Reklama

Hyperaktivita dětí a lepek

Alča (Pá, 16. 11. 2007 - 09:11)

Novotný, existuje spousty knih o bezlepkové stravě, dokonce i kuchřek, stačí si zajít do knihkupectví.

Novotný K. (St, 7. 11. 2007 - 10:11)

Zkoušli jsme se ženou na hyperaktivitu naší dcerky taky všechno možné a nemožné, tedy kromě bezlepkové diety. Šli bysme do toho, protože jsme taky někde četli, že lepek způsobuje u dětí psychické problémy vč. hyperaktivity, ale nevíme, jak lepek ze stravy vyloučit, vždyť je snad ve všech potravinách. Neexistuje třeba nějaký návod, jak se dá držet bezlepková dieta. Za každou radu děkuji.

Radka (St, 24. 10. 2007 - 17:10)

Tuhle informaci už jsem slyšela, ale nedokážu dávat synovi stravu bez lepku, nejsem schopna to ohlídat. Vydržela jsem to jen měsíc a kluk se opravdu velice zlepšil, hyperaktivita skutečně skoro zmizela, ale pak jsem to zase začalo občas porušovat a kluk se opět zhoršil. Je těžké nedat dítěti pečivo, oplatky, piškoty. Na bezlepkové potraviny bohužel nemám peníze, manžel vydělává málo.

Olina (Čt, 18. 10. 2007 - 09:10)

Mám čtyřletého chlapečka a od dvou let byl strašně hyperaktivní, nedalo se to ani vydržet. Běhali jsme po dokotorech a dlouho nemohli najít žádný způsob léčby, až nám před rokem jeden velice zkušení a vzdělaný pediatr doporučil vynechat ze stravy lepek. Hyepraktivita je prý příbuzná s autismem a proto se oboje choroby dají léčit steným způsobem, tedy vynecháním lepku ze stravy. Světe div se, za čtrnáct dnů bezlekové diety byl malý v pohodě a už rok tyhle problémy nemá.

Reklama

Přidat komentář