Reklama

Existuje Bůh?

člověk (Ne, 15. 1. 2023 - 15:01)

Jo. Je to marný boj. Já už se pomalu klidím. Jenom jsem si tu chtěl původně povyrazit nad jedním naivním blábolem, do dalších otázek už asi zabíhat nebudu. Oni samozřejmě mají důvody, proč to zastávat, ale to už je spíš otázka psychologie davů...

Rakato (Ne, 15. 1. 2023 - 18:01)

Já jsem s Jirkou skončil už před měsícem, kdy mi napsal, že umělá inteligence vznikla hned s prvním počítačem, který byl vyroben. ------ Je to z hlediska znalostí o světě primitiv a dutohlav, pořád tady bezargumentačně něco plácá, na argumenty neodpovídá, protože je v koncích. Např. mi dodneska neodpověděl, proč gramotný Ježíš, když si tak cenil svého učení, že pro ně (údajně) zemřel, nic z něho nehodil na pergament nebo papyrus. ----------- Přiznat se Jirkovi musí jen jedno - i když je svým žabím rozhledem diskvalifikován pro diskusi s ateisty, zůstal tady do konce, zatímco ateisté odcházejí.

Leguán (Ne, 15. 1. 2023 - 23:01)

Asi vám do toho musim hodit vidle: umělá inteligence (UI nebo AI) je poněkud širší pojem, než si myslíš. Ano, i automatická pračka má svojí AI. Takže zrovna na tomhle bych svou tezi o Jirkově rozhledu nestavěl. Zkus to kdekoli jinde.

Rakato (Po, 16. 1. 2023 - 00:01)

Tys také moc rozumu nepobral. Na automatické pračce nic inteligentního není. Až budeš vědět, že nic nevíš, zase přijď.

Jirka (Po, 16. 1. 2023 - 14:01)

To je právě to, že u tebe je vidět, že nemáš vzdělání, tak se divíš běžným věcem. Pojmy jako "umělá inteligence", "filozofie", "přírodní vědy" a mnoho jiných ti nic neříkají. Fajn, možná odebíráš Enigmu nebo 21.století, ale i ty zjednodušené článečky jsou ti k ničemu, když neznáš pojmosloví.

člověk (Ne, 15. 1. 2023 - 19:01)

Rozhled žáby, sebevědomí orla - tak to často bývá... Mně neodpověděl vlastně vůbec na nic. Připadá mi, že tento člověk zůstal názorově vězet v nejlepším případě někde na úrovni gentlemanů z počátků věku páry. Podrobíme si celý svět, zúrodníme pusté pralesy, poručíme větru dešti! Boží poslání, manifest destiny! Akorát místo toho rozumu má plamennou víru. Fakt mě rozseká, když mi jehovista začne kázat o černobílém myšlení :-)

Jirka (Ne, 15. 1. 2023 - 21:01)

Odpověděl jsem ti na všechno, jenom nemohu odpovídat za míru tvé chápavosti. A teď nevím, jestli hloupého jenom děláš nebo jím ve skutečnosti vážně jsi. Podle toho, jak ses tu předvedl, to vypadá na tu druhou možnost. Nezmohl ses na nic víc, tak ses rozhodl mě zlobit s jehovistou. Zlobit jako děcko. Možná by ti prospělo pár výchovných po papuli. Asi tě rodiče v tomhle směru dost zanedbali.

Rakato (Ne, 15. 1. 2023 - 20:01)

Hlavně ten Jirka má středověký zápal šířit víru, a nesmyslné přesvědčení, že je toho schopen. To mě udivuje. Vždyť mu je zřejmé, že se nechytá stran i jednoduchých věcí z reality a argumentace. Je to typický produkt náboženské výchovy od kolébky až do hrobu - zná jen bibli a myslí si, že to stačí.

Jirka (Ne, 15. 1. 2023 - 21:01)

Pocházím z naprosto ateistické rodiny a Ježíše Krista jsem poznal až v roce 2017. Nyní v lednu je to dokonce přesně 6 let. Všimni si, že si tu oba o mně vymýšlíte nepravdivé věci. Co to dokazuje? Nejspíš to, že nemáte přesvědčivé argumenty pro to, co chcete dokázat nebo vyvrátit, tak se alespoň snažíte provokovat. Proč by ne, vždyť anonymita vám to umožňuje. Jako křesťan bych se měl z vaší zlomyslnosti radovat.

Jirka (Ne, 15. 1. 2023 - 18:01)

Ježíš zemřel zcela dobrovolně kvůli oběti za hřích. Kdyby nechtěl, nikdo by Ho neukřižoval, byla to vůle Otce a poslušnost Syna. Nemusel psát na papír vůbec nic, dobře věděl, kdo všechno v budoucnu uvěří. Boží vůle se naplňuje vždycky.

Jirka (Ne, 15. 1. 2023 - 18:01)

On je totiž problém, že veškeré tvoje znalosti jsou jen z článků pro laickou veřejnost, ale o informatice hlubší znalosti nemáš a proto ani nechápeš pojem "umělá inteligence".
Ve skutečnosti mám větší rozhled než většina vás ateistů tady. Můžeš napsat tisíckrát, že mám žabí rozhled, ale jestli nejsi úplně blbý, tak ti už dávno došlo, že ho mám daleko větší než ty a taky nejsem tak naivní jako ty.

Jirka (Ne, 15. 1. 2023 - 18:01)

Ty sis tu chtěl "povyrazit".... Aha.

Jirka (Ne, 15. 1. 2023 - 15:01)

Uděláš moudrou věc. Třeba v diskusích u jiných témat budeš úspěšnější.

člověk (Ne, 15. 1. 2023 - 16:01)

Kdyby se úspěch poměřoval tím, co si o mě myslí nějaký internetový jehovista, byl bych úplně v prdeli, to uznávám :-)

Jirka (Ne, 15. 1. 2023 - 16:01)

Myslel jsem to tak, že snáze můžeš diskutovat u tématů, kterým aspoň trochu rozumíš.
____ PS: Nejsem jehovista, ale křesťan - kristovec (protestant- evangelikál)

člověk (Ne, 15. 1. 2023 - 17:01)

Jak jsem řekl: Nikoho tu nezajímá, co si myslí nějaký internetový jehovista...

Jirka (Ne, 15. 1. 2023 - 18:01)

Nebo si myslíš, že by se jehovista styděl za své vyznání? To pochybuju, mají to zakázané. Raději sportovně přiznej, že když to nešlo cestou věcných argumentů, chceš mě alespoň nějak škodolibě pozlobit.

Jirka (Ne, 15. 1. 2023 - 18:01)

V tom případě ale nemáš na mysli mě. A než to napíšeš jako provokaci potřetí, zjisti si rozdíl mezi křesťanstvím a jehovismem, prostoduchý kolovrátku.

Rakato (Pá, 13. 1. 2023 - 19:01)

Kolik žiješ milionů let ty, abys byl schopen objektivně posoudit, že nějaký Bůh je? Podle křesťanů bůh všechno ovlivňuje, ale ukázat ho neumí. Jaké je nejlogičtější vysvětlení této nemohoucnosti? Že bůh neexistuje. (Pozn.: Není pravda, že všechno bylo vytvořeno v přirozeném řádu. Nebylo. Co do řádu nezapadalo, bylo zničeno. Viz změna klimatických podmínek a vymírání druhů.)

Rakato (So, 7. 1. 2023 - 15:01)

Pěkný závěr. Jednoduchým lidem bible, doplněná fanatickým výkladem, imponuje, ovšem hlavně proto, že jim (aniž musí něco studovat nebo vynakládat jiné úsilí) vysvětluje všechno na světě. To se jim mimořádně líbí. Její svět je přehledný, zdánlivě logický a humánní. Takže pokud chtějí náhodou poznat blíže argumenty ateistů a přečtou si něco vědeckého (třeba Darwina nebo Einsteina), nechce se jim moc opustit teď pěkně uspořádaný a jednoduchý křesťanský svět. Ten je pro ně jako koule u nohy. Nic tak výborného jim věda nedá (protože ještě neumí nesmrtelnost, nemá kostely a nepraktikuje takové krásné rituály, jako jsou např. svatby a pohřby).

Reklama

Přidat komentář