Reklama

Existuje Bůh?

Matylda (St, 18. 5. 2022 - 16:05)

Američané se na počátku devadesátých let obávali vývozu této technologie do nespolehlivých zemí, kde by mohla být zneužita, resp. použita proti západním spojencům a jejich technice. Proto česká vláda dostala dopis přímo z Bílého domu, že vývoz není žádoucí. Tesla jako firma po revoluci skončila.
https://e-news.cz/2018/05/radaru-tamara-se-spojenci-bali-tak-prisel-dopis-z-bileho-domu-i/

Rakato (St, 18. 5. 2022 - 17:05)

Američané drze využívají svého velkomocenského postavení a vazalství jiných státu v NATO a strkají rypák do všeho. Prostě nefér bojují za své národní zájmy. (Na jejich místě bychom to ovšem dělali také.) ------------------------------- Jsem přesvědčen, že na dodávkách plynu do Evropy dobře zbohatnou - zpočátku dobrá cena, a pak cenově přitvrdí. ---------------------- My byhom se měli držet ve zbrojním oboru v oblasti malých zbraní, koupili jsme americký Colt, tak snad konečně přetlačíme Rakušáky s jejich Glockem a zízkáme další trhy.

☮✌ dřevěnej (St, 18. 5. 2022 - 19:05)

Američané si dobře uvědomují, v jakém maléru je svět a snaží se mezinárodní politikou a intervencemi manipulovat tak, aby se odvrátila pohroma. Je třeba jim důvěrovat a podporovat je.

Rakato (Čt, 19. 5. 2022 - 00:05)

Bacha, padá ti rejting!

sardanapal (St, 18. 5. 2022 - 19:05)

Seš tak naivní , nebo jen blbej ?

Matylda (St, 18. 5. 2022 - 17:05)

Američané se na počátku devadesátých let obávali tamary - aby nebyla použita např . k odhalení „neviditelné“ americké stíhačky Stealth

☮✌ dřevěnej (Út, 17. 5. 2022 - 20:05)

Ano, ale neměli by jsme si nechat diktovat názor světa o tom, že jsme východní Evropa, když jsme střední. Ani střední Afriku si nikdo nemýlí s Jižní a podobně je to taky s Amerikou. Nevím, co by řekli USA, kdyby ji začlenili do střední Ameriky.

Rakato (Út, 17. 5. 2022 - 21:05)

Vše je relativní, vše je otázkou pohledu. Když oni chtějí vidět nás jako východ... (Vždyť v určitém ohledu mají i pravdu.) A co s tím uděláš?

nona (Út, 17. 5. 2022 - 20:05)

Já nevím, pochopil jsi co jsem psala? Oni nám nic nediktují, jen si ještě nevšimli, že už nejsme součástí Ost Blocku

☮✌ dřevěnej (Út, 17. 5. 2022 - 21:05)

Oni to tak tvrdí a poslednou dobou se s tím začínáme stotožňovat. Před 30ti lety by jsme se s tím asi těžko stotožnili.

Rakato (Po, 16. 5. 2022 - 16:05)

Rusko je přeceňovaná země - s hospodářskou výkonností na úrovni mnohem menší Itálie, s průmyslem hlavně těžkotonážním, s vymírajícím obyvatelstvem, které chlastá první ligu, žijící jako nějaká rozvojová země z vývozu surovin... Teď se navíc zesměšnilo "blitzkriegem" na Ukrajinu, při kterém se velení armády chovalo jako banda blbých puberťáků. Kdyby Rusko nemělo atomovky, ani pes by po něm neštěkl. ---------------- Kupodivu k přecenění Ruska pomohl také nejčastější kartografický systém pro mapu světa - válcovitý. Je to způsob projekce koule na plochu, a způsobuje, že čím blíže k oběma pólům, tím větší plochu mapa nesprávně znázorňuje - viz přiložený odkaz.
----------- Jinak řečeno - plocha kontinentů se blíží reálu nejvíce kolem rovníku, a čím dál od něj, tím více plochy kontinentům mapa nesprávné přidává. --------- V důsledku toho Rusko na této mapě světa vypadá velké jako dvě Afriky, přičemž ve skutečnosti je velké jako polovina Afriky. Takže především hloupým Američanům, kteří tradičně nemají ani základní zeměpisné znalosti, Rusko připadá jako obrovský a proto nebezpečný nepřítel. -------------

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2664536-mapa-je-klicem-k-pochopeni-sveta-muze-mit-radu-prekvapivych-podob

Rakato (Po, 16. 5. 2022 - 15:05)

Skoro nikdo neví, že Madagaskar byl osídlen až v devátém století n.l. z Bornea. Pěkný výkon, bravo borci! ----------- https://vesmir.cz/cz/casopis/archiv-casopisu/2013/cislo-12/mala-skupina-indoneskych-moreplavcu-polozila-zaklady-osidleni-madagaskaru.html

Rakato (Po, 16. 5. 2022 - 15:05)

Naši opičí předkové to dali - přežili pád asteroidu, který vyhubil kde co a spálil všechny lesy. Jak se povede nám, to je otázka. --------- Samozřejmě počty mrtvých budou nesrovnatelné: pár tisíc mrtvých opičáků proti miliardám současných lidí. --------- Osobně to odhaduji na pěstební nádrže s kvasinkami, hmyz a houby - to všechno nepotřebuje slunce, jen teplo a živiny. Možná také rybolov? Pravda - v primitivních zemích se dostane do módy kanibalismus. Pravda - sebevraždy půjdou ročně do statisíců. ------------- Ale co bychom to nedali, přece se necháme zahanbit opičáky. --------------- https://nedd.tiscali.cz/prapredci-lidi-prezili-dopad-asteroidu-zachranili-se-tim-ze-slezli-ze-stromu-521163

Rakato (Ne, 15. 5. 2022 - 22:05)

„Přišel jsem z moře, přišel jsem z hor, přišel jsem z pouště, přišel jsem z podzemí, přišel jsem z nebe, přišel jsem z vaší duše, a mě budete skládat účty, až přikážu.“ (Hoburkan pán promluvil)
*
„Mocné povznáším a slabé zadupávám do země, prosívám zrno od plev, odděluji kvetoucí od neduživého, zalévám jadrné a pálím suché, a usmívám se nad vykonaným dílem. Protože je dobré.“ (Hoburkan pán)
*
„Kdo se mi postaví, toho chci za oběť, kdo se mi nejhlouběji pokloní, toho chci za kněze. Jsemť váš pán, jediný, kterého máte. Hosana!“ (Hoburkan pán)

☮✌ dřevěnej (Po, 16. 5. 2022 - 09:05)

A co na to veľké spagetové montstrum?

Rakato (Po, 16. 5. 2022 - 10:05)

Zdá se, že nemáš témata na přemýšlení, když zminuješ monstrum. Je pěkně vidět někoho, koho nic netrápí a je v cajku. Gratulace.

☮✌ dřevěnej (Po, 16. 5. 2022 - 11:05)

Těším se krásnému počasí a životu. Žiju mimo, u nás je klid, jsme daleko od toho Babylonu velkoměst. Ale nakonec to zachvátí i nás. Když se Titanic potápěl, někteří spali klidně ve svých kajutách až pak řešili situaci když je vzbudilo.

Rakato (Po, 16. 5. 2022 - 12:05)

Časové to vidím s tím Titanikem optimisticky - katastrofu a hlubinné potápění spustí podle mě nějaký silný podnět - asteroid nebo sopka, a z hlediska počtu pravděpodobnosti je to otázka držitel let. ------------- Do té doby bude probíhat jen mi produktivní vymírání. Řekl bych, že nejvíce to chytí Bangladéšany, tyto nešťastné lidi, kteří se neměli narodit, tak, že tsunami jich statisíce spláchne z delty Gangy (která má největší nadmořskou výšku pět metrů!!). ------- No a další vymření nachystá beze sporu covid nebo jiné svinstvo, možná i válka o vodu mezi Súdánem a Egyptem, či mezi Tureckem, Íránem, Sýrií?

sardanapal (Po, 16. 5. 2022 - 11:05)

Tady kousek vedle sem zahlédl název debaty "zasunutí prstu do zadku" . Nechceš se tam projevit ?

☮✌ dřevěnej (Po, 16. 5. 2022 - 12:05)

Proč, děje se tam něco zajímavého?

Reklama

Přidat komentář