Reklama

kleceni deti v koute

Katka (St, 10. 10. 2007 - 15:10)

No no proč ste na mně takový? Já neřikám že nedělám chyby každej je snad dělá ne? jen že kdo má právo nás za to odsoudit. chcem si jenom trochu užít život dokuď to de a nedělat jenom to co se nám řekne. vsadim se že kdyby ste byli ve věku co teď já dělali byste to samý. Myslíte si že sem asi úplně blbá a povrchní jenže to bych tady o tom s váma takle nemluvila. Vaše generace byla jiná a naše taky. Tak to je a tak by se to mělo brát. Je mi 13 - to sem psala. Neni to sice moc, jen že bych byla ráda kdybyste se mnou psali jako rovný s rovnym a ne mi všechno vyvraceli. A Přiznejte se: nejradši byste mě viděli v tom koutě klečet se seřezanym zadkem, to já vim. Já vim že sem teď na vás drzá ale vy ste mi taky nenapsali nic moc příjemnýho. Tak schválně napište mi jakej trest byste mi za to vyrušování dali když sem podle vás ta špatná .

Mazec (St, 10. 10. 2007 - 14:10)

Katko, přečti jsi po sobě ten poslední příspěvek ještě jednou.

"kdybych byla učitelka nikdy bych na svoje žáky neřvala" nemáš tušení ce je to být 8 hodin s takovými puberťáky kteří se jen domáhaji svými právy. Prostě netušíš a nebudu ti to ani vysvětlovat.

"vy se ho eště za to zastáváte místo abyste se zastali mně" doufám že budeš jednou učitelkou, pak pochopíš že tebe se zastat nemůžem, protože v tomto směru na to NEMÁŠ právo

"ale nikdo si tohle k nám nemá dovolit" ty jsi fakt puberťák který se ohání právy ale nic o životě nevíš, jen jak napsat sms za jednu minutu

"a vy víte všechno?" to nikdo netvrdí, ale pubertu máme za sebou a víme o čem život je, stojíme na vlastních nohou a staráme se o vlastní rodiny. Za to ty si utřeš sama tak akorát zadek.

"Blbejch zákazů co bych měla nebo neměla mam po krk." Až budeš větší, zjistíš že život je v podstatě jen o zákazech a nařízeních. Musíš se radovat z toho co máš a né jen hledat negativita.

"Proč taky nechce někdo slyšet co chci já (my)?" Protože na to bude dost času až se budete schopni postarat sami o sebe. Časem zjistíte že rodina a okolí pro vás udělala maximum co mohla. Bohužel zatím nejsi schopna vidět tu psychickou podporu okolí a hledáš pouze jen majetnou podporu (mobily, dárky, peníze apod.). Ale to že máš možnost studovat, spát v teplé posteli, co jíst, kamarádství a hlavně rodinu to nevidíš, bereš to jako samozřejmost. Časem až budeš vyspělejší pochopíš.

Andy (St, 10. 10. 2007 - 14:10)

Za chyby se platí! Všechny akce vyvolávají reakce! Na hrubý pytel, hrubá záplata! Po prohřešku přichází trest! Chápeš? Jak jinak ti to říct?

Andy (St, 10. 10. 2007 - 14:10)

Katko: ty to vůbec nechápeš, kolik že ti je? Nesouhlasím s klečením v koutě, ovšem dnes mají učitelé velmi omezené, jaké tresty můžou na takových neposlušných žácích jako jste vy 2 používat, proto jsem se tě ptala, jaký trest bys navrhla ty, ovšem z tvého mladičkého a nerozvážného rozumu soudím, že ty nedokážeš ani připustit svoji chybu, což je tvůj problém!!!
Jsme lidi a chybujeme všichni, nauč se připustit, že chyba je vždy na obou stranách a pokud chceš něco změnit, je nejvhodnější a neúčinnější začít u sebe! Ty prostě zlobíš, vyrušuješ, omezuješ jiné žáky ve studiu a hlavně povyšuješ se na učitele, byť je to krypl 1. třídy, on už ve svém životě něco dokázal a snaží se to naučit i vás, aby jste i vy měly nějaké vědomosti a tím i možnost něčeho docílit, proto si zaslouží přinejmenším úctu, ale ty ho jen hákuješ a slušně svým chováním posíláš do pr....! Takže nebuď vztahovačná a jedovatá, já už jsme malinko starší a tvé pubertální výjevy mám dávno za sebou, proto tě chápu, taky jsem byla king, ovšem chápu i učitele(dnes jsem matka) a musím říct, že sama nevím, co bych s takovými neustálými zlobily dělala, určitě je ale nechválila, ani si s nimi nenotovala o smskách, které vám chodí při hodině na mobil!

Katka (St, 10. 10. 2007 - 14:10)

Lenko a Andy dyť vy mě vůbec nechápete. Já sem přišla na tyhle stránky protože sem sechtěla trochu poradit jenže vy mě tady pořád sjíždíte a píšete jak sem hrozná a při tom mě vůbec neznáte kdybych byla učitelka nikdy bych na svoje žáky neřvala a byla hnusná ani je neposílala klečet do rohu a vy se ho eště za to zastáváte místo abyste se zastali mně. Tak to s váma nesouhlasim. No my se s Kristýnou sice při matice i jinejch hodinách bavíme ale nikdo si tohle k nám nemá dovolit. Jasně řikáte si že sme takový puberťačky co eště nic nevěděj a vy víte všechno? Blbejch zákazů co bych měla nebo neměla mam po krk. Proč taky nechce někdo slyšet co chci já (my).?

Lenka (Út, 9. 10. 2007 - 10:10)

Katko, já myslím, že vůbec nevnímáš smysl toho, co se ti tu snažíme vysvětlit. Podle toho , co jsi napsala v posledním příspěvku, bych řekla,že už to s kámoškou sakra přeháníte. Copak jste v první třídě, že nevíte, že když přijde učitel, začnu se věnovat výuce? Divím se, že vám ty mobily ještě nezabavil. Já mám 3 děti a všechny dělaly ve škole blbosti, ale k učitelům se chovaly vždycky slušně a na vysvědčení měly vyznamenání. Je ale možné, že asi toho už víš víc než učitel a mohla bys spolužáky učit místo něj. To by ses asi docela divila, až by se chovali jako ty.

Andy (Út, 9. 10. 2007 - 09:10)

My jsme museli třeba 100x napsat "nebudu se při hodině vybavovat se sousedkou". Zdá se to směšné, ale mělo to efekt, páč když se ti zapalují lýtka a ty máš v úmyslu hned po škole vypadnout, nemůžeš si dovolit sedět 1,5 h. nad jednou větou! Nemysli si, že když si to nenapsala, že to učitel odpustil, nechal tě to napsat 1000x a věř, pak si rozmyslíš, kdy sousedce budeš vyprávět, co zajímavého si včera prožila:))

Andy (Út, 9. 10. 2007 - 09:10)

Katko: proč útočíš? Však jsem napsala správně, že prožíváš nespravedlnost, kterou chápu, taky mi bylo ..náct a měla jsem pocit, že se svět točí kolem mě! Není to pravda!!! A ta nespravedlnost, kterou cítíš, je vážně jen pubertální, jinač na ni nemáš právo, páč ty jsi ta, kdo hřeší, ne učitel, ten jen reaguje na akci, kterou jste spustily! Všechny rozhodnutí mají své následky, používat mobil při hodině je v rozporu se školním řádem a ty ho vědomě porušuješ, proto musíš vědět, že přijde trest, v jaké podobě přichází, víš! Akce-reakce, to platí vždy! Otočíme zrcadlo: ty jsi učitelka a pážata tě mají na praku, vybavují se, čtou či píšou smsky, chichotají se, přestože ty se snažíš dělat svoji práci, jaká bude tvoje reakce, pocity a jaký určíš trest?

Návštěvník (Út, 9. 10. 2007 - 09:10)

Katko,čísta a psát SMS si můžeš ve svém volném čase a ne při vyučování. Nejsi přece ve třídě sama.

Katka (Út, 9. 10. 2007 - 08:10)

Andy o čem to tady jako píšeš?? Jaká pubertální nespravedlnost. Nespravedlivý mi teda příde, že sem včera 20 min. klečela v koutě před třídou a při tom na to neměl právo.Byl to Kristýny mobil,můžem si číst a psát smsky kdy chcem. A vůbec je hnusný někoho dávat klečet.Vaše příspěvky se mi teda vůbec nelíběj.

Herr Flick (Po, 8. 10. 2007 - 15:10)

Ano, s tímto názorem lze do jisté míry souhlasit. Problém však vidím v tom , že v dnešní hektické době rodič (či dotyčná autorita)nemá čas dětem cokoliv vysvětlovat a rovnou se uchyluje k samotným trestům. Lze to vysledovat i na případu slečny Katky. Ta se proviní, je následně potrestána, samotný trest však vnímá jako křivdu a nespravedlivé zacházení.A pokud to bude i nadále vnímat tímto způsobem, je pravděpodobné, že bude forma takového trestu samoúčelná.

Pitrs (Po, 8. 10. 2007 - 15:10)

Vratim se zpet k tematu. Pokud jsem jako dite zlobil a uz toho bylo 'vic nez dost', take me nasi nechavali klecet v koute celem ke zdi. Frekvence byla odhadem 1x za mesic na 10-20 minut.
Rozhodne to na me nezanechalo zadne negativni stopy, spis naopak. V tom seru a tichu jsem mel cas nechat si projit hlavou, proc tam klecim a jestli mi to stalo za to zlobeni. Pokud si dobre vzpominam, tak jen malokdy jsem to bral jako krivdu - rodice mi vzdycky vysvetlili proc tam jdu a cim jsem se 'provinil'.
Dnes, kdyz je mi pres 30 let a cekame vlastni rodinu jsem ve svem dusledku rad, ze rodice zvolili takovou podobu trestu. Je to 100x lepsi, efektivnejsi a intenzivnejsi nez treba zakaz jit ven, zakaz televize nebo pohlavkovani.
Jako trest to asi budu pouzivat i pro sve deti, ale jen zridka, na kratkou dobu a jako posledni 'instanci', pokud selze vse ostatni.

Andy (Po, 8. 10. 2007 - 13:10)

Káťo, myslím, že prožíváš pubertální nespravedlnost, kterou cítí většina dětí ve tvém věku. I já jsem mívala pocit, že jsou všichni kolem mě blbí a nepřející, ale věř, koledovala sis o to, učitel je nejspíš z tebe (vás) už na mrtvici, a já se mu nedivím, i on se snaží plnit svoji práci a ty (vy) mu to pořád znemožňujete. Mobily bych do školy zakázala, nejsou třeba, i my jsme školu dochodili bez následků, že nám nepípali sms v lavici:)) Když chceš něco změnit, je nejlepší a nejúčinnější začít u sebe! Na rozdíl od učitele si ještě nic nedokázala, on a škola je prostředek k tomu, abys to mohla změnit! Nehleď jen na chyby druhých, v tomto případě je vina na tvé a Kristýny straně! Bohužel:)) Jednou se tomu budeš smát, teď zatni zuby a respektuj školní řád, když už tedy nedokážeš respektovat učitele:)) držim palce!

Katka (Po, 8. 10. 2007 - 11:10)

Tak sem tu, mělysme teďka supl, úča to rozpustila, tak serfuju po netu v knihovne, řikám si, mrknu i sem-co přibilo. No názory různe,ale mě se moc nelíbí,že mě tady všichni krytyzujou,přitom to, co si dnes ke mě ten seschlej dědek o matice dovolil mě hrozně vytočilo. Měy sme matiku 1.hod.ráno, tak si s Kristýnou prohlížíme jeden časák (nesmim psát méno = nezaplacená reklama)a do toho mi ukazovala, co jí chodí na mobil - sms. Přišel mezi tim do třídy-zapsal a jednoho kluka vyzkoušel. Pak přišla jedna esemeska Kristě na mobil, tak mi jí ukázala-měla sem z ní totální výtlem-všichni se začaly smát-jenom von zrovna ne. Rozčilil se a začal na mě řvát "Katěřino,už tě mam plný zuby, na 20 minut si klekni tamhle do kouta a otoč se čelem ke zdi ať se na tebe nemusim dívat. Nezmohla sem na otpor. Hrozná ostuda. šlasem klečet před celou třídou na hanbu.všichni z toho měli prdel zvláš jeden kluk na mě-běž se Káto pomodlit.Eště před tim sem vzteky rozbila pravítko vo lavici. Strašně sem se styděla tam klečet. Teďka budu asi chodit kanálama,ne? Mylsela sem že si pudu ztěžovat třídní,jenže mě pak poslal sednout a řek že si bude stěžovat na mě. Tak bezva já sem eště špatná a můžu za to. Nevim jak taková svině může učit na škole. A hlavně mi nepiště že za to můžu já. K žádný psychološce stejně nepudu ať si ta de von a srovná si to v tý plešatý palici.No sorry,píšu dlouho ale musela sem to někomu říct. Teďka pudu asi na voběd. tak končim

Verča (Pá, 5. 10. 2007 - 11:10)

Katko, myslim, že Lenka má pravdu.
Já sama si myslím, to, že Ti učitel dává úkoly navíc zcela právem. jestli kromě toho, že vše vypočítáš ještě čas bavit se s kamarádkou a posílat SMS, je jediné logické řešení ti přidat příklady. Jestli, si nestíháš plnit své povinnosti a ještě navíc vyrušuješ, tak se spíše zamysli nad sebou, než nad nespravedlností učitele. Klečení na chodbě se mi ovšem nelíbí, to asi neprospěje nikomu, snad jen spolužáci budou mít možná více klidu.

Andy (Pá, 5. 10. 2007 - 09:10)

Lenko: napsalas to mooc hezky:))

Lenka (Čt, 4. 10. 2007 - 15:10)

Katko, jsou to 2 strany jedné mince. Měly byste si s kamarádkou uvědomit několik zásadních věcí. Je pochopitelné, že matika nemusí každého bavit, ale její úloha je prostě nezastupitelná. Rozvíjí totiž logické myšlení jako takové. A vůbec nezáleží na tom, jestli budeš někdy v životě potřebovat umět spočítat rovnice o 4 neznámých. Proto si tento předmět zasluhuje vaší pozornost.Vy se s svým chováním ochuzujete o vědomosti, současně rušíte ostatní a učiteli dáváte najevo, že o to, aby vás učil, nestojíte. Jenže on tam není jen kvůli vám dvěma, ale pro všechny a dělá svojí práci. Aby to mohl dělat, musel dlouho studovat, a musí soustavně přežívat vaše telecí chování. Přesto to dělá, protože ví, že bez logického myšlení se člověk ve svém životě neobejde. Ta druhá strana ovšem je, že nezvládá ve třídě svou pedagogickou úlohu a uchyluje se k takovým nedůstojným trestům. To je na pováženou a určitě je třeba s tím něco dělat. Běž za ním a slušně se omluv za své chování, a taky už opravdu neruš. Současně ale řekni, že kdyby své tresty chtěl opakovat, řekneš to rodičům i řediteli školy. Jestli by to pokračovalo, měl by to některý spolužák natočit nebo vyfotit mobilem, abyste měli důkaz. Jsou opravdu případy, že učitelé prostě ve své roli selžou, byť by byli nejlepšími odborníky. Tak to prostě dělat nemohou. Obě strany by se měly nad svým chováním zamyslet.
Katko, chybu ale vidím také v tom, že rodiče a děti spolu někdy mluví velmi málo. Jsou to jen zákazy, příkazy, ale pohlazení po dušičce žádné. Měla bys víc mluvit s rodiči o svém životě, co tě baví a nebaví, co bys chtěla nebo nechtěla dělat. Myslím, že za tím vyrušováním je hlavně touha po pozornosti, které se ti zřejmě nedostává. Ale nemusí to tak být. Měj se hezky.

Herr Flick (Čt, 4. 10. 2007 - 15:10)

Přečetl jsem zajímavou diskuzi a musím souhlasit s předešlým příspěvkem.Zkuste se Katko tak trochu zamyslet sama nad sebou, jestli třeba učiteli nedáváte až příliš provokativně najevo, že Vás učební látka nezajímá. Já (a to nechci být nijak nepříjemný) bych Vás být v kůži toho učitele, potrestal mnohem víc, než jen postavil do kouta třídy. Když si vzpomenu na svoje školní léta, stáváli jsme tak běžně a nikdo se tomu nedivil.

Andy (Čt, 4. 10. 2007 - 14:10)

Katka: Jak to, že nemáte školního psychologa? Oni to bývají obyčejní učitelé, kteří mají pedagogicko-psychologickou poradnu ještě k tomu, jako další a doplňkovou činnost. Za nás tedy byl na každé škole alespoň jeden!
Je pravda, že pokud bych 30ti žákům vykládala látku a oni se při tom bavili, či posílali sms, taky bych zuřila, páč mu tím dáváte najevo jasnej fucking a nezájem! Ale to je problematika věčná, pamatuju si na sebe, taky jsem byla expert na vyrušování, ale 2 z chování, následná důdka a hrozba, že mi nedají dobré doporučení na SŠ a následný řev a výhružky mojí máti to jaksi spravily, ale myslím, že ve skutečnosti je to o tom, že když chceš něčeho dosáhnout, musíš si vymezit hranice, které prostě nesmíš překročit, tzv. extrém! Zkuste dát učiteli šanci a jednou nevyrušovat, možná i on se k vám bude chovat jinak!

Katka (Čt, 4. 10. 2007 - 14:10)

Domluvit se s našim matikářem - to by asi moc nešlo. Je to tak trochu magor. Pravda, že při vyučování rušíme - bavím se hlasitě s kamarádkou, posílám esemesky atak, ale i to ho prudí. Psycholožku na základce nemáme. No já vim, hodně lidí by to asi neřešilo ono zas třeba vo tolik nejde, ale chtěšla jsem se trochu poradit - tak dík za odezvu.

Reklama

Přidat komentář