Reklama

Kdo bude prezident ČR?

Fred (Út, 1. 1. 2008 - 23:01)

No a aby to bylo vyvážené, něco pro zaryté obdivovatele Václava Klause.... jen aby tu bylo trochu jasněji:

http://profesor-klaus.osoba.cz/galerie

klusova profesůra:

http://profesor-klaus.osoba.cz/

Moc dobrý.'

Marcel (Út, 1. 1. 2008 - 18:01)

Z jeho dnešního projevu jsem byl unešený.Už aby odtáhl a skončil v rukách spravedlnosti,tam patří.Nikdo této zemi neublížil tak jako on.'

Hana (Út, 1. 1. 2008 - 18:01)

Chci pana Švejnara!!Klaus už více ne na hrad.'

Karel (Út, 1. 1. 2008 - 10:01)

Dost bylo samolibého Klause!!!'

Mr. Prejudice (Út, 1. 1. 2008 - 07:01)

.....hm, ze bych zmenil nazor a byl pro J.S.?

Fred (Út, 1. 1. 2008 - 01:01)

Po roce 1989 získal profesor Švejnar zpátky české občanství, které ztratil v době komunistického režimu. Jeho dcera má také české občanství. V mládí Jan Švejnar závodil v ČSSR v lyžování a dodnes rád lyžuje. Také hraje tenis, hraje na kytaru, ocení dobré jídlo a pití, má rád klasickou hudbu a jazz, filmy Miloše Formana, romány Milana Kundery, písničky Voskovce a Wericha a Jiřího Suchého, divadlo na Vinohradech. Mluví plynně anglicky a francouzsky, pracovně se domluví rusky a španělsky. Má rád lidi, kteří mají smysl pro humor a nadhled a jsou ochotni bez předsudku a ješitnosti vyslechnout názory druhých.'

Fred (Út, 1. 1. 2008 - 01:01)

Pro ty kdo chtějí něco vědět ze životopisu profesora Švejnara je zde adresa:

http://www.jansvejnar.cz/?page=zivotopis

A je to docela zajímavé. Mám dojem, že ti co ho nejvíce zatracují a považují za nečecha/Američana, vědí o něm kulové. Myslím si a vím, že má větší české cítění, než pan soudruh Klaus. Tomuto člověku věřím na sto procent a bez pochybností bych mu dal svou důvěru. Zkuste si o něm přečíst něco málo a hodnotit i jeho diskuse a hovory a srovnávat je se zatím naším prezidentem.

Dost bylo Klause !!!'

Fred (Út, 1. 1. 2008 - 00:01)

Něco málo o budoucím prezidentovi: Jan Švejnar
http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-svejnar.php

Ekonom, od roku 2005 je ředitelem Centra pro mezinárodní politiku na Škole prezidenta Geralda R. Forda Michiganské univerzity. Narozen v roce 1952 v Praze, v roce 1970 emigroval do Švýcarska a posléze do Spojených států amerických. Vystudoval ekonomii na Cornell University a na Princeton University získal doktorát. V letech 1994 - 2003 působil jako ekonomický poradce prezidenta Václava Havla. Od roku 1992 je předsedou Řídícího a dozorčího výboru CERGE-EI, společného pracoviště Univerzity Karlovy a Akademie Věd České republiky.

To jen tak pro ty skalní odpůrce Američana Švejnara.

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-svejnar.php?itemid=2230'

Poddaný (Ne, 30. 12. 2007 - 10:12)

Tak tak Barbíno.Jsem nemocen,a dělám co mi zdraví povolí a ty kurvy co nechtěj hnout zadkem mi ty koruny záviděj.'

Barbína (Ne, 30. 12. 2007 - 10:12)

to 1923: Asi jsi nečetl moje předchozí. Nahoře sedí ti, které my si volíme. Zřejmě to vypovídá o tom, jací jsme. Asi si takové vedení zasloužíme.
Taky jsem se domnívala, že to bude vypadat líp. Už jsem rezignovala, je jedno kdo tam sedí, není z koho vybírat, příště nejspíš poprvé nepůjdu k volbám. Každý hrabe jen pro sebe a hospodaření státu vypadá jako kocourkov. Zpátky bych nechtěla ani náhodou, ale teď je taky lepší se plno věcmi nezabývat. Protože jaký má pro mě smysl se tím rozčilovat? Jen bych si ničila zdraví a to mě bude stát víc peněz.
Asi nejvíc mě vytáčí, že není rozdíl mezi tím, kdo poctivě pracuje a tím kdo pracovat nechce. To mi připadá do nebe volající. Ideální stát není asi nikde, ale každý dnes naštěstí může zkusit štěstí v jiném.

to Poddaný: Já bych taky byla pro rozumného monarchu, jak levný by byl státní aparát oproti současnosti.:)'

Poddaný (Ne, 30. 12. 2007 - 09:12)

Já chci krále a hotovo.'

1923 pro Barbín (Ne, 30. 12. 2007 - 08:12)

Nevadí mi že jsi pro Klause.Klause si vážím daleko více než Havla.
Prezident mi nevadí, ale naši poslanci to už ano.Ti mi vadí.Oni mají zastupovat stát a stát jsou lidé.
Cinkalo se klíčema a chtěly se změny.Sanops,RVHP,Varšavská smlouva,výhody poslanců.
A co je dnes?Oni mají takové výhody o které se komunistům ani nesnilo.Omylem si zvedaj platy,pijí v práci,porazí člověka a jsou stále v pohodě a klidu.Myslíš si že o to nám v sametové revoluci šlo?Né,oto nám nešlo.'

Kokošková (Ne, 30. 12. 2007 - 00:12)

Frede, odpovídám podruhé, s Kokoškou to byla recese.
Máš pravdu v poslední a předposlední větě, vidíš Frede, postupně přijdem na to, že se alespoň v něčem shodnem, na rozdíl od těch nahoře.
Ale jedno jsem stejně díky tobě pochopila a to, jak se tvoří náhled na lidi, kteří neříkají to, co druhý chce slyšet a právě proto není u tebe oblíbený náš pan prezident V. Klaus.
Ale, už je spousta hodin,vše si v peřinách nechám projít hlavou a zítra se zde určitě setkáme. Dobrou noc všem Klausovcům, ale i AntiKlausům.'

Fred (Ne, 30. 12. 2007 - 00:12)

A končím, jdu spát. Dobrou noc všem.'

Fred (Ne, 30. 12. 2007 - 00:12)

Já KLAUSE NEBERU PODLE TOHO CO SE PÍŠE A ŘÍKÁ. JÁ HO VIDÍM A SLYŠÍM A TO MI ÚPLNĚ STAČÍ. NEODPUSTÍM MU, ŽE ŘEKL O LIDECH V ULICÍCH, ŽE JSOU LŮZA A STAČILO MI TO JAK SE ZMĚNIL PŘED ROKEM 98 K LIDEM DOLE. UZNÁVÁ JEN TY NAHOŘE. TO ZKUS TAKÉ VNÍMAT. MOŽNÁ MÁŠ DOSTATEK PRACHŮ A TAK TI TO IMPONUJE. OD ZAČÁTKU JSEM MU VĚŘIL, VOLIL JSEM HO, DOKUD SE NEVYBARVIL A NEZKLAMAL MĚ. PROSTĚ KLAUS...NE!!!!'

Fred (Ne, 30. 12. 2007 - 00:12)

Kokošková, proč jsi tedy skočila po Kokoškovi? Asi měl jiný názor než máš Ty? Hm, opravdu dobré....
Co do toho, že je Klaus Čech? On Švejnar naší mentalitu zná možná lépe než právě pan Klaus. Ten si nevidí ani do huby. Kdyby byl co k čemu, asi by nesouhlasil s tím zvěrstvem ve zdravotnictví. Počkej až půjdeš po Novém roce k doktorovi, můžeš si zavzpomínat na ODS a Klause. A to nejsem ani pro ODS ani ČSSD, je to jedna pakáž.
A pokud prezidenti nemají pravomoci, v čem je tedy se Švejnarem problém? A kdo ti řekl, že není víc Čech než třeba kdokoli jiný. Jen že žil v Americe delší dobu? Švejnara znám už léta, nemám s ním vůbec problém, ale s Klausem ano. Jako prezidenta jsem ho bral jen z nouze.
A stejně tato diskuse je k ničemu a nic neřeší, jen si tu větráme své názory. Oni si to upečou v parlamentu sami bez nás.'

Kokošková (Ne, 30. 12. 2007 - 00:12)

Frede, IQ může být buď nízké, nebo vysoké, veliký může být akorát blbec.
Kokošková proto, že to byla recese, jelokož jsem reagovala na Kokošku, ale to je asi nad tvé "velik" IQ.
Klause uznávám, uznávala jsem ho a uznávat budu, kašli na to, co se píše, říká, tohle je můj názor a az tím si stojím. Pochop, že tolerovat se musí i jiný názor, než je ten tvůj. Švejnar byl do teď spokojený jinde, tak tam mohl setrvat.Toť vše.'

Kokošková (So, 29. 12. 2007 - 23:12)

Nevím, proč by to měl být hloupý názor, pokud to je jiný názor, než má dotyčná osoba je hloupý? Nevidím v tom žádné +, naopak.Prezident by měl znát mentalitu lidí, kterým prezidenta chce dělat a ne mentalitu v zahraničí a jelikož nemá skoro žádné pravomoce, není mu zkušenost zas až tak moc k něčemu.
Pokud to nebylo pochopeno, myslela jsem, že Klaus je Čech, jelikož tady žije nebavíme se o národnosti, ale o patriotství.
Neodsuzujme názory, které s námi nesouhlasí.
Mů názor je ten, prezidentem Klaus.'

Fred (So, 29. 12. 2007 - 23:12)

Kokošková, hm, tak ono je divné už jen to tvé jméno. Někdo napíše Kokoška a Ty použiješ jeho jméno, zvláštní, asi budeš mít veliké IQ. Pokud Tě zajímají názory jiné než čteš teď v poslední době, zkus se podívat zpět. Paroubka ani Zemana sem netahejte, je to jeden kašpar lepší než druhý. Klaus je asi inteligentní, ale to není vždy to, co je potřeba. Někdy i k té inteligenci je potřeba moudrost a tu pan profesor Klaus nemá. Znám dost inteligentních a nadaných lidí, svou profesi zvládají na jedničku, ale jako lidé jsou nepoužitelní. Inteligence není všelék. A Klaus to vidí jen přes horních deset tisíc(pokud jich není víc), lůza ho moc nezajímá. Švejnar není typický Američan, že tam žil je jedna věc, která by nám spíš pomohla zbavit se právě té naší malosti vidět hned nepřítele v někom, koho neznáme tak dost. Naopak, Klause známe, víme co je zač a co má na svědomí a jak se říká, rychle od něj pryč. Švejnar je nový a mnohem sympatičtější než Klaus a nemá přímé vazby na stranu, jako Klaus. Ten vždy bude nadržovat ODS.'

Karel (So, 29. 12. 2007 - 23:12)

Kokošková : Argumentovat tím, že Švejnar není Čech, je neuvěřitelná neznalost osoby pana Švejnara. Navíc tím, že se pohybuje v zahraničí, je jeho +. Když slyším takové hloupé názory, jako ten váš, tak jsem rád, že se nevolí president přímou volbou.'

Reklama

Přidat komentář