Reklama

Dioptrické bryle

Dana (St, 5. 1. 2022 - 06:01)

Můžu se přidat se stejnou závislosti. Ráno zašmátrám nasadím a večer sundám. Bez brejlí jsem jako vypnutá a ztracená. Mám 9 dioptrií.

Marci (Pá, 17. 12. 2021 - 14:12)

Je pravdou, že některé lidi jsem ještě bez brýlí neviděla a neumím si je bez nich představit, prostě brýle k nim neodmyslitelně patří. Sama brýle nosím od začátku vysoké školy, mám P-4,5 a L-3,5 dioptrie a nevadí mi, prý mi sluší.

Návštěvník (Pá, 17. 12. 2021 - 14:12)

No zrovinka Marcela Augustová z Čt zpráv je toho tvrzení příkladem.

Zdeněk (Pá, 17. 12. 2021 - 12:12)

Je mi 38 let a brýle nosím bez přerušení každý den už 36 let. Za tu dobu jsem si na ně zvykl, nikterak mě neomezují a nedovedu si představit, že bych je neměl. Nosím je rád a často si pořídím nové. Známí mi říkají, abych šel na operaci, mě zatím brýle vyhovují i přes to, že všechno a všechny vidím teprve až si nasadím svých +9 a +10,5 dioptrií. Vzhledem k tomu, že moje přítelkyně začala před časem taky již trvale nosit brýle pouze s -3,5 dioptriemi, tak u svých taky zůstanu.

Kamil (Út, 21. 12. 2021 - 04:12)

Ahoj. Taky nosim plusové brýle. +10.5 dioptrií a na čtení +14. Nosim lenti. A ty? Operaci neplánuju. Takhle mi to vyhovuje. Kamil

Petra (St, 15. 12. 2021 - 07:12)

Miluji brýle, miluji lidi s brýlemi a čím silnější tím lepší.

Návštěvník (So, 18. 12. 2021 - 13:12)

To jsme na tom stejně, dáme kafe?
L

Pavel (St, 15. 12. 2021 - 18:12)

Tak to je super že miluješ brýle. A kolik máš dioptrií. A od kolika je nosíš. Máš dioptrie mínus nebo plus.

Petra (St, 5. 1. 2022 - 14:01)

Brýle jsem začala nosit někdy ve třetí třídě. V dětství jsem měla docela dost dioptrii, pak mi to trochu kleslo a už mnoho let 6 dioptrií plusových. Jinak jsme brejlatá celá rodinka.

Alex (Po, 6. 12. 2021 - 12:12)

Taky si myslím, že každý alespoň přibližně ví kolik má ve svých brýlích dioptrií. Obzvlášť, když je nosí od dětství. Já potřebuji 3,5 dioptrie.

Petra (Ne, 5. 12. 2021 - 07:12)

Nevím, jak vy kteří nosíte brýle. Já v dětství měla z brýlí velké mindráky, často jsem kvůli nim vyslechla od spolužáků mnoho urážek, posměchu typu brejlatá špetka, čtyřoká, slepejš, proč nosíš popelníky a jiné. Nebylo to asi myšleno špatně, ale moje silné brýle nebylo možné přehlédnout. Buhužel bez brýlí jsem skoro nic neviděla a v době mého mládí moc velký výběr brýlí nebyl, sklíčka byla skleněná a hrozně těžké. Postupně se brýle zdokonalily, jak v jejich výběru, tak materiálu na sklíčka. Obě moje dcery bohužel brýle taky musí nosit. Je to však už úplně jinde, než za mého mládí. Holky nosí brýle prakticky od narození, stejně jako já. Jsou tedy na ně zvyklé, ale dělám vše proto, aby se jim jejich brýle líbily, starší si už říká, jaké by chtěla brýle a které se jí líbí. Bohužel tuto možnost jsem já neměla, proto dělám všechno proto, abych holkám nošení brýlí více usnadnila. Druhá věc je, že brýle dneska nosí i hodně jejich spolužáků a kamarádek, což strašně moc přidá na psychice, těch kteří nosí brýle. Dokonce soutěží které má hezčí brýle. Já dneska brýle hodně střídám, říkají, že mi sluší a tak nějak si nahrazuji špatné vzpomínky na mládí. Máte někdo podobnou zkušenost a brejlatou celou rodinu?

Tony (Čt, 9. 12. 2021 - 10:12)

Ahoj, mně se ženy s brýlemi moc líbí, nepamatuju si že by se u nás někdo někomu posmíval co nosí brýle. Myslím si že ženám brýle moc sluší a taky je to hodně sexy.

Jana (Ne, 5. 12. 2021 - 20:12)

Mám podobnú skúsenosť z detstva od narodenia nosím veľmi silné mínusové dioptrie.Pre tupozrakosť som musela na okuliaroch nosiť okluzor,ktorý mi zakrýval striedavo prave a ľavé oko.Súhlasím s Petrou v dobe mojej mladosti nebol taký výber rámikov a o šošovkách ani nehovorím.Bola som stredobodom výsmechu veľmi som tým trpela.

Petra (Ne, 5. 12. 2021 - 23:12)

Určitě jsme si vytrpěli své a zalepené oko jsem měla taky. Jak to máš s brýlemi dnes a můžu se zeptat kolik máš dioptrií?

Jana (Po, 6. 12. 2021 - 04:12)

Musím to vyhladať v lekárskych záznamoch ale od útleho detstva nosím lentikulárne šošovky.Okluzor som nosila taký čierny plastikový,no hrôza a des.

Kateřina (Po, 6. 12. 2021 - 08:12)

Jsi silně krátkozraká a nevíš kolik máš dioptrií?????? Já jsem silně dalekozraká a kolik mám dioptrií vím přesně o tom nemusím přemýšlet a nikam se dívat.

Jana (Po, 6. 12. 2021 - 15:12)

Mám niečo cez 30 dioptrií plus cylindre ale neviem presné dioptrie ja to už neriešim.

Návštěvník (Čt, 9. 12. 2021 - 10:12)

Já mám jen přibližně šestky,ale po čtyřiceti létech s brýlemi už také není co řešit))
Michala

Návštěvník (Čt, 9. 12. 2021 - 16:12)

Také nosím brýle už pěknou řádku let,ale k řešení je pořád něco.Vždyť je to radost,zajít do optiky,vyzkoušet,kouknout na sebe v mobilu,koupit,nebo jen nechat vyčistit,vyměnit sedýlka na nos. Pořád něco. Lenka

Kateřina (Ne, 5. 12. 2021 - 13:12)

Taky mám brýle od dětství a nevzpomínám, że bych s tím někde a někdy měla problémy. Možná to bude tím, že jsem nikdy nebyla s brýlemi sama.

Reklama

Přidat komentář