Reklama

Cinkali byste znovu klíčema?

nona (So, 6. 8. 2022 - 22:08)

Chceš mou oblíbenou definici pravdy? Řekl ji Mr Shakespeare: Růže, byť zvaná jinak, voněla by stejně

Návštěvník (So, 6. 8. 2022 - 22:08)

Pěkné. (Ale přiznejme si to - vzhledem k realitě moc jednoduché.)

Nerik (So, 6. 8. 2022 - 22:08)

Ve formální logice jsme měli poučku 1+1=2, je jen dohoda. Může to být jinak, pokud se na tom dohodneme. Což je v podstatě totéž.

Návštěvník (So, 6. 8. 2022 - 22:08)

Wikipedie píše:"Charakteristickou vlastností matematiky je její důraz na absolutní přesnost metod a nezpochybnitelnost výsledků. Tyto vlastnosti, které matematiku odlišují od všech ostatních vědních disciplín, mají původ již v antickém Řecku." xxxx Takže když máme společné axiomy, máme stejné výsledky. Pokud umíš matematiku zrelativizovat, sem s tím.

Nerik (Ne, 7. 8. 2022 - 01:08)

Nemám zájem. Mě matematika vyhovovala jaká byla. O něco se opřít musíš, abys byl.

Návštěvník (Ne, 7. 8. 2022 - 15:08)

To je překvapivě moudré sdělení. Abys to neměl tak jednoduché, mrkni se na fuzzy logiku. xxx Liší se od klasické výrokové logiky, která používá pouze dvě logické hodnoty - pravdu a nepravdu, obvykle zapisované jako 1 a 0. Fuzzy logika může operovat se všemi hodnotami z intervalu , kterých je nekonečně mnoho. xxx Ovládáš, nebo bych ti musel dát z logiky kouli?

Nerik (Ne, 7. 8. 2022 - 15:08)

Tuto metodu používám běžně, ale píšu + a -. Kouli beru, protože už svojí logiku mám. Připomínáš mi studentku "pajďáku", s kterou jsem chodil. Ta tvrdila, že jsem na matematiku úplně blbej. Jednou se holky na koleji dlouho trápily nad logickým příkladem a já jim jen koukl přes ramena a řekl jsem výsledek. Nemohly pochopit jak jsem na to přišel. Už to vícekrát neřekla. Stejně jsem jí dal kopačky, protože...Víme jaké jsou učitelky. Ve vší úctě k jejich povolání.

Návštěvník (Ne, 7. 8. 2022 - 17:08)

Jakkoliv nejsem tvými historkami unešen, tato se mi líbila. Existuje pár triků, které urychlí výpočet. Nejdůležitější je ovšem cvik.

nona (Ne, 7. 8. 2022 - 16:08)

Jak to myslíš + a -. O tom fuzzy logika není, nebo ji špatně chápu?

Nerik (Ne, 7. 8. 2022 - 20:08)

Toho si nevšímej. Jsem ze staré školy, kdy ještě počítačová technika založená na 1 a 0 neexistovala. Asi se na mě podepsal vyčerpávající psychtest z vojny, kde 0 bylo nevím a + ano, a - ne. Pak jsem byl určen k tomu, že musím mačkat u rakeťáků, ten poslední velkej červenej knoflík, který jsem stejně odmítnul zmačknout, takže armáda do mě zbytečně investovala.

Návštěvník (Ne, 7. 8. 2022 - 17:08)

Chápeš fuzzi logiku správně. Nerika jsem už neopravoval, protože to je zbytečné, když se už jednou usadil ve svém názoru. Fuzzi logika uvažuje se stavy mezi jedničkou a nulou. Logické výroky se v ní ohodnocují mírou pravdivosti. Liší se tak od klasické výrokové logiky, která používá pouze dvě logické hodnoty - pravdu a nepravdu, obvykle zapisované jako 1 a 0. Fuzzy logika může operovat se všemi hodnotami z intervalu , kterých je nekonečně mnoho.

nona (Ne, 7. 8. 2022 - 18:08)

Já vím. Já bych jako příklad uvedla Nerikovi velmi zjednodušeně žlutočevený květ. Je žlutý nebo červený? 0,7 červený, 0,3 žlutý. Jo

Návštěvník (Ne, 7. 8. 2022 - 18:08)

Přesně. V přírodě je jen málo jevů buď anebo, jedna nebo nula. Většinou se to pohybuje kdesi uprostřed. Je venku sucho nebo mokro? Je hlemýžď buď samec nebo jen samice? Je oboupohlavní. Nebo tvůj květ. Atd.

Návštěvník (Ne, 7. 8. 2022 - 15:08)

Odpovídám asi zas na dotaz jiného, ale glosuji, že takové učitelky mají dnes tzv. "kasír šrajtofli" s platy kolem 40 tisíc řekl bych.

Nerik (Ne, 7. 8. 2022 - 15:08)

Každému podle zásluh. Kolik že to berou poslanci? Volený výkvět národa.

aladin (Ne, 7. 8. 2022 - 16:08)

To co je u nás u moci jsou UZULPÁTOŘI České země !!! Nikdy nepřistoupí na jakékoliv dobré návrhy, protože mají za úkol zničit Českou republiku, vyhnat Čechy ze země a obsadit ji Židy z Izraele, kde jim hoří půda pod nohama od uloupení země Arabům !!!

ShabbaTot-Jahoda (Ne, 7. 8. 2022 - 18:08)

Israel zde bude až do konce století minimálně o to se postará israelský plyn a celá EU si bude udržovat nadstandartní vztahy se Státem Isrsael a hlídat si projevy antisemitizmu,aby si to nepodělala s hlavním městem Israele Jerusalemem a tací antisemité jako jsi ty Aladin budou chodit kanálama ze strachu ,aby nebyli moc na očích,takže nebudou vidět...anebo se studem propadnou tisíc sáhů pod zem a tam se uškvaří v Pakle.Budeš ocejchován cejchem doživotního mamlasa ........Žid se modlí k Hospodinu takto:Pane Bože,Ty víž že my své nepřátele milujeme a chceme,aby si šli pokojně svou cestou.....akorát Tě poníženě prosíme,aby uklouzli na náledí,anebo po mýdle v koupelně,nohy si polámali a pak kulhali,abysme je ihned poznali.....ty Aladin neuklouzneš a hnáty si nepolámeš...ty,jako největší antisemita v České kotlině jsi již samozřejmě ocejchován a ví se o tobě.

aladin (Ne, 7. 8. 2022 - 19:08)

Jahodo, jestli jsou všichni ti, co o tom rozhodují stejně tak chytří jako ty, tak bych se tomu vůbec nedivil !!! Jahodo, definuj antisemitizmus !!! Proč nejde tahle informace nikde zjistit ??? Jaký to má důvod ??? Co když to je proto, aby se dalo s tímto výrazem manipulovat podle politické situace !!! Co tomu Jahodo říkáš ??? Kdyby byly pevně stanovené parametry tohoto výrazu, čí označení, nedalo by se s nim nic dělat, že ??? Je to také antisemitizmus ??? Jahodo, patříš také ke skupině, která si o sobě myslí, že jsou nadlidé ??? A proto upíráš všem, co k ni neparří právo na vlastní myšlení a neustále se pokoušíš lidem nacpat do jejich hlav svoje, (jejich) gemagogické lži ??? Celé mně to připomíná, že když jsi řekl komunistovi, že je hajzl, obvinil tě, že jsi urazil STRANU !!!

nona (Ne, 7. 8. 2022 - 19:08)

Aladine, co blázníš, definicí antisem máš plný Google

aladin (Ne, 7. 8. 2022 - 21:08)

Pošli odkaz

Reklama

Přidat komentář