Reklama

Cinkali byste znovu klíčema?

Návštěvník (So, 28. 1. 2023 - 15:01)

Prezidenta nevolilo 60% voličů z nichž polovina nemůžou být označeni za vítěze ani poražené, pokud se tento plebiscit vůbec takto dá nazvat. Není to soutěž v hokeji.

Návštěvník (So, 28. 1. 2023 - 15:01)

Kolik lidí nevolilo?! Víc než voličů Babiše ne?!

Návštěvník (So, 28. 1. 2023 - 15:01)

účast přes 70%, to je asi dosud největší. Volit šli mladí lidi, kteří na to vždyckykašlali.

28.1. (So, 28. 1. 2023 - 15:01)

Na to, že jeden skonal ve volební místnosti. Někteří se sice volit odhodlali, ale při cestě k volební urně jim stála překážka a skončili v nemocnici, je to víc než úspěch.

ShabbaTot-Jahoda (So, 28. 1. 2023 - 15:01)

Generál dostal o dost víc hlasů než Zeman, to je také důležité.

Návštěvník (So, 28. 1. 2023 - 15:01)

Sobota, to bude v putykách veselo...ti se napumprdlíkujou jak carskej důstojník.

Návštěvník (So, 28. 1. 2023 - 15:01)

čt24 Prezident!!

Návštěvník (So, 28. 1. 2023 - 15:01)

Nebuďme nerudní, vždyť je to pěkné, konečně se můžeme k sobě chovat slušně a s úrovní, tak to jsme tu ještě neměli. Teď se z nás stanou úplně jiní lidé. Nebudem lhát, nebudem krást, budem se mít rádi a všichni i holky holky a kluci kluky a budem mít hodně dětí a žít dokud neumřeme.

ShabbaTot-Jahoda (So, 28. 1. 2023 - 15:01)

Já se chovám slušně ke všem - kromě extrémních okrajů společnosti a hloupých tlusťochů, kteří myslí prdelí.

Návštěvník (So, 28. 1. 2023 - 15:01)

Celý Západ bojuje proti globálnímu oteplování, i když teplota stále klesá?https://neviditelnypes.lidovky.cz/klima/klima-prumerna-teplota-na-zemi-poslednich-sedm-let-klesa.A230127_192601_p_klima_nef

28.1. (So, 28. 1. 2023 - 15:01)

Jestli se podaří zvolit prezidenta, tak máme leháro.

Návštěvník (So, 28. 1. 2023 - 15:01)

A co očekáváš, že by to mohlo překazit?Blokády silnic, jak o při zvolení levicového prezidenta Luly v Brasílii loni v zimě?

28.1. (So, 28. 1. 2023 - 15:01)

Moc pěkná řeč ve volebním štábu i s děkovačkou. Tak za mě Ano

Návštěvník (So, 28. 1. 2023 - 15:01)

Přesně. Napřed poděkoval všem i těm co ho nevolili, pak celému týmu jmenovitě a pak teprve hymna. Když si vzpomenu na Z. a jeho objímačku s Bohdalkou....N.

ShabbaTot-Jahoda (So, 28. 1. 2023 - 15:01)

Jen se potvrzuje, že Ostarava je zaostalejší město. A celkově relativně méně vyspělé regiony jen potvrzují svoji situaci.

ShabbaTot-Jahoda (So, 28. 1. 2023 - 15:01)

Jinak u Pavla zaujal jeho postoj k roku 1938 - tam je jasně vidět, že je to voják, že to není státník typu Beneše, který tehdy zvolil po extrémním přemýšlení nejlepší variantu: "Petr Pavel
Armádní generál
Mnozí lidé v ČR vidí paralelu mezi roky 1938 a 1968 a prezentují ji jako důvod k pochybám o schopnostech a obecně smyslu existence naší armády v duchu argumentu „stejně nás nikdy nebránila a neubránila by nás ani dnes“.
Ve fungujících státech je armáda nástrojem politické moci volené občany a reprezentující jejich vůli. Rozhodnutí o použití armády, které může mít za následek oběť statisíců životů a v extrémním případě i konec existence státu, by mělo být vždy odrazem vůle národa.
S odstupem desetiletí a bez odpovědnosti za tak zásadní rozhodnutí je snadné soudit jednotlivce, instituce i národy a teoretizovat, co se mělo či nemělo udělat. Můžeme pouze hodnotit okolnosti, zvažovat možné alternativy a jejich důsledky, a hlavně poučit se.
Okolnosti v roce 1938 nebyly příznivé pro úspěšnou obranu. Poměr sil, situace a stav německé menšiny v pohraničí, ne úplně dokončené opevňovací práce, postoj Francie a Británie k československé mobilizaci a případné obraně, pravděpodobnost izolace a vysokých ztrát, to vše vedlo prezidenta Beneše k závěru podvolit se rozhodnutí mocností a následně okupaci Německem.
Na druhé straně bylo dost faktorů, které dávaly naději alespoň na částečný úspěch, minimálně na oddálení konfliktu a získání času pro změnu stanoviska mocností, i když by Československo zřejmě označily za příčinu konfliktu.
Úspěšně zvládnutá a rychlá všeobecná mobilizace, zásah armády proti Henleinovským bojůvkám v pohraničí, existence aktualizovaného plánu obrany státu, jednoznačný postoj hlavního štábu a vůle obyvatelstva bránit se, mnoho použitelných opevnění, kvalita výzbroje československé armády, nezanedbatelná opozice proti Mnichovské dohodě v Anglii i Francii, to vše mohlo politickému vedení nahrát k rozhodnutí postavit se zlu a bezpráví.
Jako voják se ztotožňuji s názorem tehdejšího náčelníka hlavního štábu branné moci generála Ludvíka Krejčího a mé doporučení prezidentu republiky by bylo stejné – bránit se." https://www.respekt.cz/tydenik/2018/38/anketa-meli-se-cechoslovaci-v-roce-1938-branit-pokud-ano-jak-by-to-cesky-narod-promenilo

pravá Jahoda!! (So, 28. 1. 2023 - 15:01)

reaguju na komentář který jsem nepsal já,jahoda,ale zkurvysyn a zbabělá krysa co se za mě vydává!MLUV ZA SEBE HAJZLE A NE ZA JINÉHO,ZBABĚLÁ SVINĚ

Nerik (So, 28. 1. 2023 - 15:01)

Neboj. My ho poznáme. Kdybys to napsal ty, tak už dávno reaguji. Na podvodníka NE!!!

ShabbaTot-Jahoda (So, 28. 1. 2023 - 15:01)

Ty raději přiznej, že jsi příznivec KSČ a SPD - každý neviděl tvůj Fb profil.

pravá Jahoda!! (So, 28. 1. 2023 - 15:01)

reaguju na komentář který jsem nepsal já,jahoda,ale zkurvysyn a zbabělá krysa co se za mě vydává!MLUV ZA SEBE HAJZLE A NE ZA JINÉHO,ZBABĚLÁ SVINĚ

Reklama

Přidat komentář