Reklama

molusky

marcelda (Čt, 10. 1. 2008 - 14:01)

Milé maminy rádkyně, poprvé se ocitám na netu v diskuzní rovině, právě jsem došla z kožního oddělení s 3 letým Tomáškem. Statečně uležel seškrábnutí 15 mini molusek. Doktor je pojmenoval a hned mi navrhl, že je odstraní, pokud to Tomík zkusí vydržet. Sama jsem jako dítě obečela vypalování bradavic, o moluskách jsem neměla ani páru, takže ani o bolestivosti seškrábnutí...málem jsem to osténala za něho. Má teď sice tělíčko bez pupínku, ale po pročtení Vašich příspěvků se děsím opakovaných výsevů. Poraďte, zda začít peventivně s těmi homeopatiky, co doporučuje v příspěvku třeba Katka? Naše chlapečky učíme od 2 let polykat Wobenzym. Starší, dnes 6 ti letý Vojta díky němu nebyl od 2 let nemocen.Do té doby plně kojen, athmatik, těžký atopik, opakované respirační nemoci a laryngitídy, čtvero antibiotik. Od 2,5 roku po měsíci užívání se mu nastartovala imunita, vyhladila kůže, je to hyperaktivní chlapeček sršící zdravím. Alergologii a ostatní odborné poradny ho pro nenavštěvovanost vyškrtly a nám ubylo lítání po doktorech:o) Tomáška nemůžeme zatím naučit Wobenzym spravně užívat, tak asi proto nás i ty molusky potkaly. Je to pro nás spolehlivá podpora imunity na bázi enzymů, žádné chemikálie! nehrozí předávkování! Při prvním užívání, či větších dávkách při nemoci může nastat průjem, který ale neobtěžuje, nejsou žádné křeče a bolesti břicha. Neproplácí pojišťovny! Jsou různá balení, my si pořizujeme za 2500kč 800 tablet. Ale myslím, že je koupitelné v každé lékárně i balení 80tbl. za 300kč. (cca)Neužívá se stále, jen v inkriminované době. Vojtík tak ustál ve školce angíny, spálu, chřipky. Když jich bylo ve třídě už jen 5 z 18 dětí, polykal 2tbl. 3x denně. Dávkovali jsme z počátku 3tbl 3x denně. Někdy jen ráno na lačno 1 tbl. V létě plně vysazujeme. Je důležité aby se 3h. před polknutím nejedlo a kromě vody, čaje, minerálek nepilo ( třeba mléko ). Po polknutí je nutné zapít nejméně 2dcl vody, což je u dětí vypít naráz problém. Vojtík se to naučil skvěle, prostě jsme mu "udělali" žízeň. Druhorozený je schopen tabletku velikosti lentilky lehce polknout, ale nemůžeme do něj dostat to nutné množství vody a náslendě 30 min. vydržet nedat mu najíst. Při dodržování podmínek jsme se ale u Vojtíška dočkali a prožíváme zdravotní "pohodu" aspoň u něho. Já osobně jsem Wobenzym brala ve vysokých dávkách po obou porodech "císař. řezem".6tbl 3x denně. Odcházela jsem z porodnice 3 den s úžasně se hojící jizvou. Nikdo nám to neporadil, pediatrička i dospělý "obvoďák" krčili rameny, ať si to zkusíme, že s tím ale nemají zkušenost ( a to v letáku píší, ať se s lékařem poradíte..:o) ) Tak se zas ozvěte, poraďte, co s těmi "mrchami" moluskami...:o))...

Katka (Po, 10. 12. 2007 - 23:12)

Ahoj všem, moje 2letá holčička si přinesla z plavání molusky. To bylo asi v květnu tohoto roku. Nejprve jsem neměla ani ponětí, o co jde. Protože malá je trochu citlivější na pokožku, říkala jsem si, to má zase nějaké pupínky. Pak jsem šla za maminkou, zda to náhodou nejsou neštovice, a nebyly, a protože jsme měli před dovolenou u moře, tak jsem vyčkávala, co bude následovat. U moře se situace stabilizovala a pupínky se dál nešířily. Za to po návratu domů se malá obsypala po celé levé straně bříška a pár molusek měla i na druhé straně. I sedla jsem k internetu a jala se hledat, co moje dítko trápí - a ony to byly molusky! S léčbou jsem začala tedy až v půlce srpna. Takže milé dámy, skutečně jsem netrápila holčičku žádným vymačkáváním ani žádnými chirurgickými zákroky. Pořídila jsem si homeopatika Dulcamara 9ch (3xdenně) a Thuya occidentalis 9ch(3x týdně). Jsou to malé bílé sladké kuličky, takže jejich přijímání by neměl být problém i pro malé děti. Dále jsem si na radu kožní lékařky objednala na www.finclub.cz preparát z hlívy ústřičné (Remasan - něco kolem 600Kč). Nehradí jej zdravotní pojišťovna. Balení obsahuje 3 plata želatinových kapslí s šedým práškem. Protože kapsle jsou poměrně dost veliké, rozdělávala jsem je a sypala prášek dceři ráno a večer do Nutrilonu. Můžete to nasypat kamkoliv, jen to potom musí dítko sníst celé. Dávkování je 2 kapsle denně. Samozřejmě jsem také koupila něco na všeobecnou podporu imunity. A sice od firmy Amway žvýkací multivitamínové tablety. Malá si o ně říkala jako o bonbon. Dneska je moje holčička naprosto bez molusek, léčba se začala jevit jako účinná zhruba po 2 měsících a v listopadu už jsme měli klid. Z homeopatik jsem kupovala Dulcamaru ještě jednou, Thuyu jsme ani nedobrali a Remasan jsme pořídili 2x. Z počátku jsem se na ty preparáty dívala poněkud skepticky, ale teď mohu z vlastní zkušenosti vřele doporučit!!!

petra (Ne, 9. 12. 2007 - 09:12)

Moje dceta má molusky uř asi rok.Má střední formu atopického exému o to je to horší.Ze začátku jsme škrabaly 1zaměsíc,ted co14dní a bez efektu.Jsem zdravotní sestra takže škrabu i doma.Má6let a škrobání je pro všechny moc zatěžujicí.

Martina (Čt, 6. 12. 2007 - 18:12)

Můj syn bral homeopatika,multivitamíny,teď jsme nasadili hlívu a molusky vypalujeme.Bojujeme s tím 3 měsíce,vyškrabávání nepomohlo tak zkoušíme co se dá.Jedni doporučují seškrábnutí,jiní léky a zbytek?Do roka se to prý samo ztratí.Takže co s tím vlastně dělat?

Jana (Út, 4. 12. 2007 - 18:12)

KOMPLETNÍ VÝŽIVA PRO VAŠE TĚLO
7 denní kurz hubnutí zdarma - registrace na www.snama.cz/dieta NEJDE JEN O HUBNUTÍ, ALE PŘEDEVŠÍM O KVALITÍ VÝŽIVU ORGANISMU

jana (Út, 4. 12. 2007 - 15:12)

Má vnučka má stejný problém s moluskami.
Zákaz koupání v bazénu při školním výcviku,
dodržování hygieny, trpí atopickým ekzémem.
Pravidelné kontroly ve FN v Praze atd. Neustálý kolotoč a efekt minimální. Co s tím ?

Dagmar Moluski (So, 1. 12. 2007 - 00:12)

No dobře,ale co to je?

Natálie (Pá, 30. 11. 2007 - 23:11)

molusky nás trápí už téměř rok. Seškrábnutí lžičkou nic nevyřešilo, ba naopak se molusky ještě rozmnožily. Vadí mi, že lékař není schopen nám předepsat nic, čím bychom tento problém vyřešili, přece snad něco musí pomoci?!?!

Návštěvník (Čt, 29. 11. 2007 - 01:11)

Proboha co to je?Znám člověka,který se takhle jmenuje.Když si to představím-Dagmar Moluski/y.

Martina (St, 28. 11. 2007 - 22:11)

Máme 13.měs. chlapečka a má molusky pod krčkem, začalo to 3-4, ted u je jich asi 15. Doktor se je chystá seškrábavat ostrou lžičkou,ale jak čtu tuto diskusi, mám z toho ještě větší hrůzu než dosud.Zvažuji prosadit si lehkou narkozu,at mu to udělají pořádně,všechno,at se nám nevyškubne, on se mohl z bláznit,jen mu to dneska doktor prohlížel,šíleně plakal,bojoval. Mám strach,že se nám vyškubne a doktor ho do krčku řízne...Jsem z toho taky nešťastná.

Molusky (Po, 12. 11. 2007 - 17:11)

Ahoj
nám pomohla Hlíva Ustřičná zakoupená přes internet.www.prozdravi.cz Za rok se to vrátilo a opět pomohla Hlíva.

jana (Pá, 9. 11. 2007 - 21:11)

Mojí dceři je 27 let a vyrazily se jí po těle bradavičky, kožařka řekla, že jsou to molušky.Nedávno byla v pivních lázních.Odstranila jí to,až tady čtu, že se to objeví znovu.Dosud jsem nevěděla,že to existuje.Dá se toho zbavit natrvalo?

Martina (Čt, 8. 11. 2007 - 11:11)

A syn do školky samozřejmě chodí.

Martina (Čt, 8. 11. 2007 - 10:11)

Veroniko,kožní lékařka mi řekla že molusky chytnou děti nejvíce v bazénu apod.U nás to tak zřejmě bylo.Léto,koupaliště...a teď s tím bojujeme už druhý měsíc.

Veronika (St, 7. 11. 2007 - 21:11)

Moje pětiletá dcera začala mít moluska asi před měsícem,ale teprve včera jsem se dozvěděla diagnózu.Nikdy jsem se s tím nesetkala.Jestli mi může někdo poradit a říci,jak se to přenáší?Vyčetla jsem,že je to virového původu,může dcera chodit do školky?Děkuji za bližší informace

Dáša (St, 7. 11. 2007 - 09:11)

Paní Martino, moluska jsem si sama prodělala,vím o co jde, a vašeho synka je mi upřímně líto. Vzhledem k tomu, že jde opravdu o virové onemocnění, je třeba odstranit podstatu nemoci, tudiž posílit imunitu. Není to tak dlouho, co navštěvuji stránky, na které bych vás ráda odkázala www.klas.cz , najeďte si na poradnu, tam je jistý pan Peterka, který vám zhruba do tří dnů poradí, co s tím, má skvělé výsledky a přípravky firmy klas jsou opravdu spolehlivé. A když si pročtete příspěvky uživatelů, tak možná narazíte i na obdobný problém. Já sama tyto přípravky užívám a můžu jen pochválit. Přeji hodně štěstí.

hanka (Út, 6. 11. 2007 - 17:11)

Naše šestiletá dcerka měla molusky asi 1/2 roku. Nám se osvědčilo to, co jsme se dočetli na internetu. Jehlou odesinfikovanou propíchnout molusku - a ještě jednou molusku odesinfikovat/my jsme používali jodisol - štípe/,možno použít, ale asi cokoli ale protože jsme to dělali když spala, tak to ani nevěděla. Moluska pak do 14 dnů jakoby zčervená a trochu se zvětší, některá jakoby chtěla hnisat.Nevypadá to v tomto okamžiku moc pěkně, ale tělo si s tím poradí. Postupně jsme podle času a podle toho jak se chrula ve spánku postupně všechny propíchali, a oni se pak postupně vyhojili.Měla jich opravdu hodně a některé vcelku veliké. Po měsíci byli pryč zůstali jen světlejší místečka .

jenka (Ne, 4. 11. 2007 - 16:11)

ahoj moje dcera mela take moluska trvalo to asi pul roku ale mame pokoj sly jsme k homeopatovi napsal nam homeopatika primo na moluska lecba trvala asi pul roku ke konci jsme je po koupani vylupovaly ale uz to nebylo tak bolestive je to 2roky a mame klid vyzkousejte to dryim palce

jenka (Ne, 4. 11. 2007 - 16:11)

ahoj moje dcera mela take moluska trvalo to asi pul roku ale mame pokoj sly jsme k homeopatovi napsal nam homeopatika primo na moluska lecba trvala asi pul roku ke konci jsme je po koupani vylupovaly ale uz to nebylo tak bolestive je to 2roky a mame klid vyzkousejte to dryim palce

Martina (So, 3. 11. 2007 - 18:11)

Můj syn se od září léčí s moluskami.Dvakrát jsme byli na škrábání,ale molusky se ještě více rozšířili.Poradí někdo zoufalé matce,prosím?

Reklama

Přidat komentář