. Zkus to. Pokud by nutili, tak stále opakuj jako gramofon, že nechceš. Kdyby i to bylo málo, tak jim řekni, že je to omezování Tvé lidské svobody a odvolej se na Základní listinu práv a svobod.

Katka (So, 1. 7. 2023 - 18:07)

Moc vám děkuji za radu, ale neumím si představit takto odmlouvat. A myslím si, že bych dostala ještě víc. Rodiče jsou zásadoví, když něco řeknou, tak to platí. Mám je oba moc ráda a nechci jim dělat starosti. Do teď mě nikdy nebili. Pokud nemyslím jen plácnutí.

Host (So, 1. 7. 2023 - 18:07)

A jak dlouho budeš dostávat ty tři plesknutí na zadek? Já myslím, že to je fakt ještě v pohodě. Já jsem přes prázdniny u strejdy a u nás mu rodiče řekli, ať vytáhne řemen nebo vařečku. A pětadvacet na holou je tímhle fakt znát.

Lucka (So, 1. 7. 2023 - 21:07)

Bohužel mám slíbeno 14 dní. Takže ještě 13.

Návštěvník (So, 1. 7. 2023 - 16:07)

Skvělá rada, jak dostat přídavek nebo dvojnásobek.

Rada (So, 1. 7. 2023 - 16:07)

Proč? Když nedá najevo, že nechce, tak si budou myslet, že trest akceptuje. Je to jako když jdete do obchodu a chtějí Vàm prodat něco, co nechcete. Třeba šmejdi. Tak tajy řeknete, že nechcete. Autorce dotazu upřímně doporučuji zkusit. A nebojte se, zabere to. Fakt jak gramofon to říkejte a pak se odvolejte na tu Listinu. To dáte! Hezký den autorce dotazu.

Katka (So, 1. 7. 2023 - 18:07)

Ale opravdu vám moc děkuji za radu a podporu moc si toho vážím. Vám také přeji hezký den.

Rada (Ne, 2. 7. 2023 - 10:07)

Rozumím, že máte strach se jim odporovat. Bohužel se musíte bránit, jinak to přeroste přes hlavu a stanete se obětí domácího násilí. Teď se Vám to třeba nezdá, že by se jednalo o domácí násilí, ale jedná se. A může se to stupňovat, což Vám samozřejmě nepřeji, ale stát se to může. A domácí násilí je kruh že kterého není lehké se dostat a může mít opravdu vážné následky. Prosím, řešte to. Nenechte si to líbit. Jste v právu. Přece nechcete trpět... dnes je to tohle, příště Vás třeba kopnou do hlavy... Zkuste s nima promluvit o svých právech, které máte a opakovaně zdůrazněte, že nechcete a že je to pro ně přečin (první stupeň v trestním právu trestů, vězení jim nehrozí) a nesmí jít proti právu. Pokud by to nepomohlo, tak jsem musíte obrátit na OSPOD. Pokud chcete, tak Vám pomohu s jejich kontaktování. Pomůžou Vám. Držte se a hlavně to řešte. Nesmíte si všechno nechat líbit.

Katka (Ne, 2. 7. 2023 - 15:07)

Moc vám děkuji za rady a podporu. Ale opravdu to nechci hrotit a vyhrožovat rodičům. Mám je strašně moc ráda, jsou moc skvělý. Byl to můj první výprask vařečkou. A bohužel jsem si vědoma, že jsem si potrestání opravdu zasloužila (samozřejmě bych preferovala třeba nějaký zákaz). Moc mě mrzí, že jsem zklamala důvěru rodičů. Samozřejmě se budu snažit rodiče přesvědčit, aby zrušili pravidlo trestání vařečkou za 3 a víš. Ale budu se snažit ještě o prázdninách, protože kdybych odmlouvala při trestání, tak bych dostala ještě víc. Ale zároveň si nyní nejsem jistá zda rodiče nemají pravdu, když vidím jak tady někteří píší, že bych si zasloužila ještě přísnější trestání. Třeba nemám ještě takový rozum... Ale psala jsem ten dotaz spíš na nějaký nápad jak získat opět zpátky jejich důvěru. Aby usoudili, že nemusí být na mě tak přísní.

Návštěvník (Ne, 2. 7. 2023 - 16:07)

Neporušuj jejich pravidla, dodržuj dohody a sliby. Když budeš během prázdnin vzorná, tak by mohli usoudit, že tohle u tebe byla výjimka potvrzující pravidlo a vařečky není potřeba.

Návštěvník (Ne, 2. 7. 2023 - 11:07)

To je logika typu "kdo lže, ten krade, kdo krade, ten mlátí lidi, kdo mlátí lidi, ten může i zabít, takže bychom měli každého, kdo zalže, zavřít do vězení, protože je potenciální vrah".

Rada (Ne, 2. 7. 2023 - 13:07)

Zjistěte si něco o tématu domácí násilí, eventuálně i o syndromech CAN a EAN. Jedná se o sociální patologie. A stejně jako se řeší i jiné sociální patologie, tak se řeší i tyhle. Takže pro autorku dotazu - zkuste to, nebojte se rodičů. Dnes se necháte trestat, za rok se necháte snad zabít... Násilí na dětech je trestný čin, v tomhle případě tedy přečin. Takže autorka je v právu. Doporučuji klidně jim říct, že nechcete a pak říct o Listině a OSPOD. Kdyžtak zavolejte na Linku důvěry, krizová intervence je v tomto případě skutečně na místě. Pomůžou více než já. Držte se. Kdyby cokoliv, jsem tu pro autorku jako pomoc.

Návštěvník (Ne, 2. 7. 2023 - 16:07)

A vy si něco zjistěte o selection bias.

Rada (Út, 4. 7. 2023 - 16:07)

Drahý anonyme, předpokládám, že zde mluvíte o statistice. Vzhledem k tomu, že pracuji na výzkumech, tak moc dobře vím, co to je. Ale pokud se chcete vzájemně poučovat, tak klidně - co třeba T-test, ANOVA či třeba něco i z kvalitativního výzkumu? Hmmm? A jinak, jak to souvisí s tématem? Tady žádný selection bias není. Bohužel syndrom týraných dětí tu je - to je ten CAN, drahý kolego.

Návštěvník (Út, 4. 7. 2023 - 18:07)

Biasů je hodně, takže je možné, že jsem se spletl a napsal jiný, než jsem měl na mysli. Narážel jsem na klasiku typu "jev A (méně závažný) v jednom případu ze sta způsobí jev B (velmi závažný), ale protože se odborníci setkávají pouze s případy, kdy se z A stalo B, protože pouze s jevem A nikdo za odborníky nechodí, tak odborníci na základě svých bohatých zkušeností tvrdí, že A způsobuje B ve většině případů". Nechci nijak znevažovat problematiku týraných dětí, pokud to nastane, tak je to závažné (a je dobré to řešit i tomu předcházet), ale zase pokud nastavíme měřítka přehnaně, tak to bude sedět na nadpoloviční většinu dětí.

Lucka (Pá, 30. 6. 2023 - 16:06)

Bohužel před chvílí jsem se dozvěděla, že poprvé dostanu vařečkou na zadek. Když jsem přiznala po telefonu, že jsem dostala první 3, tak mi mamka řekla ať připravím vařečku na stůl a že mě dneska až přijde domů mě čeká výprask. Hrozně se bojím.

Host (Pá, 30. 6. 2023 - 17:06)

A Tvůj věk?

Lucka (Pá, 30. 6. 2023 - 17:06)

12

Reklama

Přidat komentář