Reklama

Rostou u vás nyní HOUBY?

Ida (Po, 6. 2. 2023 - 22:02)

Také jsem se na to podívala. Houby jsou úžasná individua

Jemný (Čt, 9. 2. 2023 - 19:02)

V jedné části aktů X byl příběh, kde byl popsán druh houb predátorů, co lovili zvířata a lidi za pomoci halucinogenních toxinů. A nakonec se ukazuje, že to není žádná fikce, ale realita. I takové jsou houby...

Návštěvník (Po, 6. 2. 2023 - 07:02)

CHYTRÁ HOUBA PYTHIUM OLIGANDRUM

Mikroorganismus Pythium oligandrum je taxonomicky řazen do skupiny Stramenopila a třídy Oomycota kam patří mikroorganismy charakteristické tvorbou oospór, které mají reprodukční funkci. Oospóry jsou vysoce odolné vůči nepříznivým vlivům svého okolí a i v suchém stavu si udrží životaschopnost po dobu až několik let. Ve vlhku naopak dochází k jejich aktivaci, klíčení a růstu hyf a následné   produkci celé řady enzymů, které slouží k rozkladu buněčných stěn nežádoucích plísní, jež využívají jako zdroje živin.

Při kontaktu s hyfami plísní Pythium oligandrum proniká svými vlákny do buněk těchto hostitelů a odčerpává z nich živiny, které dále využívá ke své reprodukci. Jedná se tedy o druh parazitismu na mikrobiální úrovni. Po vyčerpání živin z buněk jiných plísní pak Pythium oligandrum podle podmínek okolního prostředí vytváří buď spóry, kdy v klidovém stádiu čeká na dalšího hostitele, nebo hyne a mizí, protože postrádá substrát ke své obživě.

Třicetiletý výzkum stále pokračuje a zde Vám představujeme přípravky, které jsou uzavřeny laboratorními zkouškami, zhodnocením přípravků, praktickým odzkoušením v nemocnicích, na klinikách i v ordinacích kožních lékařů. To vše pod dohledem předních českých lékařských mikrobiologů a dermatologů.  U přípravků nebyly zaznamenány vedlejší, natož nežádoucí účinky ani u skupiny osob se sníženou imunitou a dětí. Pro různé přípravky jsou používány druhy kmenů, které svými vlastnosti nejvíce zasahují daný problém ...

Tom (Po, 6. 2. 2023 - 08:02)

On asi myslel jiný chytrý houby.

Ida (Ne, 5. 2. 2023 - 22:02)

Zajímavý nápad. Co si o tom myslíte, kluci?

Simona (Ne, 5. 2. 2023 - 20:02)

Jak je zpracuješ?

Myko1 (Ne, 5. 2. 2023 - 19:02)

Myslím, že není vhodné své starosti ventilovat na Doktorce, i když chápu sdílené pocity a to je hezké. Jestli má V.B. splín, tak to chce kamarády, nebo nesedět doma a něco dělat. Dnes jsem našel také několik trsů penízovek a hlív. To jsem chtěl napsat

Daniela (Ne, 5. 2. 2023 - 16:02)

Lalla by asi věděla, kdyby se mu něco dělo. Já mu v pondělí zavolám

Návštěvník (Ne, 5. 2. 2023 - 15:02)

Sem asi budu kopirovat ty příspěvky z toho jednoho vlákna, když se tady zase začíná brečet, tam ho všichni uzdravujete, tak ať si počtou i jiní!!!

Návštěvník (Ne, 5. 2. 2023 - 15:02)

Ty neznáš liské sdílení? Jestli ne, tak jsi necitlivej debil.

Návštěvník (Po, 6. 2. 2023 - 00:02)

Zkurvily jste jedno vlákno tímto, co tady zase začínáte, takže debil nejsem.

M. (Po, 6. 2. 2023 - 07:02)

Jediný kdo to tady kurví jsi ty. Nic ti do toho není o čem se zde píše, tak laskavě se nemáte do věcí do kterých ti nic není. A hestli tě sejít,že lidi mají starost o Vlastu,tak se jdi léčit :((

Návštěvník (Po, 6. 2. 2023 - 07:02)

Táhni někam negramote, vrať se do školy.

Nerik (Po, 6. 2. 2023 - 08:02)

Tak i ty se už nasráváš do jiných vláken . Tak si dej bacha na ústa!

Návštěvník (Po, 6. 2. 2023 - 08:02)

Já ani náhodou, od toho jsou jiní.

Ryzec (Po, 6. 2. 2023 - 09:02)

Ostudo!

Markéta (Po, 6. 2. 2023 - 08:02)

To je přesně tak. Co mu je do toho? Vlastík by měl taky něco napsat o chytrých houbách

V.B. (Ne, 5. 2. 2023 - 11:02)

No včera to byla směs dojmů a pojmů, trochu politika, trochu splín. V hospůdce jsem nebyl, ale otevřeli jsme si doma láhev vína a bylo to v rámci možností pohodové. A ty penízovky dnes budou v polévce k obědu
...

Zdena (Ne, 5. 2. 2023 - 13:02)

Docela bych řekla, že nejsi úplně v pohodě. Ale mohu se mýlit. Taková ženská intuice. My máme sušené houby a měli jsme je také v polévce :)

Návštěvník (Ne, 5. 2. 2023 - 14:02)

Moje mužská logika si myslí totéž. Nona možná ví, ale nebudu šťourat. Jestli se mu nedaří, tak mu přeji, ať se mu vše v dobré otočí.

Reklama

Přidat komentář