Reklama

Existuje Bůh?

j. (Út, 1. 6. 2004 - 22:06)

Dobrý večer, Pavlíno! Tak dnes se dostávám takhle pozdě k odpovědi. No, pokud chcete, tak bych Vám ty knížky třeba mohla poslat. Jednu máme a druhou chci brzo objednat. Tu Poznej svého anděla. Je to příběh postižené dívky, její anděl jí vysvětluje spoustu věcí, pomáhá jí překonat toto období života v postiženém těle.Dobrou noc.

Pavlina (Út, 1. 6. 2004 - 21:06)

Dnes jsem se ptala v knihkupectvich po tech dvou titulech co jste mi doporucila, ale bohuzel mi rekli,ze je od r.1997 a 2001 nemeli.To nakladatelsvi uz pry neexistuje.Nevite,jestli se daji v soucasnosti nekde sehnat? Mam nejake knihy a dnes jsem si koupila dalsi, Co prozrazuje telo a vasem zdravi - diagnostika z casti tela.Zda se byt dost podobna te Vami doporucovane, ale o Andelich nic nemeli.I kdyz v podstate temer na cokoliv se "meho" Andela zeptam,tak mi zodpovi,presto bych si tu knihu Poznej sveho Andela ze zvedavosti rada precetla...Dekuji.Pavlina

Pip (Út, 1. 6. 2004 - 18:06)

Pro Pavlínu. Ano, mohl to být Bůh. Jenže pro toto tvrzrní není žádný rozumný důvod. Je velmi laciné o všem, čemu nerozumíme prohlásit, že to byl Bůh. Když prohlásím, že to byli třeba marťani, tak mi také nedokážeš že nebyli. Prostě každá hmota má nějaké vlastnosti, kámen je tvrdý, tuha měkká, tak i živá hmota má nějaké vlastnosti, i když je nutné připustit, že vlastnostem a hlavně jejímu původu rozumíme velmi málo, nebo spíš vůbec ne.

Pavlina (Út, 1. 6. 2004 - 18:06)

A kdo si myslite, ze ji to dal do vinku ?....

Pip (Út, 1. 6. 2004 - 10:06)

Pro J. Kde se bere síla, která vše oživuje, to je skutečně záhada. Řekl bych, že živá hmota má dáno do vínku, jít stále vpřed, stále se zdokonalovat, rvát o místo na slunci, i když ani její inteligentní formy, jako třeba lidé, nevědí vlastně proč. Není třeba předpokládat, že nás někdo takto směruje, je to prostě naše vlastnost. Kdyby tomu tak nebylo, pravděpodobně bychom dnes plavali jako prvoci v nějaké kaluži. A že je v přírodě spravedlnost, tak to teda ne, alespoň podle našich měřítek ne, pokud ovšem nepovažuješ za spravedlivé, že větší sežere menšího. V přírodě platí jen a jen právo silnějšího, soucit neexistuje. Pro vývoj je to výhodné, neboť ti slabší neužírají potravu silnějším a vývoj se tím urychlí. Soucit k druhým vznikl až u nejvyšší formy života - u lidí, bohužel jen u některých.

j. (Po, 31. 5. 2004 - 23:05)

Těch náhod by bylo nějak moc najednou. Já neodmítám ty vědecké poznatky. Evoluce a existence Boha se nevylučuje. Kde se bere ta síla, která vše oživuje, která všemu dává pohyb a vývoj? Je vše ve vesmíru moudře a spravedlivě zařízeno, nebo je vše náhoda?Obávat se nemusíte, však to jednou poznáte :-)

Pip (Po, 31. 5. 2004 - 21:05)

V přírodě je spousta zázračných věcí, ale že by nemohly vzniknou náhodně, to se neodvažuji tvrdit. Celá živá příroda je neuvěřitelně příbuzná, je nezpochybnitelým faktem, že veškerý život vznikl "z jednoho základu" postupným vývojem, alespoň věda to tvrdí. A není možné vědecké poznatky, které vznikly usilovnou prací milionů chytrých lidí, jen tak mávnutím ruky odmítnout. Ta úžasná rozmanitost přírody vznikla dlouhým vývojem, přizpůsobením se životním podmínkám. Např. proč je lední medvěd bilý ? Protože každé mládě, které by se narodilo tmavé zahyne hladem, neboť bude svou nápadnoasí plašit kořist. Kdyby sníh roztál, určitě by se i barva medvědů změnila. Takto se dá v přírodě vysvětlit téměř vše, třeba proč ptáci zpívají, proč jsou květiny barevné atd. Není nutné předpokládat, že to někdo takto chytře zařídil, záhadou je jen ta první živá buňka. Musím ale přiznat, že bych byl raději, kdybych se mýlil. Obávám se ale, že mám pravdu.

Pavlina (Po, 31. 5. 2004 - 20:05)

proc by se mel Andel prerekavat? Jen nekdy kdyz se ptam na neco co nemam,nebo nesmim,tak mi zacne psat nesmysly.Proto se zeptam, jestli se na to nesmim ptat a on mi rekne, ze nesmim a proc...

Pavlina (Po, 31. 5. 2004 - 19:05)

Ja jen ze mate takovy "tajny" nick - prezdivku.:]A stiri jsou pry velmi duchovne zalozeni lide...

bluegrasshopper (Po, 31. 5. 2004 - 19:05)

A to se anděl nikdy nepřeřekne ani nepomotá slova?

j. (Po, 31. 5. 2004 - 19:05)

Tak štír nejsem. Jsem lev :-)A má práce? Je toho dost. To, o čem píši. Je to z oblasti zdravého životního stylu, duchovní ... - zdravá výživa, bylinky, "zprostředkování" vzdělávání v této oblasti, léčitelé, ...

Pavlina (Po, 31. 5. 2004 - 18:05)

Dekuji za doporucene knihy,zitra se po nich poptam.Dnes jsem si procitala i jine temata a dovedela jsem se zas od Andela moc dalsich zajimavych veci.Napr.o schizofrenii,o potrebe ublizovat vlastnim detem, o metode SRT,o carodejnictvi atd.Cetla jsem si i Vase odpovedi na nekterych tematech a je videt,ze duchovnim vecem a psychologii opravdu rozumite.Nejste take stir? :]Mohu se jeste zeptat v jakem oboru pracujete, nebo cim pomahate lidem?Ja pracuji jako manazerka v jedne firme v severoc.kraji a zatim jako "konicka" delam klasicke, thajske,reflexni masaze a Reiki.Hodne cestujeme, zejmena do JV Asie.Z techto zemi me nejvice uchvatilo Thajsko,chystame se tam jiz po treti.Proto jsem si udelala kurz thajske masaze a moc me tesi,ze to na "me" lidicky tak blahodarne pusobi...

j. (Po, 31. 5. 2004 - 18:05)

Díky za odpověď, Pavlíno. Mohu Vám doporučit např. knížku Miroslava Hrabici - Co nám tělo říká aneb po stopách nemocí. Nebo knížku - Poznej svého anděla.

Pavlina (Po, 31. 5. 2004 - 12:05)

Ja uz jsem to tu jednou psala,mluvi se mnou pres pismena usporadane abecedne do pulkruhu a ja drzim v ruce kyvadlo,ktere se rozhoupe a ukazuje na jednotliva pismena,ktera davaji dohromady cele vety...

Pavlina (Po, 31. 5. 2004 - 11:05)

Dekuji za hezkou a "nenapadajici" reakci,coz je styl nekterych jedincu...Ja se s Andelem hadam slusne.Pripadalo mi to do nedavna strasne nespravedlive,ale pak cim vic jsem se ptala a on mi odpovidal,tak jsem nyni dospela k podobnemu nazoru, ktery mate vy.Mam ve svem okoli moc lidi,kteri jsou nemocni,postizeni, kteri umiraji a ted vim proc.A proto se snazim temto lidem rikat,proc tu nemoc maji a pokud se nad tim zamysli a zmeni sve chovani,zlepsi se,maji tak sanci mnohdy i zlepsit svou nemoc,nebo sve problemy.A oni se nad tim opravdu zamysleji a snazi se byt k sobe,k ostatnim, k prirode,zviratum lepsi a to je cilem toho,proc jsem dostala schopnost mluvit s Andelem...Zatim mam s duchovnem opravdu malo zkusenosti,ale je mi 31,tak mam cas to vsechno dohnat..:] Napsala jste mi, at hadam co je tady na doktorce.To opravdu nevim,ale podivam se.

Besyna (Po, 31. 5. 2004 - 00:05)

Koukněte na www.studioHedis.cz

j. (Ne, 30. 5. 2004 - 23:05)

Pavlíno, takže v čem máte pomáhat, to by se dalo nazvat duchovní příčiny nemocí (a vůbec životních událostí, katastrof apod), že? (Napadlo mě na toto téma založit další forum:-), ale zatím jsem tak neučinila, ale podívejme se, ono se to tady tak trochu rozvíjí, že? :-) A pak jsem se ještě podívala na Naší filosofii zde na Doktorce, hádejte, co tam je?)Taková příčina v našem jednání,v našem nitru, co děláme špatně. Nemoc je takové upozornění, že. Ano, tak s tím souhlasím. Spolupůsobí i další věci, životní styl - kouření, alkohol, strava, přídatné látky do potravin, chemikálie, záření atd. Ale hlavní je většinou ta příčina v nitru člověka, v jeho duši. Je to složitější, obsáhlejší, takže kdo se o to zatím nezajímal, tak se mu to může zdát nespravedlivé a že je to blbost. Jinak, Pavlíno, píšete, že se rozčilujete a hádáte s andělem. Vážně? A nevadí mu to? Není lepší vše řešit v klidu? Pátrat, jak to vlaastně je, že se zdá, že nevinné maličké dítě umírá, někdo se narodí zdravý, někdo postižený, ... Ano, hledat odpovědi, když tu touhu po tom máte. Ale slušně:-)Co je na tom neskutečně krutého, že když bych např. já byla v minulém životě špatná, tedy bych si svým životem zasévala špatné, co je na tom špatného, že by mi z toho vyrostla taková sklizeň (nebo část) až v dalším životě? Někdy se to neprojeví hned. Neznáte snad zdravé darebáky, kteří konají zlo a přece se "mají dobře" - mají peníze, nejsou ve vězení. Možná dostanou šanci v dalším životě to napravit. Možná. Když si něco zaseji, tak to budu sklízet. Zaseji krádeže, zabíjení, nespravedlnost, lži, pomluvu, ... vyroste mi z toho ještě více toho, co jsem zasela. To si budu muset sklidit. Jen - když se polepším, tak mám šanci si to prožít, sklidit, jen v malém, jen abych si to uvědomila, odčinila to, procítila to na sobě, že takové chování je špatné a řekla si - Nikdy více! Podle mě je to spravedlivé a krásné. Nic špatného nezůstane nepotrestáno. Kdo neuznává reinkarnaci, má to s tím vysvětlováním těžší, to ano. Jak si to pak vysvětlí? Plně to nepůjde, myslím.S tím 11. září (a SARS) to není tak jednoduché, je to takové obsáhlejší vysvětlení a já tedy ani přesně nevím. Slyšela jsem na to několik vysvětlení, ale přesně si je nepamatuji. Pro Pip - tolik krásy a zázraků je v přírodě, v lidském těle, v životních událostech apod. Myslíte, že to vše vznilo jen náhodou? Já tedy ne.Přeji všem krásný týden!

bluegrasshopper (Ne, 30. 5. 2004 - 22:05)

Hlavně se tu nenapadejte...Mě by Pavlíno spíš zajímal způsob jakým vám to anděl sděluje..?!

Pip (Ne, 30. 5. 2004 - 22:05)

Ahoj Radko. Máš asi bohužel pravdu. Ale musíš uznat, že pžedstava Boha je krásná představa. Lidé si ho možná vysnili, aby lépe snášeli příkoří tohoto slzavého údolí. Jen naprostý "tvrďák" snáší bez problémů představu, že je jenom podivuhodně dobře organizovaná skupina atomů, která se za ne příliš dlouhý čas zase rozpadne a tím zmizí i jeho "já".

Pavlina (Ne, 30. 5. 2004 - 21:05)

Radko, ja ti taky nehodlam nic dokazovat.A co hlasa krestanstvi ani jina nabozenstvi nevim,ale nemela bys tolik trvat na sve "demagogii", mozna, ze az prijde cas ,tak tomu co jsem tady napsala uveris...

Reklama

Přidat komentář