Reklama

Existuje Bůh?

odkrytepravdy.cz (Ne, 14. 8. 2022 - 20:08)

"Do roku 2030 nebudete nic vlastnit a budete z toho mít radost", slíbil lidem nedávno Klaus Schwab. - Kdo je Klaus Schwab: je vedoucím světového ekonomického fóra. Je to skupina nejbohatších lidí na světě, kteří chtějí úplnou kontrolu nad světem.

Zdroj: https://bennett.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=765932

Touha (Ne, 14. 8. 2022 - 20:08)

Tak my tady na Doktorce samozřejmě víme kdo je Klaus Schwab i jeho představa o tom, jak by měla postcovidová obnova společnosti vypadat. Tedy Great reset.

M i r e k (Ne, 14. 8. 2022 - 04:08)

Hledám pravdu o tom, jestli existuje Bůh (nebo něco takového, nějaké nadvědomí, inteligentní tvořivý nefyzikální potenciál) a dělím se o to, k čemu jsem zatím došel na základě mých pozorování a zkušeností. A zajímá mě, k čemu došli jiní.
Kdyby existovaly důkazy, které požaduje Rakato nebo někdo, kdo se za něj vydává, ať už důkazy pro nebo proti existenci Boha, pak by tahle diskuze byla zbytečná.
Od začátku připouštím i možnost, že všechno duchovno je jen projev nedokonalosti mozku. Ale i kdyby tomu tak bylo, i kdyby žádný Bůh neexistoval, tak duchovní hledání, jak ho chápu a praktikuju, má smysl, protože je to takový program seberozvoje a sebevýchovy, který nejen mě pomáhá lépe žít a lépe se chovat k ostatním.
A jestli se v něčem mýlím, což se klidně může stát, tak budu jen rád, když mě na to někdo upozorní.

Rakato (Ne, 14. 8. 2022 - 16:08)

Zorientovat se v problému na základě svých pozorování a zkušností? Žertuješ? To, co potřebuješ je studium neurologie, biologie, fyziologie, evoluce, psychiatrie, psychologie, religionistiky apod. Protože nejprve musíš mít základy, a až pak k tomu můžeš přidat něco z vlastní hlavy. Neslyšel jsi, že se svým poznáním stojíme na ramenou obrů? Ty jsi teprve v té zárodečné fázi poznání, kdy ti chybí tuny faktů, jak je hodnotí odborníci (tj. lidé, kteří se tím zabývali celý život), chybí ti znalosti o všech těch vědeckých teoriích, o tom, jakými postupy a úvahami odborníci přišli na to, co tvrdí. Jsi jako mravenec, který stojí na jahodě, matně chápe, co má pod nohami, ale neví nic o tom, že jahoda roste ze země, ta pokrývá planetu, na které jsou milióny neznámých věcí atd. Jinak řečeno - zapomeň, že se sám dobereš k něčemu pravdivému. Maximálně můžeš převzít cizí názor a tak se trefit do pravdy (anebo také ne), a bavit se o něm. ------------------------------- Program seberozvoje a sebevýchovy? Nechápu. Nevím jak to máš ve skutečnosti, ale podle tvých textů chceš objevit všechno sám svým přemýšlením. Maximálně (když pořádně mákneš) objevíš objevené, navíc objevené už řeckými filosofy, a k čemu ti to bude, když svět už bude o tři tisíciletí dále? ------------------------------------------- Opět ti připomínám, že nereaguješ na námitky. Např. k tomu důkazu o existenci boha jsem ti psal, že aby Židé v boha uvěřili, musel jim nejen prokázat svou existenci, ale i to, že pro ně dělá (tj. plní smlouvu s nimi), dokonce se Abramovi ukázal osobně. Jinak by na něho hodili bobek. A tak proč dnes už bůh nemá tu kuráž nám svoji existenci prokázat? Na to odpověz. Takže buď jsi ochotný diskutovat, nebo tady jen psát svoje texty.

M i r e k (Ne, 14. 8. 2022 - 22:08)

Vypadá to, Rakato, že v tuhle chvíli nejsme schopni se na duchovní téma posunout někam dál. Ale věřím, že Tvoje překážky jsou dočasné, a že se znovu setkáme a budeme pokračovat. Možná až v příštím životě.

odkrytepravdy.cz (Ne, 14. 8. 2022 - 17:08)

Dočkáš se, neboj.

Nebinární Rakato (So, 13. 8. 2022 - 23:08)

V duhovém průvodu jsem byl, však jsem z Prahy. Moji zadnici chtěli, ale já ji mám zašitou. Jsem v invalidním důchodu nejen kvůli psychice, ale i kvůli vývodu bokem. Z toho pramení moje naštvanost na všechny a negace, kterou šířím.

Rakato (So, 13. 8. 2022 - 23:08)

Nevím, něco ve mně mě nutí to dělat.

Rakato (So, 13. 8. 2022 - 20:08)

Od teď už budu psát jen z registrovaného nicku. Co není z registrovaného, není moje.

Rakato (So, 13. 8. 2022 - 21:08)

Multinick-Bašibozuk-Bazilišek-buzna Tinky Winky si kdysi zaregistroval můj nick "Rakato", a teď toho chce znovu zneužít. Odlišit nás je snadné - inteligentní texty jsou ode mne, pravého Rakata, ty pitomé od Multinicka. Problém vyřešen.

☮✌ dřevěnej (So, 13. 8. 2022 - 21:08)

Aha? Dík za vysvětlení.

☮✌ dřevěnej (So, 13. 8. 2022 - 20:08)

To nemyslíš vážně! Doteď si nikdo na tebe nedovolil. Podlehl jsi!

Rakato (So, 13. 8. 2022 - 20:08)

Můj Pán a Král https://www.rodon.cz/admin/upload_tinymce/3992.jpg

Rakato (So, 13. 8. 2022 - 20:08)

Věřím v tohoto mého boha https://i.ytimg.com/vi/DeL3zPd1Ji8/maxresdefault.jpg

Rakato (So, 13. 8. 2022 - 20:08)

Omlouvám se všem za ty dva čokly, co se tady na mě přilepili, vycítili, že mám rád psy. Ale ne všechny, jen ty dobře vychované. Asitaku, Multinicku, sednou! Řekl jsem sednou! Hodní, a teď do pelechu, potvory zablešené. Zítra vám zase hodím nějakou kost, abyste se zabavili.

Návštěvník (So, 13. 8. 2022 - 19:08)

Do průvodu přiteplených chodí leda nebinární Rakato, známý progresivista.

Návštěvník (So, 13. 8. 2022 - 17:08)

Psal jsem to z druhého pc, kde nemám registraci.

Návštěvník (So, 13. 8. 2022 - 17:08)

Říkám, je to autista, co jede svůj kolovrátek bez jakékoli sebereflexe. Psychopat, co jen kritizuje kohokoli za cokoli. Apriori. Protože je sociálně vyčleněný. Je asociál. Psychopat = sociopat. On NIKDY do žádné diskuse nepřinesl myšlenku. Ani do náboženské, ani politické. Byl schopen pouze zopakovat, co mi nadiktovali v mainstreamu. Nikdy se v žádné oblasti nezamyslel do hloubky. Nic nepřinesl, žádný nápad, žádnou úvahu. Je se vysmívá. Je to nihilista, šířící nikam nevedoucí sračky a negativismus. Já nejsem pobožný, ale Mirku, nenech si svoji víru vzít. Byť by byla jakákoli. Pořád lepší cokoli než Rakatova prázdnota a dutost. I Nerikovy starosvětské úvahy na politickém vlákně jsou pořád lepší než Rakatovy deprese. Ten člověk - Rakato by měl ukončit buď psaní na doktorku nebo svůj život. Je naprosto nejvíce toxický z celé doktorky. Více než kdy býval i ožrala Tona Vlas. Ten měl mozek vypitý a byl zlostný, ale měl aspoň nějaké zájmy a nějakou individualitu. Rakato - to je chodící smrtka.

M i r e k (So, 13. 8. 2022 - 21:08)

Myslím, že kdo četl moje příspěvky pozorně a nezaujatě, ten v nich odpovědi na většinu Rakatových námitek našel. a) Nejen že jsem netvrdil, že moje duchovní zážitky něco dokazují, ale naopak jsem vysvětloval, proč si myslím, že existenci Boha nejde dokázat. b) Netvrdil jsem, že příčinou mých duchovních zážitků je Jehova. Ale jsem přesvědčený, že to nebyl ďábel. Není to jen pocit. Řídím se pravidlem "po ovoci poznáš strom". c) Jsem příkladem toho, že Bůh neoslovuje jen křesťany. d) Někteří vědci a vynálezci jsou věřící, dokonce některé významné objevy učinili mniši. Věřící nejsou dokonalí, ale ne všichni jsou zpátečníci. A ne všichni ateisté jsou pokrokoví. e) Kdyby tradiční náboženství nebyla neúplná, tak by nebyla tak roztříštěná a neschopná spolupracovat, vzájemně se doplňovat a obohacovat.

Rakato (So, 13. 8. 2022 - 22:08)

Je jedno, co napíšeš. Jsem psychopat. Dělám jen negaci. Napiš cokoli a budu ti to vyvracet.

Reklama

Přidat komentář