Reklama

Dioptrické bryle

Lucie (Ne, 3. 4. 2011 - 14:04)

Dobrý den.
Prosím o radu, zkušenost či cokoliv by mi pomohlo vyřešit mou situaci.
Jsem krátkozraká. S koupí nových brýlových obrouček jsem si nechala vyhotovit i nová dioptrická skla (plastová s antireflexem). Předtím jsem měla na levém oku 3,5 dioptrie na pravém 3,75. Nově jsem dostala od lékaře 4,5 dioptrie na obě oči. Od okamžiku kdy jsem si nové brýle v optice vyzvedla mám ale při jejich nošení divný pocit. Najednou nevím v kterých brýlích vidím líp nebo hůř, jestli ve starých, kde mám dioptrie nižší nebo nových s dioptriemi vyššími. Vím, že oko potřebuje čas, aby se novým dioptriím přizpůsobilo, ale v tomto případě si říkám, že už něco musí být špatně, že toto nemůže být normální. Při pohledu do dálky vidím s novými brýlemi opravdu dobře, ale když se mám orientovat v prostoru, tak nastává pro mé oči neskutečný zmatek a to zejména, dívám li se do boku na levou stranu. Při pohledu napravo tento problém necítím.
Stále mám proto tendenci vracet se ke starým brýlím, přesto, že přes ně do dálky vidím již poměrně špatně.
Volala jsem kvůli toho už i lékaři a ten mě ubezpečil, že mám vyčkat týden až dva, než si oči navyknou, že to byl poměrně velký nárůst dioptrií. Jenže má zkušenost je jiná. Předtím jsem měla změnu dioptrií o 1,5 a toto co teď jsem nezažila. Tehdy jsem si pouze s velkou úlevou nasadila nové brýle a konečně viděla svět pořádně.
Máte někdo podobnou zkušenost? Co dělat? Půjdu k lékaři dioptrie přeměřit, obávám se totiž, že mi je špatně vybral. Ale co pak? Kdo bude v případě změny hradit nová skla? Je to v rámci reklamace? Pochybil lékař nebo si vše budu muset hradit znova sama?
Prosím poraďte. Děkuji.

Jana (Po, 21. 3. 2011 - 15:03)

Tak to ještě na tom nejsi...Ahoj Monika,tak to sme na tom podobne ja som tiež silne krátkozraká s viacerými očnými vadami a popolníkmi na nose.

Franta (So, 19. 3. 2011 - 02:03)

Ahojky lidi mě je 22 a...Já se obávám, že nenošení brýlí zrak nekazí.. Je to jen propaganda očních "lékařů" a optiků.

Honza (So, 19. 3. 2011 - 00:03)

Tak to ještě na tom nejsi...To, že i hodně siné brýle mohou být zajímavým a vyjímečným doplňkem dokazují stránky high myopic girl. Jsou tam i zajímavé modely jaké se nevidí. Sám taky nosím silné brýle a rozhodně se jich nehodlám zbavit.

Monika (Pá, 18. 3. 2011 - 11:03)

Ahoj já jsem na tom...Tak to ještě na tom nejsi tak špatně já mám hodně očních vad najednou a mám -23 dioptrií takže mám taky pěkně tlustý skla a to je mi 22 let.Monika

sisinka224503 (Po, 14. 2. 2011 - 12:02)

Ahojky lidi mě je 22 a...Ahoj já jsem na tom podobně,taky jsem měla nosit brýle ale 15 let jsem je neměla ani jednou a dioptrie se mi zvýšily až na -9 na každém oku.Ted' už brýle poslušně nosím protože bez nich narážím do věcí a padám.Ted' si říkám jak jsem mohla být tak blbá že jsem ty brýle nenosila ted' mám tlusté skla a vypadám děsně a žádný chlap mě nechce všichni se mi smějou.Mimochodem nenašel by se zde nějaký chlap který má taky hodně dioptrií a chtěl by semnou chodit?Marika 30let.Zlín

sandralisa 2256 (Ne, 13. 2. 2011 - 16:02)

Ahojky lidi mě je 22 a brýle jsem měla nosit už od 4 třídy ale kašlala jsem na to a brýle vůbec nenosila až do ted'.Ted' mám na každém oku -7 dioptrií a brýle už prostě musím nosit stále protože bez nich skoro nevidím.Mám hodně tlustý skla a v brýlích vypadám jak idiot prostě hrozně.Byla jsem blbá že jsem je nenosila za chyby se platí a já jsem doplatila na svou blbost.

Jana (Pá, 30. 11. 2007 - 13:11)

KOMPLETNÍ VÝŽIVA PRO VAŠE TĚLO

7 denní kurz hubnutí zdarma - registrace na www.snama.cz/dieta

Návštěvník (Pá, 30. 11. 2007 - 13:11)

http://www.inzerce-obchod.cz/nabytek-bydleni/koberce-podlahy/persky-koberec-oblast-iran-20-leta-20-st-18935

Mike (Čt, 29. 11. 2007 - 12:11)

Čauky, ok, mrknu na to, díky. :-)

Pavel (So, 24. 11. 2007 - 20:11)

Zkus se podivat na www.bryle-domu.cz. Dokonce si muzes bryle i vyzkouset primo na webu ;)

Mike (So, 10. 11. 2007 - 15:11)

Není tu opravdu nikdo, komu se brýle líbí tak, že by je chtěl nosit, přestože vidí dobře?? :-)

Jana (Čt, 6. 9. 2007 - 08:09)

Jen myslím focus optik, že si pořídíš jedny a druhé máš zdarma... jinak jsem neviděla... A jak dlouho vám vydrží brýle? Myslím skla a obroučky bez poškození! Prtž mám brýle necelý rok a jsem s nimi strašně spokojená a doufám, že mi vydrží jestě tak minimálně 2-3 roky, jinak budu shánět uplne stejné:-( Tak at vím s čím počítat:-)

Eva (Čt, 6. 9. 2007 - 00:09)

Nevíte o nějaké akci na brýle? Optikshop. cz měl o prázdninách obruby+skla za cenu 990,-Kč. Nemá nějaká optika v současné době něco podobného?

Mike (St, 6. 6. 2007 - 10:06)

Mam novy -3,5 dio, super :-)

Marťuska (St, 9. 5. 2007 - 16:05)

Nenoste bryle jen abyste vypadali, je to kravina! Sama bryle nosim, nebot spatne vidim, jsem kratkozraka. Nevim, co vidite na brylich jako modnim doplnku. Nekdo se vas pak zepta: ,,Jak silny je mas?" a ty reknes co? Ze je nosis jen tak, pro srandu kralikum? Vypadali byste jako blbci, nemyslite? Vase vec. Navic pak ( kdyz nosi bryle kdo chce proc chce ) nemuzu pozorovat, kolik lidi nosi bryle, kolik jich je postizenych vadou zraku apod. Cau

Návštěvník (Út, 6. 3. 2007 - 00:03)

sasa, přesně tak

sasa (Po, 5. 3. 2007 - 18:03)

Prave tedka premyslim, ze si koupim bryle, nemam zadnou vadu, jenom tak jako doplnek, to si mam zajit do optiky a oni mi tam daji nejaky volny sklicka nebo jak to je ?

Mike - for anon (Út, 27. 2. 2007 - 23:02)

Jo jo jsem :-)

for Mike (Ne, 25. 2. 2007 - 20:02)

Seš asi nějakej uchylnej na brýle co ?

Reklama

Přidat komentář