Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Alča (Čt, 5. 5. 2022 - 07:05)

Všechny vás zdravím. Opět se připojuji do debat. Jsem týden z lázní. Já jsem lázeňský typ i když moře mám také ráda. Byla jsem v Bělohradě a spokojená. Doma zatím řeším různé resty a snažím se vklouznout do běžného života se vším co obnáší. Léto asi zase prožijeme s mužem na chalupě, on je tam nejšťastnější. Nikam už jezdit nechce a já nemám parťáka k tomu moři. Co se týká operované kyčle cítím se dobře. Pouze mě bolí víc v zádech. Venku chodím s trekovkama, doma a po zahradě se "kolíbám" sama. Snad se toho kulhání brzo zbavím. Na kolo mi zakázali do půl roku od operace sednout. Prý kvůli případnému seskočení nebo pádu. Když to srovnám s dřívější operací (před 15roky) je to kromě toho, že jsem byla mladší, nesrovnatelně rychlejší. Dříve se jezdilo do lázní až po půl roce od operace a do té doby se chodilo s FH. Alespoň u nás v Liberci. Uvidím jak to bude všechno dál, doufám že jen k lepšímu. Přeji vám všem pěkný slunečný den. A Alence děkuji za odpověď ke Kublovu. Musím si tam někdy udělat výlet.

Pájja (Čt, 5. 5. 2022 - 20:05)

Alči, mně už nevím kdo poradil, abych doma na posílení lozila po čtyřech. Potom jsem si vždy postavila velké zrcadlo na konec chodby, srovnala se v ramenou a snažila se jít rovně proti němu. Nohy stejně dlouhé, ale návyku se zbavovalo hůř. Na posilování stehen jsou dobré výpady a cviky s posilovací gumou.

Alena (Čt, 5. 5. 2022 - 15:05)

Alčo, pokud jde o to kolíbání (kachnění se tomu zde říkalo), tak mi operatér doporučil posilovat zejména stehenní svaly. Např. se držet jednou rukou stolu (čeholiv pevného), na noze u toho stolu stát a druhou směrem od stolu zvedat, a to v koleni pokrčenou do pravého úhlu, tentýž úhel směrem ke kyčli. To samé obráceně. A pozvolna se přestat držet stolu a cviky provádět bez opory. Když už jsem se opírala ne celou rukou, ale jen jedním prstem, tak to jsem se blížila k cíli. Chce to trpělivost, která jak známo "růže přináší". U mne se tedy rozhodně růže nekonaly, ale kachnění jsem se postupně zbavila. Děvčata určitě poradí i jiné cviky, mně to výše popsané pomohlo.

Monika (Čt, 5. 5. 2022 - 14:05)

Alčo, také jedu koncem června do lázní Bělohrad. Budu mít 5 měsíců od operace TEP kyčle. Mohla byste mi prosím napsat nějaká doporučení, co bych si s sebou měla rozhodně vzít a co je zbytečné? Také by mě zajímalo, zda bazén je přístupný každý den nebo pouze na doporučení lékaře. Vzít si s sebou i fr.berle nebo budou stačit nordic hole? A co strava a ubytování? Za odpověď již předem moc děkuji a přeji hezký den!

Alča (So, 7. 5. 2022 - 11:05)

Ráda vám odpovím. Bohužel jsem měla v lázních opravdu aprílové počasí, zažili jsme všechny typy, déšť, sníh , vítr, mlhu a asi 4 dny sluníčka. Vy byste měla mít už krásně. Byla jsem ubytovaná v Grandu, to je hlavní budova, kde jsou i všechny procedury. Je to pěkné i v Janečkovi i v Anně Marii, obě budovy jsou spojené s Grandem uzavřeným nadchodem. Na čem záleží je spolubydlící. Já jsem měla štěstí na velmi příjemnou paní. Takže ubytování podle toho, kde budete. Nemusíte si brát ručníky. Jídlo bylo dobré a v dostatečném množství. Procedury vám píše při příjmu lékař. Bazén je jak v procedurách, tak je možné chodit samostatně. Samoplátci to mají zdarma, přes pojišťovnu platíte 50kč/hod. Co se týká ortop. pomůcek. Záleží na vás, jak jste na tom zdravotně. Někdo musí ještě používat FHa jiný už má trekovky. Já jsem byla 3 měsíce po operaci, jela jsem tam s FH, po budově a na kratší vzdálenosti jsem ke konci chodila s trekovkami. Volný čas. My jsme tam moc kultury neměly, pěkný byl výlet do Miletína na výrobu hořických trubiček. Jelikož pocházím z Jičína a bydlím v Liberci, tak mě zájezdy do Jičína, Starých hradů nebo Sychrova nezajímaly. Mimochodem Stare Hrady jsou pěkné. Jediné, kde jsme byly na Halině Pawlovské a byla to předražená hovadina. Jezdí tam každý měsíc s pořadem do rozhlasu. Nedoporučuji!!! Je tam pěkná kavárna, kde mají dobré dorty. Ve městě nic není, i když vy tam budete v plné sezóně. Procházely jsme se s paní po okolí. Nevím, co bych vám ještě napsala. Hodně záleží na společnosti, u stolu jsme se také sešli v příjemné společnosti. Hlavně jsme odpočívaly, cvičily (i v bazénu mimo procedury). Rychle to utek!o, hned bych jela zase. Zdravím a přeji vám pěkný pobyt.

Monika (So, 7. 5. 2022 - 13:05)

Milá Alčo, děkuji Vám za celkem vyčerpávající odpověď. Já nakonec pojedu do lázní o měsíc dřív a bydlet budu ve Vile Karlušce, je asi 50m vzdálená od hlavní budovy. Jičín a jeho okolí vůbec neznám, nikdy jsem tam nebyla. Halinu poslední roky moc nemusím, a tak si dám místo představení dortík v cukrárně. Doufám, že i já budu mít štěstí na dobrou společnost a pobyt v lázních mi rychle uteče. Ovšem nejdůležitější je, aby mi pomohly po zdravotní stránce. Vám přeji ať si plnými doušky užíváte hezké počasí a prožijete i příjemné léto!

Pájja (Po, 2. 5. 2022 - 14:05)

Podezřele se tu rojí tepkaři mířící k moři a trollové, co místo dotazu prudí. Jsou tu stovky stránek, stačí číst a číst. Taky jsem prvně přelouskala tisíce komentů, než se zapojila. Mimochodem Michale, právě těch pár věrných tady diskusi udržují při životě.

Michal (Po, 2. 5. 2022 - 12:05)

V poslední době se veškerá debata soustředila na osobní vzkazy mezi pár dobrými kamarádkami. Nechtěly by rozebírat své rodinné záležitosti nějakou jinou formou než na těchto stránkách?

Věra (Po, 2. 5. 2022 - 13:05)

Michale, a víš, že ne :-) My jsme kamarádky právě díky téhle diskuzi a vůbec si nedovedu představit, že bych sem dala své telefonní číslo nebo mail. A kromě toho. Myslím, že naše vzkazy můžou pomoct i jiným lidem - třeba jak správně zavázat bolavé koleno. Jestli jsi po TEP, ptej se, odpovíme, pokud to zase nebude nějaká hloupá provokace. A jestli ne, nekoukej se sem. Hezký den.

Alena (Po, 2. 5. 2022 - 13:05)

Věrko, já bych spíš Michalovi doporučila zaletět si k moři. Tam přijde na jiné myšlenky a přestane ho trápit naše diskuze. Je to pořád ten samej provokatér - provokatérka.

Vanda (Ne, 1. 5. 2022 - 16:05)

Kdy budu moct letět k moř po TEP kyčle, pokud vše bude probíhat optimálně a bez větších komplikací?

Pájja (Út, 26. 4. 2022 - 21:04)

Holky, to aprílové počasí teď cítím v kloubech, jako bych měla svoje vlastní. Navíc v poslední době dost zatuhávají, jak zůstanu déle stát na místě. No lepší už to nebude, ale naštěstí je to chvilkové. Dnes píchání nad pravou kyčlí = vítr. A foukalo :D

Věra (Út, 26. 4. 2022 - 21:04)

Ježíši, Pájjo, to je krásný. Pícháni nad pravou kyčlí - vítr, nad levou přeháňky, pod kyčlí bouřka.....:-) :-)

Pájja (St, 27. 4. 2022 - 07:04)

Je to k smíchu, ale je to realita. Levá kyčel bolest v jamce mráz, pravé stehno déšť, píchání nad vítr, už to mám zmáknuté. A to mi asi tři roky před operací našli nezhoubný nádor v bérci pravé nohy (3 cm útvar v kostní dřeni). Mívala jsem v holeni nepříjemné bolesti, jako když vám tahají nerv ze zubu. A to mě pobolívá, když teploty klesají pod nulu. Jinak ne. Možná jsem to už tady psala, ale při jednom letu říkám manželovi, že mě bolí ten hajzl (můj pracovní název) v noze. A on, zvyklý co hlásí, mi připomenul, že venku je -55°C, takže jen dělá svoji práci :D Co tvoje nohy, bude pršet, tak to je běžná otázka sousedů, když se v létě chystají na kola.

Alena (St, 27. 4. 2022 - 15:04)

Pájjo, vím že to pro tebe není zrovna příjemnost a vlastně to není ani k smíchu, ale dobře mě znáš i můj černý humor. Proto se nebojím dát ti tento dotaz: Umí tvoje TEPky odhadnout i dlouhodobou předpověď počasí? Potřebovala bych vědět, jak bude v červenci. To sem přijedou mladí, tak kvůli programu společné dovolené a tak... :-)
Jinak ti děkuji za odkaz - vše prostudováno. Moc jsi mi pomohla.

Pájja (St, 27. 4. 2022 - 16:04)

Alčo, tak dalece ještě klouby vycvičené nemám, bohužel. Předpověď vždy pár hodin předem. Joj, to bych asi byla v balíku, umět předpověď na týdny dopředu :D Roky tvrdím, že nejlepší práci mají meteorologové. Bez záruky, jeden den tak, druhý jinak, žádná odpovědnost :D Dokud nezačaly bolet klouby, změnu počasí jsem vnímala bolestí hlavy. Nevím co je lepší. Holt v dalším životě budu rosnička :D

Alena (St, 27. 4. 2022 - 21:04)

:-) :-) :-) ....... Jen nevím, zda je lepší bolest hlavy, nebo kloubů. Obojí nestojí za nic. Toto je věc, která mě naštěstí zatím minula. Nechci se rouhat, neboť člověk nikdy neví... Jinak i manžela zaujal tvůj odkaz a pro naši společnou budoucnost objednal hafó všeho možného (asi i z jiných webů). Snad v tom balíku, co přijde, najdu i to, co jsem si vybrala. Nebyla jsem u toho, když řádil u PC, ani výsledná cena mě nezajímá - platí ON!!! Takže tak a všem dobrou noc.

Zuzana (Út, 26. 4. 2022 - 12:04)

Potřebuji poradit. V létě poletím k moři. Potřebovala bych pouze 1 berli, kterou si pomáhám při oblékání. Berle se ani po zkrácení do kufru nevejde. Nemám zkušenosti, stačí, když ji pouze budu mít u sebe před osobní kontrolou, tak jak to tady už někdo popisoval?

Ještě jednou Alena (Po, 25. 4. 2022 - 18:04)

Koukám, že anonym mě předběhl. Tož tak...

Alena (Po, 25. 4. 2022 - 18:04)

Děvčata, sice se mi moc nechtělo komentovat příspěvky "nových členů" naší diskuze, nakonec se ale také připojím. HANA: Ta je jistě všem jasná. MONČA: Byť jsem osoba lázněmi a rehabilitacemi nepolíbená, tak to mám díky této diskuzi teoreticky zvládnuté. Celý příspěvek obsahuje jeden nesmysl za druhým. Všechny otázky (i za mne) už položila Věrka. Já mám jen jeden dodatek. Neumím si představit, že by mi někdo z nejbližší rodiny věnoval 3 týdny (!) před těžkou operací, kterou TEP kyčle je, a nikdo neví, jak se to povede a co bude poté následovat, poukaz na dovolenou u moře. TEREZA: Močit do WC mísy ve stoje? Do této akrobatické pozice a případných následků se ani vžívat nechci. Ve stoje se s trochou snahy, aby nezaflákal okolí, vymočí jen chlap :-). Nechci nikomu ublížit ani bagatelizovat případné problémy výše jmenovaných, jen mám pocit, že tu máme falešné diskutéry (a). Pokud tomu tak není, budu jen ráda a stejně tak ráda se omluvím. Všem přeji hezký večer. PS: Mám nějaké problémy, které mě dost tíží, a potřebovala bych radu od Věrky a od Pájji, ale nechám to až na další svůj příspěvek (pokud se mi ale po tom svém dnešním, za který čekám cambus, bude ještě vůbec chtít psát). Tak ještě jednou hezký večer, ale i příští jarní dny.

Reklama

Přidat komentář