Reklama

Kdo bude prezident ČR?

Mr. Prejudice (Čt, 27. 12. 2007 - 20:12)

.....Dora, hezky pokus, ale obavam se ze jsi pruhledna jako sklo.....
(pobaveny usmev)

Mr. Prejudice (Čt, 27. 12. 2007 - 19:12)

.....pokud je to tak, jsem absolutne proti Svejnarovi!
Ve statech ziji.....

leona (Čt, 27. 12. 2007 - 19:12)

Kdyby tu byl někdo lepší než současný prezident, proč ne. Jeden by se domníval, že protiamerické nálady v Česku jsou na vrcholu a pan ekonom Švejnar si žije 35 let ve Státech - Čech jako poleno! Kdo tu stojí o předvolební americkou show s rodinou po Českých zemích? A hodlá tolerovat komunisty? No to je ale odvaha! Ale co ještě může dosáhnout ve Státech? Nic, kdežto v Česku? Tento národ je všeho schopen. Fuj.'

Karel (Čt, 27. 12. 2007 - 19:12)

Dora : Ano o přímé volbě politici jednají, ale jen na oko. Dále platí to, co jsem napsal. Můžeš sehnat 100 000 podpisů pro referendum, ale nebude ti to nic platné, protože o tom, jestli bude referendum rozhodují zase poslanci.'

Dora (Čt, 27. 12. 2007 - 18:12)

Absolutni moc, ale snad by se dalo vyvolat referendum, nebo se o tom, ze mit primou volbu dalo vice jednat, ne?
Nevim, neziju v cechach, nejsem Ceska, jen sem tam studovala a vasi zem miluju a mam partnera Cecha. Kdyz se s nim bavit chci o politice, nema zajem, odhani mne, on je takovy typ "mouchy nechte si mne" a nezajima ho to. Takze mozna kecam ptakoviny, protoze informaci mam jen pres internet...

Pavel (Čt, 27. 12. 2007 - 18:12)

Možná není Prof. Švejnar na 100% ideální kandidát, ale je podle mne zdravě uvažující člověk, který vnímá a respektuje názory ostatních.
Podle současného prezidenta má pravdu pouze Václav Klaus.
Taky si myslí, že prezident republiky by neměl mít za sebou nepříliš objasněné aféry s posmrtnými sponzory ap.'

Návštěvník (Čt, 27. 12. 2007 - 18:12)

Co mám dělat?já nechci ani jednoho!'

Fanda (Čt, 27. 12. 2007 - 18:12)

Já chcu pana Švejnara.Zdá se mi,jako člověk na úrovni:)'

Karel (Čt, 27. 12. 2007 - 16:12)

Dora :Protože poslanci a senátoři mají absolutní moc. Ty znáš někoho, kdo se dobrovolně zbaví moci ?'

Dora (Čt, 27. 12. 2007 - 16:12)

Cesi by hlavne potrebovali primou volbu prezidenta, nejsem ceska, tak doufam, ze je mi rozumet, jako, ze by volili presidenta sami, ne parlamenti.
Opravdu tomu nerozumim, jestli se vasi politici boji, nebo proc vlastne nemuzete volit sami...
Resit, jestli Klaus nebo Sejnar takto pozbyva smyslu.
Omlouvam se za pripadne chyby, ale cestina je pro mne opravdu dost tezka.

Karel (Čt, 27. 12. 2007 - 14:12)

Yan : Jako vtip - dobré.'

Yan (Čt, 27. 12. 2007 - 14:12)

Klaus je ale zase lepší ekolog :-))'

Karel (Čt, 27. 12. 2007 - 13:12)

Při pravomocích, jaké má náš prezident, je celkem jedno , kdo jím bude. Jako ekonom je ale lepší Švejnar.'

Yane, (Čt, 27. 12. 2007 - 13:12)

Ty vlezdoprdelko americká, jdi už s těma Tvýma kecama do hajzlu!'

Yan (Čt, 27. 12. 2007 - 13:12)

Vždy je důležitý čeho jsi součástí, protože člověk sám není nic a prostředí a vnější vlivy jsou dost důležitý. Proto je lepší být spíše součástí EU i když to není dokonalý, než součástí říše CCCP. Toto prostředí, které je rozhodně svobodnější, nám dává větší šanci trochu "vyrůst". Takže prostředí a to čeho jsme součástí nás logicky ovlivňuje velkou mírou a může nám dát aspoň šanci. Nikdo nikdy netvrdí ani netvrdil, že nám dá něco zadarmo, to bych ani nechtěl. Nevím kde jsi slyšela, že nám někdo chce něco dát zadarmo. Jenom idiot nebo komunista chce milodary...'

Barbína (Čt, 27. 12. 2007 - 11:12)

to Yan (i nick je americký, co:-))): Dobrý, dík za školení. Nebylo nutné, moje názory jsou jiné.:-)
Malí jsme a malí budem, tak to je. Nic na tom nezmění, čí jsme součást ani "kamáráčofty". Nikdo není dobročinný spolek a nikdo nám nic zadarmo nedá, možná nás spíš okrade.:-) Pokud nás někdo bude chtít "převálcovat", tak to klidně udělá stejně jako v historii.
Země vypadá přesně tak, jací v ní žijí lidé. Český stát vypadá jako my - dobrém i špatném. Kdo zůstává, tak ne proto, že by negativa neviděl, ale protože asi jinde žít nechce. Dnes totiž může bez problémů jít kam chce. A třeba i já jednou odejdu, když se mi tu znelíbí nad míru.:-)'

Yan (Čt, 27. 12. 2007 - 11:12)

Nic nenasvědčuje tomu, že by někdo někomu někam lezl, to je zase nějakej paranoidní výplod. Ale ČR v tomto světě neznamená příliš mnoho. Každá větší vyspělejší země by nás převálcovala jak nic, ekonomicky i vojensky. Vlastně i větší rozvojová země. Prostě jsme příliš malí nato abychom byli samostatní. Nejsem příliš proamerickej, ale musím uznat, že USA je v tomto světě jedna z nejúspěšnějších zemí. Je to země, která vlastně teoreticky nikoho nepotřebuje. I když pro mě je vzorem úspěchu a vyspělosti spíše Japonsko nebo Austrálie, kde jsem měl možnost nějakou dobu pobývat. Po návratu po dlouhé době do ČR mi naplno došel ten rozdíl. Bylo mi trochu smutno z toho, že jsme stále postrozvojová země, kde tak málo věcí pořádně funguje. Byl jsem zhýčkaný tím, že na úřádech jde vše rychle a že můžu sehnat prakticky cokoliv co chci co se týče zboží a služeb atd....
Proto jsem spíše "do světa", protože bych rád aby se to tady aspoň trochu podobalo zemím jako je Austrálie nebo Japonsko a ne nějakýmu buranistánu z východního bloku. Ale to je trochu mimo mísu, prezident tohle stejně nezmění :-)
To anonym: mnohem více rozhodují je to, jestli jsi schopnej napsat aspoň něco originálního. Přitakávat nebo nadávat umí kdejakej buran.'

Barbíno, (Čt, 27. 12. 2007 - 10:12)

nezbývá než souhlasit.'

Barbína (Čt, 27. 12. 2007 - 10:12)

to Yan: Neznamená pro tebe do světa (s prominutím) do prdele někomu jinému - např. Američanům?

Nejsem proklausovec. Pan Klaus má hodně předností, ale jako prezident je na můj vkus dost namyšlený, zbytečně arogantní a příliš stranický. Je to člověk jako každý, lidé nemají jen dobré vlastnosti. A on je prozatím ze všech navrhovaných kandidátů jednoznačně nejlepší. Nikdo s nikým lepším nepřišel a tak doufám, že bude prezidentem on.:-)'

bbbb (Po, 6. 2. 2023 - 22:02)

Klaus byl nejhorší prezident jakého jsme měli. Nám je houby platné jestli je moudrý, udělal podraz na voliče, když podepsal opoziční smlouvu se Zemanem. jen si rozdělili kompetence a nechali rozkrást co zbylo po privatizaci. A už vůbec nebyl andílek, podváděl LIvii se ženskými, viděl jsem ho courat v parku v Průhonicích se svojí babou. když našpulil dršku a něco řekl, vylezlo z něho moudro a musel jsem otevřít slovník a vyhledat co to řekl. Tolik cizích slov na jednu větu to se jen tak nevidí. A pak měl starost EU nezahubila naši kulturu, svobodu a řeč.

Reklama

Přidat komentář