Reklama

Existuje Bůh?

Návštěvník (Út, 28. 6. 2022 - 14:06)

Až všechno sežerem zbudou jen bezbranní a naivní eloiové a krutí, ale pracovití morlokové.

☮✌ dřevěnej (Út, 28. 6. 2022 - 08:06)

Ano, vlastně, kldyž se nad tím zamyslíme, nic jiného nám nevychází, jen že to rituální kanibalismus je. Tos někde četl?

Rakato (Út, 28. 6. 2022 - 11:06)

Bondermann - Omyly kontraverzantů

☮✌ dřevěnej (Po, 27. 6. 2022 - 22:06)

Fúha, tak tvoření jak náboženské, tak nenáboženské. No ale pak Rakato kumu bude zase strhávat masku? Ti už snad na Ježíše tak moc neslyší...

nona (Po, 27. 6. 2022 - 22:06)

To máš fuk, Rakato si vždycky nějak masku vhodnou ke strhávání najde:) Víš co mě u tebe fascinuje? Tvoje vyjadřovací schopnosti v češtině. Myslím i stylisticky. Můžeš napsat, jak to máš, když jsi Slovák? Rodiče máš Slováky?

☮✌ dřevěnej (Po, 27. 6. 2022 - 22:06)

Ano, slovosled, zvraty jsou jedinečné. Větné členy někdy spřeházené a tím získává věta zvláštního významu. Ano, rodiče jsou Slováci.

nona (Po, 27. 6. 2022 - 22:06)

Rozumím. ale jak a proč jsi se naučil takto dobře česky? A za jak dlouho? protože jistě, jsou to blízké jazyky a kdysi naprosto zaměnitelné ale přece jen je jiná doba...

☮✌ dřevěnej (Po, 27. 6. 2022 - 22:06)

Je to těžší, než by se mohlo zdát. Jednak, žiju na Slovensku a nejsem v českém prostředí a pak právě proto, že jsou ty dva jazyky tak blízke, tak to mnohem více svádí k míchání a vytváření česko-slovenského mixu. Je to náročné, psát čistě jenom česky. Co se týká učení, tak my jsme se jako děti na základce někdy četli české texty a existovala aj ČS televize a následně byli všechny cizí filmy dabovány do češtiny, takže až tak moc toho nebylo třeba. Jsem zvyklý na češtinu a navyše, líbí se mi jak řeč, tak i česká kultúra. Obdivuji Čechy i pro schopnost přežít těžké časy. Zrovna včera jsem viděl dokument o vlaku smrti a to bylo taky krásný, čeho byli češi schopni pod nacistickou okupací. Když máš kladný vztah k něčemu, tak se to učíš snáz.

nona (Po, 27. 6. 2022 - 22:06)

Každopádně máš můj obdiv. Já mám na Slovensku příbuzné, někteří z nich žijí v Praze. Ovšem ani po letech nemluví tak dobře jako ty. No, ona i spousta Čechů nemluví česky tak dobře jako ty. To tady na Doktorce vidíme víc než často

☮✌ dřevěnej (Po, 27. 6. 2022 - 23:06)

Děkuji za pochvalu. V češtině nemám až tak dobrou slovní zásobu, ale i to málo, co vím se snažím vybrušovat. Navyše procvičování mysli zamezuje nemocem a stárnutí.

nona (Po, 27. 6. 2022 - 23:06)

Skvělej názor. Máš pravdu a díky za pokec :)

☮✌ dřevěnej (Po, 27. 6. 2022 - 20:06)

Svého času před několika měsíci se tvrdilo, že si tu píše Rakato sám. Nona a já jsme tu ale taky...a trollové a hejtři též.

Rakato (Po, 27. 6. 2022 - 18:06)

My psychologové - amatéři se díváme na lidi kolem sebe a neustále nám plyne stejný závěr - každý je potřebný. A to nemluvím o krajních případech, které jdou na vlak, ale o obyčejných lidech, kteří jdou z práce, doma tlustá nudná manželka s nezajímavou večeří, další průser dětí ve škole, a plno účtů k zaplacení. Do toho horko, dovolená v ohrožení, doktor vyžaduje další vyšetření, v práci povýšili toho podlézáka z vedlejší kanceláře. ------------------------------------- Ne každý má kamaráda, se kterým se může ožrat a vypustit páru, milenku, která nám dá vždy za pravdu nebo koníčka, ve kterém nalezneme útěchu. Život není pro sraby.

Rakato (Po, 27. 6. 2022 - 17:06)

Nakoukl jsem vedle na "Cinkali byste" a materiálu pro psychologa a psychiatra - amatéra je tam dost.

☮✌ dřevěnej (Po, 27. 6. 2022 - 19:06)

Je to tady alespoň trochu dle tvých představ, Rakato?

Rakato (Po, 27. 6. 2022 - 20:06)

Ten text "Nakoukl jsem ..." jsem nepsal já. Nebudu kritizovat poctivé členy vlákna. Každý píše, jak umí, každý to vidí po svém. Buďme spokojeni s tím, co máme. V podstatě je to tady či na Cinkali... pro každého psychoterpie. ------------- A zatímco v hospodě bychom po mnohé své poznámce dostali krýglem do lebeně, tady na Doktorce je to bezpečné.

Rakato (Po, 27. 6. 2022 - 17:06)

Americký nejvyšší soud zrušil ústavní právo na potrat a rozhodnutí nechal na jednotlivých amerických státech, z nichž polovina chce potraty zakázat. Jakou zprávu tím Američané vysílají přemnoženému rozvojovému světu? Množte se spokojeně dál, je to vaše svaté právo a bůh vám žehná. --------------------------------------------------------------------------------------------- Paráda. Globální oteplení (z poloviny vyvolané člověkem) na scéně, při malém snížení výnosů už lidé v Africe nemají co žrát, devastace přirody způsobená také přelidněním - ale podle Američané další hladové krky na zeměkouli neškodí. ------------------------------ Jinak řečeno - proč by měl rozvojový svět poslouchat americké rady, že má snížit porodnost, když si Američané neumí udělat pořádek ani doma?

Rakato (Po, 27. 6. 2022 - 16:06)

Biden se sešel se saúdským korunním princem, princ Charles převzal od katarského expremiéra tašky s milionem dolarů. ------------------ Co to znamená? Že ti dva západní hajzli nemají žádnou morálku. Vždyť Saúd nechal zavraždit na saudské ambasádě v Ankaře saúdského novináře, vždyť i arabské země ostrakizovaly Kuvajt kvůli tomu, že podporuje terorismus. --------------- https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/nekolik-arabskych-zemi-prerusilo-styky-s-katarem-kvuli-podpore-teroristu-ceny-ropy-v-reakci-rostou-40035778 --------------- A tohle jsou naši spojenci - bezzásadoví lumpové, kterým není nic svaté.

Rakato (Po, 27. 6. 2022 - 10:06)

Líní kapři jsou překvapení, kolik práce zvládnou jiní lidé. Ale je to je mylný dojem daný tím, že jim vše trvá tasemnicově dlouho. ---------- A pak jsme tady my, lidé, co zvládli multitasking a udělají třikrát tolik, co ostatní. Poznáte nás tak, že se v práci pořád nudíme, popíjíme kafíčko a čteme internet, ale práci máme v cajku.

☮✌ dřevěnej (Po, 27. 6. 2022 - 13:06)

Ale vrchol všeho jsou octomilky. Tiché, nenápadne a užitečné tvory. Kdyby se ony vyvinuli do humanoidní formy, planeta by nebyla v ohrožení, jak je dnes.

Reklama

Přidat komentář