Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Alena (Po, 9. 5. 2022 - 16:05)

Věrko, máš pravdu, svět je malej :-)................ Všem pozdravení.

Pájja (So, 30. 4. 2022 - 07:04)

Ali, já bych se nemocničního doktora "nebála". Mně přijdou lepší, říkám si, že nejsou tak odtrženi od reality, operují, než ti jen ambulantní. Hned jsem si vzpomněla jak ti Věrka popisuje ovaz kolena na své dětství a kroužek mladého zdravotníka. Klouby = želva :D Přidávám video. https://youtu.be/jo0Fb0soX9A

Alena (So, 30. 4. 2022 - 12:04)

No tedy Pájjo, to je přesně ono, vždyť já ten sbíhavý želvový obvaz taky znám!!! jen jsem už pozapomněla. Pak video pokračuje dalšími obvazovými technikami, kotníky obvazuji správně. A znám to ze sportu, protože kdysi v rámci basket-soustředění vždy probíhal i kurz první pomoci. Kvůli častým výronům při tomto sportu byla právě ta obvazová technika důležitá. Tak moc dík za připomenutí. I Věrka mi to dobře popsala, ale když jsem koukla na video, tak mi "oblázky zapadly do mozaiky".

Pájja (Út, 26. 4. 2022 - 13:04)

Alenko, přidávám babskou radu. Mně jeden saniťák v čekárně na ortopedii, se kterým jsem se tam pravidelně potkávala, když jsem jezdila na injekce a on tam vozil pacienty z Domovů důchodců poradil, že jeho babička nedala dopustit na tvaroh a zelné listy. Tvaroh naplácat na koleno, překrýt listem ze zelí a celé zavinout do potravinářské folie. Potom ještě překrýt nějakým teplejším šátkem, vydržet přes noc. Mně bolelo koleno před druhou operací a po zábalu se mi ulevilo. Ale bylo asi jen přetížené z berlí.

Alena (Út, 26. 4. 2022 - 15:04)

Pájjo, děkuji, beru každou radu - i tu babskou metodu zkusím. Vzpomínám na tehdy svého malého syna a přesně touto metodou jsme mu pomáhali při jeho častých zánětech průdušek. Na noc tvaroh na hrudníček, igelit a převázat nahřátým šátkem. Jen zelný list neznám a potrav. folie tenkrát ještě nebyla. Mám dodnes dobrý pocit, že to zabíralo. Byla bych ráda, kdyby u mne šlo o něco jiného, než o "TO", co by mě opět přivedlo na operační sál. Kromě TEP kyčlí mám za sebou řadu operací a bolestí, takže z další případné akce a všeho kolem občas panikařím. O svých pohybových potížích jsem zde už psala - bederka plus teď mě ještě začalo zlobit koleno, takže si bohužel raději posedím, což je chyba. Jenže jsem zjistila lehké otoky kolem kotníků. Hned jsem zakoupila Venoruton (znám z doby po TEPkách a mohu jen doporučit), ale vzpomněla jsem si na tebe. Jsem si téměř jistá, že jsi to byla ty, která kdysi na ty otoky doporučovala kotníkové návleky, tedy jakési ponožky bez prstů. A byly tenkrát docela levné. Tak jsem chvíli bádala na netu a zjistila něco podobného, ale za cca za 650 Kč,-. To se mi platit nechce a ještě přes e-shop, kdy ani nevím, co přijde a co budu třeba i vracet. Na to nemám čas, potřebuji rychlovku. Takže klasika - bandáž pružným obinadlem. Také vyzkoušeno po TEP. V lékárně (Dr.Max) jsem s údivem zjistila, že toto nevedou, jen a pouze prý Zdr. potřeby. Nabídli elastický obvaz (dost nepříjemná záležitost). A proto bych tě ráda požádala o pomoc. V nabídce e-shopu je spousta různých fuseklí, ale já si nevím rady. Předem díky.

Pájja (Út, 26. 4. 2022 - 19:04)

Alenko, zapátrala jsem a tehdy jsem ve zdravotních potřebách kupovala něco podobného. Tehdy asi za 120 Kč kus. Je to šest let. Mrkni na tento odkaz https://www.benu.cz/navlek-kotnikovy-iii-k-t-lonaris-c-velikost-1-4-1510099371?aw=1&utm_campaign=freelistings&utm_medium=organic&utm_source=google&utm_term=N%C3%81VLEK+KOTN%C3%8DKOV%C3%9D+III.K.T.+LONARIS+C+A-B%2CV%C5%A0ECHNY+BARVY+A+VELIKOSTI&gclid=CjwKCAjwsJ6TBhAIEiwAfl4TWP2HYHRnAEAYE93Rx_fZjUFUP4kaXs8PkAcJ7hqEwpxBgTGE4YhucRoCj5gQAvD_BwE

Alena (Út, 26. 4. 2022 - 20:04)

Pájjo, už jsem skoro zavírala PC, ale ještě jsem tě chytla. Jsi moc hodná, děkuji, hned ráno se na to mrknu.

Tereza (Po, 25. 4. 2022 - 10:04)

Mám dotaz na docela intimní záležitost. Jsem několik měsíců po operaci TEP kyčle, ovšem mám problémy s čůráním. Tuto činnost vykonávám raději ve stoji, protože pokud si sednu, tak je pokaždé pod mísou loužička. Mám nástavec s výřezem vepředu, ale sama nevím kudy to protéká. A ještě jeden dotaz. Je možné letět s francouzskými berlemi?

Pájja (Po, 25. 4. 2022 - 16:04)

Terezo, s fr. holemi letět můžete, jen přes bezpečnostní rám musíte většinou pokud těch pár kroků zvládnete bez nich, hole musí projet skenerem, stejně jako palubní zavazadla. Intimní problém neumím poradit, co zkusit dát nástavec pryč.

Věra (Po, 25. 4. 2022 - 14:04)

Tedy Terezo, to vůbec nechápu, jak čůráte ve stoje :-o A druhá věc, kterou nechápu, jak můžete v sedě načůrat ven. Budete to muset asi vypozorovat sama, protože to je záhada :-) Mám nástavec na WC doma, měla jsem ho v lázních, na rehabilitaci - to se mi nikdy nestalo, že bych měla pod WC loužičku, když si sednu.

Návštěvník (Po, 25. 4. 2022 - 17:04)

Věro jste chytrá Marplová ,trefa do černé. Umíte odhalit a vtipně ,nenápadně. Vás jen tak neočurají,co? A nehrajete chytrou. Tereza čurá ve stoje,je to CHLAP. Vaše otázky týkající se přednostně po operaci dovolené pak lázně,to je taky trefný, fakt šou.

Monča (Po, 25. 4. 2022 - 10:04)

Pájo, srdečně vás zdravím a děkuji za odpověď. Moc jste mě povzbudila, snad vše bude v pohodě a já si užiju jak moře, tak i lázně v Bělohradě. Mám velkou zahradu a hodně vnoučat, tak potřebuji být naprosto fit, abych vše zvládala. Děti s rodinami bydlí jinde a kvůli časovému zaneprázdnění mě navštěvují pouze sporadicky. Každý den se snažím cvičit.

Návštěvník (Ne, 24. 4. 2022 - 18:04)

Pájo, děkuji za odpověď. Ty lázně jsem dostala až později, protože po operaci jsem byla týden v nemocnici, a pak jsem si objednala a zaplatila 3 týdenní rehabilitační pobyt. Vše probíhalo v pohodě, problémy nastaly až doma. Najednou nade mnou neviselo madlo, abych se zvedla, pouze nástavec na WC nestačil, byla jsem nucena si dokoupit i opěradlo, abych se zvedla. Zvednout se ze sedu nebo v noci z lůžka bylo pro mě hotové utrpení. Pořídila jsem si před operaci i novou vysokou postel a madlo ze strany postele, ovšem to mi bylo k ničemu, spíš by se mi hodilo madlo u nohou. Ovšem nyní už vstávám líp, jen ty bolesti bederního svalstva, slabin a kostrče přetrvávají. Kdysi jsem měla zlomenou kostrč, je možné, že i proto ty bolesti. Pořídila jsem si i nazouvák punčoch a sběrač odpadků. Kvůli přetrvávajícím bolestem mi schválili lázně a prodloužili jejich čerpání na půl roku po operaci. Moře jsem dostala k Vánocům, domnívala jsem se, že už budu naprosto fit. To moře je s pozvolným vstupem. obavy mám pouze z letu, zda vydržím to sezení s pokrčenými nohami, lehat na lehátko si asi odpustím. Já jen doufám, že za měsíc a půl budu na tom opět o hodně lépe než teď a vše proběhne v pohodě :-) :-) :-) No a ty lázně jsem odsunula, abych nemusela rušit tu dovolenou u moře a taky jsem se domnívala, že žádné lázně potřebovat ani nebudu. Proto jsem chtěla přesun z nemocnice rovnou na rehabilitaci. Ach jo, jen bych si přála, abych opět mohla normálně chodit a na obyčejné židli sedět.

Věra (Po, 25. 4. 2022 - 14:04)

Mončo, chtěla bych se zeptat - když jste byla na rehabilitaci, to vám s těmi bedry atd. nikdo nic nedělal? To bylo všechno v pořádku? Vždyť jste přece chodila na jídlo, seděla na židli, chodila na cvičení, zvedala se z lehátka nad kterým také nebyla hrazda. To jste zvládla? A ještě bych se chtěla zeptat - protože to budu možná potřebovat taky - kdo vám navrhnul odsunutí nástupu do lázní? A důvod odsunu nástupu. Lázně schvaluje pojišťovna a kdybych nechtěla lázně přes Vánoce - píšete, že jste lázně odsunula kvůli dovolené. To vám napsali do žádosti o lázně? Že jedete na dovolenou? Mám hodně dotazů, že? Ale já jsem právě letos měla dost problém najít lázně, kde by mi vzali po Novém roce. Proto mi to zajímá. A ještě se zeptám, kolik je vám let. A kde jste byla na operaci? A to už stačí.

Monča (Po, 25. 4. 2022 - 18:04)

V nemocnici, a pak i na 3 týdenním rehabilitačním pobytu jsem větší problémy neměla. V noci se často budím na záchod a to madlo nad postelí, a pak i madlo u nohou mi hodně pomáhalo. Při skupinovém cvičení jsem postupně vše zvládala, jen sezení jsem omezovala na krátkou dobu, protože mi to nedělalo dobře. Problémy s bederním kloubem, kostrčí a ve tříslech se začaly stupňovat až po 2 - 3 týdnech po návratu z rehabilitace. Do lázní jsem původně ani jet nechtěla, nehledala jsem o nich ani žádné informace. Po prvním vyšetření u ortopéda a rentgenovém snímku mi bylo sděleno, že u mně došlo k pooperačním komplikacím - rozvoji paraartikulačních osifikací v oblasti kyčle, proto ty bolesti. Doktor mi předepsal čípky (Indomecatin), které mi opravdu hodně pomohly a navrhl lázně s indikací do 6 měsíců. Až když mi revizní lékař ZP schválil lázně, tak jsem začala zjišťovat termíny a nakonec našla takový, kde zvládnu nejenom moře, ale i lázně. Podotýkám, že to moře je s doporučením i pro lidi s handicapem, s pozvolným vstupem do moře, jsou tam i bazény, vířivky a lázně.

Pájja (Po, 25. 4. 2022 - 06:04)

Mončo, letu bych se nebála. Nevím, jak jste vysoká, ale já se svými173 cm si v letadle i natáhnu nohy pod sedadlo přede mnou, zase tak stísněné to na charterových letech není. Zvládla jsem i nízkonákladové lety, kde jsme jak sardinky :D Z toho, co popisujete, bych tipovala na oslabený střed těla, zkuste cvičit, návody najdete na netu. S tím lehátkem raději u moře počítejte, sedat/lehat na zem mi přijde horší a nepohodlné, asi pořád jen ve vodě nebudete. Mně hodně i po operacích vadí změny počasí. U moře je mi fajn, tam je to stabilní, žádné výkyvy. Nebojte, pokroky jsou vidět den ode dne :-)

Monča (So, 23. 4. 2022 - 19:04)

20.1, jsem byla na TEP kyčle. Uplynuly 4 měsíce a já mám pořád bolesti. Bolí mě bederní sval na operované straně a kostrč. V noci se budím kvůli ztuhlosti operované nohy. Do hlubokého sedu si netroufám, jinak se snažím dělat všechny běžné domácí činnosti. Ovšem k večeru jsem už totálně vyčerpaná a neschopná nějaké větší zátěže. Za měsíc a půl poletím k moři. Byl to dárek od dětí k Vánocům. Mám obavy, zda let zvládnu, i když bude trvat jen asi 2,5 hodiny. Je to pobyt vhodný i pro lidi s handicapem a já se těším hlavně na bazény, vanu jsem před operací zrušila. No a pak mě ještě čekají lázně v Bělohradě. Měla jsem nabídku i na Třeboň nebo Poděbrady, ale Bělohrad mě zaujal nejvíc. Doufám, že jsem zvolila dobře. Byla bych ráda, kdyby někdo napsal, jak absolvoval pobyt u moře po výměně kyčelního kloubu několik měsíců po operaci a také zkušenosti pacientů z léčebního pobytu v Bělohradě.

Pájja (Ne, 24. 4. 2022 - 09:04)

Mončo, první co mě zaráží je, že jedete do lázní až tak pozdě. Možná to chtělo před mořem a tam by vás zregenerovali. Po totálce se obvykle jede do tří měsíců. Já v lázních nebyla. Operace konec ledna a v polovině srpna dva týdny u moře. Po první i druhé operaci. Můj doktor mi to schválil, prý skvělá volba, jen mě upozornil na větší vlny. Ty mi nedoporučil, hrozí vyhození kloubu po nárazu vlny. Od té rady volím vždy klidnější moře, dá se to najít na netu v recenzích. U řeckých ostrovů už to umíme sami určit podle proudů a polohy destinace. Do bazénů u moře nechodím, takže volíme pozvolný vstup a hlavně pak hloubku, abych si zaplavala. Vše bylo v pohodě, let i pobyt. Jediné co mě zaskočilo bylo lehátko na pláži. Je hodně nízké, často zabořené v písku, vstávat i sedat jsem musela opatrně, našla jsem si způsob. Přidržovala jsem se tyče slunečníku, po druhé kyčli už to bylo lepší, už jsem to "uměla". Jizvu jsem si mazala vysokým faktorem 50, koupila jsem si v lékárně stick, co je na rty a citlivá místa. Moře mám ráda, užila jsem si to o to víc, že jsem konečně chodila bez bolesti.

Tana (So, 16. 4. 2022 - 21:04)

Všem přeji klidne Velikonoce. Nohy běhaji, zaplaťpánbůh. Věrko, ta vana s dvířky, to je bezva, gratuluju.

Pájja (Pá, 15. 4. 2022 - 11:04)

Věrko, gratuluji k vaně s dvířky, z tvých písmenek stříká radost z ní. Svůj vztah budete utužovat tak rychle, jak rychle zvládneš grif v jejím zdolávání. Připojuji se s přáním krásných svátků. U nás nekosil covid, ale pracovní povinnosti. Takže jsem sama, ale docela si užívám pohodu. Manžel slouží ranní, dcera přijela, vyzvedla mazanec a beránka a odjela na chatu s kamarádkami. Návrat v pondělí k večeru, nafasuje další výslužku z potravinové banky a v úterý za rozbřesku odfrčí zpět do Prahy. Její partner zůstal v Praze a táhne rovnou šestnáctky. Co nadělám? Nic! Hezké svátky všem!!!!!

Reklama

Přidat komentář