Reklama

Počasí

Návštěvník (Ne, 26. 2. 2023 - 09:02)

Neblbni zase jo.

Jitka (So, 25. 2. 2023 - 20:02)

Lalle dejte pokoj.

Simona (So, 25. 2. 2023 - 20:02)

Až mi to ona napíše, pak ji budu chápat a omluvím se za svůj komentář. Od tebe je to pouhý výkřik do tmy

Jitka (So, 25. 2. 2023 - 20:02)

Ono je to tady celé takové křičení do tmy :)

Návštěvník (So, 25. 2. 2023 - 19:02)

Kdybych mohl jakkoli pomoci udělal bych cokoli. Nejhorší je bezmoc té rodiny. Chápu tě, ale ono je asi v prvé řadě zásadní umět ty indicie a souvislosti rozšifrovat. Připadá mi to až jako fantazie, ale věřím tomu. Ono se dá i zpětně dohledat co kdo hrál v té době nebo říkal v radiu

Návštěvník (So, 25. 2. 2023 - 19:02)

:)

Návštěvník (So, 25. 2. 2023 - 18:02)

Tak to je drsný.... z toho byl bych na budku.

Návštěvník (Ne, 26. 2. 2023 - 09:02)

Nepřeháněj

V.B. (So, 25. 2. 2023 - 18:02)

CSynchronicita (z řec. synchronos, současný) je pojem, který zavedl švýcarský psycholog C. G. Jung jako označení pro příčinně nevysvětlitelné (akauzální) setkání dvou nebo více událostí v čase, které tím na úrovni prožívání subjektu získávají význam. Pojem synchronicity je však spojován také s objektivním nahromaděním jevů, které si žádají společnou interpretaci, v čase nebo prostoru, ač mezi nimi není přímá kauzální souvislost, a vymykají se novověké představě o náhodě, kupříkladu souběžný vzestup nacismu i komunismu na přelomu 20. a 30. let 20. století anebo kulturní revoluce v 60. letech, která zasáhla Čínu, Evropu, USA i katolickou církev.[1]

Původ
Pojem zavedli švýcarský psycholog Carl Gustav Jung a švýcarský fyzik Wolfgang Pauli roku 1952,[2] protože si Paulli nedokázal vysvětlit hodnotu 137 obsaženou v konstantě jemné struktury.[3] Za předchůdce tohoto pojmu je považován například pojem zákon sérií (Seriengesetz), který zavedl Paul Kammerer v roce 1919 v knize Zákony série.[4] V roce 1972 podobný pojem Arthur Koestler nazval koincidence (coincidence) v knize Kořeny náhody.[5] Tato kniha je k dispozici v češtině.[6]

Stanislav Komárek vedle pojmu synchronicita používá také pojem syntopicita, protože ke koincidenci dochází nejen v čase, ale i v prostoru,[1] synmorficita pro některé mimetické jevy, kdy podobnosti navzájem nepříbuzných druhů organismů dokáží kauzalistické metody vysvětlit jen v malém počtu případů, přičemž tato vysvětlení jsou mnohdy spíše etiologickými mýty[7] atd. Wolfgang Pauli se zabýval synchronicitou v souvislosti s kvantovou fyzikou a principem neurčitosti, kde klasické pojetí kauzality selhává."...... Chci vám nyní ukázat, jak pracuje universum a jak pracuje synchonicita i ve výše popisovaném případě I.K. Ten případ je mi blízký a není mi opravdu jedno. Nejprve pro ty méně znalé jsem sem sem vložil základní pojem o synchronicite , stažený v wikipedie a následně k tomu napíšu poslední zkušenost ze čtvrtka tohoto týdne

Návštěvník (So, 25. 2. 2023 - 17:02)

Beru to lidsky, protože Vlastimila znám a pomohl mnoha lidem i z mého blízkého okolí. O případu Ivany jsme spolu hovořili, nikdy si za to neřekl ani korunu, věřím mu, je to charakterní slušný člověk. Chápu ale, že mnoho senzibilů jsou pouhé slibotechny na prachy. V tom vámi souhlasím.

Návštěvník (Ne, 26. 2. 2023 - 00:02)

Říct rodičům, že dítě je mrtvé a neříct si ani o korunu je známkou charakteru a slušnosti, twl, si děláš prdel, ne?!

Návštěvník (Ne, 26. 2. 2023 - 00:02)

Těch neslušných podvodníků je celá řada. Za "zaručené" informace tahají ze zoufalých lidí velký peníze. Že to udělal zadarmo je naprosto správně.

Návštěvník (Ne, 26. 2. 2023 - 00:02)

Tak ještě aby to dělal za peníze!!!!!

Jitka (So, 25. 2. 2023 - 20:02)

Výše zmiňované články spíš naznačují, že V. nic nevyvěštil, tak přesně nevím, kdo je slibotechna. Tvůj příspěvek je o ničem.

Daniela (So, 25. 2. 2023 - 18:02)

Ano. Objektivní komentář. Souhlasím :)

wikipedie (So, 25. 2. 2023 - 13:02)

"Jedním z nich byl i soused Košků Vlastimil Brůček, v televizi a na internetu známý jako Vlastík Plamínek. Ten tvrdil, že leží mrtvá někde poblíž hřbitova Svijany. Jiní věštci tvrdili, že se nachází na různým místech v Německu nebo České republice. Nikdy se nic z toho nepotvrdilo a policie tyto osoby považuje za zdržující a nepřínosné v rámci vyšetřování."

Návštěvník (So, 25. 2. 2023 - 13:02)

Nechala bych to být. On se několikrát vyjádřil veřejně, že mu to není jedno a ty lidi znal. Vnímám to tak, že chtěl maximálně pomoci. Za druhé není nikde potvrzeno, že tyto nálezy byly prověřeny. Pokud k tomuto tématu bude schváleno samostatné vlákno, pak doplním konkrétní postřehy. Zde se to příliš nehodí a není to k tématu

M. (So, 25. 2. 2023 - 15:02)

Taky si myslím, že každý chtěl pomoci jak uměl podle svých schopností a možností. A jestli bydlel blízko, z toho podcastu je vidět, že ho to zasáhlo a těžko se mu o tom mluví i po takové době. A že Policie nekonala aktivně a rychle, o tom jsem přesvědčena taktéž jako její rodiče.

Návštěvník (So, 25. 2. 2023 - 16:02)

Jestli se tadle věštecká verbeš motala policii do práce, kdy to všichni věděli, kde se nachází, tak to muselo být dílo a jen překáželi.

Návštěvník (So, 25. 2. 2023 - 16:02)

Mě by taky zajímalo, jestli někdy prokazatelně pomohli.

Reklama

Přidat komentář