Reklama

Cinkali byste znovu klíčema?

Nerik (So, 6. 8. 2022 - 18:08)

Cukr má v těle nezastupitelnou funkci. Otevírá tukové buňky. Na příjem i na výdej. Není příčinou obezity. Když někdo jen žere a nehýbe se, tak holt je tlustej. Když se hýbe, tak mu cukr uvolňuje tuky do krve jako energii a neztloustne ani omylem.

Návštěvník (So, 6. 8. 2022 - 21:08)

Cukr má v těle nezastupitelnou funkci. Otevírá tukové buňky? Cukr neotevírá tukové buňky. Naopak, když cukr v těle není, tělo čerpá energii z tukových buňek a hubne.

Nerik (So, 6. 8. 2022 - 21:08)

Jenom mozek spotřebuje cca dvě hrsti cukru deně. To vše mám od profesora, který se celý život zabýval cukry v lidském těle. Vychladni stolkere.

Návštěvník (So, 6. 8. 2022 - 22:08)

Opět mimo mísu? Bavíme se ne o spotřebě cukru mozkem, ale o hubnutí, ne? Co si princip hubnutí někde najít, a ne pořád klavírovat svůj výmysl? (Jen napovím - proč lidé chodí na odsávání tuku?)

Nerik (So, 6. 8. 2022 - 22:08)

Já s principem hubnutí problém nemám. Když jsem to potřeboval, tak jsem klidně zhubnul kilo denně a bez hladovění. Jinak mám po celý život ideální BMI. Pří výšce 180, cca +- 70 kg, kdopak to má?

Návštěvník (So, 6. 8. 2022 - 22:08)

Gratulace k BMI. Takže když to uzavřeme - hubl jsi tím, že jsi odbourával tuky z těla, tj. držel nizkokalorickou dietu. Málo cukru, tuku, hodně zeleniny a ovoce.

Nerik (So, 6. 8. 2022 - 22:08)

Prvoplánově jsem nijak nehubnul. Jím všechno, ale nepřecpávám se, i když mi chutná. Žádná dieta. Manželka byla výborná kuchařka a moc by jí mrzelo, kdybych nejedl to, co uvařila a já chválou nešetříl a vždycky dojedl vše. To rychlý hubnutí (šlo jen o časovku do vrchu), bylo tak, že jsem ráno nejedl a jezdil dvě hodiny na tuky v krvi, když jsem je spotřeboval, tak jsem dostal hlad a tělo si bralo z tuků v těle. Pak už jsem mohl jíst cokoliv a kilo bylo dole. Jednoduché a účinné.

nona (So, 6. 8. 2022 - 23:08)

Tak co má dělat, abych zhubla 5kg? Ráno cvičit, posilovat břicho, nohy sedy lehy atd? A jo těžko 2hod, tak zase nic...

aladin (Ne, 7. 8. 2022 - 01:08)

nono, kolik měříš a kolik vážíš ???

Nerik (So, 6. 8. 2022 - 23:08)

Dodám. Jde o vytrvalost, nikoli posilování. Přibývání svaloviny ti jen váhu zvýší, ale nezhubneš.

Návštěvník (Ne, 7. 8. 2022 - 09:08)

Díky za každou svalovou hmotu. Svaly dělají energii, sílu i imunitu. Ze svalů tělo bere, když je průšvih. Když nebudeš mít svaly, nebude mít z čeho brát.

Nerik (So, 6. 8. 2022 - 23:08)

Ráno jen vodu, taky s sebou, pro jistotu hroznový cukr, kdyby přišla krize, ale ta většinou nenastane, protože v noci se ti krev nasytila tuky. Pak dvě hodiny kolo, průměrným tempem, nebo běh, nebo rychlá chůze. Za dvě hodiny pocit hladu. Domů a jíst, na co máš chuť. Tělo si většinou samo řekne co potřebuje. Žádná věda. Jo a nejíst moc na noc. To je tuků ráj, když se nacpeš před spaním.

nona (So, 6. 8. 2022 - 23:08)

Trhni si nohou, že já se ptala...Tohle chce napřed trénink. Blázne:)) Jinak Nene, já jím většinou jen do dvou, do tří, pak zase až ráno tak v 8-9hod.

Návštěvník (Ne, 7. 8. 2022 - 00:08)

Píšeš: "...já jím většinou jen do dvou, do tří, pak zase až ráno tak v 8-9hod." xxxx A není tvůj problém, že jíš od osmi do dvou v kuse? Nad takovým případem dělám kříž, rada žádná. Dvakrát denně? To je jiná. (Hubené myši se dožívají vyššího věku.)

nona (Ne, 7. 8. 2022 - 07:08)

A zase. Ne, v Přerušovaném půstu se opravdu nejí v kuse. Jedí se max 2-3 jídla. Najdi si odkaz na Přerušovaný půst, to je životní styl, ne dieta. Následně je samozřejmě podstatné, co a kolik v tom jídelním okně jím. Já se většinou snažím sníst do 900kcal, protože z xdůvodů mám v posledních letech malý výdej (nejsem Nerik:). Třeba tady: https://www.svetplodu.cz/clanek/192/prerusovany-pust/

aladin (Ne, 7. 8. 2022 - 14:08)

nono, připravuješ se na bídu, která tady teď po zásahu Židovské vlády v ČR nastane ??? Všechny tyhle druhy doporučovaných "diet" je jenom BUSINESS !!! Při nesprávné skladbě stravy dochází k ochuzování ozganizmu na takovou úroveň, že skončíš v nemocnici !!! Ano, samozřejmě platí : Jez do polosyta, píj do polopita !!! Jíst všechno, ale s mírou !!! Ještě jsi nenapsala svou váhu a výšku, teda pokud nechceš, tak to klidně napiš !!! Jsou totiž léte staré a lékaři ověřené tabulky pro ženy a muže !!! Musím se přiznat, po dvou úrazech jsem mimo tabulku a asi se do ni nikdy nevrátím, miluju totiž vepřový bůček !!! A to na jakékoliv způsoby, včetmě uzeného !!! Ovšem sehnat dnes uzené vyrobené klasicky je obrovský problém !!! Všechny průmyslově vyrobené obsahuji E 250, jinak také zvané Salnytr, který je carcinogenní látka (rakovinotvorná), je to dnes ve všem, proto je tak velký nárust rakoviny !!! A je tu ještě E 252, což je hnojivo a také carcinogen a podstatně nebezpečnější než E 250 !!! Potravina ve které je E 252 a ta je také ve všech potravinách a dokonce se také používá jak E 250 - jako látka, která zabíjí veškeré živé v potravinách, ale zpět k E 252, v potravině, která tuto látku obsahuje po zahřátí nad 120°C se E 252 zozloží na další carcinogenní látku s dvojnásobnou účinností !!! Dá se říct, že výrobci potravin nás pomalu zabíjí !!! Teď jde o to, jestli to je plán a nebo jen nezbytnost !!! V roce 2050 bude v Evropě mít rakovinu 70% obyvatel a to díky CHEMIKÁLIÍM v potravinách !!! (informace pocházá ze závěrů EU)

Návštěvník (Ne, 7. 8. 2022 - 17:08)

Ano, bída je na dosah.

Nerik (Ne, 7. 8. 2022 - 14:08)

S tím sanytrem je to pravda. Kdysi jsem byl na exkurzi v závodě, kde se vyráběly mj. i drůbeží párky a salámy. Jednak jsem viděl, co všechno do toho semleli a pak dělníka s lopatou který ten sanytr házel do mísiče v obrovském množství. Pak se to dalo do střívek a udilo se jen přehřátou párou. Když nám to dali ochutnat, většina to nechtěla a já se od té doby takto vyráběným uzeninám vyhýbám. To že je sanytr závadný vím už od střední školy.

Návštěvník (Ne, 7. 8. 2022 - 17:08)

V Dánsku už roky jedou bez sanytru. Mají salámy bledé, ale to jim nevadí. Hlavně když budou déle naživu.

Návštěvník (Ne, 7. 8. 2022 - 00:08)

Dieta a sport, to jsou obligátní rady. Na ty nemusíš být žádný mudrc. Ale proč najednou sportovat, když k tomu nemáš sklony? Řeknu ti můj recept, jednoduchý, a hlady moc nebudeš: dušená zelenina. Prostě hodíš na cibulku mraženou zeleninu (např. hrášek s mrkví), podusíš, vyrestuješ a přidáš koření - např. kari. Jídelníček doplníš bílkovinami, např. párek, uzené, tvaroh, klidně smažený květák a denně se vážíš. Omezit chleba, knedlíky aj. polysacharidy. Pohyb? Jako obvykle. Dávky takové, abys byla na pokraji hladu. (Samozřejmě, hlavně ženy na takový ostrý střih v jídelníčku často nemají. Moc si zvykly na bábovky, koláčky, palačinky, buchty. Podle toho vypadají.)

Reklama

Přidat komentář